Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-04-2018, 18:08
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Erdoğan erken seçimi açıkladı.

Milliyetçi hareket partisi ve Cumhuriyet halk partisinin dün yaptıkları erken seçim çağrısına bu gün karşılık geldi.
Erdoğan 24 Haziran 2018 Pazar gününü erken seçim tarihi olarak açıkladı.
Cumhuriyet halk partisinin adayı şu an belli değil ancak Kemal Kılıçdaroğlu seçimi % 60 ile kazanacaklarını söylüyor.
Meral Akşener ortak aday kabul edilecek gibi.
Alt 19-04-2018, 01:13
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Putinizme geçişi, Erdoğan'ın yeni yetkilerinin teslimini hızlandırmak için.
Alt 19-04-2018, 09:04
Dijwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dijwar Dijwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Seçim dönemi maalesef Amerikada olacağım ve bulunduğum eyalet sandığa biraz uzak olacak. Üşenmezsem HDP ye ve onun gösterdiği yolda oy kullanacağım. Üşenirsem de, seçim sonuçlarını takip edeceğimi sanmıyorum. Muhtemelen AKP ve Erdoğan seçimi kazanacak. Kazanamazsa da kazanacak. Kaybedecekleri ata oynamazlar.

Ama her halükarda, "geçmiş olsun Türkiyem" diyeceğim bir seçim olacak. Bizler yurtdışında rahatız, istediğimizi söyleyip istediğimizi yapabiliyoruz ama Türkiyede muhalif olmak çok zor.

Bilimde, ekonomide, sosyal ve kültürel haklarda, kısacası her alanda sürekli dibe giden bir Türkiye var. Ülke patlayana kadar bu böyle devam edecek.

Kişiliklerinde devrim yapamayanlar, devrimci olamazlar
Mahir ÇAYAN
Alt 19-04-2018, 11:54
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Simdi oy kullanacaklari etkilemek istemiyorum. Kesinlikle umutlu degilim. Secimle ilgili en iyisi Can Dundar konussun.

Dijwar'in soylediklerine katilarak eklemek istiyorum. Bence yurtdisina kacin!

Nedir bu yillardir cektigimiz bizim.
Insan gbi yasayamiyoruz.

Omrumuz tukendi be!
Sacimiz beyazladi, sakalimiz kirildi.
Tek istedigimiz insanca yasayabilmek..

Aslinda Amerika'ya nasil gidebilirim diye bir baslik acmayi dusunuyorum.

Ilgi duyanlar olursa..Dilim dondugunce, fikrimce yazabilirim..
Alt 19-04-2018, 12:02
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

AKP-MHP bir gece yarısı "ittifak yasası" olarak adlandırılan 26 maddelik yasayı apar topar meclisten geçirmişti.
http://www.diken.com.tr/gece-yarisi-...-kabul-edildi/

İttifak yasasında seçim pusulasında ittifaka ortak olan partilerin tek sembolle belirtebileceğinden tutun da, YSK'nın valinin hatta sandık başkanının bile keyfi gerekçelerle sandığı başka yere taşıma, sandık birleştirme gibi yetkilerle donatıldığı, parti sandık gözcülerinin yasaklanıp sandığın AKP polisine emanet edilmesi, YSK mührü bulunmayan pusulaların geçerli sayılacağı, sayımda ittifak ortaklarının toplam oyunun dikkate alınması gibi "adaletli seçim" kavramına tamamen aykırı maddeler bulunmaktaydı.

CHP, meclisten apar topar geçen bu torba yasayı AYM'ye şikayet etti.

Prof. Eser Karakaş'a göre AKP ve MHP AYM'nin bu yasaları "adalet ve eşitlik" ilkelerine dayanarak iptal etmesinden korktuğu için seçimi çok erkene almış. AYM raportörü rapor yazıncaya, AYM karar alıncaya, kararı açıklayıncaya kadar baskın seçimle atı alan Üsküdar'ı geçecek.
https://www.artigercek.com/neden-cok...a-baskin-secim

Eser Karakaş'ın haklı olduğunu düşünüyorum.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 19-04-2018, 14:51
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Akp nin ittifak yaptıkları

Anap artıkları
Dyp artıkları
Tatlı su solcuları
Liberaller
Hudaparcılar.
Fetocular
İmralıda ki terörist başı

Ve en nihayetinde , mecliste hdp nin bile sol tarafındaki koltuklarda kendisine zor yer bulan bahçeli.

Bahçelinin de bir kullanma ömrü var . Kullanılıp atılır.Esereklendiğine bakmayalım.

Yalnız cumhurbaşkanı Erdoğan çevresinde kimseyi barındırmıyor. Tek başına kalmak bu olsa gerek.

Seçimlerden çıkacak sonuç ne olur bilinmez ancak tek başına kalmak , yalnız olmak zor duruma düşünce çevrende kimsenin sana yardım etmeyeceği anlamına gelir.
Alt 19-04-2018, 17:56
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
AKP-MHP bir gece yarısı "ittifak yasası" olarak adlandırılan 26 maddelik yasayı apar topar meclisten geçirmişti.
http://www.diken.com.tr/gece-yarisi-...-kabul-edildi/

İttifak yasasında seçim pusulasında ittifaka ortak olan partilerin tek sembolle belirtebileceğinden tutun da, YSK'nın valinin hatta sandık başkanının bile keyfi gerekçelerle sandığı başka yere taşıma, sandık birleştirme gibi yetkilerle donatıldığı, parti sandık gözcülerinin yasaklanıp sandığın AKP polisine emanet edilmesi, YSK mührü bulunmayan pusulaların geçerli sayılacağı, sayımda ittifak ortaklarının toplam oyunun dikkate alınması gibi "adaletli seçim" kavramına tamamen aykırı maddeler bulunmaktaydı.

CHP, meclisten apar topar geçen bu torba yasayı AYM'ye şikayet etti.

Prof. Eser Karakaş'a göre AKP ve MHP AYM'nin bu yasaları "adalet ve eşitlik" ilkelerine dayanarak iptal etmesinden korktuğu için seçimi çok erkene almış. AYM raportörü rapor yazıncaya, AYM karar alıncaya, kararı açıklayıncaya kadar baskın seçimle atı alan Üsküdar'ı geçecek.
https://www.artigercek.com/neden-cok...a-baskin-secim

Eser Karakaş'ın haklı olduğunu düşünüyorum.

- Seçim yerine çalınan oyları iade etseler. Ben bıktım çünkü hafiften.
Alt 19-04-2018, 18:18
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Az çok bunların dininin ne olduğunu biliyoruz.

Bunlar kendi inandıkları dine göre yönetilmeyen bir devleti şayet yönetim olarak ele geçirirlerse HİLEYİ ŞERRİYE adında bir şablon kullanarak , kendi inançlarının dahi çevresinden dolaşarak EVRENSEL ETİK , AHLAK kurallarını hiçe sayarlar.

Hile-i şeriyye nedir?

Hile-i şeriyye = dine uygun çare demektir.

Oy çalmak , rüşvet , yalan , talan , dolan Kendi inançlarında dahi kötü olsa hileyi şerriye yöntemi ile bu yaptıklarını kutsallaştırıyorlar.

Onlar için bu devlet islam devleti değil. Hileyi şerriye yöntemi ile Ele geçirdikleri için her ŞEYİ ganimet olarak görüyorlar .

Ne fena !!!!!
Alt 19-04-2018, 20:51
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aptal olmayın.

Türkiye Büyük Millet Meclisi seçim kararı almamıştır.Cumhurbaşkanının kararı alınmamış seçimin tarihini açıklaması hukuki değildir.

Seçime gidenler meşru olmayan bu durumu meşrulaştırmış olacaklardır. Mesuliyette onların olacaktır.

Muhalefet aklını başına almalı psikolojik baskılar karşısında oldu bittiye kabul hodri meydan dememelidir.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 20-04-2018, 00:32
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aptal olmayın.

Türkiye Büyük Millet Meclisi seçim kararı almamıştır.Cumhurbaşkanının kararı alınmamış seçimin tarihini açıklaması hukuki değildir.

.
''Türkiye Büyük Millet Meclisi'' kim oluyor!

Turkiye'de meclis mi var, hukuk mu var, adalet mi var/ Ne var?

Neymis, meclis karar almamis-mis..hukuki degil mis..

Turkiyede devlet denilen sey mogol artiklarinca bitirilmistir.
Devlet resmen bitti. Hukuk bitti, adalet bitti...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil