Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-07-2017, 16:57
Amon yarebbi Amon yarebbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tüm çocuklar ateisttir ! Kendine özel bir hal oldugunu nereden çıkartın?

Sonradan dış etkenler neyse o sundur.

Muhammed bile 40 yaşına kadar imansız mış ! Kuran da yazıyor .
Alt 18-07-2017, 16:59
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Postalabd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm çocuklar ateisttir ! Kendine özel bir hal oldugunu nereden çıkartın?

Sonradan dış etkenler neyse o sundur.
Yoo, ben çocukken samimi bir müslümandım. 13-14 yaşında sorgulayıp, ateist olmayı seçtim.

Yine alakasız şeyler yazmaya başladın. Cevap yazamayınca hep böyle mi olur?
Alt 18-07-2017, 17:04
Üye

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yoo, ben çocukken samimi bir müslümandım. 13-14 yaşında sorgulayıp, ateist olmayı seçtim.
Bunu da sen yazdın.
Çocukken ateist oldum
Bence sen vakit kayıp etme , psikiyatriste başvur. Malum sağlık önemli , AKIL SAĞLIĞI daha önemli.

Forumlar da falan iyice uçarsın. Sonra gökyüzünden alemi seyreder moduna girersin.
Alt 18-07-2017, 17:08
Üyeliğini Sonlandırmış

Bunu da sen yazdın.

Bence sen vakit kayıp etme , psikiyatriste başvur. Malum sağlık önemli , AKIL SAĞLIĞI daha önemli.

Forumlar da falan iyice uçarsın. Sonra gökyüzünden alemi seyreder moduna girersin.
Psikiyatristine bir sor istersen o iki cümlem arasında bir çelişki bulabilecek mi?
Alt 18-07-2017, 17:21
Üyeliğini Sonlandırmış

Antik Elen mitolojisindeki Pegasus ve İslamiyetteki Burak adlı atın sembolik değeri hakkında...

At sembolizmi:

At: Türklerin hayvanlarla ilgili inançlarını, yaşadıkları göçebe bozkır hayatı ve kültürü şekillendirmiştir. Bu hayatın temel unsurunun at olması, ona Türklerin önem vermesini sağlamıştır.32 Şamanist gelenekte at, şamanın gökyüzüne çıkacağı bineği ve kurban hayvanı olarak önem kazanmıştır. Gök Tanrı'nın sembolü de olan at, Altay Türklerinde Gök Tanrı'ya sunulan en değerli kurban olmuştur.33 Şamanın göğe çıkmasına imkân veren at kanatlı olarak düşünülmüştür. İslamiyet'ten önce kurgan denilen Türk mezarlarında öteki dünyada ölüye hizmet etmek üzere gömülmüş at kadavralarına rastlanmıştır. Türklerle ilgili birçok efsane, destan ve hikâyede at sahibinin yakın arkadaşı, zafer ortağı, en değerli varlığı sayılmıştır. Savaştaki yararları sebebiyle kuvvet ve kudretin simgesi olmuş, at sürüleri zenginliğin belirtisi olarak görülmüştür. Budist dönemde de atların mitolojik özellikleri devam etmiş, beyaz at ise anlamını yitirerek Buda'nın sembolü haline gelmiştir. Türk Hayvan Takviminde at (yont), yıl sembolü de olmuştur. İslamiyet'ten sonra kendisine yeni özellikler eklenen at, Türkler için önemini her zaman koruyan bir hayvan olmuştur. Ayrıca at, uzun ömür, mutluluk, refah, doğruluk, şöhret, iyilik ve soyun devamlılığının sembolü olmuştur.

http://www.acarindex.com/dosyalar/ma...1423931527.pdf
Alt 18-07-2017, 17:35
Üye

Efsaneleri ve mitleri geçelim gayet başarılı masal bunlar.

Uzaya ilk çıkışı yapan Rus'ları ve kozmonot Gagarini tebrik edelim.

Adam hikayeden , masaldan değil gerçekten ÇIKTI.
Alt 18-07-2017, 17:57
Üyeliğini Sonlandırmış

Efsaneleri ve mitleri geçelim gayet başarılı masal bunlar.

Uzaya ilk çıkışı yapan Rus'ları ve kozmonot Gagarini tebrik edelim.

Adam hikayeden , masaldan değil gerçekten ÇIKTI.
Uzaya ilk çıkanlar onlar değil ki, Atlantis'liler.
Alt 18-07-2017, 18:16
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

At sembolizmi:

At: Türklerin hayvanlarla ilgili inançlarını, yaşadıkları göçebe bozkır hayatı ve kültürü şekillendirmiştir. Bu hayatın temel unsurunun at olması, ona Türklerin önem vermesini sağlamıştır.32 Şamanist gelenekte at, şamanın gökyüzüne çıkacağı bineği ve kurban hayvanı olarak önem kazanmıştır. Gök Tanrı'nın sembolü de olan at, Altay Türklerinde Gök Tanrı'ya sunulan en değerli kurban olmuştur.33 Şamanın göğe çıkmasına imkân veren at kanatlı olarak düşünülmüştür. İslamiyet'ten önce kurgan denilen Türk mezarlarında öteki dünyada ölüye hizmet etmek üzere gömülmüş at kadavralarına rastlanmıştır. Türklerle ilgili birçok efsane, destan ve hikâyede at sahibinin yakın arkadaşı, zafer ortağı, en değerli varlığı sayılmıştır. Savaştaki yararları sebebiyle kuvvet ve kudretin simgesi olmuş, at sürüleri zenginliğin belirtisi olarak görülmüştür. Budist dönemde de atların mitolojik özellikleri devam etmiş, beyaz at ise anlamını yitirerek Buda'nın sembolü haline gelmiştir. Türk Hayvan Takviminde at (yont), yıl sembolü de olmuştur. İslamiyet'ten sonra kendisine yeni özellikler eklenen at, Türkler için önemini her zaman koruyan bir hayvan olmuştur. Ayrıca at, uzun ömür, mutluluk, refah, doğruluk, şöhret, iyilik ve soyun devamlılığının sembolü olmuştur.
At insan için o kadarda kadim bir hayvan değil, M.Ö 2500 ler filan ilk evcilleştirilmesi, o da ilk orta Asyada oluyor.
Şamanlıkta Atın uçma meselesine gelince, bu kadar Şamanik yazı, doküman okudum, bunu rastladığımı hatırlamıyorum, uçma olayı Şamanlarda var, doğrudur, üzerlerin de ki tüyler zaten bunun semboliğidir.
Uçmak için ata gerek yok, zaten uçan KUŞLAR var. Şaman bunu kullanır. At yerde uzun mesafe için ideal, güçlü hayvan, adak kurban, kıymetli hediye, zenginlik belirtisi vs. hepsi olur, eyvallah bunlar doğrudur. Ama bu uçma meselesinin ayakları pek yere basmıyor.
Mitolojik öykülerde filan vardır ama Şamanik ortamda bilemedim.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 18-07-2017, 18:17
Üye

Uzaya ilk çıkanlar onlar değil ki, Atlantis'liler.
Platon bu atlantislileri uzaya çıkarcak hikayeyi de aktarmış diyorsun!

Atlantisi ve daha sonra atlantislileri ve daha sonra atlantislilerin uzaya çıktığını kanıtlamadan yazmak sorun.

Pambık prenses ve yedicüceler
Zeus , falan filAn işde.

Rus kozmonotun şahidi ve kanıtı var.
Alt 18-07-2017, 18:28
Üyeliğini Sonlandırmış

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
At insan için o kadarda kadim bir hayvan değil, M.Ö 2500 ler filan ilk evcilleştirilmesi, o da ilk orta Asyada oluyor.
Şamanlıkta Atın uçma meselesine gelince, bu kadar Şamanik yazı, doküman okudum, bunu rastladığımı hatırlamıyorum, uçma olayı Şamanlarda var, doğrudur, üzerlerin de ki tüyler zaten bunun semboliğidir.
Uçmak için ata gerek yok, zaten uçan KUŞLAR var. Şaman bunu kullanır. At yerde uzun mesafe için ideal, güçlü hayvan, adak kurban, kıymetli hediye, zenginlik belirtisi vs. hepsi olur, eyvallah bunlar doğrudur. Ama bu uçma meselesinin ayakları pek yere basmıyor.
Mitolojik öykülerde filan vardır ama Şamanik ortamda bilemedim.
Haklı olabilirsiniz. Ben kısa bir internet araması yaparken bu çalışmayı buldum. Aslında bu sembolizm konusu epey ilgimi çekiyor. Bir şey neden ve nasıl, bir kavramın sembolü hâline gelir, merak ediyorum.

Önerilen Siteler