Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-04-2010, 15:28
Len Terani Len Terani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

LAİLAHEİLLALLAH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kardeş sen neymişsin be!!!!

ne kadar doğru dürüst bir insanmışsın kesin senin kanatlarında vardır ha,saklıyorsundur sen
Ben aynayim kardes...Ben de ne görüyorsan o sensin aslinda
Alt 11-04-2010, 15:50
Denetimdeki Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın forum üyeleri;

Susmak bazen cevap olabilir ama din neyin cevabını vermiştir ki tarih boyunca Len Terani susarak cevap verdiğini sanmakta.

Adem Havva'ya, Havva Habil'e, Habil Kabil'e, sonra hepsi Havvaya...

Bu terbiyesizliğin bir parçası olmak, bunu ilahi doğru bellemek zaten sonsuza kadar susmak gerektirmez mi?

Çok iyi yaparsın, sen gerçekten sus Len Terani.

Ayrıca imansızlık ile sapkınlık arasında nasıl bir bağ kurabilirsiniz anlamış değilim.Asıl inanan değilmidir Adem-Havva masalı ile aile içi enseste saygı duyan?

Cümlelerinize dikkat ediniz.İmanım hiç olmadı, sapkınlığım da.

Saygılarımla.
Yine susuyorum...Sana cevap veremeyecegim icin degil...Cahili yüceltmemek icin...
Alt 11-04-2010, 16:11
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Len Terani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yine susuyorum...Sana cevap veremeyecegim icin degil...Cahili yüceltmemek icin...
Yıllarca insanlar teoloji okudular.En bilginleri bile halen tanrısının doğası hakkında en küçük bir fikre sahip değil.Utanmadan "O" nun anlaşılamaz olduğunu savunur dururlar.İşin garibi "anlaşılamaz" ile insanlığın kendi beynini meşgul etmesi gerektiğini söylerken, bunun aslında (anlaşılamayanı anlamaya ,sürekli akılda tutmaya çalışma) hem imkansız hemde boş bir iş olduğu gerçeğini hep göz ardı ederler.

Bence sizin suskunluğunuzun sebebi başka.Binlerce yıldır alim geçinen ecdadınız gibi, alim olduğunuz konularda bile en küçük fikriniz yok.Sadece inandığınız masallara inanmayanlara sapkın diyorsunuz.Hakaret ediyorsunuz.Siz ve sizin gibiler konuşsada binlerce yıldır hep aynı masalı okuyor, yıllardan beri hiçmi bir adım öteye gideniniz olmadı?

Yani siz konuşsanızda susuyorsunuz.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (11-04-2010 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-04-2010, 18:26
LAİLAHEİLLALLAH LAİLAHEİLLALLAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıllarca insanlar teoloji okudular.En bilginleri bile halen tanrısının doğası hakkında en küçük bir fikre sahip değil.Utanmadan "O" nun anlaşılamaz olduğunu savunur dururlar.İşin garibi "anlaşılamaz" ile insanlığın kendi beynini meşgul etmesi gerektiğini söylerken, bunun aslında (anlaşılamayanı anlamaya ,sürekli akılda tutmaya çalışma) hem imkansız hemde boş bir iş olduğu gerçeğini hep göz ardı ederler.

Bence sizin suskunluğunuzun sebebi başka.Binlerce yıldır alim geçinen ecdadınız gibi, alim olduğunuz konularda bile en küçük fikriniz yok.Sadece inandığınız masallara inanmayanlara sapkın diyorsunuz.Hakaret ediyorsunuz.Siz ve sizin gibiler konuşsada binlerce yıldır hep aynı masalı okuyor, yıllardan beri hiçmi bir adım öteye gideniniz olmadı?

Allah'ın koruması altındayız.değişmedik,değişmiyoruz,değişmeyeceğiz.

alim atalarımız gibi alimiz.

maymun atalarınız gibi maymun değiliz.

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?
Alt 11-04-2010, 18:40
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

LAİLAHEİLLALLAH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'ın koruması altındayız.değişmedik,değişmiyoruz,değişmeyeceğiz.

alim atalarımız gibi alimiz.

maymun atalarınız gibi maymun değiliz.
Pek bir sayın dostum.

Belli ki sadece cevap olsun diye yazmışsın yada aniden gözünüzden kaçtı ama kimsenin atası maymun değil.Maymunla insanların ortak bir atadan geldiğini söyleyen bir teori var fakat maymundan geldiğini söyleyen kimse yok.

Gerek sizin alimlik seviyeniz, gerekse atalarınızın alimlik seviyeleri niye ise hep aynı.Araştırmalarına bu kadar fon ayrılan başka bir branş olsaydı kesin bir kaç adım atardı ama ne yazıkki konu din olunca, teoloji olunca, en bilginide en bilgisizide aynı şeyi biliyor.Bunca yıldır üzerine çalıştığınız tanrınız hakkında 1000 yıl öncekinden farklı ne biliyorsunuz? Belliki hiç bir şey.

Atalarınız kadar alimseniz vay halinize.

Saygılarımla.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 11-04-2010, 20:39
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Saygılarımla.
Nedense aklıma Saygıdeğer Ebu Hanife geldi...

Onca ilmine rağmen "Bilmediklerimi ayaklarımın altına koysaydım,başım göğe ererdi" gibi güzel ve anlamlı,bir o kadar da mütevazi bir söz söylemiş...

Kimbilir belki de Agnostik bir yanı da vardı?! Önemli bir Tarihi şahsiyet...

Ancak Onun öğretileri ile bir Mezhep kuranlar şimdi ondan fersah fersah uzaktalar...

O asla bir mezhep kurmak niyetinde değildi...

Sahi Muhammedin mezhebi ..Ömerin ve Alinin mezhebi neydi??

Elbette yoktu! Onlar Mezhepsizdiler...

Sunni ve alevi dostlara duyurulur...

Şimdi herkes bir Alem ve kendi çapında ALİM...

Gugıl sağolsun
Alt 11-04-2010, 21:36
LAİLAHEİLLALLAH LAİLAHEİLLALLAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pek bir sayın dostum.

Belli ki sadece cevap olsun diye yazmışsın yada aniden gözünüzden kaçtı ama kimsenin atası maymun değil.Maymunla insanların ortak bir atadan geldiğini söyleyen bir teori var fakat maymundan geldiğini söyleyen kimse yok.

Gerek sizin alimlik seviyeniz, gerekse atalarınızın alimlik seviyeleri niye ise hep aynı.Araştırmalarına bu kadar fon ayrılan başka bir branş olsaydı kesin bir kaç adım atardı ama ne yazıkki konu din olunca, teoloji olunca, en bilginide en bilgisizide aynı şeyi biliyor.Bunca yıldır üzerine çalıştığınız tanrınız hakkında 1000 yıl öncekinden farklı ne biliyorsunuz? Belliki hiç bir şey.

Saygılarımla.
zeten cevap cevap olsun diye yazılır,başka amaçla yazılmaz.

şimdi kımsenın atası maymun değil deme,size göre butun canlılar bırıbırınden gelmedı mı.yeri gelınce insanla maymunun bılmem neyi %bilmem kaç aynı demiyor musunuz.e sende bu teoriyi savunduğuna göre HZ MUHAMMED(SAV)in benim peygamberim,ALLAH(CC)ın benim yaradanım olduğu kadar maymun senın atandır.

gelelim atalarımla -ki benim atalarım dünyaya meydan okuyup ALLAH diye haykırmıştır- fikirlerimin hep aynı olmasına;
bunun nedeni 1400 yıldır kuranın,hadisin,Allah'ın 1 olmasıdır.

sakın benim atalarımla senin atalarını bir tutmaya çalışma.

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?
Alt 11-04-2010, 23:03
Denetimdeki Üye

Baskalarinin masallarinin pesinde kosacagina, kendi dogrularinin pesinden kos...Aksi takdirde bizlerin sizlere verebilecegi en iyi cevap susmaktir, baska bir deyisle, biz konussak dahi, duyacaklariniz bizlerin suskunlugu olacaktir
Alt 09-05-2011, 20:34
dogruistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dogruistan dogruistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bayraktaro´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Saroz Arkadaşım;

Bende senin gibi düşünüyordum, ama düşüncemi Richard DAWKİNGS değiştirdi. Özellikle "Tanrı Yanılgısı" eserini okursan, orada çok dikkatimi çekti. Evrim savunucularından ve üniversitede öğretim üyesi olan ABD'li ünlü bir biyologtan bahsediyor. Adam zamanında ateistmiş. Ama nasıl olmuş bilinmez, günün birinde koyu bir hıristiyan oluvermiş ve oturmuş, yaptığı bütün çalışmalarını dinle karşılaştırmış.. Şöyle demiş "Ya din doğru ya bilim" ve dini seçtiği için, bütün çalışmalarını saçma bularak çöpe atmış. İnsan beyni tuhaf bir yapıya sahip, kalıplara pek sığmıyor. Hala da şunu düşünüyorum, o kadar evrimi okuyan ve evrimi okutan insanlar var. Ama bu insanlar hala nasıl inançlı ? Aptal değiller, ama neden ????
Çünkü Evrim in var olup olmaması tanrının var olup olmaması anlamına gelmez
Allah canlılığı direkt yaratmadıysa sebeplerlede yaratmış olabilir
sizi nasıl yaratayım diye bize sormadığına göre her hangi bir yolla bizi yaratmıştır
şimdi
etrafımız baktığımızda her şey bir sebepe bağlı olarak meydana geliyor biri öldüğünde ölüm sebebi vardır
dünya güneşin etrafında dönüyorsa bunun sebebi vardır ev yıkılmışsa sebebi vardır
.....kısaca her şeye bir sebep ve bir açıklanma eklenmiş
canlılık pat diye yaratılınca sebepsiz yere yaratılmış oluyor yani hiç bir şey o canlının ortaya çıkışına sebep olarak gösterilemiyor
burda söz yerindeyse bir gelenek bozulmuş gibi oluyor burdan yola çıkarsak
canlılığın ortaya çıkışıda sebeplere bağlanmış olabilir düşüncesi ağır basıyor
yani evrim bir gerçek olabilir çünkü tanrı sebepsiz hiç bir şey var etmemiş
bizide evrimleştirerek yaratmış olabilir
istediği biçime gelincede bilinç verip yaradılışımızı tamamlamış olabilir
zaten önemli olanda bilincin verildiği andır
bize göre çok uzun bir süreç olan bu evrimleşme ona göre bir an olabilir çünkü zaman bizim bu yaratılmış maddesel alema ait olan bir şey
70 yaşındaki bir dedeye sorun bakalım ömür nasıl geçti geçtiğini fark ettinmi diye
yok diyecek su gibi geçti zaman aslında çok çok hızlı diyecek
zaten aslında zaman yaşandığı an uzundur
buda gösterirki zamanda sadece bizim kullanımımıza verilmiş bir araçtır gerçekte yoktur
Alt 09-05-2011, 20:43
dindüşmanı dindüşmanı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bu insanlar aptal... türkler zorla müslüman oldu! Talkan ve Curcan katliamı neden geçiştiriliyor. Arabın dostu düşmanımdır! İslam dini yalandır! allah(cc) dediğiniz cansız cengaver mi demek oluyor!?!!?

muhammed(sav) - susamış arap vahabisi herhalde di mi?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil