Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-07-2017, 16:00
hutame hutame isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

zaman bizim dışımızda hiçkimsenin umursamadığı birşeymidir gerçekten? madem öyle neden gıda ürünleri aldığında bir zamanı oluyor neden hepsi başta sana lezzet veren yiyecek iken sonrasında çürüyorlar? zaman yani hepsinin bir ömrü yoksa hep taze kalmaları gerekmezmi? bunun dışında zamanla ilgili şu Ayeti Kerime'yi okumanı tavsiye ederim

"Size geceyi örtü, uyku kılan, gündüzüde çalışma zamanı yapan Allah'tır." (Furkan Suresi 47. Ayet)

demekki gündüz denilen aydınlık olan sürede çalışıyoruz sonrasında gece oluyor ve o süredede uyku ve dinlenmeyle geçiriyoruz, niye gündüz ve gece aynı anda olmuyor? neden bunlar birbiri ardında geliyorlar? madem süre yok ikisi birden aynı anda olsun hem aydınlık hem karanlık? düşününce ne kadar saçma geliyor değilmi? işte bunların kanununu yaratan ALLAH dilerse aynı anda ikisinide insanlara göstermeye Kadir'dir.
Alt 06-07-2017, 16:10
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

birkkenau, sekar, cahim'den sonra şimdi de hutame...

Sifonu çekiyorsun, çekiyorsun gitmiyor.
Defol ve bir daha gelme!

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 06-07-2017, 18:11
haviye haviye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
birkkenau, sekar, cahim'den sonra şimdi de hutame...

Sifonu çekiyorsun, çekiyorsun gitmiyor.
Defol ve bir daha gelme!
sana bu laflarını bu alaylarını yediricem, noldu lan ıkındın tıkandın kaldın ateistliğin kurtaramıyormu seni? merak etme bu dünyada kurtaramayacak Ahiret'teyse sen ve senin gibileri hiçmi hiç kimse kurtaramayacak, bu yolda devam edin.
Alt 06-07-2017, 18:33
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

haviye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sana bu laflarını bu alaylarını yediricem, noldu lan ıkındın tıkandın kaldın ateistliğin kurtaramıyormu seni? merak etme bu dünyada kurtaramayacak Ahiret'teyse sen ve senin gibileri hiçmi hiç kimse kurtaramayacak, bu yolda devam edin.
Kanalizasyondan yukarı tırmanmayı öğrendin. Gördün mü bak, sen de evrim geçirdin. Bir de evrim yok diyordun?

Forumda kalmak istiyorsan;
- O pislik taşan ağzını iyice yıka, bence kezzap kullan, ağzının pisliği anca çıkar,
- Hakaretlerin ve tehditlerin için tüm forum üyelerinden özür dile.
- Çapından büyük konuşma, bilgin olmayan şeyler hakkında boş boş konuşma.
- Bilinçsizce savunduğun şeyin bilgi değil, basit bir inanç olduğunu kabul et.
- Medeni bir insan gibi tartışmalara katılacağına söz ver.

Bunları yapamayacaksan ait olduğun kanalizayona defol!

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 04-06-2019, 00:11
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu konuyu başka bir platformda başka boyutlarda tartışıyoruz. Farklı bir başlık açacaktım ama burada hazırı varmış. Kısa bir göz atmayla biraz kargaşa olan bir konu olduğunu görüyorum. Yine de cesaretle burada paylaşımda bulunacağım. Çünkü doğru olanı bu.

Siteyi şurada kaynak gösterdim: https://www.theflatearthsociety.org/...804#msg2175804

Siteye uğramadığım zaman diliminde düz dünyacıların bu sitesinde biraz zaman geçirdim, üç yıl kadar. bu vesileyle bir çok teoriyle tanışma fırsatım oldu. Simülasyon teorisi de bunlardan birisi.

PROVING SIMULATION THEORY

I've chosed the following image for examination. Because it represants how shadow of sun works.

In this view, we see how shadow of sun works. It works as it at ground level, like the following shape. I'll simplify it wor you get.

This is about how shadows of the sun works. Whereever your observation point be, but shadow of the sun is always opposite of the direction of the sun according your point of view, as explained in the drawing.

Now we will expand the subject a little and add a second, imaginary sun.

I've marked the shadow directions as following shape:

In here, we have to examine the angles of shadows, and our angle with two suns.

First, the angle of shadows:

135 degrees.

Now, examine the angle of suns to point of view:

About 90 degrees. So, shadows have to create an angle 90 degrees, but they have 135 degrees, because of caused point of view. If we would examined the furthes car, the directions of shadows of those two cars arrive throuth about 180 degrees opposite.

90 degrees ≠ isn't equal to 135 degrees. So that, our sun causes wrong shadows, that we've examined it earlier. It causes a shadow as line, but it has to be cause different direction.

Simulation theory has been proven. This sun and its shadow can not be real. The earth is created as 2D shape and somebody gave it some datas contain 3D knowledge. But it does not work for shadows of the sun. Damn cheap materials!

Now, why are we different?

I'm here, as a smart man, like thousands of people in the world, can get my explanation. But there are numerically more than us people outside will not get this explanation and do not aware of this fact. This, real* sun shadow is not convincing for me. But it perhaps convincing for almost the rest of the world.

Sun shadows work wrong but it is convincing for others, because if it was otherwise, this time we would be convinced but other almost everybody would not be convinced. Therefore, this sun shadow mistake has been created for convince the large majority, but not for us. So this world is created for large majority. Inother say, this world is created for idiots, not for us. I don't know why we are here.

Zeta came, Zeta saw, Zeta conquered.

kaynak: https://www.theflatearthsociety.org/...912#msg2137912

Gerçi İngilizce anlatmakta da biraz zorlandım ama Amerikalılar yeteri kadar bunu anlıyor. Burada kısaca şunu anlatıyorum.

Mesela şimdi güneş ışığının gölgesini düşünün. Güneş karşınızdayken sağdaki binaların gölgesi sağa, soldakilerin gölgesi sola düşer. Ancak bu durum güneşin gerçek uzaklığından bağımsızdır. Yani güneş karşınızda 1 kilometre uzakta da olsa, 100bin kilometre uzakta da olsa siz sağdaki binaların gölgesini aynı şekilde hep sağ tarafta görürsünüz. Halbuki güneşin çok uzak konumlarında gölgenin size doğru düşmesi gerekir.

Güneşin gölgesinin sağdaki binaların sağına düşmesinin sebebi, yaşadığımız evrenin simülasyon olmasındandır. Yani aslında güneş iki boyutlu bir evrende basit olarak bir ekranın üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle gölgesi de doğrusal olarak hesaplanmaktadır. Güneşten binaya bir çizgi çek, gölge diğer tarafa düşer. Bu tam olarak iki boyutlu bir evren modelinde mantıklı olmaktadır.

Not: Bu konuda şu notu da eklemek istiyorum. Konuyu açan yaratılışa atıf yapmış. Ben aynı düşüncede değilim. Evrenin simülasyon olması yaratılmış olduğu manasına gelmez. Bu da ihtimallerden biridir. Bir bilgisayarın içinde olduğunuzu düşünün. Bu bilgisayarın sahibi tanrı olmak zorunda değildir. Sadece bilgisayarın içindeki şeyleri izleyip, yeni kurallar koyan ve tek amacı eğlenmek olan herhangi birisi olabilir. Olmaya da bilir. Ancak bu dünyadaki saçmalıkları düşündüğünüz zaman bunun böyle olduğunu düşünmek daha mantıklıdır. Zaten Mark zuckerberg de şunu dememiş midir: "evrenin simülasyon olmama ihtimali milyarda birdir".

Bir şeyler eklemeyi düşünen varsa lütfen makul, mantıklı ve kapsamlı cevaplar yazın. Katılımınız için şimdiden teşekkürler.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 04-06-2019, 01:40
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

model roketçilik diye bi olay var, bu model roketçilikte olayı iyice abartıp çok çok yüksek irtifaya çıkarsan, roketi attıktan sonra altına iyi bi de kamera yerleştirirsen, küredeki bombeyi görürsün. belli bi alan harici aşağıda kalıyor gibi oluyor.

google street view tipi kameralar 8 adet oluyor 45 derece açılı. tüm yönlere bakan 1 kamera.
kuzey, kuzeybatı, güney, güneydoğu vs..

çekilen resmi bilginsayarda birleştiriyorlar.

o resimlerde bol bol kayma vesaire de oluyor.

düz dünya çok vakit kaybı. vakfın başında da ingiliz müzisyen vardı.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 19-01-2020, 15:04
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ForumKirpisi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
model roketçilik diye bi olay var, bu model roketçilikte olayı iyice abartıp çok çok yüksek irtifaya çıkarsan, roketi attıktan sonra altına iyi bi de kamera yerleştirirsen, küredeki bombeyi görürsün. belli bi alan harici aşağıda kalıyor gibi oluyor.

google street view tipi kameralar 8 adet oluyor 45 derece açılı. tüm yönlere bakan 1 kamera.
kuzey, kuzeybatı, güney, güneydoğu vs..

çekilen resmi bilginsayarda birleştiriyorlar.

o resimlerde bol bol kayma vesaire de oluyor.

düz dünya çok vakit kaybı. vakfın başında da ingiliz müzisyen vardı.
Düz dünyadan bahsetmiyorum ama, simülasyon teorisi diyorum. İkisi epey farklı. Düz dünya teorisinde dünyayı bir Tanrı'nın yaratması akla en yatkın ihtimaldir. Simülasyon teorisi böyle değil. Yine yaratılma seçeneği en güçlü seçenektir, fakat bunda dünyayı Tanrının yaratması gerekmiyor. Bir bilgisayarı ve 3d bir oyunu olan herkes bunun gibi bir dünya yaratmış olabilir. Bu yüzden simülasyon teorisinde Tanrı tarafından yaratılmış olma ihtimali, düz dünyaya teorisinin aksine çok çok düşük bir olasılıktır.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil