Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 29-07-2020, 00:16
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart ÖZGÜR FORUMA NE OLUYOR BÖYLE?

Sayın "Şüpheci Dinsiz" merhaba,

Hristiyanlık/Müslümanlık için bölümleri olan özgür bir forumda inancımı paylaşmam veya size göre tebliğ etmem de ne sakınca var anlamadım. Sakıncası varsa yönetimle görüşelim dinlerle ilgili bölümleri kaldırın olsun bitsin. Ben sizden önce de bu forumda düşüncelerimi yazıyordum, yeni başlamadım.
Benim size aykırı gelen paylaşımlarım sizi korkutmasın lütfen, çeşitlilik iyidir.
Sizin ateist inançlarınız doğru ve değerliyse paylaşımlarımı gören aklıselim kişiler bunu fark eder ve kirliyse çöp farz ederler zaten. Sizin forum kirlerine atmanıza gerek yok.
Bu tip yasakçı uygulamalar emin olun şimdiye kadar bu forumda hiç hoş karşılanmadı. Uygulamaya çalışanlar da nedense kayboldular.

Böyle yaparsanız zaten durgunlaşan forum tamamen pasif hale gelecek.
Böyle yapacağınıza benim yazdıklarımı veya paylaştıklarımı tenkid edin. Sohbete farklı düşüncelerde başkaları da katılsın. İşte o zaman "Aydınlanma" dediğiniz şey olur.
Tek seslilik kötüdür emin olunuz.
Paylaşımlarım da hiçbir inancı yermiyorum ve hakaret etmiyorum.
İsterseniz tavrınızı bir gözden geçiriniz, lütfen.

Özel mesaj almayı kapattığınız için ortaya yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın,
Dönüş yaparsanız sevinirim.
Saygılarımla

"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın."
Jesus Christ

Matta 7:12

www.jw.org
Alt 29-07-2020, 01:37
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Buranın bir tartışma alanı olması tebliğ yapma özgürlüğünü getirmez.
Tanrıdan gelen armağanlara nasıl kulluk yapmalıyız diyorsun, sonra da özgürlükten bahsediyorsun.
Senin özgürlük saydığın bir dini propagandadır.
Benzeri insan öldürmeyelim demiyorsun, insan nasıl öldürülmeli tarifini istiyorsun.
Üstelik din propagandasının üzerine eski üye olmakla bir de dolaylı tehdit savuruyorsun.
Daha bitmedi, forumun durgunluğunu bahane ederek aklınca çelme takmaya çalışıyorsun.
Bir de öyle bir başlık atmışsın ki, özgür foruma bak, ne hallere düştü gibi psikolojiden vurmaya çalışmışsın.
Bana kalırsa tanrıcığının armağanlarıyla oyalan, burada sana ekmek çıkmaz.
Alt 29-07-2020, 04:18
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tartisma baslat. Insanlari konuya davet et. Sen link atip kaciyorsun birader.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 29-07-2020, 04:22
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Merhaba,

Temsil ettiğiniz zihniyet, tüm zamanlarda insanları sürüleştirmek için kullanılmış, hala kullanılmakta olan araçlardan biri oldu. Ne yazık ki siz de o sürüden, daha kötüsü sürüleştirenlerden biri haline gelmişsiniz.

Afrika kıtasının tamamı, Güney-Kuzey Amerika-Avustralya Avrupa kıtaları, Ortadoğu yüzyıllarca bu zihniyetin alçakça, acımasızca ezdiği coğrafyalar oldu. İnsanlar öldürüldü, yurtları işgal edildi, tecavüz edildi, işkence edildi, köleleştirildiler, malları yağmalandı, haraca bağlandılar.

Engizisyonu hatırlatmama gerek var mı? Kiliselerin bodrumlarında işkencehaneler vardı, içinde binlerce işkence aletleri vardı, bunları kullanarak yüzbinlerce insana 'tanrı adına, İsa adına' işkence edildi, insanlar yakıldı, malları yağmalandı.

Kıtalar işgal edilirken yağmacıların yanında misyonerler vardı. Bu misyonerler 'tanrıları adına yapılan kutsal yağmaya, katliamlara' cevaz verdiler, katliama-köleleştirmelere-tecavüzlere eşlik ettiler, katliamdan kurtulanlara kılıç zoruyla İsa'yı öğrettiler, 'barış dini', 'kurtuluş İsa'da' filan dediler, elbette yağmadan epey pay alma karşılığında bu 'pek kutsal görevi' yaptılar. Bence protestanlık mezhebi çıkmasa, hristiyanlığın şimdiki durumu işid'den daha kötü olurdu.

Vatikan'a bakıyoruz, Dünyanın açık ara en zengin 'kutsal şirketi'.
Türkiye'de Diyanet'e bakıyoruz, açık ara en zengin 'kutsal şirket'.

Ne yapıyor bu 'kutsal şirketler'? Kendileri sefahat içinde yaşarken aç insanları sahte vaadlerle sürüye katıyorlar. Sürüdeki insanları ötekilere düşman ediyorlar, sürünün başındaki bir avuç hergelenin çıkarı için yapıyorlar bunu, kendileri de payını alıyor, 'kutsal görevleri' bu.

Bu forumda bunları yazıyoruz. Yeri geldikçe ayrıntıya giriyoruz, hristiyanlık-müslümanlık-yahudilik başlıkları bu yüzden var. İnsanlığa düşmanlıklarını ifşa etmek için.

Siz de misyoner olmuşsunuz. Böylece geçmişte zarar görmüş, şimdi zarar görmekte olan insanların kanı sizin elinize de bulaşmış oldu.

Biz bu kanı nerede görsek tanırız. Adı her ne olursa olsun 'barış dini-akıl dini' zırvalarına karnımız tok. Her kim ki insanlığa zarar verir, sürüleştirmeye sebep olur, sömürülmeye sebep olur, kan dökülmesine sebep olur, biz onun karşısında oluruz.

Misyonerliğe, tebliğe bu yüzden karşıyız ve bu konu tartışmaya kapalıdır.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 29-07-2020, 09:46
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yunan mitolojisinde Tanrıların Tanrısı olarak bilinen Zeus ile kralların kralı Miken'in kızı Alkmene'nin oğlu olan Herkül, yarı Tanrı bir insandır.

Tanrı Baba'mıdır? İsa Tanrı'nın Oğlumu dur?

Bu iki kişi arasında 1000 yıl dan fazla zaman var ama macerası birbirlerine benziyor.

Zeus un oğlu Herkül ün 12 görevi vardı. Tanrının oğlu İsa nın 12 havarisi vardı.İkisininde görevi kötü krallardan insanları kurtarmaktı.
Alt 29-07-2020, 16:44
Üye

NE GÜZEL TARTIŞIYORUZ,
İŞTE OLAY BUDUR.!

SAĞOLUNUZ..

Zamanım dar olduğu için bazı makalelerin linkini paylaşmak zorunda kalıyorum kusura bakmayın. Ama orada yazılanlar benim düşüncülerime uyduğu için paylaşıyorum.
Biraz zaman yönünden rahatladığım da sizlere içerik açısından direkt cevap da veririm, yapmadığım şey değil o derece yetkinliğim var sanırım.

Misyonerlik konusuna gelince hiç alakam yok. Benzetme ilgisiz olmuş. Engizisyon, papalık vsy benim de tenkit ettiğim konular. Geçmişte bunlara dair paylaşımlarım olmuştur.

"Buradan ekmek çıkmaz" lafı çok sığ ve banal bir görüş. Benim bu foruma katılanlardan ne beklentim olabilir ki? Sadece bize doğru gelenleri paylaşıyoruz, tartışıyoruz. Aynısını siz de yapıyorsunuz değil mi?

Bir inancı tebliğ etmek veya paylaşmak.... O halde evrim doktrinini burada sürekli paylaşmak da bir nevi tebliği olmuyor mu?

Farklı düşünmem ve inanmam sizi korkutuyorsa inançlarınızın temelinin sağlamlılığından endişe ediyorsunuz belki...
Korkmayın, çeşitlilik farklılıklar, farklı renk ve kokular iyidir.

Bu forumu da diğerlerinden farklı kılan şey bu zaten.

Saygılar sevgiler

Jesus Christ

www.jw.org
Alt 01-08-2020, 23:02
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Hur-kus

Şükredin, sorgulamayın, itiraz etmeyin, takdir edin...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 02-08-2020, 21:33
Üye

hur-kus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
NE GÜZEL TARTIŞIYORUZ,
İŞTE OLAY BUDUR.!

SAĞOLUNUZ..

Zamanım dar olduğu için bazı makalelerin linkini paylaşmak zorunda kalıyorum kusura bakmayın. Ama orada yazılanlar benim düşüncülerime uyduğu için paylaşıyorum.
Biraz zaman yönünden rahatladığım da sizlere içerik açısından direkt cevap da veririm, yapmadığım şey değil o derece yetkinliğim var sanırım.

Misyonerlik konusuna gelince hiç alakam yok. Benzetme ilgisiz olmuş. Engizisyon, papalık vsy benim de tenkit ettiğim konular. Geçmişte bunlara dair paylaşımlarım olmuştur.

"Buradan ekmek çıkmaz" lafı çok sığ ve banal bir görüş. Benim bu foruma katılanlardan ne beklentim olabilir ki? Sadece bize doğru gelenleri paylaşıyoruz, tartışıyoruz. Aynısını siz de yapıyorsunuz değil mi?

Bir inancı tebliğ etmek veya paylaşmak.... O halde evrim doktrinini burada sürekli paylaşmak da bir nevi tebliği olmuyor mu?

Farklı düşünmem ve inanmam sizi korkutuyorsa inançlarınızın temelinin sağlamlılığından endişe ediyorsunuz belki...
Korkmayın, çeşitlilik farklılıklar, farklı renk ve kokular iyidir.

Bu forumu da diğerlerinden farklı kılan şey bu zaten.

Saygılar sevgiler
Din satcagina uyusturucu sat daha onurlu yasa.

Kapi kapi dolasip din satma. Tencere-tava sat.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 04-08-2020, 19:26
Üye

ereninthenature´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Din satcagina uyusturucu sat daha onurlu yasa.
.....
Sayın ereninthenature;

Hiç birşey satmıyorum. "Tanrı sözü parayla satılmaz.." satılmamalı, böyle yapanlar yanlış yapıyorlar.
Dinin siyasi amaçlara alet edilmesi de benim inancıma göre yanlıştır. Ben sadece bilgi paylaşıyorum, tartışıyorum, sizin gibi.

Ayrıca, siz uzayda bir yerde olabilirsiniz, ama şunu biliniz ki ülkemiz kanunlarına göre "uyuşturucu satmak" suçtur. Sizin gibi ifade etmek herkesin okuyabildiği açık platformlarda "uyusturucu sat" demek de buna özendirmek kapsamına girebilir ki bu da suçtur. Demek istediğiniz şeyi anlıyorum, ancak yine de ben olsam ifadelerimi düzeltirdim.

Forumun zarar görmemesi adına gerekli olursa sevgili moderatörlerimiz belki gereğini yaparlar. Malümunuz sosyal medya kanunu var .....

Saygılar

Jesus Christ

www.jw.org
Alt 04-08-2020, 20:15
Üye

hur-kus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın ereninthenature;

Hiç birşey satmıyorum. "Tanrı sözü parayla satılmaz.." satılmamalı, böyle yapanlar yanlış yapıyorlar.
Dinin siyasi amaçlara alet edilmesi de benim inancıma göre yanlıştır. Ben sadece bilgi paylaşıyorum, tartışıyorum, sizin gibi.

Ayrıca, siz uzayda bir yerde olabilirsiniz, ama şunu biliniz ki ülkemiz kanunlarına göre "uyuşturucu satmak" suçtur. Sizin gibi ifade etmek herkesin okuyabildiği açık platformlarda "uyusturucu sat" demek de buna özendirmek kapsamına girebilir ki bu da suçtur. Demek istediğiniz şeyi anlıyorum, ancak yine de ben olsam ifadelerimi düzeltirdim.

Forumun zarar görmemesi adına gerekli olursa sevgili moderatörlerimiz belki gereğini yaparlar. Malümunuz sosyal medya kanunu var .....

Saygılar
Bu ulkede profesor doktorlar, parti genel baskanlari, hakimler, savcilar, avukatlar, hekimler, gazeteciler, aydinlar hapis yatiyor. Bence icerde disardakinden cok daha nezih bir ortam var.

-Carl Sagan

-Terence McKenna

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil