Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-07-2007, 22:00
Üye Değil

Standart Re: dinden nasıl çıktınız

felsefeci87";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tabi,tabi sen öyle san :wink: bugün şeriatle yönetilen bir ülkede ateistler azınlık olduğu zaman,öldürülmeleri için fetvalar çıkarılır ve o insanların hepsini öldürürler.bundan hiç şüpheniz olmasın.Geçenlerde bir arkadaş bana bir olay anlatmıştı;iran'da hristiyan olan birisi iran polisi tarafından yakalanır,ve mollaların fetvası ile elleri ayakları bağlanarak iki yerinden gerilir tabi bu kişi oracıkta hemen ölür. Kendi dininden olmayan bir insanı öldüren zihniyet bunları yapabiliyorsa emin ol ateistlere neler neler yaparlar..Bunun canlı tanıkları var..Sivas olayların da da yobazların cuma namazı çıkışından sonra 35 tane insanı,aydını diri diri yakmasını neye bağlıyorsun..ateistlere bunları söyleyene kadar şu sivas olaylarına da baksana derim ben..

saygılarımla..

İranı falan boşverin.Türkiye ye bakın.Türkiye de %80 den fazla müslüman bir ülke .Ateistlere de birşey yapılmıyor gördüğünüz gibi.Çünkü dinde zorlama yoktur.Bizim camilerimizi ve ibadetlerimizi engellemeye çalışanlar,yani bize savaş açanlarla savaşmak Allah ın emridir.Ama bir ülkede yahudide olur,hristiyanda ateistte.Yeterki müslümanlara dinleri için savaş açmasınlar.

Allah'a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır. Maide suresi 33.ayet

Bu ayet mealinide sizin bir yazınızdan aldım.Orda da yanlış yorumlamışsınız zaten. Hiçbir toplum kendi değerlerine zarar gelmesini istemez.Herhangi bir millet yada içeriden bir başka topluluk bu ülkeyi bölmeye çalıştığında nasıl idam ediliyorsa.Nasıl öldürülüyorsa.Dinimize ve peygamberimize savaş açanlarlada savaşmak Allah ın emridir.Bu ülkeye müslüman diye savaş açılırsa savaşmayacakmıyız.
Beni bu ayetten anladığım fikir çatışmalarından dolayı insan öldürülmesi değil.
Alt 28-07-2007, 22:19
kompLeks kompLeks isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ateistler sokağa çıkıp özgürce ateist olduklarını haykırabilsinler ve bu da saygıyla karşılansın yeter...bir ateistten zarar geleceğini sanmıyorum ya da inanan birine saygı duymayacağını zannetmiyorum...örnek istiyorsanız verim...iç anadolu bölgesinde (kayseri, niğde vs.) nedense inananların büyük bir çoğunluğunda inanmayanlara karşı hesap sorma içgüdüsü var...oruç tutmayanlara zorla oruç tutturma var...namaz kılmayanlara zorla namaz kıldırma var...onların dini yorumlama şekli bu herhalde...bir ateistin oruç tutana ya da namaz kılana hesap sorduğunu daha görmedim...hesap sormaz da zaten...çünkü ibadet etmesinin ya da etmemesinin ateiste bir yararı yada zararı yok...onu ilgilendirmez sadece inancına saygı duyar...her koyun kendi bacağından asılır anlayışına sahiptir...inananlardan da aynı anlayışı bekliyoruz...

*' * * * * * * * κadeяiмi değişтiяeвilmeκ вeиiм кadeяiмdiя ! * *
Alt 28-07-2007, 22:22
Üye Değil

Sevgili ChildInTime ben nedesem boş..ayrıca yanlış yorumladığım falan yok.diğer ayetlere de bakabilirsiniz..hadislere bakabilirsiniz,boş konuşmuyoruz burda. :wink:
Alt 28-07-2007, 22:31
Üye Değil

Sonuçta sizin ateist olmanız sorun değil.Buna saygı duyarım elbette.Oturur tartışırız sohbette ederiz güzelce.Ama inandığımız değerlere hakaret edildiğinde tartışma kızışır ve birbirimizi kırarız.Daha da ileri gidip ben müslümanım diye beni yok etmeye çalışırsan bende seni yok etmeye çalışırım.Aslında olay bu ok?

Bir mkimse oruç tutmuyor yada namaz kılmıyor diye müdahale edenler var evet.Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum bende.
Alt 29-07-2007, 23:49
hokusai hokusai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cHild Abi/abla sen kac yasindasin ögrenebilirmiyim ? * birde sunu sorayim :

"Bir mkimse oruç tutmuyor yada namaz kılmıyor diye müdahale edenler var evet.Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum bende."

demissin dogru ama eksik birsey var burada mesela turan dursun öldürüldü biliyorsun dimi ya da bahriye ücok diyeyim bu kisilerin niye katledildigini tahmin edebiliyorsundur hic tasvip etmiyorum demekle isin icinden siyrilamazsin sen su an Türkiye deki insanlara ilkokuldan itibaren islamiyet,hıristiyanlik,musevilik,ateistlik,budist lik vs... ögretilerinin tamaminin hicbir kayirma olmadan okullarda bilimsel veriler isiginda ögretilmesi fikrine nasil bakiyorsun. ÖZGÜRLÜK'e ilk adim budur iste. bu oldugu zaman ÖZgür düsünceye ilk adimi atacagiz o olmadan olmaz cünkü: icine bir defa sonsuz azap korkusu girdimi orada artik "ÖZGÜR" düsünceden söz edilemez her zaman bir baski vardir.

2.Dünya disinda hicbir yasam formu görmemesine ragmen insani mükemmel adletmek nedir sence ? Sartlanma degil mi ?

3.DİN MATRIX gibidir yoksullari, ayiklanmasi gereken fenotipleri kontrol altinda tutar. Dinin hic mi yarari yok diyebilirsiniz; baslangicta vardi. Koca Dünyada tek basina olan insanı bir AMAÇ etrafinda toplanmaya cagiriryordu. sonralari her tabu gibi sorgulanmaya basladi. Cünkü aslolan degisimdi hicbir tabu degisimin karsisinda duramazdi. basta 1-2 kisi sorgulamaya basladi. dinleri,hayati, AMACimizi onlari engellediler. ama birseyi hesaba katmadilar canli olan hersey ölür bu dogruydu ama ya DÜSÜNCE ? düsünce ölür mü? sonra anladilar ki sadece öldürmek durdurmaya yetmeyecek. baska birsey lazimdi. insanlarin düsünmesini engelleyecek birsey sorgulamasini engelliyecek birsey onlari korkutacak birsey

Bu sey ölümden sonra yasam fenomeniydi. İnsanlari öyle bir korkutalim ki ölüm bile onlari bu korkudan kurtaramasin.

İnsanlarin cok büyük bir kismi gercegin cölünü kabullenmek yerine sanal mutlulugu tercih ettiler. aslinda bir bakima mantikliydi. insan niye GERCEGİ BİLMEK ugruna aci ceksin. orada ömür boyu bir amacin oldugunu bilerek cenneti hayal ederek yasamak varken niye?

Arkadaslar amacimiz gercege ulasmak olmali eger gercegi kabul edebilcek kadar cesursak hersey olabilir demeliyiz. Evrimin ne oldugunu cok iyi düsünmek lazim bunun icin daha cok okumak daha cok fikir alisverisinde bulunmak gerekir ama önyargisiz her türlü önyargidan arinmis birsekilde gercekleride göz ardi etmeden.

ne olursa olsun insan evrenin icindeki bulunan tözden olusmustur. öyle ya da böyle eninde sonunda bir yerde tikanacagiz, daha fazlasi olmayacak

asil soracagimiz soru su bu ne zaman olacak ?

I can't believe the things you say
tell me, tell me
tell me the lies
Alt 30-07-2007, 01:52
osiris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
osiris osiris isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

merhaba arkadaşlar ben dinden çıkalı iki sene kadar oluyor.daha önceleri de sorgulamalar başlamıştı *mesela yaşar nuri hocanın hastasıydım o yüzden ayşe özgünün *programını hiç kaçırmazdım gitdiğim bir nur evinde yaşar hocanın türkçe ibadet ve kadının başını örtmesi konusunda ki görüşleri hakkında yoğun tartışmalara girdik işte o zaman yavaş yavaş islamdan kopmaya başladım *sonrada ezoterizme ve ruhçuluğa *yöneldim sınır ötesi yayınlarından çıkan kitapları okudum atlantis,mu ve eski çağ (mısır,sümer,babil,mayalar vb)uygarlıklarıyla *ilgili kitapları okudum eski fenomen bilinmeyen dergilerini okudum ve tanrı ve dinlere olan bakışım değişti ama hala ateist değildim sadece insanlığın *düşüş sürecinde olduğunu bu dinlerin sadece sembolik bir anlam taşıdığına inanamaya başladım ta *ki turan dursunun kitaplarıyla tanışanadek ondan sonra turan hocamızın ve ilhan arsel hocamızın tüm kitaplarını okudum artık kafamda şüpe yok bukadar hata ve saçmalık sembolizmayla uzaylılarla açıklanamaz kaldıkı daha önceleri atlantis ve mu kıtalarına inananırken bilimsel kitaplar okudukça onlarında birer şarlatan olduğunu tıpkı müslümanlar gibi kanıt üretmek yerine sadece *laf üretiklerini masal anlatdıklarını gördüm * sonuçta hiçbirşeyin kesin olarak bilinemiyeceğini anladım ve agnostic oldum.
Alt 30-07-2007, 03:39
agnostic_z agnostic_z isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selam arkadaşlar

Forumda aktif olarak sürekli yazmasam da yaklaşık 1 yılı aşkın bir süredir forumu takip etmeye çalışıyorum.Baktım güzel bi topic açılmış,nerdeyse sabaha yaklaştığım şu saatlerde kendi hikayemi bi de ben yazayım dedim.

Ben Sivaslıyım.Şu an orda yaşamasam da yaklaşık 19 yıl orda yaşadım.Malum dinin baskısının hararetle hissedildiği ve bağnaz insan sayısının bi hayli fazla olduğu bi yer memleket.Babam pek o kadar olmasa da annem ve onun ailesi çok dindar.Ve gerek çocukluktan benim de okuma sevgim ve merakımla oldukça dindar yetiştim.Daha 7 yaşında camide ezan okumalar,dini kitaplar devirmeler daha neler neler.İmam-hatip mezunu,bu işin okulunu okumuş insanlar daha 10 yaşlarındayken oturup hayran hayran beni dinlerlerdi.

Sonradan lisede annemin isteğiyle fethullahın bi kolejinde bir yılı da yatılı olmak üzere okudum.Orda yaşadıklarımı zaten forumda uzun uzun başka bir yerde anlattığım için bir daha buraya yazmak gereği duymuyorum ama pek iç açıcı şeyler yaşamadım.Ama aslında orda yaşadığım olumsuz olaylar ve diğer şeyler bende yavaş yavaş dine karşı soğuma ve farklı arayışlara yönelme sonucunu doğurdu.

Tabiki kademe kademedir herşey.Gerçek müslümanlık nur cemaati müslümanlığı olamazdı.İnsanı uyuşuk,beyni yıkanmış zombilere döndüren bir tarikat islamı temsil edemezdi.Farklı arayışlara yönelirken aslında içimde bi şeyler ortada yanlış birşeyler döndüğünü ve kendimi kandırmaya ısrarla devam ettiğimi söylüyordu.Ondan sonra isyanı ve sorgulamayı bi nevi içinde barındıran rock müzik merakımla beraber herşey inanılmaz bir hızla değişmeye başlamıştı.Eskiden daha küçücük çocukken millete vaaz veren ben saçlarını uzatmış,farklı tarzda bi insan olmuştum.Sadece şeklimin bile bu kadar değişmesi gerek ailevi gerekse toplumsal baskıların tam orta yerine itmişti beni.Ee zaten küçük ve yobazlığıyla,insan hayatına burnunu sokmasıyla nam yapmış bi şehirde bu şekilde dolaşmak ta ufak bi azınlık dışında kimsenin cesaret edemediği bi işti * *Tabiki ben dinlediğim müziği ve grupları,yaptıklarını araştırırken içimde inanılmaz değişimler yaşamaya başladım.Hayatımda ilk kez DÜŞÜNÜYOR,SORGULUYOR VE TABULARA İSYAN EDİYORDUM!.

1 yıllık bi zaman dilimi içerisinde 180 derece değişmiştim.Önce ılımlı islam modeli arama çabaları,sonrasında deizm.Uzun bi zaman müddetince deist oldum.Tabiki aile ve çevremle yaşadığım çatışmalar çok büyüktü.Bi insanın birden bu kadar değişebileceğine kimse akıl sır erdiremiyordu,besbelli ki temiz imanlı gençleri dinden çıkarmaya uğraşan bi zibidi tayfası pırıl pırıl (!) bir müslüman gencini yoldan çıkarmıştı.O kadar çok çatışma yaşadım ki.Ülkücü gruplarının saldırılarına uğramak,çocukluktan beri yediğin içtiğin ayrı gitmeyen arkadaşlarının din yüzünden sana tavır alması,ailenin üstüne gelmesi vs vs.Zaten tam bunalım yaşlarında ve bunalım takılan,onca yıldır körü körüne temsilcisi olduğu fikirleri silip yerine tam aksi bi yola girmiş olan bana bi de bunun gibi olumsuzluklarla uğraşmak çok ama çok ağır geldi inanın bana.Çok fazla mücadele ettim,tabi zaman geçtikçe yaşımın da büyümesiyle bunalımı atlattım.Ama bunalım dönemini atlatmamla beraber kafamda tekrar soru işaretleri belirmeye başladı.Ya acaba müslümanlık doğruysa,ya ben gerçekten bi ara gaza gelip bunları yaptıysam diye.Sonra google dan tesadüfen TD foruma ulaştım,daha ana sayfadaki bi iki yazıyı okumam bile bana yetti,artık geri dönüşü olmamak üzere AGNOSTİKTİM! Turan dursuna ve bu sitedeki herkese teşekkürü bir borç bilirim,bi çok insana ışık tuttu bura,ben onlardan sadece birisiyim *

Düşünüyorum;o halde varım...
Alt 30-07-2007, 10:53
Aliminyum Aliminyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hikayeler değişik, ama temelde değişmeyen bir şey; "işine geldiği için inkar etmek", bu hiç değişmiyor, aynı duyguları ya da düşünceleri değişik tonlarda ben de yaşadım, durumun yabancısı değilim, ama inanmak ayağın yere basmasıdır, inşallah geç olmadan siz de anlarsınız.

Rengini belli et.
Alt 31-07-2007, 10:08
lady_lena lady_lena isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

ilkokul üçteydim. o vakte kadar yanımdan hiç ayrılmayan hacı babaannemleydim. onunla namaz kılmak, onunla dua etmek sadece ayaklarımı değil beni de yerden kesiyordu. mütemadiyen ruhumu temizliyordum. duaları arapça okuyor ve ezberliyordum. iyiliğin ezeli ve ebedi olduğuna, sonsuzluğun sonunda mutlaka iyiliğin kazanacağına inanıyordum.
üçüncü sınıfta, kur'an ı okudum. türkçe. okuduklarıma inanamadım. sonra bir daha okudum. bende ki inançla hiç ilgisi yoktu o kitabın. ve götürüp duvardaki yerine astım. bir daha okumayı asla göze alamadım. ihanete uğramış gibiydim.
nasıl "yaratıldık", ne için yaşıyoruz, ölümden sonra ne oluyor vb bir çok soruyu da bilmediklerim arasına özenlice yerleştirdim. bilmiyordum belki ama masal da uydurmuyordum kendimi rahatlatmak için.
kocaman bir ailem vardı, çoğunluğu hacı olan. onların arasında "ben müslüman değilim artık" demek cesaret istiyordu. bir süre çok üstüme geldiler. kendilerince doğru yola girmem için. "tanrıyla yaptığınız pazarlığa beni karıştırmayın" diyerek son verdim tümüne.
Alt 31-07-2007, 10:38
D.E D.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aliminyum

* 'İşine geldiği için inanmak' terimi size bir şey ifade edebilir mi?

* İnanarak kendinizi rahatlatıyor olabilirsiniz

* Ancak diğer insanlar siz rahatladığınız için inanmak zorunda değil.

* Ayrıca sizin veya bizim değil

* Karşılıklı anlayacağımız çok şey var

* Umarım sizde bunu anlarsınız.

* lady_lena

* Öncelikle hoşgeldiniz.

* İyilik..

* Çoğu insanın yapmak istediği. (müslüman veya değil)

* Ancak çoğununda tam olarak anlayamadığı.

* Ne iyi veya ne kötü?

* Bu soruya ben iyiyim o kötü diye cevap verip.

* Kötü saydığının içindeki iyi yanları

* kuru ve yaş otların yanması misali

* beraber silmesi, unutması.

* Belkide kötünün içindeki iyiyi görememesi.

* Kim katıksız iyi veya kötüdür ki?

* Bebeğin yüzüne adını çizen insanlar ibret alsın diye bebeği hasta doğurtan allah mı iyidir?

* Peygamber mi iyidir başkalarını kandırıp kendi hayatının gününü gün ettiği için?

*Bunlara inananlar mı iyidir bunlar uğruna insan öldürdükleri için?

*Veya inanmayanlar mı iyidir kendini korumak veya düşüncesini yaymak amacıyla insan öldürdüğü için?

*Ben iyiyim o kötü

*Oldu bitti..

* Siz çocuk saflığında çok berrak bir şekilde inanmışsınız.

* Bilmeyip görmeyip bağlanmışsınız.

* Ancak inandıklarınızın hiçte öyle olmadığını,

* görebilmişsiniz.

* Peki eğer size iyilik ve sevgi verilmemiş olsaydı.

* Siz kuranın ne olduğunu okumadan öğrenmiş olsaydınız ve okusaydınız.

* Hani tamda size öğretilene uygun.

* Kafirler aşağılık, kötü, ıyy, cıss

* Öldür onlarıda iyi ol dense idi

* öldürenlerden olurmuydunuz?

* Veya dini için insan öldüren bir kişinin bunu nasıl yapabildiğini anlarmıydınız?

* En tebliğcisi bile en şeriatçısı bile -kendi dar çapında- iyilik için yapıyor belkide yaptıklarını.

* İyide o zaman iki tarafta iyi.

* İki tarafta iyiyse hangisi kötü??

Sen sofusun, hep dinden dem vurursun;
Banada sapık, dinsiz der durursun.
Peki, ben ne görünüyorsam oyum;
Ya sen? ne görünüyorsan o musun?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil