Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 31-03-2014, 03:02
Monstekilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Monstekilla Monstekilla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Bir Işık Daha!..

Merhabalar, öncelikle forumda ki herkesi tüm içtenliğimle selamlıyorum.. 20 Yaşında olduğunu belirten bir kimlik ve 50 yaşında ki ruhum ile, agnostik forumun kapanmasının ardından zihnimde yıllardır süregelen soruların cevabını bulabilmek adına aranıza katılmaktan gurur duyuyorum. Yaşımın genç ve çevremin dindar bir kesim olmasından dolayı duygu-düşüncelerimi net bir şekilde ifade edememek beni uzun süredir rahatsız ediyor.. Aklımda ki soruları aydınlatabilmek adına birçok kez din adamlarından ve yakın çevremden yardım almayı denemiş olsam da, artık cevaplarımın bu kesim tarafından verilemeyeceğine dair ufak bir şüphem dahi kalmadı. Yaşadığım hayatın bana karşı oynadığı aptalca oyunlar tezahüründe erken yaşta sorgulamaya başlayan birisi olarak sonuca ulaşamamak psikolojimi büyük bir şekilde etkiledi.. Duygusal anlamda çoğunlukla üzüntü içerisinde olmama rağmen karşımda ki her kesime tebessüm etmeyi asla bırakmadım. Her ne kadar ruh halimi benimsemiş olsam da herkes gibi eğlenebilmeyi, gezip dolaşarak mutlu olmayı ve hatta birçok kişi de olduğu gibi sadece bana verilebilecek ufak bir sevgi ile huzuru bulabilmeyi çok isterdim. Ancak, hayatım boyunca istediğim hiçbir olayın pozitif anlamda gerçekleşmemesi, depresif duygularımdan uzaklaşarak yeni bir hayata adım atmamı engelledi. Şimdilerde ise kitabımın sayfalarında dalıp giderken birilerinin son derece acımasız ve saçma olan senaryosuna dahil edildiğimi düşünüyorum. Bu foruma katılmamın sebebi ise; bu berbat senaryonun sahibini bulabilmektir. Saygılarım ve Sevgilerimle...

İstemeden de olsa, bir yerlerde, beni bu hale sokan birinin bana alayla bakıp, katıla katıla güldüğünü hissediyorum..
Alt 31-03-2014, 03:12
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Senaryo sahibi diye biri olduğunu sanmıyorum.

Foruma katılman bence sana ve bize çok fayda sağlayacaktır.

Şimdiye kadar yapmadıysan Arama bölümünden aklına gelen soruları arattır.
Özellikle 2005 yılından bu tarafa oldukça fazla malzeme birikti. Öyle akıllı adamlar geçti bu siteden, o zamanlar yazılan şeylerin içeriğini şimdi şimdi ancak algılayabiliyorum...

Hoşgeldin.
Alt 31-03-2014, 03:31
mrdragon mrdragon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hoşgeldin Monstekilla;

Senaryonun sahibi zamanın sayfalarına gömülen insanlardır. Bütünseldir, çok eski çağlardan başlar, kopyalanarak, uyarlanarak devam eder. Her insan içinde farklı versiyonlarda başkalaşarak yaşar.

Önemli olan hepsinden sıyrılıp, benliğini keşfedebilmendir. Özgürlüğe hazırsan, düşüncelerini konuşturmanın keyfini çıkarmak adına, tekrardan hoşgeldin.
Alt 31-03-2014, 05:15
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Aramiza hosgeldin Monstekilla,
Senaryolari yazan bizler, insanlariz; yalanlarimiza zamanla kendimizin de inanmasi sonucu dogmustur cogu senaryolar. 20 yas heyecaniyla, 66 yas kimligimi hice sayiyorum cogu zaman.
Cocuk yasta sorgulamaya basladim, hem de ateist kelimesini bile hic duymamisken. 50 sene oncesi farkettim senaryolari yazan, oyunun karakterlerini belirleyenin insan oldugunu. Yasin bayagi ilerlemis, kendi senaryonu yazmanin zamani gelmis de geciyor bile Iyi calismalar...

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 31-03-2014, 05:45
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Monstekilla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar, öncelikle forumda ki herkesi tüm içtenliğimle selamlıyorum.. 20 Yaşında olduğunu belirten bir kimlik ve 50 yaşında ki ruhum ile, agnostik forumun kapanmasının ardından zihnimde yıllardır süregelen soruların cevabını bulabilmek adına aranıza katılmaktan gurur duyuyorum. Yaşımın genç ve çevremin dindar bir kesim olmasından dolayı duygu-düşüncelerimi net bir şekilde ifade edememek beni uzun süredir rahatsız ediyor.. Aklımda ki soruları aydınlatabilmek adına birçok kez din adamlarından ve yakın çevremden yardım almayı denemiş olsam da, artık cevaplarımın bu kesim tarafından verilemeyeceğine dair ufak bir şüphem dahi kalmadı. Yaşadığım hayatın bana karşı oynadığı aptalca oyunlar tezahüründe erken yaşta sorgulamaya başlayan birisi olarak sonuca ulaşamamak psikolojimi büyük bir şekilde etkiledi.. Duygusal anlamda çoğunlukla üzüntü içerisinde olmama rağmen karşımda ki her kesime tebessüm etmeyi asla bırakmadım. Her ne kadar ruh halimi benimsemiş olsam da herkes gibi eğlenebilmeyi, gezip dolaşarak mutlu olmayı ve hatta birçok kişi de olduğu gibi sadece bana verilebilecek ufak bir sevgi ile huzuru bulabilmeyi çok isterdim. Ancak, hayatım boyunca istediğim hiçbir olayın pozitif anlamda gerçekleşmemesi, depresif duygularımdan uzaklaşarak yeni bir hayata adım atmamı engelledi. Şimdilerde ise kitabımın sayfalarında dalıp giderken birilerinin son derece acımasız ve saçma olan senaryosuna dahil edildiğimi düşünüyorum. Bu foruma katılmamın sebebi ise; bu berbat senaryonun sahibini bulabilmektir. Saygılarım ve Sevgilerimle...
Sayın Monstekilla, benden önce arkadaşlar sizi yaşınız hakkınızda uyarmış ve bana göre, bu yaştan sonra "berbat senaryo"nun sahibi bulsanız bile, istediğinize ulaşmanız çok güç gözükür. Çünkü ileri yaşta insanda tahammül kalmaz ve detaylarda yorulursunuz. Oysa detaylar olmadan hiçbir şey anlaşılmaz ve siz, bu detaylardaki zevkten mahrum kalırsınız. Bu ise hiç çekilir bir hayat değildir.

Tüm sorun bu, anlıyor musun? Yoksa, ne isterseniz sorun.

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 31-03-2014, 18:12
Monstekilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Monstekilla Monstekilla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Herkese değerli yorumlarından dolayı teşekkür ederim. Umarım tüm sorularımın cevabını bu forum sitesinde bulurum..

İstemeden de olsa, bir yerlerde, beni bu hale sokan birinin bana alayla bakıp, katıla katıla güldüğünü hissediyorum..
Alt 09-05-2014, 16:02
balkadam1 balkadam1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

ÇOK SAĞOLUNn
Alt 07-06-2014, 00:23
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Monteskilla, Huj geldin be gızanım

Aramıza hoşgeldiniz

Fikirlerinizi ve hissettiklerinizi en rahat şekilde paylaşınız (tüzüğü aşmadan).

Rahat olmak, insanın sorularını ve sorunlarınları en kolay çözen şeylerden birisidir.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil