Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-10-2022, 11:53
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yanlış anlaşılmasın
Forumda her fikir öne sürülüp konuşulabilir.

İlk dediğimiz insana dair , insanın kavramsallastırdıği bir düşüncedir , bu sebepten doğada "ilk" yoktur.

İnsanın ortaya koyduğu " ilk" , ona birde özellik benzersiz olma durumunu ortaya çıkarır. Böyle bir şeyde doğada yok.

Bu sebepten sorayım.
Doğada birbirine benzeyen iki ŞEY örnek verebilirmisin? Bildiğimiz ve deneyimladiğimiz var olanların hiç biri birbirine benzemez ( form ve içeriği açısından)

Elektronlar , v.s diyen olacaktır. Onlarda birbirine benzemiyor.
Doğada onları ilk yapacak özel bir durum yok.
Alt 10-10-2022, 13:24
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nerden böyle şeyler çıkıyor anlamıyorum. Doğada da ilkler vardır ve sayısızdır. Örneğin bir akarsuyun "ilk" çıktığı yer vardır. Akarsu boyunca yukarı doğru gidersin ve suyun "ilk" başladığı tam da o noktayı bulursun. Biz ona kaynak nokta deriz. Kurtlar bir tavşanın peşinde koşarlar ve "ilk" yakalayan en büyük parçayı koparır. Bu örnekler çoğaltılabilir ve konu daha da fazla dağıtılabilir. Yani nerden çıkıyor böyle doğada ilk diye bir şey olmadığı filan insan hayret ediyor.

Sonuç olarak Adam, DM, Dame, Dam, Madam ilk kadındır, ilk insandır.

Woman = whoman = human şeklini almıştır.

Evrensel manada:

İlk kadın A'dır, yani bir numara. Kadın cinsel organı A'yla başlar.

İlk erkek Satan'dır, yani iki numara. Erkek cinsel organı S'yle başlar.

İkisi birleşince AS olurlar, yani iskambildeki 1. Ve her şeyden güçlü olurlar o zaman.

Burada bulunmamız için mutlaka ateist mi olmak lazım. Ben Tanrı'ya inanıyorum, bunu daha önce de söyledim. Ama burası sonuçta dinlerden özgürlük platformu. Tanrıya inanıyorum diye dini olduğu varsayılan bir görüşe dahil olmak zorunda mıyım, veya dine karşı olan başka bir inancın mı içinde olmam gerekiyor. Ben Tanrı'ya inanıyorum, ve aynı zamanda Şeytan'ın onun kocası olduğuna da inanıyorum. Ama bunun konumuzla ilgisi yok, şimdi bu durum özneldir deyip geçiştirecek miyiz, ne yapacağız şimdi. Konuyu böyle dağıtırsak başka yerlere gider. Bağlamında kalsa daha iyi olur.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 10-10-2022, 19:16
Üye

İlk insan ?
İlk kadın ?
İlk akarsu diyemiyorsun! ( "ilk " meselesinin çerçevesi belli

Akarsu dediğin bir sıralamanın parçası, akarsuyu besleyenler var . ......... Doğada akarsu falan yok , bir döngünün başka bir formu var. Sen ona akarsu diyorsun.

Akarsunun kaynak noktası falan yok. Bulutlara yağmura kara kadar gider , oradanda ..... gider.

Neye tapınırsan tapın bunu sorgulamıyorum.
Ateizm konusu gerçeklerin içinde sığ kalır. ayak parmak uçların bile ıslanmaz orada , materyalizme bak derim , istersen dizine kadarda ıslanırsın , başına kadarda. Dilersen boğul yani.
Ateizm ne ki ? Bir tanrı fikrini red ile bu konulara bakılmaz.
Bir çok ateistin KUT-SALLARI var.
Mesela ırkçı milliyetçilik......
Mesela .....

İlk de , ilkçilikde kutsala kapı aralar.

İlk kadın derken iyi düşün bakalım ne diyorsun.
Doğurganlıktanmı bahsediyorsun?
Arkadaşlardan birisi güzel söylemiş.
" o kadını kim doğurdu?"

Cevap var mı?
Alt 10-10-2022, 22:12
TENTEN TENTEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nerden böyle şeyler çıkıyor anlamıyorum. Doğada da ilkler vardır ve sayısızdır. Örneğin bir akarsuyun "ilk" çıktığı yer vardır. Akarsu boyunca yukarı doğru gidersin ve suyun "ilk" başladığı tam da o noktayı bulursun. Biz ona kaynak nokta deriz. Kurtlar bir tavşanın peşinde koşarlar ve "ilk" yakalayan en büyük parçayı koparır. Bu örnekler çoğaltılabilir ve konu daha da fazla dağıtılabilir. Yani nerden çıkıyor böyle doğada ilk diye bir şey olmadığı filan insan hayret ediyor.

Sonuç olarak Adam, DM, Dame, Dam, Madam ilk kadındır, ilk insandır.

Woman = whoman = human şeklini almıştır.

Evrensel manada:

İlk kadın A'dır, yani bir numara. Kadın cinsel organı A'yla başlar.

İlk erkek Satan'dır, yani iki numara. Erkek cinsel organı S'yle başlar.

İkisi birleşince AS olurlar, yani iskambildeki 1. Ve her şeyden güçlü olurlar o zaman.

Burada bulunmamız için mutlaka ateist mi olmak lazım. Ben Tanrı'ya inanıyorum, bunu daha önce de söyledim. Ama burası sonuçta dinlerden özgürlük platformu. Tanrıya inanıyorum diye dini olduğu varsayılan bir görüşe dahil olmak zorunda mıyım, veya dine karşı olan başka bir inancın mı içinde olmam gerekiyor. Ben Tanrı'ya inanıyorum, ve aynı zamanda Şeytan'ın onun kocası olduğuna da inanıyorum. Ama bunun konumuzla ilgisi yok, şimdi bu durum özneldir deyip geçiştirecek miyiz, ne yapacağız şimdi. Konuyu böyle dağıtırsak başka yerlere gider. Bağlamında kalsa daha iyi olur.
İlk insan ile homo sapiens kastediliyorsa ilk insan kadın denilemez.
Maymuna benzeyen atalarımızda da ilk insan kadın olamaz.
Kertenkelelerde çift cinsiyet olabiliyor.
Kertenkeleye benzeyen atalarımızda çift cinsiyetli olma olasılığı yüksek.Hem erkek hem kadın özelliği taşıyordu yani.
Alt 11-10-2022, 08:44
Üye

TENTEN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk insan ile homo sapiens kastediliyorsa ilk insan kadın denilemez.
Maymuna benzeyen atalarımızda da ilk insan kadın olamaz.
Kertenkelelerde çift cinsiyet olabiliyor.
Kertenkeleye benzeyen atalarımızda çift cinsiyetli olma olasılığı yüksek.Hem erkek hem kadın özelliği taşıyordu yani.
İlk insanla homo sapiens kast edilmemiştir. Homo sapiens küreselcilerin uydurması, bana göre yani.

Bu konudaki ilk insan tanımı, Tanrı'nın, Şeytan'ın, Adem'in ve Havva'nın varlığı düşüncesi üzerine bina edilmiştir. Bu durumu, konunun İslam alt forumu içerisinde bulunmasından anlayabilirsiniz. Diğer İbrahimi dinlerin bakış açısı da buradaki bakış açısına benzemektedir. Bu konu, islamın ve genel olarak İbrahimi dinlerin ilk insan tanımına farklı bir bakış açısı getirmeyi hedeflemektedir. Ama buranın dinlerden özgür bir platform olması nedeniyle konunun sanki genel tartışmaya açıldığı gibi bir yanlış algı oluşuyor. Ve insanlar konunun nerede açıldığına bakmadan gelişigüzel gelip kendi düşüncelerini anlatıyorlar. Elbette herkesin kendi inanç ve düşünce yapısına göre konu hakkında farklı bir düşüncesi var ve bunlar konuya zenginlik katmaktadır.

Yine de konu bağlamından uzaklaşmamak adına konuyu islam öznelinde değerlendirmekte yarar var.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 11-10-2022, 14:21
Üye

" ilk insan kadındı " yerine madem islamı referans alıyorsun " islama göre ilk insan kadındı " diye başlık açsaydın, ona göre bir şeyler yazardık yada yazmazdık.

"İkisi birleşince AS olurlar, yani iskambildeki 1. Ve her şeyden güçlü olurlar o zaman" demissin

O zaman kare as diyeyim , kagıttanda hiç anlamam.
Alt 12-10-2022, 08:24
Üye

İslama ve diğer İbrahimi dinlere göre ilk insan erkekti, kadın değildi. Konu islamın ve diğer ibrahimi dinlerin ilk insan bakışına farklı bir perspektif getirmekte olduğundan mütevellit doğru yerde, doğru başlıkta ve doğru içerikle açılmıştır. Konu hakkında yorum alalım lütfen.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 17-10-2022, 11:18
Üye

İlk insanın kadın olması konusunu geliştirirsek Tanrı ve Şeytan'ın karı koca olduğuna varırız. Bu durumun altlığı yukarıda iskambil kağıtlarıyla oluşturuldu. Burada da İngiltere delili sunulacaktır.

İbranicede sesli harfler yazımda kullanılmaz. UK'nin açılımı şu şekildedir:

1. Kanıt: United (Birleşmiş) Kingdom (K, N, G, D, M)

K: King / Kral (Şeytan)
N: aNd (Ve, Birleşir)
G: God (Tanrı) - 1.
D: Dame (İlk İnsan, Kadın) -2.
M: Mary (Şeytan'ın üçüncü karısı) -3.

Burada, dünya simülasyonunun lideri olan Şeytan'ın sol tarafa kendi ismini "King" olarak yazdığını ve N (birleşir) sağ taraftakilerle diyerek Tanrı, Dame ve Meryem'i aynı kefeye koyduğunu görüyoruz. Tamam bu pek hoş olmadı, ben de sevmedim ama sunulan kanıtlar bunu gösteriyor.

2. Kağıt: Klasik İskambil Kağıt İsimleri

A: A'Tanrıllah
K: King (Şeytan Aziymuşşan)
D: Dame (Kadın olan ilk insan)
V: Vale (Havva değil, erkek)

Bu hikayede Şeytan Cellecelalühu bize, yaratılış sıralamasını anlatıyor.

Önce Tanrı (A) var, sonra Kingi yaratıyor. Sonra ikisinin Dame isimli biz kız çocuğu oluyor. Ama bu kız toprak kokuyor ve şeytan "sen beni aldattın mı? Ben ateşten olduğum halde bu yaratık toprak diyor". Ama Tanrı ısrar ediyor "Vallahi de billahi de seni aldatmadım" diyorsa da şeytan aldatıldığında ısrarcı. Sonra ne oldu işte, buyur. Tanrı ikisini makamından kovdu. Ondan sonrasını biraz anlattım zaten, şeytan bu Dame denen kadına tecavüz edince Vale isimli bir oğulları oluyor.

Sonra zaten Tanrı bu ikisini lanetleyip dünyaya attı, "ne haliniz varsa görün pislikler" diyerekten.

2. Kağıt: Modern İskambil Kağıt İsimleri

A yine: A'Tanrıllah
K yine: King (Şeytan Celle Celalühu) olarak yer alırken D Q'ya, V J'ye dönüşüyor. Peki kim bunlar?
Q: Quenn. Peki bu Kraliçe hangi kraliçe? İşte o UK'daki en baştaki M, Mary. Yani bu Quenn aslında Quenn Mary'dir ve Şeytan'ın üçüncü karısıdır.
J: Jesus (jack değil). Şeytan ve Mary'nin oğulları.

Şimdi arkadaşlar özet geçersek;

Tanrı her şeyin yaratıcısıdır ve kadındır. Tanrı ve Şeytan birbirinin zıddıdır, Ying ve Yang'dirler, ve aynı zamanda evli olduklarını düşünebiliriz. Yani bu bildiğimiz manada evlilik değil ama anlaşılsın diye dünyevi ifadelerle böyle yazıyorum. Yok eğer yanlış anlayacaksanız beni hiç bunları dememişim gibi düşünebilirsiniz. Bu ikisinin zitrilyon tane çocuğu vardır ve Dame de tanrı'nın kendisi gibi kadındır. zaten söylüyor ya insanı kendime benzer yarattım diyor, ikisi de kadın çünkü. Zaten eski heykellerde de Tanrı'nın memeleri vardır. Neyse şimdi konumuz bu değil.

1- Tanrı ve Şeytan karı kocadır. Şeytan eksi olarak Tanrı'ya denktir. Tanrı'nın kötü halidir, kocasıdır.
2- Dame (Adem değil) ilk insan, hem Tanrı ve Şeytan'ın ilk çocuğu, hem de Şeytan'ın karısı olarak Vale'nin anasıdır.
3- Vale: Şeytan ve Dame'nin günahsız oğulları. Havva isimli bir kadın olarak bilinmektedir.
4- Şeytan, Tanrı'nın ilk yarattıklarındandır, oğludur, aynı zamanda Tanrı'nın kocası olarak Dame'nin, Dame'nin kocası olarak Vale'nin ve Mary'nin kocası olarak Jesus'un babasıdır.
5- Mary, Şeytan'ın üçüncü karısıdır, Jesus'un anasıdır.
6- Jesus: Garibim İsa, bu grupta Vale'yle beraber en masum olanı. Mary ve Şeytan'ın aslanlar gibi onurlu oğullarıdır.

İlave olarak en baştaki A, yani A'Tanrullah bile yine şeytanla alakalı. A iskambilde AS olarak bilinir. AS isminde A: A'Godullah, S: Satan, ya da Saitan ya da Şeytan olarak bildiğimiz kişi. Yani Kutsal ailede kendini hem bütün herkesin yanına koca olarak koymuş, bir de yetmemiş en tepedeki Allax'a bile yapışık olarak ismini oraya bile yerleştirmiş. Ailedeki bütün kadınların kocası, hepsine tecavüz etmiş. Erkekleri bilmiyorum, belki onlara bile tecavüz etmiş olabilir. Maşallah maşallah, Şeytanda da ne enerji varmış bitmemiş bir türlü. Ondan sonra daha Enoch'un kitabındaki hikaye var, ordan bir kaç tane daha cin arkadaşını alıp dünyalı kadınlara toplu tecavüz ediyorlar ki Nefilimler doğuyor, o konuya hiç girmek istemiyorum, bugünün konusu değil çünkü. Neyse.

Ben bunları yazarken hata da yapmış olabilirim, tam emin de değilim zaten. Sesli klavye kullanıyorum şu anda ama zaten kafa bi milyon. Bu saatte içince mi çarpıyor bilemedim acaip çarptı ya. Sydneyde şu anda 7 buçuk hava da güzel böyle mayhoş mayhoş şey içiyorum, üzüm şerbeti. Hadi görüşürüz. Şeytan'a emanet olmayın çünkü tuttuğunu şey ediyor, Allaha emanet olun diyecem de onda da sıkıntı var. Valla en iyisi hiç bir şeye emanet olmayın arkadaş, valla bak.

Hee, ben bunu yazınca efendim seviye düştü deniliyor. E kardeşim insanda ne varsa Allah'ta yok mu? Bu kadar ensest bilmem ne kendi kendine yoktan mı var oldu? Bir bakın "kutsal aile" baştan sona ensest. Ondan sonra yok şu peygamber üç karılı yok bu beş karılı. Bu teee Tanrıya kadar böyle gidiyor zaten. İlişkiler yumağı seviyesiz olunca onları açıklamak da mecburen seviyesizlik oluyor, bu durum benden kaynaklanmıyor yani.

Tövbe tövbe, Zeus bizi korusun yahu. Bilmiyorum sapık mıdır bu Zeus ama en azından bilmiyorum. Araştırsak Şeytanbilir onun da ne sapıklıkları çıkar ama neyse, kalsın. Daha fazlasını midem kaldırmaz. Aha Sydney polisi geliyor, sahilde içmek yasak burda. Türkiye cennet cennet, kıymetini bilmiyorsunuz.

Korkma korktukça sıra sana gelecek.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Konu LEVH tarafından (17-10-2022 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil