Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2010, 04:08
SİYAHSANCAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SİYAHSANCAKLI SİYAHSANCAKLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrim teorisi üzerine yazılan kitaplarda, veyahut çeşitli üniversitelerin sayfalarını takip ederseniz orada bayaa bir bilgi var. Bende oralardan okuyorum. Sizde okuyunuz, içeriği sadece burada aramak hata olur.
benim kanım aslında okuduklarınızdan tam ikna olduğunuz söylenemez,hala araştırma süreci içerisinde gibisiniz geliyor bana..
Alt 12-08-2010, 04:19
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

SİYAHSANCAKLI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim kanım aslında okuduklarınızdan tam ikna olduğunuz söylenemez,hala araştırma süreci içerisinde gibisiniz geliyor bana..
Benim mesleğim araştırma üzerinedir zaten. Ama bu okuduğu ile ikna olma/olmama anlamına gelmiyor. Ben deneysel gözleme dayalı veriye İnanırım. İkna olmam. Birşey ya gerçektir ya değil. Süreç tamamlanınca eldeki veriyi değirlendiririm.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-08-2010, 04:22
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim mesleğim araştırma üzerinedir zaten. Ama bu okuduğu ile ikna olma/olmama anlamına gelmiyor. Ben deneysel gözleme dayalı veriye İnanırım. İkna olmam. Birşey ya gerçektir ya değil. Süreç tamamlanınca eldeki veriyi değirlendiririm.
evet ama bunca süredir yapmış olduğunuz bu bilimsel araştırmalar diyelim size nasıl oluştuğunuz hakkında bir fikir vermedimi halen...?
Alt 12-08-2010, 04:27
Kıdemli Üye

evet ama bunca süredir yapmış olduğunuz bu bilimsel araştırmalar diyelim size nasıl oluştuğunuz hakkında bir fikir vermedimi halen...?
Verdi tabiki, MADDEDEN. Metafizik ise ham bir hayaldir bence. ne denenebilir, ne sınanabilir, ne görülür, ne duyulur. Ancak rivayet olunur. Her söylenene inansa idik halimiz nice idi?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-08-2010, 04:30
Üye

Çok ilginç tam bir kimya uzmanı için tabiki bilinmeyen bir varlık için onun adıda madde olmalı başkası abese kaçardı, ne diyelim inşaAllah o bilimeyenide çözerde bizlerde istifade ederiz o gerçeklerden...
Alt 12-08-2010, 04:33
Üye

şimdi ben şunu anladım maddeden denilince sanki maddeye yaratıcılık izafe ediyorsun..
Alt 12-08-2010, 04:34
Üye

ve bu maddeyide bilinmezlik kavramı içinde tanıyorsun...
Alt 12-08-2010, 04:39
Kıdemli Üye

şimdi ben şunu anladım maddeden denilince sanki maddeye yaratıcılık izafe ediyorsun..ve bu maddeyide bilinmezlik kavramı içinde tanıyorsun...
Madde sizin "yaratılmış" dediğiniz herşeyin yapıtaşı ise eğer, bir şey izafe etmeme gerek yoktur zaten. Kendi kanunları ve metotları vardır maddenin. Kimya bunları öğretir, araştırır. Benimde çalışmalarım bu yolda.

Alt 12-08-2010, 08:55
gokselisyan gokselisyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın siyahsancaklı;

öncelikle birşey hakkında görüş belirtmeniz için, o şeyin ne olduğunu öğrenmeniz gerekmez mi? Evrim hakkında sağdan soldan uydurma düşünceler dışında okuduğunuz yada bildiğiniz birşey olmadığını düşünüyorum.

Öncelikle yaratılışı evrim teorisi ile açıklayamazsınız. Evrim teorisi yaratılışa cevap vermez, evrim teorisi yaratılış sonrası zamanı ele alır.
Alt 12-08-2010, 11:22
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Bu baslikta yumurta/tavuk konusunu isliyoruz gerci ama yine de insanla primatlarin ortak atasinin hangi tür oldugunun bilindigini ve buna dair fosillerin de oldugunu belirtelim.

Insanla primatlarin bir cok ortak atasi vardir. Bunlardan biri ve en sonuncusu ise Pierolapithecus catalaunicus...

İspanya’da, insan ve maymunun son ortak atası sayılabilecek 13 milyon yıllık bir primat fosili bulundu. Canlının, Afrika’dan Ortadoğu’ya ilk geçen türlerden biri olduğu düşünülüyor.

18 Kasım 2004 — Bilim dergisi Science’ın son sayısındaki makaleye göre, daha önce bulunan fosiller, maymunların ilkel morfolojilerine benzeyen özellikler arz ederken, Katalonya’da bulunan fosil, modern insana benzeyen formlara sahip bir örnek. Makaleyi kaleme alan bilim adamları türü, insanla maymun arasındaki ‘eksik halka’ olarak niteliyor.

’35 KG’LİK BİR ERKEĞE AİT’
Primata ait kemik parçalarının Barselona yakınlarındaki Pierola yöresinde bulunması nedeniyle bu türe ’Pierolapithecus catalaunicus’ adı verildi. Kemiklerin yaklaşık 35 kilogramlık bir erkeğe ait olduğu tespit edildi. İskelette yapılan incelemelerde göğüs kafesinin geniş ve yassı, omurganın alt kısmının ise bükülmediği, kürek kemiklerinin maymunların aksine sırtta, bileklerin de oldukça esnek olduğu saptandı.
İnsanoğlu maymunu ‘koşarak’ aştı
.

EVRİMDE EKSİK HALKALARDAN BİRİ
Makalenin bir diğer yazarı Meike Kohler de, Pierolapithecus catalaunicus bulgularını maymundan insana geçişte “kayıp halka” olarak niteledi. Kohler şunları ekledi: “Direkt olarak bu tür maymundan insane geçişin tek türüdür diye iddia etmiyorum, ancak bu türün veya onun benzerinin geçişte önemli bir işlev gördüğünü söyleyebiliriz”.
Fosilin bulunduğu bölgede sadece tek bir canlıya ait kalıntı çıkarıldı. Bölgede ikinci bir canlıya ait dişler bulundu. Zamanında bu bölgede söz konusu canlıların koloniler kurduğuna dikkati çeken bilim adamları daha yeni birçok fosili bulabileceklerini umuyor.

Makalenin tümü;
http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/296606.asp

Önerilen Siteler

Etiket
tavuk, yumurta