Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-09-2014, 16:02
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Size göre evlenmeliler çünkü onlara yardım etmek için peygamberin evlenmekten başka seçeneği yoktu size göre.Evlenmesi gerekiyordu çünkü kocasız kalmışlar başka seçenekleri yoktu size göre.Bana göre ise bu inandırıcı değil.
ben sizden seçenek istemiştim oysaki, kocasız kalan kadınlar ortada kalan çoluk çocukları ile tek başına ne yapacaklarına dair sizden bir "evrensel görüş" rica etmiştim, sizin için konu ile alakalı bir "evrensel görüşünüz" yok mu?
Alt 08-09-2014, 16:05
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben sizden seçenek istemiştim oysaki, kocasız kalan kadınlar ortada kalan çoluk çocukları ile tek başına ne yapacaklarına dair sizden bir "evrensel görüş" rica etmiştim, sizin için konu ile alakalı bir "evrensel görüşünüz" yok mu?
Yok çünkü ben Tanrı değilim.Ancak bugünkü koşullara göre bir fikir söyleyebilirim.Söylediğim şeyin de çağlar boyunca kabul edilmesini aksi takdirde ceheneme gidileceğini söylemem.
Alt 08-09-2014, 16:13
Yasaklandı

Yok çünkü ben Tanrı değilim.Ancak bugünkü koşullara göre bir fikir söyleyebilirim.Söylediğim şeyin de çağlar boyunca kabul edilmesini aksi takdirde ceheneme gidileceğini söylemem.
hani sizin gerçeklerinize ve evrensellik anlayışınıza ne oldu?

hani sizin evrensellik anlayışınız farklı idi?

sizin evrensellik anlayışınız farklı ise, mevcut duruma bir çözüm bulmanız gerek ki sizin başka bir evrensel görüşünüz olduğuna ve buna inandığınıza, Kuran'ın evlilik ile ilgili hükümlerini bu yüzden reddettiğinize inanalım.

şimdi de gelmiş "ben Tanrı mıyım" diyorsunuz. eğer Kuran'ın evlilik ile ilgili hükümlerine karşı konu ile ilgili bir öneriniz yok ise buraya gelip de "beni evrensellik anlayışıma uymaz" şeklinde bir iddia atmayın, çünkü gördüğün gibi Kuran hükümlerine alternatif hiçbir seçeneğiniz YOK muş.

bu durumda sizin Kuran'ı bu konuda reddetme sebebiniz yok.
Alt 08-09-2014, 16:16
Üye

hani sizin gerçeklerinize ve evrensellik anlayışınıza ne oldu?

hani sizin evrensellik anlayışınız farklı idi?

sizin evrensellik anlayışınız farklı ise, mevcut duruma bir çözüm bulmanız gerek ki sizin başka bir evrensel görüşünüz olduğuna ve buna inandığınıza, Kuran'ın evlilik ile ilgili hükümlerini bu yüzden reddettiğinize inanalım.

şimdi de gelmiş "ben Tanrı mıyım" diyorsunuz. eğer Kuran'ın evlilik ile ilgili hükümlerine karşı konu ile ilgili bir öneriniz yok ise buraya gelip de "beni evrensellik anlayışıma uymaz" şeklinde bir iddia atmayın, çünkü gördüğün gibi Kuran hükümlerine alternatif hiçbir seçeneğiniz YOK muş.

bu durumda sizin Kuran'ı bı konuda reddetme sebebiniz yokmuş, bu anlaşılıyor.
Bence senin anlayışında bir sorun var Tanrı olduğunu iddaa eden ben değilim Kuran'ı gönderdiği iddaa edilen kişi benim çözümlerim evrensel olmak zorunda değil onunki ise zorunda.Bence ağzınızdaki tükürükleri silin ve sakinleşmeye çalışın.
Alt 08-09-2014, 16:27
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kocasiz kalan kadinlar ortada kalan çoluk çocuklari ile tek basina ne yapacaklar?

Karisiz kalan erkekler tek basilarina ne yaparlar ise
kocasiz kalan kadinlar onu yaparlar.

Bundan on yil kadar önce
Tayyib Erdogan'in Avrupa'da yaptigi basin toplantisinda
yabanci bir hanim muhabir sordu:

Türkiye'de çok eslilik yasal olacacak mi?

Erdogan'in
cevabi:

Eger bir adamin esi sürekli hastalik gibi bir nedenle zevcelik görevini yerine getiremeyorsa o adamin ikinci bir es almasi caizdir.

Kadin kikir kikir güldü.
Her halde
"Yasasin!" dedi içinden.
"Esim kocalik görevini yerine getiremezse Türkiye'ye gider ikinci bir koca alirim."

Bu tür saçmaliklari bazi insanlar vücutlarinin bi yerlerinden üretiyor; Kuran'da asla bulamazsiniz.

Bu arada... Türkiye basbakaninin Avrupa'da yaptigi bu açiklamalar Avrupa Birliginin gözünü açiverdi. Basbakani Brüksel'de toplantiya çagirdilar. Gitti. Bi güzel kulagini çektiler. Topköantidan sonra su açiklamayi yapti:

Yeni TCY'nda zina yer almayacak.

Yer almadi. Simdi zina
cezayi gerektiren bi suç
degil Türkiye'de.
Alt 08-09-2014, 16:36
Yasaklandı

Benim birşey dememe gerek kalmadı bana uygun gelmiyorsa evrensel değildir .Gerçek herkes için tektir ve ben gibi birçok kişiye göre gerçek farklıysa o ilahi değildir.Katkınız için sağolun.
yukarıdaki cümle size ait, ve gerçeğin size göre farklı olduğunu belirttiniz, bende size göre farklı olan o gerçeği sordum, siz de işi ben Tanrı mıyım'a büktünüz.

size göre konu ile ilgili farklı gerçek nedir?
Alt 08-09-2014, 16:39
Üye

yukarıdaki cümle size ait, ve gerçeğin size göre farklı olduğunu belirttiniz, bende size göre farklı olan o gerçeği sordum, siz de işi ben Tanrı mıyım'a büktünüz.

size göre konu ile ilgili farklı gerçek nedir?
İlahi ve değişmez (geleneğe göre,çağa göre değişmez)gerçek olabilmesi için benim gibi sorgulayan birçok insan için de aynı bilginin doğru kabul edilebilmesi gerekirdi.Ben anlamıyorum 1400 yıllık bir tarihi olan bir gelenek nasıl evrensel olarak dayatılabilir siz bunu anlıyorsanız umarım cennete gidersiniz.
Alt 08-09-2014, 22:17
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Peygamberin hala neden çok eşliliği kaldırmadığını açıklayacak biri olmamış.Muhammed madem insanları doğru yola yöneltmek için ,rahmet peygamberi olarak,evrensel bir din ortaya koymak için geldi bunu ve birçok şeyi daha yapmalıydı.Bunun hiç bir bahanesi olamaz.Çok eşlilik Arap geleneğiyse ,kızları diri diri gömme geleneğini (2 kabilede olan) nasıl değiştirdiyse çok eşliliği de değiştirecekti.Bu aklın yolu ...Bunu yapmadı veya yapamadı bu büyük bir sorun kimse bunun bahanesini açıklamaya çalışmasın.
Cok esliligin yaygin yasandigi bir bolgede, pat diye bunu yasaklamak olumsuz bir durum olurdu. Benzer ornek, hristiyanliktaki bosanma yasagi sebebiyle, yeni mezhep kurulmasi ornegi...
Alt 09-09-2014, 02:39
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Cok esliligin yaygin yasandigi bir bolgede, pat diye bunu yasaklamak olumsuz bir durum olurdu.
Tanrinin yaranmak gibi bir mecburiyeti olamaz ki olumsuz olan durumlrdan sakinsin. Eger tanrinin elcisi isen, tanri ne emrediyor ise onu yaparsin. Demek ki allah oyle istemis ki cok eslilik devam etmis, hem bu duruma muhammed gonullu katlanmis. Yoksa evrensel olmadigindan filan degil.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 09-09-2014, 02:56
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cok esliligin yaygin yasandigi bir bolgede, pat diye bunu yasaklamak olumsuz bir durum olurdu. Benzer ornek, hristiyanliktaki bosanma yasagi sebebiyle, yeni mezhep kurulmasi ornegi...
İbneliğin yaygın olduğu bir bölgeyi helak etmek için dünyayı aylar boyunca sürecek yağmurlarla sular altında bırakan bir tanrı için çok eşliliğe pat diye çözüm üretememek oldukça komik olurdu...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil