Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-11-2009, 21:54
mirzabeyi mirzabeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

hah bende onu diyorum demekki suçlu 20000 kişidirartı devlet ricalidir falan filan.Dikkat et İslam değil.
Alt 09-11-2009, 21:58
Aday Üye

Bana kurandan ayetler yazma.Kitabı bende okuyorum ve "karıncayı dahi incitmeyeceksin"i anlıyor ve yaşamımı ona göre düzenliyorum hele yakmak hiç kabul edilmez islamda.Dergahların ne eğitim verdiği tartışılır ikincisi sen ne anlatırsan anlat karşındaki hacmi kadar anlıyor yine dini suçlayamayız.
Alt 09-11-2009, 22:01
Çellist Çellist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

1) Kömürleri makarnaları bunlar iktidara gelmeden önce belediyeleri dağıttı.

2) Vatan için savaşırım.

3) Oluşturduğunuz ortamın sonucunda çıkacak olan iç savaş sonucu milyonlarca insan ölecek. Ordu bunu önlemek için var; ama düşmanı içeri soktunuz. Artık ordu iç savaşta görev alacak.

4) Vatan namustur. Namus için savaşılır. Yoksa çok daha fazlasını yitirirsin. Sizin için sadaka daha değerli ama çok daha fazlasını kaybettiniz ve kaybedeceksiniz. Ama sizin de canınızı kurtardığımız zaman utanmadan bizi suçlamaya devam edecek ve sanki PKK'yı Türk askeri davul ve zurnayla karşılamış gibi iftiralar atacaksınız.

5) "Amerika çok güçlü, o zaman sınırları yeniden çizelim, teröristleri törenle karşılayalım..." cümlesine denk haysiyyetsiz beyanları her zaman bilinçli müminlerin ağzından duydum. Bunları duya duya sizlerden tiksindim ve sizleri şekillendiren İslam'ı inceleyerek asıl tiksinilmesi gerekenin İslam olduğunu gördüm. İslami hiçbir metinde adı bile geçmese de, Mongus, haysiyyet güzel şeydir, insan olduğunu hissettirir kişiye. Kölelikten kısa da olsa çıkıp ara sıra haysiyyetli olmayı denemelisiniz; özellikle de vatan, millet, namus, insanlık, akıl, erdem gibi konularda laf ederken...
Alt 09-11-2009, 22:07
Üyeliğini Sonlandırmış

mirzabeyi,

Kur'an'daki ayetler İslam'ı bağlamazsa ne bağlar artık, merak ettim?

Bir de ayet uydurmuşsun "Karıncayı dahi incitmeyeceksin", Tevrat'tan filan mı aşırdın yoksa? Az da olsa böyle güzel birkaç lafı vardır Tevrat'ın.

O 20000 kişi İslam'ın ürünüdür ve İslami bilinçle hareket etmişlerdir. İslam olmasaydı o 20000 kişinin yaptığı manyaklık da olmayacaktı. Sağlıklı kimse manyak doğmaz. Dış etkenlerle manyak olur.
Alt 09-11-2009, 22:16
Üyeliğini Sonlandırmış

Mirzabey,

İslam'da yakarak öldürme cezası da var da bir hadisten de yasaklandığını biliyoruz. O 20000 manyak Kur'an'ın buyrukları doğrultusunda oteldekilerin kollarını bacaklarını kesseydi bence daha vahim olurdu; bunu da belirteyim. İslam Aztek yamyamlık inancından sonra tarihin gördüğü en gaddar inançtır; fakat işlediği günah sayısı 1000 kat daha fazladır. Aztek inancı lokaldi de ondan.
Alt 09-11-2009, 22:28
Aday Üye

Hangi ayetlerden bahsettiğini anlamadım.Bende kuranı okuyup ayetlerden karıncayı ezme hatta bir canlıyı eğer öldürmek zorunda kalırsan ,yakmak hiç tercih edilen bir durum değil.Kuranda bir takım ayetler olabilir anlaşılamayan onların mutlaka bir mecazi ,işaret yollu anlattığı bir şeyler vardır.Öyle sığ bir mantıkla işte bu öldürmeyi emrediyor diyemeyiz.Peygamber 15 asır önceden interneti anlatsaydı nasıl anlatırdı.Yada sen anlat 600 yılındaki insanlara bu teknolojiyi.Nasıl anlatmış o günün insanına "ahir zamanda dünya bir örümcek ağı ile sarılacak "demiş senin gibi insanlar o zamanda varmış demişler dünyayı saracak örümcek ağı mı olur bu kafayı mı yemiş,örümceğin çapı neki?.Sen ve benzeri düşünenlerde aynısınız.Kuyunun dibinden kurbağanın gözüyle bakıp gökyüzünü kuyunun ağzı kadar zannedip bütün sorularınızıda "yuvalak iki metrelik gökyüzü" gerçeği üzerine inşa ediyorsunuz doğal olarak sakat oluyor bu da.Kuyunun dışında olan ise gökyüzünün sınırsızlığını görüyor hatta biraz daha ileri gideyim daha üst boyutlarda olan biri ise insanın tanımladığı gökyüzüne bile gülüyor.Sen islamdan birşey anlamadınsa kurbağa pozisyonunda kalacaksın demektir inşallah çıkarsın çukurdan yükselirsin alemlerin üstüne-ki bu islamı çok çok ıyı anlamakla olacaktır-ordan bakarsın haysiyetin şerefin,erdemin,vb insanı insan yapan değerlerin kimin kitabında yazdığına.
Alt 09-11-2009, 22:37
Aday Üye

Çellist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mirzabeyi,

Kur'an'daki ayetler İslam'ı bağlamazsa ne bağlar artık, merak ettim?

Bir de ayet uydurmuşsun "Karıncayı dahi incitmeyeceksin", Tevrat'tan filan mı aşırdın yoksa? Az da olsa böyle güzel birkaç lafı vardır Tevrat'ın.

O 20000 kişi İslam'ın ürünüdür ve İslami bilinçle hareket etmişlerdir. İslam olmasaydı o 20000 kişinin yaptığı manyaklık da olmayacaktı. Sağlıklı kimse manyak doğmaz. Dış etkenlerle manyak olur.
Hutular tutuları müslüman olduğu içinmi kesiyor.Hitler yahudileri müslüman olduğu içinmi yaktı.Sorudan kişiliğini anlıyoruz ki çok yetersiz.Sırplar bosnalıları müslüman olduğu vbv..
İnsan hayvan olarak doğar zaman içinde insanlaşması görevi vardır insanı kamildir islamda bu.İslamla tanışıp kamil insan olursan sınavı geçmiş olursun.Kamil insan evrene senin gibi bakıp da yanlış verilerden hareketle yanlış sorular sormaz.O gökyüzünü her nasılsa öyle görür kainatı olduğu gibi algılar,başkaına da terbiye dersi vermez kendine bakar bi önce.Hilafeti hakkıyla yaşamak lazım ama bu da sana çok uzak gibi..
Alt 09-11-2009, 22:45
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben olsam nasıl anlatırdım.

Zaman gelecek ve insanlar cihazlar geliştirecekler. Bu cihazlar arasındaki tel bağlantılarından bilgiler akacak ve bütün dünya'daki insanlar kiminle isterse onunla görüşebilecek. Şöyle düz bir levhası da olacak ışıklar saçan, insanların yazdıkları ve sair orada belirecek.

Ben mi dahiyim sizler mi safsınız?

Bahsettiğim ayet: Maide 33

Allah'a ve Resulüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, ahiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Tevbe 5

Haram aylar çıkınca müşrikleri Nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. Fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki Allah suçları örter, rahimdir.

Bu gaddarlıktır; vahşettir (vahşilik)...

Diyeceksin ki bu ayetler o dönem için filan. O dönem için olduğu kesin de o zaman sen bu kitabı niye kaale alıyorsun?

Bu ayetler kaale alınmayacaksa Kur'an'da niye duruyor?

Aha sonuç ortada: Sivas, Maraş, Menemen, Müminlerin PKK'ya Davul Zurnasıyla Türk askerine düşmanlığı (PKK da vahşi bir örgüt ya, herhalde müminler o yüzden sempati duymaya başladı, bir de Şeyh Barzani de Tel'afer'de binlerce Türk katletti, oh ne güzel, adamların önemli bir kısmı Şii ya, herhalde o yüzden mutlu oldular), Afganistan'daki Şii soykırımı, İran devrimini gerçekleştiren ve mollalarca dinsizdir diye gaddarca idam edilen 30000 solcu vs... İslam alemi sapkınlıklar içinde debeleniyor; nedeni İslam alemine gerizekalıların doluşmuş olması olamaz değil mi? Kur'an'daki vahşi emirler ortadayken aksini düşünmek saçma olur...
Alt 09-11-2009, 22:51
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çellist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1) Kömürleri makarnaları bunlar iktidara gelmeden önce belediyeleri dağıttı.

2) Vatan için savaşırım.

3) Oluşturduğunuz ortamın sonucunda çıkacak olan iç savaş sonucu milyonlarca insan ölecek. Ordu bunu önlemek için var; ama düşmanı içeri soktunuz. Artık ordu iç savaşta görev alacak.

4) Vatan namustur. Namus için savaşılır. Yoksa çok daha fazlasını yitirirsin. Sizin için sadaka daha değerli ama çok daha fazlasını kaybettiniz ve kaybedeceksiniz. Ama sizin de canınızı kurtardığımız zaman utanmadan bizi suçlamaya devam edecek ve sanki PKK'yı Türk askeri davul ve zurnayla karşılamış gibi iftiralar atacaksınız.

5) "Amerika çok güçlü, o zaman sınırları yeniden çizelim, teröristleri törenle karşılayalım..." cümlesine denk haysiyyetsiz beyanları her zaman bilinçli müminlerin ağzından duydum. Bunları duya duya sizlerden tiksindim ve sizleri şekillendiren İslam'ı inceleyerek asıl tiksinilmesi gerekenin İslam olduğunu gördüm. İslami hiçbir metinde adı bile geçmese de, Mongus, haysiyyet güzel şeydir, insan olduğunu hissettirir kişiye. Kölelikten kısa da olsa çıkıp ara sıra haysiyyetli olmayı denemelisiniz; özellikle de vatan, millet, namus, insanlık, akıl, erdem gibi konularda laf ederken...
tabi her yerde belediyeleri vardı iktidarda değilken

vatan için herkes kağıt üzerinde savaşıyo

insanların ölmemesi için darbe önlendi,ergenekoncu!

önce Allah için savaşılır ki o sana vatan versin,dua edersin rabbine önce sonra savaşır vatanı korursun.çünkü mülk O nundur.

ülkede yaşayan kürtlerde müslümanlardır ve 100 yıllardır vatandaşımızdır.

asla pkk yı kürt olarak görmedim, amerikanın ,vatan hainleriyle kurduğu bölücü terör ögütüdür.

davul zurnayla karşılananlar,bir zaman Türkiye2DEN GÖÇ EDEN İNSANLARDIR VE AKRABALARI ,KÖYLÜLERİ ONLARI karşılamıştır.

ne amerike güçlü ne sen nede ırak,senin gibi bölücüler ne anlar haysiyetten,onurdan, ben dünya insanıyım. senin söylediğin hiç bir bölücü söylemi kaale almadım, almıycağım.
Alt 09-11-2009, 22:56
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ayetlere bile içtenlikle bakmıyosunki, onlara ibadetlerinde huzur vermeyen,sataşan kafirlere şimdi dokunmayın sonra öldürün diyo.

Allah'a ve habercisine savaş açarsan ve bacakların el ve bacağın çaprazlama kesilmezse

pompei ve lut kavmi gibi azap yaşayarak helak olursun,meleklerin inşa ettiği helak ne kötüdür.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil