Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-12-2013, 03:53
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanlık tarihinin sapık denmesi neden anlamsız. İnsanlık tarihi iğrençliklerle dolu sapıklıklarla dolu.

İnsan ilk gözünü dünyada açtığında bile pekçok manyaklıklarla karşılaşıyor. Eğer insanlık sağlıklı olsaydı sonraki nesillerde sağlıklı olurdu.

İnsan denen varlık ne kadar sağlıklı ?
Soyle aciklayayim, hani bir soz vardir(sahsiniza iliskin soylemiyorum);
Osuruga gulenin, osuruk kadar akli yoktur derler ya, o yuzden anlamsizdir.

Sakincasi yoksa saglikli nesil modeller misiniz bize surada iki uc cumle halinde?
Alt 10-12-2013, 08:57
RainFall RainFall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bu hikayede aslında çok mantıksızdır.İslam akıl dini diyenler ne yazıkki bu konuda çuvallamıştır.Eğer bunu savunur olurlarsa akıl değil bir nakil dinini savunmuş olacaklardır.
Alt 10-12-2013, 10:38
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Sapıklık ve modernite gibi kavramlar görecelidir. Zamanla yerini daha farklı biçimlere bırakır.
İlksel atalarımızın yediği yiyecekleri şimdi kim yer?
Onlara cani ya da barbar sorularını yöneltirsek;
Canilik ve barbarlığı modernite kavramı üzerinden sorgulamamız gerekir. Belki de geçen yüzyıla kadar hayvan eti yemek sıradandı ama artık veganlar bunun canilik olduğu konusunda ısrarcılar. Haksız sayılırlar mı tartışılır..

Hayvanların kanının içilmesi eski bir yöntem. Daha sonra bu kan, toprağa akıtılıp tanrılara adanmaya başlanmış. Dinsel öykülerde kan içiminin yasaklanması bu yüzden. Bu fikrin ortaya çıkmış olması, belki de bugün bizim kan içmiyor olmamızı ve hatta kan içme fikriyle bile irrite oluşumuzu açıklar. Tıpkı ensest fikri gibi.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 10-12-2013, 18:29
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Soyle aciklayayim, hani bir soz vardir(sahsiniza iliskin soylemiyorum);
Osuruga gulenin, osuruk kadar akli yoktur derler ya, o yuzden anlamsizdir.

Sakincasi yoksa saglikli nesil modeller misiniz bize surada iki uc cumle halinde?
Dostum benim kimseye güldüğüm yok ben kızgınım.

Bilmiyorum siz hangi ülkede yaşıyorsunuz.Ama islam ülkeleri tam bir tımarhane.

İnsanların vucud bütünlüğüne saygı gösterilmeli
Şiddet doğru birşey olarak gösterilmemeli
İnsanlara mal gözüyle bakılmamalı
Sağlıklı nesiller için ailelerin bunlara saygı göstermesi gerekir. İslami aile yapısı tam kokuşmuş bozuk. Aile değin kavram tam faşizm.

Tam bir ruh hastalığı içindeyiz...
Alt 11-12-2013, 01:24
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum benim kimseye güldüğüm yok ben kızgınım.

Bilmiyorum siz hangi ülkede yaşıyorsunuz.Ama islam ülkeleri tam bir tımarhane.

İnsanların vucud bütünlüğüne saygı gösterilmeli
Şiddet doğru birşey olarak gösterilmemeli
İnsanlara mal gözüyle bakılmamalı
Sağlıklı nesiller için ailelerin bunlara saygı göstermesi gerekir. İslami aile yapısı tam kokuşmuş bozuk. Aile değin kavram tam faşizm.

Tam bir ruh hastalığı içindeyiz...
Yok hayir yanlis anlamissiniz sozu, ben de guldugunuzu iddia etmedim zaten. Hangi ulkede yasadigimin bir onemi yok , ancak ruh hastaligi dediginiz durum da, toplumsal bulasici bir hastaliktir.

Bence islam ulkeleri ile digerleri arasinda bir fark yok. Biri kendi icinde yapiyor, oteki de kendi icinde yapmayip, disari acilip bunu gerceklestiriyor.
Sonucta oznesi insan bu durumun.

Siddet nicin yanlis sizce, cunku cok genis bir kavram..?Mesela sana tokat atana, obur yanagini da uzat tarzi siddeti onayliyor musunuz? Onayliyorsaniz ne sebeple? Cunku insanlarin, yeryuzunde caglar boyunca, savas/baris eszamanli sekilde bulundugu biliniyor.

Aile toplumlara iliskin goreceli bir kavram. Tarih sahnesine cikan insan ve dahi ondan once hayvan diyelim, benzer yapi daima sahnede. Insanin en temel gudusudur, yani korkusudur, yalniz kalmak/yalniz olmek vb. duygular. Bu yuzden size gore fasizm'i barindirmasi normal. Saglikli nesil, siddetten uzak, insana mal gozuyle bakmayan nesiller demek degildir ki.. Insanin evrimsel surecteki dogasina aykiri bir kere bu.

Soyle dusunun;
Bir bebege iliskin, siz, onun en temel sekliyle malisinizdir, maymun eder sizi oynatir karsisinda, isteklerini yapabilmek icin cesitli taklalar atmak zorunda kalirsiniz. Ayni sekilde bir yetiskin olarak icgudusel olarak o da sizin malinizdir, gozunuzden sakinirsiniz, zarar gelecek diye penceleriniz acik beklersiniz. Yani bu dis gorunuste boyle algilanmasa da, inkar edilse de, ic dunyada boyle sekillenir.

Siddet dogru gosterilmemeli diye savunmakla, siddet bitmez. Kaynagina bakis/irdeleme yoktur bu savunuda.
Yani sevgi/ask/siddet vb. kavramlar, ciddi olcude siddet ve somuru barindirir. Cunku insanlar, genel olarak halen, sefkat duyduklari icin mi sevgi beslerler veya sevgi duyduklari icin mi sefkat beslerler, bunu ayiramazlar. Ozgun dogalari bunu ayirmaya izin vermez. Bu yuzden bes benzemez sekilde tavir sergilerler.

Mesela bir baskasi demokrasi(!) goturmeyi o kadar sever ki, sirf bunun icin kimyasal silahla insan yakmaktan gocunmaz. Oyle algilamistir cunku dinini. Kendi dini genel yonetim sekli oldugunda, butun sorunlar cozulecek, herkes ona biat edecektir. Bu, caglarin icinde kac kez yasanmistir, insan olumleri, surgunler vs.vs. Digeri de dogal olarak ona karsi tepki verecektir. Kabullenmek istemeyecektir.

Kisaca topluma iliskin sosyal sinif problemidir bu.
Mesela saglikli nesil diyorsunuz, oysa saglikli nesil diye birsey yoktur. Saglikli nesil dediginiz anda, zaten otekiler otomatik olarak sagliksiz nesil sinifina girer. Yani otekilestirme baslar. Sizin otekilestirmeyi savundugunuz noktada, cunku boyle idame olursunuz hayatin icinde, otekinin de sizi otekilestirmesi kacinilmazdir.

Yani bir ileri derecede otistik, sizin gozunuzun icine baka baka herhangi bir organinizi kesebilir, ama siz otistik olmayip ve dahi kesmediginizi iddia ettiginiz icin saglikli nesil olmazsiniz.

(siz derken sahsiniz sahsiniz degil bahsettigim)
Alt 31-01-2018, 00:14
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kocaeli Gebze'de köpeğe tecavüz eden 82 yaşındaki ak sakallı hacı adamın kimliği saptandı. N.C adlı yaşlı adam, oturduğu Darıca Abdi İpekçi Mahallesinden alınarak Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Tecavüzcüsüyle evlenme yasası meclisten geçip yasallaşsaydı şimdi 82 yaşındaki N.C amcayı, tecavüz ettiği köpek ile evlendirmek zorunda kalacaktı devlet.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 31-01-2018, 18:53
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hacı amca ''bir kereden bir şey olmaz'' deseymiş keşke..!
Eskiden de hayvanlara tecavüz ediliyordu ama akp zamanındaki gibi,bu kadar orta yerde yapılmıyordu..
Sürekli bu tarz haberler çıkıyor..Daha geçen ay cami bahçesinde bir köpeğe tecavüz haberi çıkmıştı..
Alt 31-01-2018, 22:48
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bana göre, video'yu çeken de pek farklı değil.

Oğlum diye gidiyor, ne yapıyon lan oğlum, öldüreyim mi seni....

Birisi köpeğe tecavüzde bulunuyor, diğeri de suç üstü yaptığı için psikolojik, fiziksel şiddet gösteriyor, her ikside şiddete meyilli. her ikisi de, kendini savunma durumu olmayanın durumunu istismar ediyor...

mesele fiziksel cezalar değil, bu toplumun asıl sorunu ne yazık ki bilinçsizlik, hukuksuzluk, hukuku kavrayacak kadar dahi bilince sahip olmaması... cehalet ve gün geçtikçe, AKP liderliğinde, bir toplumun geri kalmışlığı, gericiliği, kültürsüzlüğü, cehaleti kutsanma eğilimiyle, hızla yol alıyor. bana öyle geliyor ki, bunun bdeli ağır ödenecek ve bedel, musibet yaşanmadıkça bu toplumun ortadoğunun halinden farkı kalmayacak. Tabi gericilik iktidar olunca, cehaletten mütevellit, ötekileştirici çoğunluk arzıyla düşünüldükçe, çok olanın, bilinçsiz olanın, borusu öttükçe ve bu da ucuz siyasetin kutsanmışlığı haline geldikçe, faşizmin de sınırı aşılacak diye düşünüyorum. (yani ortalama faşist bir iktidar dahi mumla aranacak, çok olan, cahil olanın şiddeti, münferitten çıkacak, asan asana, kesen, kesene, bu gidişat durdurulamazsa, yaşanacak)

"Savaşa hayır" diyenin dahi içeri atıldığı bir ülke, dünden ziyandadır, iktidar değil salt, destekleyen toplumda kafasını nereye çevirse, gözüne ilişen her şey düşmandır artık. Kimse kalmadığında, bir gün(o gün gelir, öyle olur, böyle giderse) aynaya bakacak, bu gün işgal siyasetiyle, yerine kendisine yakın hissettiği IŞİD, El Nusra kafalı boş-beleş yapılaşmaların(ki o koşullarda bu kesim kullanılabiliyor, zemin sunuyor) seviciliği üzerine düz bir şiddet iktidarı geçirebileceği Suriye üzerinde, yıllardır savaşın bitmemesi, insanların birbirini linç etmesi için çalışan hakim siyasetin talan ettiği Suriye'yi dahi mumla arayabilir...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 31-01-2018, 23:13
time time isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Engse Hohol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kocaeli Gebze'de köpeğe tecavüz eden 82 yaşındaki ak sakallı hacı adamın kimliği saptandı. N.C adlı yaşlı adam, oturduğu Darıca Abdi İpekçi Mahallesinden alınarak Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Tecavüzcüsüyle evlenme yasası meclisten geçip yasallaşsaydı şimdi 82 yaşındaki N.C amcayı, tecavüz ettiği köpek ile evlendirmek zorunda kalacaktı devlet.

Bu ne yav bu müslümansa ben müslüman deyilde kafir olur cehnnme gitmeyi yeylerim
Alt 01-02-2018, 01:07
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

time´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu ne yav bu müslümansa ben müslüman deyilde kafir olur cehnnme gitmeyi yeylerim
Müslüman tabi,ne olacak ki?!
Bir ateist köpekle ilişkiye girmek istese bile,en azından bunu gizli bir yerde yapar..
Dede hem sokakta,hem de gündüz yapıyor..Hem de gayet rahat

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil