Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-04-2006, 10:55
aspartam aspartam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aspartam - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İslam'a ve Müslümana heryerden saldırıyorlar.!!!

İbrahim Şen.... Van nüfusuna kayıtlı ve şu an 25 yaşında... Fıkıh ilmine olan yoğun ilgisi sebebiyle Van’dan Afganistan’a giden Şen, Kandahar’da eğitim gördüğü medresenin bombalanması üzerine Türkiye’ye dönmek için yola çıkarken, Guantanamo üssüne doğru uzanacak günlerin başlangıcında olduğundan habersizdi. 2 yıl 3 ay Guantanamo’da tutulan Şen’in yaşadıkları, özelde İslâm dünyasının, genelde dünya halklarının nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olduklarını en çarpıcı şekilde gözler önüne seriyor. Şen’in anlattıkları, insanı dehşete düşürüyor. Ya anlatamadıkları!.. 2 gün sürecek olan röportajımızda, başta Guantanamo’daki direniş olmak üzere birçoğu ilk defa kamuoyuna yansıyacak olan bilgi ve olaylarla karşılaşacaksınız. İşte, Guantanamo tutuklusu İbrahim Şen’in soluk kesen hikâyesi...

“Sorgu odasına girer girmez yerlere atılmış Kur’an-ı Kerim’ler dikkatimi çekti. Kadın askerler, üzerimdeki elbiseleri yırtıp, bana fiziksel ve sözlü tacizde bulunmaya başladılar. Bir taraftan İslâm’a ve Peygamberimiz’e hakaretler ediyor, diğer taraftan da benim çıplak haldeki fotoğraflarımı çekiyorlardı. O an öyle utandım ki, Rabbime canımı alması için dua etmeye başladım.”

“Hele bir de işkence görürken yaralanırsanız, asıl o zaman azabın büyüğü başlıyordu. Örneğin; işkence esnasında kolunuz bir yerden kırılırsa, kolunuzu kesip atıyorlardı. Bu şekilde 30’a yakın tutuklunun kolunu herkesin gözü önünde kestiler. Yaralı tutukluların kollarını kırarken bir amaçları da bizi korkutmaktı.”

SIRA SİZE DE GELECEK
“İşte, işkence saati yine başladı... İsmi Yasef olan Yahudi komutan, bir taraftan vücuduma elektrik veriyor, diğer taraftan da; ‘Türk terörist, merak etme az kaldı. Irak, İran ve Suriye’den sonra sıra Türkiye’ye de gelecek. Kadınlarınız hizmetçilerimiz, erkekleriniz de kölelerimiz olacak. İstanbul’a geldiğimizde ilk olarak dedeniz Abdülhamid’in mezarını ateşe vereceğiz’ diyordu.

90 ESİR DELİRDİ
Yaşadıklarını, muhabirimiz Adem Özköse’ye anlatan İbrahim Şen, Guantanamo’da “Delirtme odası” denilen bir bölüm bulunduğunu ve burada, insanlık dışı işkencelere maruz kalan 90 esirin delirdiğini söyledi.

KAMP, YAHUDİ KAYNIYOR
“Guantanamo’daki askerlerin yüzde 90’ının başında kippa vardı. İsimleri de hep Yahudi isimleriydi. Guantanamo’da bizim tesbit ettiğimiz 15 Yahudi haham vardı. Esir âlimlerin sorgularında, en az bir haham bulunuyordu.”

-Öncelikle gözaltına alınışınızdan başlayalım. Nasıl gözaltına alındınız?
2001 yılında fıkıh alanında eğitim görmek için Afganistan’a gitmiştim. Afganistan’a gittikten 6 ay sonra ben ve bir grup arkadaşımın fıkıh eğitimi gördüğü köy, ABD savaş uçakları tarafından bombalandı. Bombalama esnasında birçok Afgan sivil hayatını kaybetti. Bizim bulunduğumuz bölgeye yönelik ABD bombardımanı artınca, Türkiye’ye dönmek için Afganistan’dan ayrılmaya karar verdim. Pakistan-Afganistan sınırını 300’e yakın medrese öğrencisiyle geçerken, Pakistan istihbarat birimleri tarafından gözaltına alındık.
-Niçin gözaltına alındınız? Size, gözaltına alınışınızla ilgili herhangi bir sebep söylediler mi?
Pakistan istihbaratının bizi Amerikalılara satmak için gözaltına aldığını öğrendik. Hatta istihbaratçılardan biri; “Amerika kâfir, fakat dolar güzel” dedi. Zaten Guantanamo’da Amerikalılar tarafından sorgulanırken, Pakistanlı istihbaratçıların beni 5 bin dolar karşılığında Amerikalılara sattıklarını öğrendim.
-İnsan ticareti bu bölgede yaygın bir şekilde yapılıyor mu?
Hem de çok yaygın... Hatta Pakistan istihbaratıyla çalışan bölgedeki bazı köylüler, geçimlerini insan ticaretiyle sağlıyor. Hiç ilgileri olmadıkları halde birçok medrese öğrencisi, El Kaide savaşçısı oldukları yalanıyla Amerikalılara satılıyor.
-Gözaltına alındıktan hemen sonra mı Amerikalılara teslim edildiniz?
Hayır. İlk önce 2 gün Peşaver’de tutulduk. Daha sonra Pakistan ordusuna bağlı Kuart Cezaevi’ne götürüldük.
BM YETKİLİLERİ SORGULADI
-Kuart Cezaevi’nde daha çok kimler tutuluyordu? Ayrıca bu cezaevinde herhangi bir sorgu veya işkenceyle karşılaştınız mı?
Kuart’ta daha çok Amerikalılara satılmak için gözaltına alınan kişiler tutuluyordu. Pakistanlı askerler bizi ABD ordusuna teslim edecekleri için herhangi bir sorguya tabi tutmadılar. Yalnız 1 ayın sonunda hücrelerimize BM yetkilisi olduklarını söyleyen Amerikalı bir heyet geldi. El Kaide’ye bağlı olduğumuzu itiraf etmemiz durumunda, bize yardımcı olabileceklerini söylediler. Bu teklifi hiçbirimiz kabul etmedik. Kuart’ta herhangi bir işkence görmedik. Fakat ellerimiz ve ayaklarımız prangalı durumda, bir ay boyunca hücrelerde tutulduk. Bu süre zarfında 10 saniyelik bile olsa prangalarımız çıkarılmadı.
-Kuart Cezaevi’nden sonra nereye götürüldünüz?
Amerikalı askerler Kuart Cezaevi’nden bizi alıp, Afganistan-Kandahar’daki ABD üssüne götürmek üzere kargo uçaklarına bindirdiler. Uçakta her birimizi iplerle birbirimize bağladılar. Zaten başımıza çuval geçirip, ağızlarımızı da bantlamışlardı. Bu yolculuğumuz ipler sebebiyle bizim için tam bir azap oldu.
-Nasıl yani? Biraz açar mısınız?
Elleri arkadan kelepçeli 300 kişiyi iple birbirlerine bağladıkları için, uçak sallandıkça herkes çektiği acı sebebiyle ipi bir tarafa çekiyor, bu nedenle kollarımız kırılacak gibi oluyordu. Hatta 10 kadar arkadaşımızın bu esnada kolu kırıldı. O öyle bir acıydı ki anlatamam...
-Kandahar’daki ABD üssünde neler yaşadınız?
Askerî üsse girer girmez ABD askerleri bize demirlerle saldırdılar. 5’er kişilik gruplara ayırıp, betonun üzerine yatırarak dövmeye başladılar. Her birimizi yarım saate yakın dövdüler. Yarım saatin sonunda 10 kadın Amerikalı asker, beni
alıp sorgu odasına götürdü. Tabii bu arada ellerimiz ve ayaklarımız zincirli... Askerlere karşı koymak için en küçük bir mukavemette bulunsan, zincirler sebebiyle ayakların ve kolların kopacakmış gibi oluyordu. Sorgu odasına girer girmez yerlere atılmış, üzerine küfürler yazılmış Kur’an-ı Kerim’ler dikkatimi çekti. Kadın askerler üzerimdeki elbiseleri yırtıp, bana fiziksel ve sözlü tacizde bulunmaya başladılar. Sürekli demirlerle vurdukları için, başım ve yüzüm kanlar içinde kaldı. Bir taraftan İslâm’a ve Peygamberimiz’e hakaretler ediyor, diğer taraftan da benim çıplak haldeki fotoğraflarımı çekiyorlardı. O an öyle utandım ki, Rabbime canımı alması için dua etmeye başladım. Askerlerin saldırı ve tacizleri 1 saat kadar sürdü. Yaşadıklarım tam bir kâbus gibiydi.
-Daha sonra ne oldu?
Kadın askerler bana mavi bir tulum giydirip, erkek askerlere teslim etti. Erkek askerler de zorla saçlarımı ve sakallarımı kestiler. Bu arada gördüğüm işkencelerin etkisiyle devamlı bayılıyordum. 1 hafta boyunca bana ve arkadaşlarıma ara vermeden işkence yaptılar.
UYKUSUZ GEÇEN 40 GÜN
-1 haftanın sonunda nereye götürüldünüz?
Hepimize bir numara verdiler ve sorgu odalarından çıkarıp hücrelere attılar. Benim numaram 274’tü. Bundan sonra hücre işkenceleri başladı. Kandahar’daki ABD üssünde 40 gün kaldık. İnanın bu 40 gün içinde toplam yarım saat uyutulmamıza izin verilmedi. Birkaç dakikalığına uykuya dalsanız, hemen ABD askerleri köpeklerle hücrenize gelip saldırıyorlardı. Hele bir de işkence görürken yaralanırsanız, asıl o zaman azabın büyüğü başlıyordu. Örneğin işkence esnasında kolunuz bir yerden kırılırsa, kolunuzu kesip atıyorlardı. Bu şekilde 30’a yakın tutuklunun kolunu herkesin gözü önünde kesip attılar.
-Guantanamo yolculuğunuz nasıl başladı?
40 gün Kandahar’daki ABD üssünde kaldıktan sonra, aramızdan 300 kişiyi seçtiler ve tekrar başlarımıza çuvallar geçirip, kargo uçaklarına bindirdiler. Tutuklu arkadaşlar, muhtemelen Guantanamo’ya götürüldüğümüzü söylediler. Zaten Amerikalı askerler bize nereye götürüldüğümüz hakkında en ufak bir bilgi vermiyorlardı.
-Afganistan’dan Guantanamo’ya Müslüman tutukluları götüren uçakların İncirlik üssüne ikmal için uğradıkları iddia ediliyor. Sizin bu hususta bir tanıklığınız oldu mu?
Kargo uçağına bindirilen bu 300 kişinin içinde biz 6 Türk’tük. Bizi özellikle uçağın kapısına en uzak yere oturttular. Bu durum bende birtakım şüphelere yol açmıştı. Guantanamo’ya ulaşmadan önce bir yerde 2 saatliğine mola verdik. Ben, kapıya uzak oluşum ve başımdaki çuval nedeniyle mola verilen bu yerin neresi olduğu hakkında bir tespitte bulunamadım. Fakat Guantanamo’ya vardıktan 3 hafta sonra çat pat Türkçe bilen bir Arap tutuklu, uçağımızın mola verdiği yerde Türkçe konuşmalar duyduğunu söyledi.

(Vakit)

Biz insanı en güzel biçimde yarattık. (95/4)
Alt 10-04-2006, 11:41
AMD AMD isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: İslam'a ve Müslümana heryerden saldırıyorlar.!!!

İşte burdaki ateistler milli birliğimizin en kuvvetli bağı olan islama saldrırken bir kez daha düşünsünler!
O coniler, bu topraklara bir gün el uzatmaya kalkarlarsa, işte sizlerin o dalga geçtiğiniz iman, Allah ve Rasulullah aşkı ile biz onlara karşı koyacağız.Kanımızın son damlasına kadar.

Allahu Ekber diyerek, kelime-i şehadet getirerek son nefesimizi vereceğiz inşallah!

Siz ve sizin gibi Allahsız insanlar ise, hayattan tüm bağları kopuk insanlar olarak, kaçacaksınız!
Alt 10-04-2006, 12:40
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Amerikan Emperyalizminin ve Guantanamo gerçeğinin bu kadar çarpıtıldığı bir yazı daha okumadım şimdiye kadar..
Yuh yani!! Bu kadar olur..

Bu Vakit gazetesi bunu hep yapıyor.
Geçen hafta bu gazete bulmacasında 3 resim yayınlıyor.Resimdeki kişi adlarını soruyor.Üçü de hiç tanınmayan resim.Sorular ise ; Türk Yahudilerinin önde gelenlerinden , fitne başı haham , yahudi mason şeklinde.
Hedef göstermenin değişik bir yöntemi yani.

İçimizdeki Yahudi yurttaşlarımızı aşağılayan , onları hain olarak niteleyen , bölücülük yapan bir zihniyet..
Arabın neredeyse kutsal diye xxxx yalayacak kadar alçalan bu zihniyet fırsatını bulduğunda , Türklüğe , Türk tarihine , Türk ordusuna , Türk büyüklerine başta da Atatürk'e , cumhurbaşkanına ,cumhuriyet ve laikliğe saldırmayı da eksik etmez..

Guantanamo'da yapılan işkenceleri , insanlık dışı uygulamaları hepimiz biliyoruz.Ama bir başka kaynak gösterebilir misiniz Vakit gazetesinden başka , oradaki askerlerin %90'nın Yahudi olduğuna dair?
Neredeyse Amerikan emperyalizmi kelimesini ağızlarına almayacak , Amerika yerine Yahudiyi koyacaklar.Amerikan ordusunun içinde yahudi de var , Ermeni de var , çeşit çeşit kökenden insan var.

Vakit'in derdi Amerika , emperyalizm falan değil.Onun derdi Türkiye'deki Yahudi asıllı vatandaşlar..Filistin'de İsrail mezalimine ne kadar karşıysak , Türkiye'deki Yahudi düşmanlığına da o kadar karşı olmalıyız.Ki Türkiye'den göç eden Yahudilerin tamamı , İsrail'de savaş karşıtı olan Yahudilerin saflarındadır..

Bir de bu Guantanamoyu anlatan sözde Türk Afganistan'a fıkıh öğrenmeye gitmişmiş...Bak sen!
Fıkıhı öğrenecek yer Afganistan'mıymış? Türkiye'de mümkün değil miymiş? Yoksa orada kamplarda yetişip , Türkiye'de sağa sola bomba atma amacıyla mı gitmiş?

Bu conilere karşı savaşmak , önce Türk ordusuna sadakatle bağlanmayı gerektirir..Türk ordusuna çamur atarak , onu aşağılayarak ardından da "en başta biz savaşırız" sahte milliyetçi söylemlerinize kimseyi inandıramazsınız...Biraz samimi olun...
Alt 10-04-2006, 12:51
Üye

Bugüne kadar bu toprakları, Allahsız türkler savunmadı.İmanlı türkler korudu.Çanakkaledede çarpışan, Allah ve Rasulullah aşığı türk evlatlarıydı!!

türk diyorsun, mürk diyorsun ama bu sözleri sarfederek, Atalarına ihanet ediyorsun.
Söylermisin, Rasule ve islama tavrını hangi şehit kabul ederdi?

Bu ülkenin sadık evlatları bizleriz.
İmanlı kimse, vatanını-namusunu-dinini koruyacağını düşünerek savaşır.Cihat eder.Ölüncede şehit olacağına inanır.
Ya sen ne için savaşacaksın?
Bizler olduğumuz sürecede, bu iman olduğu sürecede, ezanlar susmayacaktır bu ülkede.

Not:Zaten mevlana hazretleri sen ve senin gibilerin, dediklerinden beri olduğunu söylediği halde, tüm kanıtlara rağmen, tasavvufu Muhammed aleyhisselamsız gösterme gayreti içinde olan, gönül gözü kör insanlara nasıl laf anlatılabilir ki?
Alt 10-04-2006, 12:59
Üye

türk ordusunu, türk ordusu yapan türk askeridir.O askerin Allah'ı vardır.Kitabı vardır.Ancak Ordu ise o askere, yemek duasında zorla tanrı dedirtir.Namaz kılmasınada izin vermez.Savaş zamanıda, dualar eder kurbanlar kestirir o ordu.
O ordu öyle bir ordudur ki türbana kafa tutar.Ancak doğuda vurulanlar hep türbanlı kadınları ya evladı, ya nişanlısı ya da kocasıdır.Başı kapalı diye, yemin törenine giremeyen kadınları kocalarıdır abileridir şehitler.İşte ordu böyledir.
Aslolan türk askeridir!
İmanlı türk askeri!

Yakın tarihten basit bir örnek(hayatta olan ve olayları yaşamış bir koreli), Korede, türk askerleri ablukadadır.Artık kurtuluş ümidi yoktur.Türk komutanı, bayrağı beline bağlar.Askere süngü tak emri verir.türk askeri Allah Allah sesleri ile düşmana hücuma kalkar.ÇEmber yarılır.Koreli, türk askerinin Allah Allah diyerek, düşman çemberini yarışını unutamadığını anlatır hayretler içerisinde.

Allah'ım sen bu milleti imanında etme.Zira iman giderse, bu ülkede ne namus kalır, bayrak kalır!
Alt 10-04-2006, 14:22
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili pante...

oncelikle seni kutluyorum...yazinin altina imza atiyorum..

sayin amd...

o icinizdeki iman nedense afganistanda,irakta, conilere karsi is yapmadi..allahta yaninizda olmadi..

buradan ufurmek kolaydir...
allahin askerleri irakta tek mermi atmadan teslim oldular...
amerikan askerleri bagdata ilerlerken kendi ulkelerini yagmalayip talan ettiler..
ulke imansiz conilerin postallari altinda ezilirken lavabo,tuvalet tasi gibi seyleri bile yagmalayan bu gogsu iman dolu askerleri dunya izledi..
utanmadinizmi o goruntuler karsisinda...

o iman dolu allahin askerleri kuveyt'te mevzilerden cikartilirken amerikan askerlerinin ayaklarindan opuyorlardi...
utanmadiniz mi?...

dunyada vatan, toprak *icin savasan bir cok millet var..
bana italyanlara,fransizlara,ingilizlere karsi vatan mucadelesi veren bir arap kavmi gosterebilirmisin?

bakin dinsiz imansiz dediginiz amerika muslumanlari samar ordularina cevirdi..amerikalinin imani sizden daha fazlamidir..

anadoluyu vatan yapan,canakalelerde,dumlupinarlarda kurtulus savaslarinda canlar allah icin degil vatan icin verildi..
anadolu sizin icin kutsal topraklar degil, ama vatan bizim icin kutsal...
vatan kavrami litaruturunuzde yoktur..dert etmeyin biz vatanimizi korumayi biliriz...
vatanim, tanrimdir benim...baska ilahim ve kutsalim yok benim...gun be gun arap emperyelizmine kurek cekip burada vatan konusma hakkiniz yok..birakin vatani, milleti sakaryayi biz konusalim, sizin icin varsa yoksa kutsal toprak..golge etmeyin baska ihsan istemeyiz..

Turk ordusunu kahraman yapan iman degil, turkluk ve ataturkun ilkeleridir..

icinizdeki imanla kutsal sehriniz kudus'u 5 milyon yahudiden kurtarin sonra burada vatani konusuruz..

kurani muhammedi allahi size biraktik, tepe tepe tapinin...
ama bu vatan bizim..

Beşikler vermişim Nuh'a Salıncaklar, hamaklar,
Havva Ana'n dünkü çocuk sayılır,
Anadoluyum ben,
Tanıyor musun? ...
Ahmed Arif. ...

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 10-04-2006, 14:33
Kıdemli Üye

AMD ;
Türk ordusu hakkında yaptığın iftiralar karşısında , "askerocağı/peygamber ocağı" başlıklı yazısının linkini vermiştim Alüminyum arkadaşın.O da senin gibi bu sitede , orduda namaza , oruca izin verilmediğini yazıyordu.Senden çok çok kapasiteli bir İslamcıydı.Gördü ki gerçekler farklıymış..

* * *Askerliği bir tek sen yapmadım.Hepimiz neyin ne olduğunu biliyoruz.Atılanların da , şeriatçi örgüt ilişkileri tespit edilerek atıldığını çok iyi biliyoruz.Çok tanıdığım subay var.Namaz kılıp , oruç tutan.Eşi , annesi başörtülü olan..

Bir ateist çıkıp eleştirse ;
"Askerde dahi dua ettirmeden yemek vermiyorlar bu ülkede" diye..Haklı olabilir.
Sen çıkıp Tanrı - Allah ayırımı yaparak yobazlık peşindesin."Tanrı" sözcüğünü kalbinde nasıl hissediyorsaan Tanrı odur.İster Yahudinin Yahvesi , ister Arabın cennet dilini bile Arapça sandığı Allah'ı , isterse Alemlerin ve tüm varlıkların yaratıcısı olarak hisset.Kimse sana karışmıyor.Senin derdin başka...

Türk askerini Allahsız Türk , imanlı Türk gibi salakça ayrımlarından vazgeç.Vatan savunmasının dini-imanı olmaz.Git saldır da dinsiz imansız Çin'e , Küba'ya gör anyayı-Konya'yı..
Sadık evlat dediğin Türk'e küfretmez.Türk'ün kutsal değerlerine saldırmaz.Hadi oradan!!
Ümmetçiliği savunacağına Ulusal değerlerine sahip çık önce..
Herkesin müslümanlığı kendine..
Yazarken , konuşurken atar tutarsınız.İcraate gelince kaçarsınız.
Sen imana , namusa , ezana , saldırdığın o Türk Ordusu ve büyük komutanı Mustafa Kemal sayesinde sahipsin.Nankörlük etme..
Alt 10-04-2006, 14:47
Kıdemli Üye

Dünyadan tecrit edilmiş bir hapishaneki eski bir mahkumun yaşadıkları ancak bu kadar farklı yönlere çekilebilir.Helal olsun sizlere diyorum helalll...

Alt 10-04-2006, 15:01
Kıdemli Üye

Asıl farklı yere çekme , Guantanamo üzerinden Yahudi düşmanlığı amacıyla gerçekleri saptırma bu yazının içeriğindedir.
Benim ilk yazımda değindiğim , emperyalizmi gözardı eden , Yahudi düşmanlığını öne çıkaran bu zihniyetin eleştirisidir.
Benden sonra yazan , konuyu orduya , imanlı-imansıza ve gerçek vatan savunucularının kendileri olduğuna değinerek ulusal birlik anlayışına karşı bölücü bir tavır sergileyerek konuyu saptırmıştır.Asıl ona helal olsun..
Alt 10-04-2006, 15:25
Kıdemli Üye

Hepinize helal olsun.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil