Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2014, 02:29
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
son peygamberlik ve son din ibaresini sordum nerede yazıyor diye, gösteremediniz, en son peygamber eğil Tanrının oğlu o dediniz. Tanrının oğlu ise nasıl ölür? nasıl ellerinden ayakalrından çivilenerek ölür, Tanrıyı da öldürdünüz ismine de din dediniz, tebrikler.
Hristiyanlık kendine din demez ki Hristiyanlar kendilerine ilk zamanlrda Mesih izleyicileri derler ama gerçekte aslında organize bir dindir .İsa ben olmadan kimse Baba'ya gidemez diyor.Bu ne demek sizce?Benden sonra hiçbir din yok,son kurtuluş ümidi benim , tek kurtuluş sizin deyiminizle son din benim demek.Alfa ve omega benim ne demek. Başlangıç ve son benim demek.Daha hangi kanıtı istiyorsunuz bilmiyorum.

İslam son din değildir ancak son İbrahimi din olabilir ki o da şüphelidir.
Alt 04-09-2014, 02:30
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
83. mesajı atladın.
atlamadım, sadece bir defa da "evet Kurandan sonra bir din gelmedi Hz. Muhammed de son peygamber" şeklinde kendi dinini son ve peygamberini de son ilan eden bir din yok demenizi bekliyorum...

...ama bu yine de Kuran'ı doğru yapmaz" ibaresini de kendi inancınız açısından eklemenizde bir sakınca yok, ama en azından buraya değiştiirldiği ve ortalıkta birçok incil dolaştığı aşikar iken, hangi incilin doğru olduğu şüphedeyken bana incilden örnek vermeni sizin açınızdan daha vahim.

şimdilik çıkıyorum iyi geceler.
Alt 04-09-2014, 02:38
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

atlamadım, sadece bir defa da "evet Kurandan sonra bir din gelmedi Hz. Muhammed de son peygamber" şeklinde kendi dinini son ve peygamberini de son ilan eden bir din yok demenizi bekliyorum...

...ama bu yine de Kuran'ı doğru yapmaz" ibaresini de kendi inancınız açısından eklemenizde bir sakınca yok, ama en azından buraya değiştiirldiği ve ortalıkta birçok incil dolaştığı aşikar iken, hangi incilin doğru olduğu şüphedeyken bana incilden örnek vermeni sizin açınızdan daha vahim.

şimdilik çıkıyorum iyi geceler.
Kocaman başlığı 8 dakikada okumadığınızı, başlığı okuyanlar kısmına bakıldığında adınızın olmadığını; yani kısacası okumadığınızı gayet net görüyorum

Sıkışınca kaçmayın, sizlere insanların soruları var önce bütün başlığı okuyun ve yaptığınız manevralara bakın. Her sorunuza aldığınız cevabı görmemezlikten gelme konusunda üstadsınız.

Bu arada Real Fourkan isimli kitaba bir bakın, haa klasik müslüman mantığı onu da okumayacağınızı da biliyorum ama ben buraya yazayım da sizden sonra gelenler okusun emi.

Gerçek furkan kurana 1000 basar.

Adalet iki kefesi olan bir terazidir, her iki argümanı da bilmeden verilen kararlar sadece olayları kendi çıkarlarınız için yönlendirdiğiniz-kullandığınız sonucuna varmaktadır.

Bilgi güçtür, her iki anlamda da..

İyi geceler.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 04-09-2014, 02:44
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

4 Oysa her iman edenin aklanması için Mesih, Kutsal Yasanın sonudur.

bu cumle açıkça isanın son peygamber oldugu anlamına geliyor. ama biliyorum yine kabul etmeyeceksin.

insan olsak yeter
Alt 04-09-2014, 02:46
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

bu cumle açıkça isanın son peygamber oldugu anlamına geliyor. ama biliyorum yine kabul etmeyeceksin.
Hristiyanlara göre İsa bir yönüyle peygamberdir ama aslında onlar son peygambere Yahya derler çünkü İsa'nın yeri peygamberden öte. Aslında Hristiyanlıkta iman edenler hala peygamberlik yapabilir.İşin aslı şu sondan son bitişten bitiş babadan bir parça gerçeğin kendisi İsa. Yani Muhammed'ten çok daha yüce görüyorlar kendi inançlarında son peygamberden de öte İsa onlar için anlatamıyoruz ama.
Alt 04-09-2014, 03:14
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili gordion,
islamı gerçek dışı göstermek uğruna ne kadar saçmaladığının farkındasın herhalde,
farkında değilsen de farkında olmanı öneririm.
İslam gerçektir, bir sosyoloji, tarih, insanlık gerçeğidir. Allah adlı bir Tanrıdan geldiğini öne sürerek gerçek dışı göstermeye çalışanlar sizlersiniz.

Saçmaladığım ve şuursuzca yazdığım konusu şimdilik bir kenarda dursun.
Tehditvari sözleriniz için de şimdilik yorum yapmayayım.
İslamdaki evren algısı ile, astrofizik üzerine yazılmış binlerce kitabı, makaleyi,
İslamdaki doğa algısı ile, yüz binlerce dünya/ekoloji/biyoloji/antropoloji kitabını,
İslamdaki yaratılış iddiası ile, Sümerler'in yaratılış tabletlerini, Sümerler/kadim medeniyetler üzerine yazılmış binlerce kitabı, makaleyi,
İslamdaki Nuh tufanı iddiası ile, Sümerler'in Gılgamış tabletlerini,
İslamdaki miraç, şakku's sadr masalları ile, Zerdüşt'lükteki miraç, şakku's sadr masallarını,
İslamdaki kişisel gelişim tavsiyeleri ile, yazılmış on binlerce psikoloji kitabını, Konfüçyus felsefesini, Budizmi,
İslamdaki hukuk algısı ile, evrensel hukuk üzerine yazılmış on binlerce kitabı, anayasayı, içtihadı, evrensel beyannameleri,
İslamdaki şiirimsi anlatım ile, yazılmış on binlerce şiir kitabını,
İslamdaki edebi yapı ve konu bütünlüğü ile, yazılmış milyonlarca romanı,
Karşılaştırın.

İnsan Kuran'dan önce de Kuran'dan sonra da çok daha iyilerini yazdı, hala yazıyor.

Yanlış bir şey söylemiyor, size hakaret etmiyorum. Sizden de aynı şekilde davranmanızı beklerim. Facebook Müslümanları gibi "küfür İslamın 6. şartıdır" diye düşünenlerden değilsinizdir diye umuyorum.

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 04-09-2014, 22:13
Yasaklandı

Nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kocaman başlığı 8 dakikada okumadığınızı, başlığı okuyanlar kısmına bakıldığında adınızın olmadığını; yani kısacası okumadığınızı gayet net görüyorum

Sıkışınca kaçmayın, sizlere insanların soruları var önce bütün başlığı okuyun ve yaptığınız manevralara bakın. Her sorunuza aldığınız cevabı görmemezlikten gelme konusunda üstadsınız.

Bu arada Real Fourkan isimli kitaba bir bakın, haa klasik müslüman mantığı onu da okumayacağınızı da biliyorum ama ben buraya yazayım da sizden sonra gelenler okusun emi.

Gerçek furkan kurana 1000 basar.

Adalet iki kefesi olan bir terazidir, her iki argümanı da bilmeden verilen kararlar sadece olayları kendi çıkarlarınız için yönlendirdiğiniz-kullandığınız sonucuna varmaktadır.

Bilgi güçtür, her iki anlamda da..

İyi geceler.
evet okumadım, okudum da demedim zaten, çünkü aynı anda 3-4 kişinin alıntılarına cevap vermeye çalışırken bir yandan da o konuyu okumam fiziken de mümkün değil.
kıvırmaya çalışmıyorum, doğru ne ise o ortaya çıksın, kayda değer bilgiler varsa değerlendirelim, bahsettiğiniz araştırmacı kimdir, gerçekten araştırmacı mıdır yoksa dawkins gibi inancını bilime bulaştırarak bilime hakaret eden bir kişi midir.
bahsettiğin konuya şöyle bir baktım, nerden arayıp bulduğu belli olmayan , netleştirilmemiş ve kanıtlanmamış bilgiler gibi geldi, bana verilen cevaplara cevap hakkımı kullandıktan sonra daha net okuyacağım.
Alt 04-09-2014, 22:17
Yasaklandı

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

ortalıkta dolaşan birçok incil varken, katolik kilisesi tarafından yasaklanan ayrıca barnabas incili de bunların arasındayken, siz neye göre hangi incili doğru kabul edip de cevap yazabiliyorsunuz?
Alt 04-09-2014, 22:22
Yasaklandı

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hristiyanlara göre İsa bir yönüyle peygamberdir ama aslında onlar son peygambere Yahya derler çünkü İsa'nın yeri peygamberden öte. Aslında Hristiyanlıkta iman edenler hala peygamberlik yapabilir.İşin aslı şu sondan son bitişten bitiş babadan bir parça gerçeğin kendisi İsa. Yani Muhammed'ten çok daha yüce görüyorlar kendi inançlarında son peygamberden de öte İsa onlar için anlatamıyoruz ama.
hıristiyanların kimi ne olarak gördüğü belli, İsa'ya Tanrının oğlu derler ve alenen İsa putunun altında sığınıp puttan yardım dilerler, herhangibir kiliseye giderseniz bunu çok net görürsünüz, bunun da paganizmden hiçbir farkı yoktur, ayrıca ortada dolaşan birçok incil ve yasaklanan barnabas incili bile varken incilin birindeki baba sözünü alıp bak İsa Allaha baba diyor o zaman İsa Tanrının oğludur demek ne kadar doğru.
ayrıca hıristiyanlık inancına göre, İsa Tanrı ise çarmıha gerilip ellerinden ve ayaklarından çicilenerek ölmüştür, oysa ki Tanrı ölümsüz olmalıdır, ölen bir Tanrı olamayacağına göre İsa da asla Tanrının oğlu olamaz.

Konu gordion tarafından (04-09-2014 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-09-2014, 22:31
Yasaklandı

Deist_tr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili gordion,

İslam gerçektir, bir sosyoloji, tarih, insanlık gerçeğidir. Allah adlı bir Tanrıdan geldiğini öne sürerek gerçek dışı göstermeye çalışanlar sizlersiniz.

Saçmaladığım ve şuursuzca yazdığım konusu şimdilik bir kenarda dursun.
Tehditvari sözleriniz için de şimdilik yorum yapmayayım.
İslamdaki evren algısı ile, astrofizik üzerine yazılmış binlerce kitabı, makaleyi,
İslamdaki doğa algısı ile, yüz binlerce dünya/ekoloji/biyoloji/antropoloji kitabını,
İslamdaki yaratılış iddiası ile, Sümerler'in yaratılış tabletlerini, Sümerler/kadim medeniyetler üzerine yazılmış binlerce kitabı, makaleyi,
İslamdaki Nuh tufanı iddiası ile, Sümerler'in Gılgamış tabletlerini,
İslamdaki miraç, şakku's sadr masalları ile, Zerdüşt'lükteki miraç, şakku's sadr masallarını,
İslamdaki kişisel gelişim tavsiyeleri ile, yazılmış on binlerce psikoloji kitabını, Konfüçyus felsefesini, Budizmi,
İslamdaki hukuk algısı ile, evrensel hukuk üzerine yazılmış on binlerce kitabı, anayasayı, içtihadı, evrensel beyannameleri,
İslamdaki şiirimsi anlatım ile, yazılmış on binlerce şiir kitabını,
İslamdaki edebi yapı ve konu bütünlüğü ile, yazılmış milyonlarca romanı,
Karşılaştırın.

İnsan Kuran'dan önce de Kuran'dan sonra da çok daha iyilerini yazdı, hala yazıyor.

Yanlış bir şey söylemiyor, size hakaret etmiyorum. Sizden de aynı şekilde davranmanızı beklerim. Facebook Müslümanları gibi "küfür İslamın 6. şartıdır" diye düşünenlerden değilsinizdir diye umuyorum.

Sevgiler
ben hakaret ediyorsun demedim ki, siz peygamberlik sıfatını sokaklarda araba ile elinde mikrofonla "domates" diye bağırarak domates satan adamın yaptığı iş ile bir tutuyorsunuz, olayı bu kadar basite indiriyorsunuz.
bende diyorum ki hadi buyrun kitap yazın, kendinizi peygamber ilan edin bakalım yazdığnıız kitap ve peygamberliğiniz kaç dakika sürecek.

ben küfür etmem, ben burda sizi islamın gerçek olduğunu inandırmaya çalışmıyorum, siz beni dinleyip "aaa tamam müslüman oldum" demenizi de beklemiyorum, benim fikirlerim var sizin de fikirleriniz var, burada kişisel olarak fikri beyan ediyoruz, ben sadece sizi uyardım, bir kişinin peygamberliğini iddia etmesi yeryüzündeki en iddialı işidir ve Hz. Muhammed'e birçok kişi inanmış, mucizelerini görmüş, peygamber olmak kitap uydurmakla bitseydi yeryüzü peygamberden geçilmezdi.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil