Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-02-2005, 18:26
Üye Değil

Standart BU FORUMUN TADI KACTI!

Bir cok arkadasimdan ozur dileyerek bu basligi aciyorum.
Son bir kac haftadir forumun tadi,tuzu kalmadi.

Fikir catismasinin oldugu yerlerde insanlar arasinda ufak,tefek takismalar olur.Ancak son zamanlarda foruma uye olanlarin bir cogu "fikir catismasinin kufretmeyi mesrulasmasi" gibi bir dusunceyle hareket ederek sokakta edemeyecekleri hakaretleri burda yapmaya basladilar.

Eskiden forumdaki butun iletileri teker teker okurken,simdilerde basliklari dahi okuyamaz oldum.

Forumda asiri giden muslumanlara karsi en buyuk tepkiyi gosterenlerin basinda ben bulunuyorum.Bana goren yanlis yapanin sifatlarina bakilarak yanlislari dogru gosterilemez.Yanlis+din=dogru degildir.

Ama ayni hassasiyeti ateist arkadaslarimdan goremedim.
Yanlis+ateizm=dogru.Maalessef boyle bir gercekle karsi karsiya kaldik.
Artik bu forum okunmaz hale geldi.Siteyi yapan arkadaslarimin emekleri icin gercekten uzuluyorum."Yapmak zor,yikmak kolay."

Siteyi kuran arkadaslarim.Ateistte olsa bu tur kufur ve hakaretlere izin vermeyin.Emeklerinizi dusunun.

Bir ara Ella-Slycako tartismalari vardi.Medeniyet kokan ve bende hayranlik olusturan bu tartismalara ne oldu?Neden bitti?Hic dusundunuzmu?

Ateist ve inananlar bir arada hosgoru ile tartisirlarsa bu forum amacina ulasabilir.

Lutfen dikkat edin!Birileri ateizm adi altinda bu forumun sonunu hazirliyorlar.Emege saygimdan dolayi actigim bu baslik umarim olumlu tepkiler alir.(Ters tepki alma riskinide goz onunde bulundurdum.)

Bol sans diliyorum.
Alt 07-02-2005, 18:48
ali oktay
Üye Değil

Eski koye "yeni"adet....mi?
Alt 07-02-2005, 18:59
Üye Değil

Cok zekisin Ali Oktay kardes.
Bir kelime ile beni rezil ettin.Birazcik emege saygin olsaydi akilli bir kac sey yazardin.
Biliyorum bundan sonra dahada zekice seyler yazarsin.
Yazmaya devam et kardesim.En iyi sen kufur yazarsin.Kimse senin kadar iyi yazamaz.
Devam et.
Ne kadar zeki oldugunu goster.Alkislayalim seni.Helal olsun kardesim.

Bu baslik altinda bazi seylerin duzelecegine inaniyordum.Yazikki sadece ben inanmisim.
Herkese bundan boyle iyi tartismalar diliyorum.Umarim bu siteyi kuranlar amaclarina ulasirlar.

Bu sitedeki saygi duydugum arkadaslarimdan,hemserilerimden ozur dileyerek ayriliyorum.

Hepiniz saglicakla kalin.
Alt 07-02-2005, 20:31
Üye Değil

Yeni Arkadasim cok hakli, keske insanlri boyle kusturup buranin hacmini daraltmasaydik, ama elden baska birsey gelmiyor.

Sitenin yoneticisi kim bilmiyorum, ama siteyle ilgilendigini dusunmuyorum,

Seviyeli olanlar var elbette, ama okumus, kultulu adam kisvesi altinda cahilligini gizlemeye calisip, kufuru basan arkadaslara acaba site yoneticimiz neden tek kelimlik bir elestiri yapmamaktadir.

Yoksa burasi ateist vede inananlarin birlikta tartisma ortami degilde, ateistlerin muslumanlara rahatca kufur edebileckleri bir forummudur, yani ben yanlis bir yerdemiyim, oyleyse bizede burada durmak yakismaz.

Onca sene okuyup bilimin en guzel dalinda doktora sahibi olduktan sonra, burada iki uc kendini bilmezin hakaretlerine daha fazla tahammul edemeyecegim.

Site yoneticilerinden benimde uyeligimi dusurmelrini rica ediyorum.

Allaha emanet olun.

Dabbet-ul Arz
Alt 08-02-2005, 09:55
explorer explorer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Anonymous Diyor ki
Onca sene okuyup bilimin en guzel dalinda doktora sahibi olduktan sonra,
Dabbet-ul Arz
saglicakla kal "Onca sene okuyup bilimin en guzel dalinda doktora sahibi olduktan sonra bu siteye yazan" arkadaş...

"TuranDursun forumunda gündüzler uzundur ,geceler k?sa....."

"Tanr?, kendisinin yarat?lmad?g?n? ve sonsuztan beri varoldugunu söylüyor. öyleyse tanr?da bir Ateisttir."
Alt 08-02-2005, 11:12
ali oktay
Üye Değil

Sevgili misafir,
Ben ustteki yaniti,"yeni"niki ile yazmis olan arkadasa yazmistim.Topigi o acmisti.Yeni nikine ne oldu anlayamadim.Bu gun yok olmus.
Ve ben ne kadar iyi niyetli ve ne kadar icten biri olarak tum ictenligimle baska bir yerde "misafir" niki ile yazilmis bir yaziya yanit yazmistim.Orada Misafir nikinin dabbet-ul arz oldugunu gorunce cok uzuldugumu bu polynick durumun ictensizlik oldugunu belirtmistim.Simdi buraya girdigimde bir kez daha hayal kirikligina ugradim.Misafir=Dabbet-ul Arz=Yeni oldugunu gorunce beynimden vurulmusa dondum.
Bu nasil istir?uc ayri kisilikte yazmanin ve ustune ustlu bundan sikayet etmenin mantigini bana birileri aciklamalidir.

sevgilerimle.
Alt 08-02-2005, 13:47
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

burda olamadığım zaman içinde kaçırdığım birşey olmuş.acaba bu başlığı açan şuan misafir nickli kişi yenimidir.
ve siteden atılmışmıdır da nicki silinmiştir.
ve eğer yeni ise ve gitmiş ise buna üzüldüğümü belirtmek isterim.her ne kadar aynı fikre sahip olmasak da kendisi ile düzeyli yazışmalarımız olmuştur.kime ne yaptığını bilmiyorum ama benim için yeni arkadaşımız sorduğu sorularla yazdığı yazılarla genelde tarafsız olmaya ve orta yolu bulmaya çalışan bir arkadaşımız olmuştur.gerçekten üzüldüm.

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 08-02-2005, 13:54
Üye Değil

Evet ngcoskun, başlığı açan kişi Yeni idi. Kendi isteği ile ayrıldı, atılmadı. Kimlerin yazılarından rahatsız olduğunu belirtmemiş. Hangi yazılar olabilir ve haklı mıdır tartışabiliriz.
Alt 08-02-2005, 14:19
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evet Cem, Yeni burda sakin bir kişilikti aslında.bilmeyenler için birkaç şey yazmak isterim.
kendisi her iki tarafa da tarafsız bakar sorular sorar ve hem ateistlerin hem de müslümanların tarafından cevaplanmasını beklerdi.her iki tarafa da aynı şekilde yaklaşırdı.eğer eleştirecekse bundan da çekinmezdi.burda birçok kişiyi eleştirmiş ben de dahil daha sonra orta yolu bulmuş ve konuşmalarımıza düzeyli bir şekil getirmiştir.önce bir soru sorar ve sorunun cevabına öncelikle teşekkür eder beğenmezse cevabı ya da onu tatmin etmezse bile bunu yine teşekkürlerini sunarak cevaplardı.kibar biriydi.
ama ilk olarak sorduğu bir soru bir başkasının canını sıkmış ve ona ters bir cevap vermişse yeni de ona karşılık vermişse durum burdan karışmış olabilir.
bilgisayarımla ilgili sorunlarım vardı onları halledene kadar siteye giremedim.o yüzden konuyu bilmiyorum.biraz diğer konuları okuyup durumu anlamaya çalışıcam.

ama yeninin birkaç kişi yüzünden burdan gitme kararı almasına üzüldüğümü tekrar belirtmek isterim.

burda bu bir örnek olsun isterim ve formumuzun eski günlerine çok değil 1-2 ay öncesine dönmesini ve karşıt fikirlerle de olsak mahalle kavgasına girmemeyi ve külhanbeyliği yapanları cevaplamamayı öneriyorum.
bunlar tuzaktır.bunlar forumu kirletmek amacımızdan saptırmak için kurulan tuzaklardır.bunlara düşmüş olabiliriz hepimiz -ben de dahil- ama bundan sonrası için bu tip olayların yaşanmaması için bu duruma el koymalıyız.
burası sadece ateistlerin bulunduğu bir site değil tabiki ve karşıt fikirlerde olacak ama bilindiği gibi daha önce de karşıt fikirler vardı ama durum bu kadar basit bu kadar mahalle kavgası şeklini almamıştı.
kendi adıma bu durum için özürlerimi sunuyor ve bundan sonrası için yazılacakların eskisi gibi olmasını öneriyorum.
umarım yeni aramıza dönersin.

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 08-02-2005, 15:33
Ebu Süfyan Ebu Süfyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili Cem
Rahatsız olduğum bir yazıyı örnek olarak göstermek ve bir iki şey söylemek istiyorum.

Haci:
Allah yalnız beceriksiz değil. Yalancı ve kafasız da.. Yarattığı her şeyde bir kusur var..
Beni en fazla rahatsız eden evrende canlılar arasında kurduğu düzen.. Bu ne zulüm öyle.. Neden canlıları birbirlerini yemeye zorluyor dersiniz bu sapık?

Bir müslüman için Allah mevcut olan herşeyi yaratandır. O''nun olmadığı zaman ve mekan ve onun yaratmadığı birşey yoktur.

Müslüman''ın Allah''a duyduğu saygı sevgi, O''nun dışındaki şeylere duyduğu sevgiyle kıyaslanamaz bile. Annesine, babasına, eşine, çocuklarına olan sevgisi, Allah''a olan sevgisinin yanında hiçkalır. Çünkü annesini, babasını vs. tüm sevdiği şeyeri O yaratmıştır ve kendisine O vermiştir.

İşte, bir insanın Allah''a hakaret etmesi bir müslümanı, annesine, babasına hakaret edilmesinen çok çok fazla incitir, üzer.

Allah''a inanmıyor olabilirsiniz, size sapık da gelebilir. Ama niçin sürekli forumda hakaret içeren kelimeleri kullanıyorsunuz.

Sadece eleştirdiğiniz kısımları söylemeniz yetmiyormu?

Müslümanlar''ı incitmek üzmek hoşunuza mı gidiyor.

Saygılar

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil