Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-10-2008, 14:35
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

katre_07
Sizi böylesine geri kalmış bırakan, itiraf etmeye utandığınız o ölüm korkusudur. Ölmekten, çürüyüp doğaya karışmaktan, yok olmaktan korkuyorsunuz. Bunları kendinize yakıştıramıyorsunuz, siz olmazsanız bunca varlığın ne anlamı var, öyle değil mi? Ölmemelisiniz, sonsuza kadar şu veya bu şekilde yaşamalısınız, buna gücünüz yetmediği için de, gücü yetecek bir yaratıcı yaratmalı, ölesiye ve öldüresiye ona inanmalıydınız. Böyle bir ucube yaratmak için de, doğum yapan dişinin memesine yürüyen süt yeterli olmalıydı. Çünkü beyniniz, o sütün nasıl oluştuğunu bilimsel anlamda çözemeyecek kadar evrim geçirmemişti.

Ha 1450, ha 2000, ha da 3500 yıl öncesi olsun. Birbirinizin aynısınız. Aynı korkuların ve narsizmin ürünüsünüz. Sonsuz yaşam saçmalığıyla, üç günlük hayatı insanlara zehir etmenin yollarını arıyorsunuz. Kendi korkularınızı diğerlerine yaşatma gayreti içindesiniz. Kameraların karşısında allahu ekber diyerek insanları kıtır kıtır kesen yaratıklardan biri, yakalanıp sorguya çekilirken yine bir kamera karşısında süt dökmüş kedi gibiydi. Bunun mümkün olmadığını bilmesine rağmen, aynısının kendisine yapılacağı korkusuyla altına s.çmadığı kalmıştı. Orada diyemiyordu işte, "Allah adına yaptım. Siz de beni kesecekseniz kesin hadi. Nasılsa şehit olup, ebedi mutluluğa ulaşacağım..." Diyemiyordu, çünkü kendisi de b.k yoluna gideceğini biliyordu.

Siz busunuz işte, kendinizin dahi inanmadığınız ve hatta itiraf ettiğiniz üzere "Ya varsa" korkusuyla kendi kendinizi kandırdığınız tanrı adına yapmayacağınız insanlıkdışılık yok. Kendi çöplüğünüzde başkalarının gırtlağına bıçağı sokarken zerrece kılınız kıpırdamaz, ama başka çöplüğe düştüğünüzde, allaha küfür edenlerin arasında en yüksek ses sizinki olur.

Siz gidin, kendiniz gibileri kandırın, sahte hümanizmanızla. İciğinizi cıcığınızı biliyoruz sizin. Varlığınız, başkalarının yokluğu üzerine kurulu.

"bız bebeğe süt yetiştıren bır memeye bakarız tamam derız bu Ondandır." İşte beyniniz bu kadar çalışıyor. Bilimsel olarak anlayamadığınız her olguyu bir yaratıcıya yükleyin, çekilin kenara. Adama sormazlar mı, bugün-şu anda köylerde sağılan kaç ineğin-koyunun yavrusu var? O süt nerden geliyor? Doğum sırasında bebeğini kaybeden annenin memeleri niye doluyor? Tanrınız bu kadar salak mı, emecek bebesi olmayan annenin memelerini sütle dolduruyor? Bebek öldüyse süte ne gerek var?
Alt 29-10-2008, 14:55
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Çakırcalı,

Seni tüm kalbinle alkışlıyorum.Aklına ,eline koluna,canına sağlık.Harbi delikanlı adam olduğunu daha öncede söyledim.Bunu bir kere daha ispat ettin.
Alt 29-10-2008, 18:59
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder

çakırcalı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
katre_07
Sizi böylesine geri kalmış bırakan, itiraf etmeye utandığınız o ölüm korkusudur. Ölmekten, çürüyüp doğaya karışmaktan, yok olmaktan korkuyorsunuz. Bunları kendinize yakıştıramıyorsunuz, siz olmazsanız bunca varlığın ne anlamı var, öyle değil mi? Ölmemelisiniz, sonsuza kadar şu veya bu şekilde yaşamalısınız, buna gücünüz yetmediği için de, gücü yetecek bir yaratıcı yaratmalı, ölesiye ve öldüresiye ona inanmalıydınız. Böyle bir ucube yaratmak için de, doğum yapan dişinin memesine yürüyen süt yeterli olmalıydı.
(YALAN SÖYLÜYORSUN)

Ha 1450, ha 2000, ha da 3500 yıl öncesi olsun. Birbirinizin aynısınız. Aynı korkuların ve narsizmin ürünüsünüz. Sonsuz yaşam saçmalığıyla, üç günlük hayatı insanlara zehir etmenin yollarını arıyorsunuz. Kendi korkularınızı diğerlerine yaşatma gayreti içindesiniz.
kim kimi korkutuyo ben sana tehdıt savurdum mu bole olursun dedım mı?

ınancım var Allaha sana nedenını soluyorum sen bana ınsanları korkutma dıyorsun..ne saçma iş..!.

ben tanrıya ınanıyorum dıye sen neden korkuyosun ınsanlar neden korkuyor anlamadım.!

Siz busunuz işte, kendinizin dahi inanmadığınız ve hatta itiraf ettiğiniz üzere "Ya varsa" korkusuyla kendi kendinizi kandırdığınız tanrı adına yapmayacağınız insanlıkdışılık yok. Kendi çöplüğünüzde başkalarının gırtlağına bıçağı sokarken zerrece kılınız kıpırdamaz, ama başka çöplüğe düştüğünüzde, allaha küfür edenlerin arasında en yüksek ses sizinki olur.
(YİNE YALAN SÖYLÜYORSUN)

ya varsa dıye hıç dusunmedın mı sayın üst ınsan..samımı sole hiç dusun medın mı?

ben ya yoksa dıye duşundum ve ıcım urperdi neden bılıyo musun o tekerleme gıbı soledığın korkudan değil..

gorduklerımden..ınanmam gerektığınden ..benım tum gorduklerım bana ınan dıye beynime dan dan tokmak ındırdığınden..

yeni pazardan geldım bır kez daha denedım sayende kendımı pazarda her ınsana baktım tek tek...!deli gibi..hepsının ıcıne gırercesıne..tuhaf tuhaf!!kımbılır neler dedıler benım ıcın..!

baktım pazarcının ellerıne gozlerıne kızların guzellığine elmaya armuta domatese hepsı sayende beni bır kez daha korkudan ınanmadığıma ınandırdı...

Siz gidin, kendiniz gibileri kandırın, sahte hümanizmanızla. İciğinizi cıcığınızı biliyoruz sizin. Varlığınız, başkalarının yokluğu üzerine kurulu.

"bız bebeğe süt yetiştıren bır memeye bakarız tamam derız bu Ondandır." İşte beyniniz bu kadar çalışıyor. Bilimsel olarak anlayamadığınız her olguyu bir yaratıcıya yükleyin, çekilin kenara. Adama sormazlar mı, bugün-şu anda köylerde sağılan kaç ineğin-koyunun yavrusu var? O süt nerden geliyor? Doğum sırasında bebeğini kaybeden annenin memeleri niye doluyor? Tanrınız bu kadar salak mı, emecek bebesi olmayan annenin memelerini sütle dolduruyor? Bebek öldüyse süte ne gerek var?

sayın evrım ınsanı çocukluğunuzu yaşamamışsınız gıbı yazılar bunlar....

keşke ust ınsana atlamadan bu kadar bir basıt olguyu tanrıyla açıklasaydınız..

beklenmeyen bır sıçrama sızınkı..yaşayamadan o memeyı goremeden anlayamadan başka bır boyuta geçmek gıbı...

zamansız evrımışsınız...!

sımdı bu kadar basıt ..bak basıt dıyorum ..bir konuyu o zamansız evrşmleşmış hazırlıksız saçma sapan gerçekleşen evrımınıze bu kadar basıt bır konuyu sığdıramıyorsunuz istemıyorsunuz nefret edıyorsunuz ..

aynı çocukluğunu yaşayamayan bır ınsanın çocuklardan nefret etmesı gıbı..

böyle bır evrım yalan sahte 100 beden buyuk..akla zarar..!

hangısı daha garıp heryerde Allahın ızıni çok kolay bır şekılde bulmak mı yoksa bu kadar basıt bır açıklamayı gorememek ve bununla ıftıhar etmek mi?...

''iii o zaman bekleyın...gerçeği cehennemde goreceksınız''

deyıp kestırıp atmayacak kadar fıkırlere saygım ve evrım harıkası tesaduf harıkası hadı zorunluluk harıkası evrım ınsanlarına katlanacak tahammulum var..

''her şey Allahtandır...hiç bir şeyı araştırmaya gerek yok''

dedirtmeyecek bir tanrı ınancım var..(kafanızdan uydurmayın..bu klasik lafları gözünüze sokacak ağzınızı doldurup tekrar yutturacak tanrıya ınanan mılyonlarca bılım ınsanı var..)

''açıklanabılen şeylerın tanrısızlığı ıspatlamasına''

gülecek kadar mizah anlayısım var...(sıze kotu bır şey solıyım mı?aslında açıklanamayanlardan değil açıklanabılenlerden guç alıyor tanrının varlığı)sizde deneyın belki bu çıkmazdan çıkarsınız..!

''anne memesının hangı amaç ıcın sutle dolduğunu''

bılecek kadar aklım var o memeye saygım var..!

(hadı soyle hangı amaç ıcın ya da hangı zorunluluk icın sut gelmekte ne ıcın gelmekte bana nasıl old açıklamasını yapmayın..neden old açıklamasını yapın sızde neden nıcın amaç ne sorusu yok kardesım!! bı de bıze laf atıyosunuz sormuyosunuz dıye..)

(herhalde neskafenın ıcıne dokmek ıcın ısteğe göre gelmıyor dımı hanı çevır musluğu aksın hesabı)

ah evrım.. vah ust ınsanlar sızı bu saçmalık nerelere yukseltmış

..onun bayramıyla sarhoş olmuşsunuz....

daha tanrıyı anlamanın ne olduğunu anlamadan nelere hangı efsunlara kanmışsınızda bızlere nelerı ıftıra atıyosunuz..

bu fantazı yalan ..

hıç bir romantığın aklına gelmezdı bu fatazı...

korkunç bir taassub!

akla zarar..

garıp tuhaf..komık ..değersız..

dunyaya beş para değer vermez..i

insalara değer vermez. ..

o buyukluğunuzle hiçliğinizi kucukluğunuzu kabul etmışsınız..toprak olmaya hıçlığe gıtmeye bır daha yaşamamaya goz boyamışsınız..bu buyukluğe bu kadar kuçuk dusunulur mu ..yakışıyor mu hıç ust ınsana

dostum 100 beden buyuk olan o elbıseyı çıkar...takva elbısesını gıy.. inan bu çıkmazdan cıkarsın..bızı de gereksınz ıthamlarla suçlamazsın..

hey ustınsan!

hadı bana eyvallah!
Alt 01-11-2008, 06:52
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben düşünemiyorum ki (şu an düşünemiyorum bir aralar böyle düşündüğüme de inanamıyorum) bir yaratıcı olsun ve yarattıklarının bir kısmını sonsuza dek şarap, köşk, seks içinde varlık sürsün bir kısmını da sonsuza dek yansın diye yaratsın. Mantıklı hiçbir açıklama getiremiyorum.
Alt 01-11-2008, 11:55
Üye

katre_07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ah evrım.. vah ust ınsanlar sızı bu saçmalık nerelere yukseltmış

..onun bayramıyla sarhoş olmuşsunuz....

daha tanrıyı anlamanın ne olduğunu anlamadan nelere hangı efsunlara kanmışsınızda bızlere nelerı ıftıra atıyosunuz..
...
dunyaya beş para değer vermez..i

insalara değer vermez. ..

o buyukluğunuzle hiçliğinizi kucukluğunuzu kabul etmışsınız..toprak olmaya hıçlığe gıtmeye bır daha yaşamamaya goz boyamışsınız..bu buyukluğe bu kadar kuçuk dusunulur mu ..yakışıyor mu hıç ust ınsana

dostum 100 beden buyuk olan o elbıseyı çıkar...takva elbısesını gıy.. inan bu çıkmazdan cıkarsın..bızı de gereksınz ıthamlarla suçlamazsın..

hey ustınsan!

hadı bana eyvallah!
Satın katre_07,
Aramızdaki fark budur işte. Sizler kendi ağzınızla itiraf ediyorsunuz. Tanrının yarattığı (?) en yüce, en üstün mahluksunuz siz. O nedenledir ki, sizin dışınızda kimsenin ve hiçbir şeyin değeri yok. Varsa yoksa sizsiniz. Cennet sizin için yaratıldı; cehennemse sizin gibi düşünmeyenler için.

Oysa bizler için üstünlük diye bir şey söz konusu değil. Bu dünyada bir sinekle bir insan arasında önem bakımından hiçbir fark yoktur. Bugün bilim kanıtlamıştır ki, bir canlı türünün yok olması, diğer tüm canlıların varlığını tehlikeye düşürür. Sırf bu nedenledir ki,, bırak üstün olmayı, dünyayı varlığıyla kirleten, canlılığın sonunu hazırlayan olması bakımından dünyanın en alçak yaratığı insandır.

Sen, kız olmadığı için evlenmekten korkup ağlayıp zırlayan sekreterinin (o sekreter neden kız değildir, neden özellikle o kişiye ağlayıp zırlar, bekaretini yitirmiş her sekreter evliliği söz konusu olduğunda patronuna mı ağlar zırlar? bilemiyorum) kızlığını diktirip bir insanı aldatan ve 20 yıl sonra da o kızlığını diktirdiği sekreterin 14 yaşındaki kızına sarkıntılık etmekten tutuklanan ama allahı ve peygamberi dilinden düşürmeyen müslümana hayran olursun, ben toprağın altını üstüne getirip benim topraktan daha fazla ürün almamı sağlayan solucana hayran olurum. Sen o müslümanın garsoniyerinde zina (?) yaparken basılan tarikat şeyhine hayran olursun, ben çiçekler arasında polen taşıyan arıya hayran olurum. Sen, nereden elde edildiği belli olmayan paralarla ağına düşürdüğü (motor) mankenleri, zengin gençleri ayartmak için kullanan ruh hastası sosyetik tarikat şeyhlerine hayran olursun, ben sizleri de, sizlerin hayran olduğunuz o müslümanları da, o solucanları da, arıları da hiçbir ayrım gözetmeden var etmeyi başarmış bu doğaya hayran olurum. Siz kendinize hayransınız, ben hepinize hayranım.

Aramızdaki fark bu sayın katre_07... Keşke siz ve o hayran olduklarınız, bir an önce o arzusuyla yanıp tutuştuğunuz cennetinize kavuşsanız da, bu dünya cehennemini bizlere bıraksanız, üç günlük ömrümüzde doya doya yansak.
Alt 01-11-2008, 18:34
Üye

Atlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben düşünemiyorum ki (şu an düşünemiyorum bir aralar böyle düşündüğüme de inanamıyorum) bir yaratıcı olsun ve yarattıklarının bir kısmını sonsuza dek şarap, köşk, seks içinde varlık sürsün bir kısmını da sonsuza dek yansın diye yaratsın. Mantıklı hiçbir açıklama getiremiyorum.

ii o zaman Allaha değil tanrıya ınan arkadaşım..bilmiyorum ama ınanıp ınanmadığını..ıslamın ıcınden ıslamı reddeden ınsanların çoğu tanrıtanımaz oluyor..sende umarım oyle değilsındır..
Alt 01-11-2008, 19:09
Üye

Satın katre_07,
Aramızdaki fark budur işte. Sizler kendi ağzınızla itiraf ediyorsunuz. Tanrının yarattığı (?) en yüce, en üstün mahluksunuz siz. O nedenledir ki, sizin dışınızda kimsenin ve hiçbir şeyin değeri yok. Varsa yoksa sizsiniz. Cennet sizin için yaratıldı; cehennemse sizin gibi düşünmeyenler için.

Oysa bizler için üstünlük diye bir şey söz konusu değil. Bu dünyada bir sinekle bir insan arasında önem bakımından hiçbir fark yoktur. Bugün bilim kanıtlamıştır ki, bir canlı türünün yok olması, diğer tüm canlıların varlığını tehlikeye düşürür. Sırf bu nedenledir ki,, bırak üstün olmayı, dünyayı varlığıyla kirleten, canlılığın sonunu hazırlayan olması bakımından dünyanın en alçak yaratığı insandır.

Sen, kız olmadığı için evlenmekten korkup ağlayıp zırlayan sekreterinin (o sekreter neden kız değildir, neden özellikle o kişiye ağlayıp zırlar, bekaretini yitirmiş her sekreter evliliği söz konusu olduğunda patronuna mı ağlar zırlar? bilemiyorum) kızlığını diktirip bir insanı aldatan ve 20 yıl sonra da o kızlığını diktirdiği sekreterin 14 yaşındaki kızına sarkıntılık etmekten tutuklanan ama allahı ve peygamberi dilinden düşürmeyen müslümana hayran olursun, ben toprağın altını üstüne getirip benim topraktan daha fazla ürün almamı sağlayan solucana hayran olurum. Sen o müslümanın garsoniyerinde zina (?) yaparken basılan tarikat şeyhine hayran olursun, ben çiçekler arasında polen taşıyan arıya hayran olurum. Sen, nereden elde edildiği belli olmayan paralarla ağına düşürdüğü (motor) mankenleri, zengin gençleri ayartmak için kullanan ruh hastası sosyetik tarikat şeyhlerine hayran olursun, ben sizleri de, sizlerin hayran olduğunuz o müslümanları da, o solucanları da, arıları da hiçbir ayrım gözetmeden var etmeyi başarmış bu doğaya hayran olurum. Siz kendinize hayransınız, ben hepinize hayranım.

Aramızdaki fark bu sayın katre_07... Keşke siz ve o hayran olduklarınız, bir an önce o arzusuyla yanıp tutuştuğunuz cennetinize kavuşsanız da, bu dünya cehennemini bizlere bıraksanız, üç günlük ömrümüzde doya doya yansak.
oncelıkle yazılarının cogu yıne ıftıra..ben onlara hayran olurmusun..neye gore soyluyosun..şimdi uslubum zorla argolaştıracaksınc..zaten yazdıklarımda ''bıb''lencek o yuzden hıç yazmamak!

evt ınsana değer verır yaratan bu yuzden değer verır kendıne ınsan..

yaratılanı hoş gorur yaratandan dolayı bır ınanan..

ustunluk vazıfededir arkadaşım lutfen buna ınan..

onlar lısanı hal ıle tesbıh etmekte yaradanı ..biz ınsanların fıkrı vazıfesıdir farkı onlardan ...

..................

bak arkadaşım ben evımde bır hamam boceğini bır sıneği bıle olduremem ama onlardan farkım olduğunu bılırm nasıl mı..onlarda fıkır yok geçmısı de gelecegıde dusunemezler tahmın edemezler..

ama ınsan ''fıtratı''gereği geçmişi de geleceğide ıcınde bulunduğu durumuda dusunur.

aramızdakı fark budur dınımın ınsanı dığerlerınden ustun kılması onları kıyın yakın ezıyet edın anlamında değildir..

onlar bıze yaratanı gosterır onun sıfatlarını ısımlerını

..ama farkına varmazalrr farkına varmadan bır anlamda ıbadet ederler..

ama ınsan onların farkına vararak ıbadet etmek gerği duyar..

bu yuzden fıkırle ve yuklenen mısyon ıle farklıdır ınsan.

.bızde hayran oluruz sızın gıbı hem de daha fazla sız doğaya hayran olursunuz bız doğanın arkasında ınsanları bu kadar cezbedecek garıp ışlerı yapan Allaha..bak az kalmış senınde bır yaratıcıya hayran olmana..

sayın çakırcalı ınsana değer verseydın kendıne değer verseydın anlardın ne demek ıstedığımı...

bılırsın olayı hıçbır şeyın yuklenmedığı vazıfeyı ınsan kendıne yuklenmıştır..ınsanın sorumluluğu fazladır...gerçektende oyle değil midir..ınsanın sorumluluğu cok cok fazla değil midir..yukarıya sende yazmışsın bunu desteklıcek yazıları..

şimdi dunyayı değiştırecek bır ınsanmıdır yoksa sınek mı..hangısının vazıfesı yuklendığı sorumluluk fazla..

aynı mı sayın çakırcalı bır ınsanla bır sınek şimdi Allah aşkına..
Alt 01-11-2008, 19:20
Üye

son olarak nemrudun bır sınek tarafından oldurulduğunu de hatırlatayım.

.boburlendığı ıcın kendını çok yukseklerde gorduğu ıcın ..

insan maddı olarak yuksek duşunmez kendını dığerlerden farklı gormez..

dınımız ustunluk yalnızca takvadadır dıyerek ınsanların dusunsel yonlerıne dıkkat cekmıştır bu anlamda senınle bır cocuğun dusuncesı bır mıdır..bunu sız cocuklardan kendınızı ustun goruyorsunuz .onlara değer vermıyorsunuz demek ne kadar mantıklıdır..ya da bılenle bılmeyen bır olur mu?

kımsenın kimseyı ustun gorduğu yok ..ama ortada vazıfe var gorev var ve mısyonlar farklı..
Alt 01-11-2008, 22:03
Üye

katre_07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı mı sayın çakırcalı bır ınsanla bır sınek şimdi Allah aşkına..
Bir insanla bir sinek aynı olur mu hiç, sayın katre_07? Cevabını bir önceki iletimde vermiştim zaten: İnsan, sinekle kıyaslanamayacak kadar aşağılık bir canlı türüdür. İnsan dışında hiçbir canlı, kendine veya diğer türlerin varlığına tehdit değildir. İnsan dışında hiçbir canlı, zevk için veya düşüncesini, inancını paylaşmadığı için bir diğer canlıyı öldürme iğrençliğini sergilemez.

Madımak otelinde insanları yakan mahlukatın arasında sinek veya sinekten daha değerli bir tek mahluk var mıydı?

Konu başlığı "Tanrı Yokluğunun İspatı"... İşte sırf insanın varlığı dahi tanrının, hele ki semavi dinler anlamında bir tanrının yokluğuna yeterli kanıttır.
Alt 01-11-2008, 23:36
cigi cigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Selam.
Once insanin, yaratani biraz olsun tarif etmesini, daha sonra da bol,bol kuran okuyarak yaratanin neler ile ugrastigina bakilmasini öneriyorum. Mümkünse en az bes cesit degisik tercümeleride alarak karsilastirirak okuyun,okuyun,okuyun.Hayal kirikligi....
Kuranda yazilanlari nasil oluyorda bir yaratana yakistirabiliyorlar. Aklindan bir seyi gecirdigi anda, her istedigi olan Tanri neden kuranda, hic Tanri´ya yakismayacak islerle ugrasiyor ve de ödülde, cezada baska varliklara gereksinim duyuyor? Bütün degisik tercümeleri arastirdim hic birinin, digerinden farki yok.
Simdi sorulara gelelim... Bu sorulari ülkemizin degerli profosörleri ve gazetelerde köse basi tutmus kisilerede soruyorum fakat yanit vermiyorlar.Neden? Cünkü artik bütün kalbimle inaniyorum ki bu tercümeleri yapabilen kisilerde gercegi biliyorlar fakat rant, cikar, riyakarlik üstün geliyor. Bu ülke topraklarinin saf,temiz ve cileli insanlari yüz yillardir kanlari emiliyor, hak ettikleri refaha bir türlü ulasamiyorlar. Neyse sorularimi siralayim. Aslinda cok basit sorular... Allah intizar edermi? Allah yemin edermi? Allah materyalistmi? Allah irk,dil ve insan ayirimi yaparmi? Allahin tarih,cografya v.b konularla bilgisi varmidir? Allah insanin cinsel isleri ile ugrasir mi? Allah kadin satarmi? Allah ödül ve cezada neden baska yaratiklara gereksinim duyar?Bu basit sorulari daha da uzatabiliriz.
Arkadaslar gördügünüz gibi cok basit sorular. Fakat nedendir bilinmez bu prof. bilim adamlarimiz islamin nasil isleyecegine uygun abuk subuk sorulara inciler dizerler bu sorulara yanit vermezler. Cünkü bu sorulara yanit verirlerse insanin karsisina kurani dayatirlar. Bak bakalim peki su sure, su ayet ne yaziyor? Tek derdimiz insanlarimiz okumuyor. Inandiklari dinin kitabinda ne yaziyor merak edip bakmiyorlar fakat ilkokul okumamis bir takkelinin söylediklerine inanip pesinden gidiyorlar. Sorarim sizlere bir kitabin tercümesi hangi dilde olursa olsun tercüme edilgi zaman farklimi olur?
Emperyalist ülkeler kurani desifre edeli yüz yillar oldu. Onun icin sömürmek istedikleri ülkelere illa da islam dayatiyorlar. Kendi elleri ile buluyorlar bir tane salya, sümük capsiz karizmasiz bir cemaat yada tarikat lideri beslemeye basliyorlar.Pozisyon alarak zamani bekliyorlar.Bu demokrasi, insan haklari cigirtkanlari neden islam ülkelerin baslarina diktatör getirmeye calisiyorlar yada olanlarla kardes gibi geciniyorlar? Cok uzun ve detayli bir konu bu. Simdilerde hacli seferlerini yapanlarin ülkelerinde mantar gibi her sehirde camiler fiskirmaya basladi. Cok düsündürücüdür bunlar.
Osmanli imparatorlugu dini kullanarak saf, temiz fakat cileli Anadolu insanin kanini emmistir. Ama Orhan Gazi den baslayarak hic birisinin anasi Türk degildir ve hic bir padisah haci olmamistir.
Mustafa Kemal bu yobazlarin tirnaklarini,ellerini,ayaklarini budayabilmistir.Fakat kertenkelenin ayaklari ve kollari yeniden cikar.Semirdiler,serpildiler ve gittikce büyüyorlar.Bunlara birileri yem vermese idi inanin böyle gelisemezdiler.Isin en aci ve kahreden kismi ise kendilerini halka aydin olarak lanse eden kisilerin para,koltuk ve cikar ugruna bunlara destek olmalaridir. Bilmezlermi ki bir gün bu ülke Iran gibi olursa cocuklarinin,torunlarinin gelecekleri olmayacak.
Dilegim bu cileli Anadolu insanin bir gün cilesinin bitmesidir. Bagimsiz, sokaktaki esitligi saglamis,refah ve kültürü bozulmamis bir ülke yönetimi icin yürekli aydin genclerimizin ülke yönetimine talip olmalari gerekmektedir.Egitimi oturmus bir ülkenin insanlari ufuklari genis olur ve okumasini arastirmasini bilir. En azindan inandigi dininin kitabinda ne yaziyor diye acip bir bakar sonra kendisi karar verir allah var mi, yok mu?
Herkese saygilarimla

Önerilen Siteler

Etiket
adalet