Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-05-2006, 23:35
Üye Değil

Standart İskender Evrenesoğlu kim

arkadaslar dun nur tv denen kanali actim bu İskender Evrenesoğlu denen adam konusuyordu kendisinin *Peygamber oldugunu soyluyor bu adam sapik mi ? yoksa bir sey varmi bilen varmi?
Alt 16-05-2006, 00:07
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: İskender Evrenesoğlu kim

Mehdiymiş muhterem!

http://www.universityofallah.org/tur_hakkinda.asp
Alt 16-05-2006, 01:30
mer-orh mer-orh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Iskender e kitap bile inmis,
Kendisi resulum desede kitap indigine göre Nebi oluyor herhalde.
Alt 16-05-2006, 01:33
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kullanıcı";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kendisinin Peygamber oldugunu soyluyor bu adam sapik mi ? yoksa bir sey varmi bilen varmi?
benim bildigim 124.000 ile 240.000 arasi zat-i muhteremlerde isimlerinin baslarina HZ. koyarak ayni seyi soylemislerdir

onun ne eksikgi var digerlerinden...

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 16-05-2006, 02:36
Şamanist Şamanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

istavrit";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kullanıcı";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kendisinin Peygamber oldugunu soyluyor bu adam sapik mi ? yoksa bir sey varmi bilen varmi?
benim bildigim 124.000 ile 240.000 arasi zat-i muhteremlerde isimlerinin baslarina HZ. koyarak ayni seyi soylemislerdir

onun ne eksikgi var digerlerinden...

Arkadaşlar bu kişiyi küçümsemeyin çünkü Denizli'de çok fazla müriti var.Çoğu kez televizyona çıktı rezil oldu ama hala inanan var aklım almıyor bir türlü .Bugün Amerika'da bilen tonla sapık tarikat ve mensupları var. Sanırım insanoğlu varoldukça bu tür dolandırıcılara inanan kişiler hep olacaktır.

Elbet bir gün Tanrı Dağı'na uçacağız
Alt 16-05-2006, 03:17
Üye Değil

Dinler tarihini araştırırsanız tarihin her döneminde böyle uyanıklar hep çıkmıştır.Dikkat edin cıktıkları yer cehalet bataklığıdır.Gıdalarını hep
bu bataklıktan almışlardır.Bu bataklık kurutulmadığı sürece bunlar varlık-
larını devam ettireceklerdir.Bataklığın olduğu yerlerde elbette sivri sinekler
de olacaktır.Güleni de İskenderi de bir sivri sinektirler.Bu sineklerin
görevi insanları ısırmaktır.Bakalım bu insanlar ne zamana kadar bunlara
dayanacaklar.Onu da kendileri düşünsünler.Allahları onlara akıl vermiş.Ama
boşuna vermiş bu aklı.Zaten ben bu aklı bana iman edesiniz diye verdim diyor.
Bunlar da allahın sevgili elçileri.Mehdileri.Elbette iman edecekler.Yanlız
bunları gözümüzde biraz büyütüyoruz.Siz yeter ki birey olarak sorumluluğunuzu
düşünüp Atatürk'e ve Cumhuriyete sahip çıkın.Zamanı gelince derslerini alır-
lar.Bundan endişeniz olmasın.
Alt 16-05-2006, 12:01
maddeoz maddeoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

univercty of allah!!!
puhahahahahaaa,
mükemmel ya!
adamlar bir de lisesini,
ilk öğretimini kurmuşlar.
1 ay'da ünivercity of allah'ın ilk öğretimini tamamlayabiliyorsunuz!
100 dolar karşılığında. hehehehe.
hani eski türk filimlerinde köyden şehre yeni gelenleri bin bir numarayla kandırıp ellerindeki tüm paralar alınır ya.
ben onları eskide kalmış olaylar olarak sanıyordum.
demek ki hala varmış!
puhahahahaa.
acep bi site de biz mi açsak,
turan dursun com'u geliştirmek için kullanırız toplanan paraları. hehe
panteidar";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

http://maddeoz.blogcu.com
Alırım anahtarını elinden şakirtt !..
Alt 16-05-2006, 13:56
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İskender Ali Mihr isimli m**yaktan inciler!
i.e.e.: iskender evrenesoğlu
y.n.ö: yaşar nuri
h.c: hulki cevizoğlu ifade ediyor.

İ.E.E.: Hz. Muhammet resul, ben peygamberim.

Yaşar Nuri Öztürk — Buyur oku bakalım, m**yak. Burada iki Musaf var.

Y.N.Ö.: Sen m**yak mısın, be adam?

İ.E.E.: Dur da anlatayım?

H.C: Siz nebî misiniz, resul müsünüz, yoksa deccal mısınız?

İ.E.E:Sonra bize tâbî olacak olan Hz. İsa, bizim kardeşlerimizle beraber bu Deccalı öldürüyor. Evet onu öldürmekte bizim de payımız olacak

Deccal kim olabilir? ALlah’ın taraftarı Deccal olabilir mi? 500 bin tane insanı kumardan, içkiden, fuhuştan kurtaran, onlara günde 7 vakit namaz kıldıran, her Perşembe günü mutlaka oruç tutturan, Peygamber Efendimiz (S.A.V) ’in bütün sünnetlerini gerçekleştirmelerini sağlıyan yalan söylemelerini bütünüyle sona erdiren bir Allahû Tealâ’nın dostu Deccal olabir mi? Dörtyüzbinden fazlası Allah’a ulaşmış

H.C: Peygamber (A.S) , vahiy gelirken üşüyüp titremişti. Sana da vahiy gelirken titriyor musun?

İ.E.E:Allahû Tealâ’nın, peygamberlerin dışındaki insanlara verdiği vahiyde, bu tarzda titremeler söz konusu değildir. Ama Allahû Tealâ’nın “cezbe” adlı bir başka müessesesi var. Allahû Tealâ, dilediği an bir insana bir cereyan gönderir. O gönderdiği cereyanla o kişi şiddetli bir titremeyle titrer ve de ağzından bir sayha çıkar

H.C: Vahiyler hangi dilde geliyor. Türkçe mi Arapça mı?

İ.E.E: Vahiyler Türkçe geliyor. Allahû Tealâ’nın mesele kimlere, nasıl vahiy verdiği değil, aslında mesele bizim vahyimizle alay etmek

H.C: Her an Allah’la konuşabiliyor musunuz?

İ.E.E: Bizim aramızda şu anda 500’den fazla insan, M İ H R Vakfının müntesiplerinden 500’den fazla insan her an Allah ile konuşabilir durumdadır. Siz, bizim bile Allahû Tealâ’yla konuştuğumuza inanmıyorsunuz. Neden onları çağırıpta dinlemiyorsunuz?

İ.E.E.: Ben Miraç’ta Allah’la konuştum.

Y.N.Ö.: Yazıklar olsun.

İ.E.E.: Daha sonra Muhammet, İsa, Musa ve Davut Peygamberlere Allah’ın huzurunda iki rekat “huzur namazı” kıldırdım. İmamlığı da ben yaptım.

Y.N.Ö.: Tu Allah belanı versin.

H.C.: Siz İslam Dini’ne inanıyor musunuz?

İ.E.E.: Evet, inanıyorum.

H.C.: Peki, Hz. Muhammet’ten sonra peygamber olmayacağına göre nasıl peygamberim diyorsunuz?

İ.E.E.: Peygamber olduğum için öyle diyorum.

H.C.: Ama bu dediğiniz İslam Dini’ne aykırı.

İ.E.E.: Olabilir.

H.C.: Nasıl olabilir? Hem inanıyorum diyorsunuz, hem olabilir diyorsunuz.

Y.N.Ö.: Hulki bey, bu adam hasta, tedavi olması gerekiyor.

Y.N.Ö.: Hulki bey, bu adam hasta, tedavi olması gerekiyor. Bunlar maddi çıkarları için insanların inançları ile oynayan madrabazlardır. Bunların yeri tımarhanedir

İ.E.E.: Hakaret ediyorsun.

Y.N.Ö.: Hayır, hakaret etmiyorum.

İ.E.E.: Ediyorsun.

Y.N.Ö.: Sana kızmıyorum, acıyorum. Çünkü hastasın.

İ.E.E.: Ben buraya bana gelen vahiyleri açıklamaya geldim.

Y.N.Ö.: Sen önce tedavi ol.

İ.E.E.: Programı terk ederim.

Y.N.Ö.: Edersen, et.

H.C.: Siz bu programa İslam Dini hakkında görüşlerinizi belirtmek için gelmiştiniz değil mi?

İ.E.E.: Evet.

H.C.: Ama peygamberim diyorsunuz ve bu İslam Dini’ne aykırı.

İ.E.E.: Bırakmıyor ki anlatayım.

H.C.: Beyefendi İslam Dini’ne inanmıyorum deyin, sonra ne istiyorsanız anlatın.

İ.E.E.: Demem.

Y.N.Ö.: Dedim ya, bu adam m**yak.

İ.E.E.: Ben gidiyorum.

H.C.: Siz bilirsiniz *
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Türk sat uydusunda bu iskender evranos oğlunun(ki kendine el Ekber ünvanını vermiştir) nur tv. diye bir kanalı var o burada çıkıyor akşam saat altı civarlarında sorulara cevap veriyor seyretmenizi tavsiye ederim...yarım bilgi ile bile insan nasıl döktürür görüyoruz bazen gül,bazen kız işte...birde satış bölümü var avrupadaki müslüman türklere yönelik sözde bunun kitapları cd ler kasetler den tutun eloktronik cihazlara kadar her şey var yani bu dünyada işleri iş siin anlıyacağınız ha birde isme dikkatt edelim nur marketing yav şu ing ekini anlıyan olursa beri gelsin... bunlar internette bir üniversite bile kurdular ismide allah üniversitesi internetten takip edip mezun oluyorsunuz diplomada veriyorlar tabiiki belli bir ücreti var,Mihr vakfı diye bir vakıfın bünyesinde olucak bu vakıfta bu topluluğun...peygamber evranosoğlu ve yakın çevresindeki birkaç kişi istedikleri zaman allahın huzuruna çıkıp hasbihal ediyorlarmış mesih isa gelene kadar sen benim mehdimsin ya iskender el ekber demiş tanrı ona Allahın karşısında peygamberlere ve meleklere imamlık yaparak namaz kıldırdığınıda ilan etmişti ya ben ne diyeyim...dumur ötesi bunlar dumur ötesi başında nurlarla çekilmiş fotosu var eynısını arkadaş banada yaptı foto filmine su damlatmıştı galiba....
Alt 21-05-2006, 11:58
Üye Değil

merhabalar. hepiniz arkasından atıp tutarken onun bir talebesiyle karşılaşmayı ummuyordunuz belkide. ALLAH insanlara peygamberden başkasına kitap yazdırırmı ?? bakın ayete....
*A'RAF-175: Vetlu aleyhim nebeellezî âteynâhu âyâtinâ fenseleha minhâ fe etbeahuş şeytânu fe kâne minel gâvîn(gâvîne).
Onlara, âyetlerimizi verdiğimiz kimsenin haberini oku (anlat). Sonra o, ondan (âyetlerden) ayrıldı, artık şeytan onu kendisine tâbî kıldı. Ve böylece o zarar görenlerden (azgınlardan) oldu.
sonradan şeytanın yoluna sapan birine bile kitap yazdırmış ayetlerini ( sözlerini indirmiş ) resül nedir ??
İBRÂHÎM-4: Ve mâ erselnâ min resûlin illâ bi lisâni kavmihî li yubeyyine lehum, fe yudillullâhu men yeşâu ve yehdî men yeşâ’(yeşâu), ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).
Hiçbir resûlümüz yoktur ki; Biz, onu kendi kavminin lisanıyla göndermiş olmayalım. Onlara (kendi lisanlarıyla) beyan etsin (açıklasın) diye. Öyleyse Allah, dilediğini (Allah’a ulaşmayı dilemeyenleri) dalâlette bırakır. Dilediğini (Allah’a ulaşmayı dileyenleri) hidayete erdirir. Ve O, Azîz’dir, Hikmet Sahibi’dir.

MU'MİNUN-44: Summe erselnâ rusulenâ tetrâ, kullemâ câe ummeten resûluhâ kezzebûhu fe etbâ’nâ ba’dahum ba’dan ve cealnâhum ehâdîs(ehâdîse), fe bu’den li kavmin lâ yu’minûn(yu’minûne).
Sonra Biz, resûllerimizi ardarda (arası kesilmeksizin) gönderdik. Her ümmete resûlü geldiği zaman, her defasında onu yalanladılar. Biz de onları birbiri arkasından (helâk ettik). Ve onları efsane kıldık. Artık mü’min olmayan kavim (Allah’ın rahmetinden) uzak olsun.

ZUMER-71: Vesîkallezîne keferû ilâ cehenneme zumerâ(zumeran), hattâ izâ câuhâ futihat ebvâbuhâ, ve kâle lehum hazenetuhâ e lem ye’tikum rusulun minkum yetlûne aleykum âyâti rabbikum ve yunzirûnekum likâe yevmikum hâzâ, kâlû belâ ve lâkin hakkat kelimetul azâbi alel kâfirîn(kâfirîne).
Kâfirler, zümre zümre cehenneme sürülürler. Oraya geldikleri zaman, onun (cehennemin) kapıları açılır. Ve onun (cehennemin) bekçileri onlara derler ki: “Size, sizden (sizin aranızdan) olan resûller gelmedi mi ki, size Rabbinizin âyetlerini okusun, bugüne (buraya) geleceğinizi (söyleyerek) uyarsın? (Cehenneme gidenler) dediler ki: “Evet (geldiler).” Fakat azap sözü kâfirlerin üzerine hak oldu.

CUMA-2: Huvellezî bease fîl ummiyyîne resûlen minhum yetlû aleyhim âyâtihî ve yuzekkîhim ve yuallimuhumul kitâbe vel hikmeh(hikmete), ve in kânû min kablu le fî dalâlin mubîn(mubînin).
Onlara, onların içinde Allah’ın âyetlerini okusun, onları tezkiye etsin ve onlara kitap ve hikmeti öğretsin diye, ümmîler için onların aralarından resûl beas eden (vazifeli kılan, hayata getiren) O Allah’tır. Ondan evvel (bu resûle tâbî olmadan evvel) onlar, açık bir dalâlet içinde idiler.

NAHL-36: Ve le kad beasnâ fî kulli ummetin resûlen eni’budûllâhe vectenibût tâgût(tâgûte), fe minhum men hedallâhu ve minhum men hakkat aleyhid dalâleh(dalâletu), fe sîrû fîl ardı fanzurû keyfe kâne âkıbetul mukezzibîn(mukezzibîne).
Ve andolsun ki Biz, bütün ümmetlerin (milletlerin, kavimlerin) içinde resûl beas ettik (hayata getirdik, vazifeli kıldık). (Allah’a ulaşmayı dileyerek) Allah’a kul olsunlar ve taguttan (insan ve cin şeytanlardan) içtinap etsinler (sakınıp kurtulsunlar) diye. Onlardan bir kısmını, (Resûlün daveti üzerine Allah’a ulaşmayı dileyenleri) Allah hidayete erdirdi ve bir kısmının (dilemeyenlerin) üzerine dalâlet hak oldu. Artık yeryüzünde gezin. Böylece yalanlayanların akıbetinin, nasıl olduğuna bakın (görün).

AL-İ İMRAN-81: Ve iz ehazallâhu mîsâkan nebiyyîne lemâ âteytukum min kitâbin ve hikmetin summe câekum resûlun musaddikun limâ meakum le tu’minunne bihî ve le tensurunneh(tensurunnehu), kâle e akrartum ve ehaztum alâ zâlikum ısrî, kâlû akrarnâ, kâle feşhedû ve ene meakum mineş şâhidîn(şâhidîne).
Hani o zaman ki; Allah, peygamberlerin (nebîlerin) MİSAK’ini (yeminini) almıştı: “Andolsun ki; size Kitap ve hikmet verdim, sizlerden sonra sizinle beraber bulunanı (Allah’ın sizlere verdiği kitapları) tasdik eden Resûl gelince, O’na mutlaka îmân edecek ve O’na mutlaka yardım edeceksiniz. Bunu ikrar ettiniz mi ve bu ağır ahdimi üzerinize aldınız mı?” “İkrar ettik.” dediler. “Öyle ise şahit olun. Ben de sizinle beraber şahitlerdenim.” buyurdu.

*AL-İ İMRAN-82: Fe men tevellâ ba’de zâlike fe ulâike humul fâsikûn(fâsikûne).
Artık bundan sonra (Allah 81. âyetteki Resûl’den bahsettikten sonra), kim yüz çevirirse (nebîlerden sonra gelecek olan bu Resûl’ü inkâr ederse); işte onlar, onlar FASIK’lardır

yaşar nuri ve onun gibi şahıslar sizi kurtarıcak sanmayın sevgili kardeşlerim. aksini ispat edebilecek varsa buyursun bekliyoruz.... dünyanın heryerinde ulaşabilirsiniz bize...
Alt 21-05-2006, 13:35
last_danger last_danger isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

[quote="cefi";p="33314"]merhabalar. hepiniz arkasından atıp tutarken onun bir talebesiyle karşılaşmayı ummuyordunuz belkide. ALLAH insanlara peygamberden başkasına kitap yazdırırmı ??

Güzel kardeşim, sonuç nedir pekiii ?Allah bu devirde kitap yazdırıyorsa değişik şeyler olmalı yeni olan neler var anlatta dinleyelim. *Bir de bu iletişim hala devam ediyorsa resul iskender 'e söylermisiniz fenerbahçe şampiyonlar ligi şampiyonu *olacakmı bi soruversin.. Hazır böyle bir imkanımız varken değerlendirelim

Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır...[b][hr:c22c314d1e]

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil