Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-11-2008, 00:09
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

Her geçen gün Atatürk'ün değerini daha iyi anlıyorum. Atatürk'ün devrimine geç olmadan sahip çıkalım.
Alt 02-11-2008, 17:23
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/102...d=229&sz=30473
Alt 02-11-2008, 18:32
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger arkadaslar;

Tanriyi var-yok karsitligindan, yoka tasiyanlar; zaten sezgisel-duyumsal- olarak tanriyi algilamadiklarindan, bir inanc pozitivizmi yerine inanc negativizmi yaratarak; kendi algilarinda, yoklugunu kendilerine ispat etmis olurlar. Ayni inananlarin, pozitif inancla tanrinin varligini kendilerine ispat etmis olmalari gibi.

Yalniz, kendi kendine ispat etmis olanlar, kendilerine zit olan tarafa ispat etme olanagi bulamazlar.

CUNKU, INANCIN HERHANGIBIR UCU; ANCAK KENDINE ISPAT EDILIR. KARSI TARAFA ISE IKNA YOLUYLA YANASMAK ANCAK MUMKUN OLABILIR.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 02-11-2008, 20:22
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''her şey Allahtandır...hiç bir şeyı araştırmaya gerek yok''

dedirtmeyecek bir tanrı ınancım var..(kafanızdan uydurmayın..bu klasik lafları gözünüze sokacak ağzınızı doldurup tekrar yutturacak tanrıya ınanan mılyonlarca bılım ınsanı var..)

Katre07 ateist bilim adamları milyonlarca olsa tanrıya inanmayacakmısınız. Bakın adım gibi eminim, bu kez de onlar yanılıyorlar diyeceksiniz.

Yanlış olan burası işte, iddianızı kuvvetlendirmek için çokluğa güvenmeyin, çünkü bırakın milyonları, milyarlar yanılıyor olabilirler. Kalkar bir kişi herkesin emin olduğu bir konuda tam tersini ispatlayabilir. Sizin derdiniz doğrunun yanında yer almak mı, çoğunluğun yanında yer almak mı, mesele de budur.

Sanmayın ki bu yanlışı bir siz yapıyorsunuz, kendini ateistim, deistim, agnostiğim sananlar da yapıyorlar.

Selamlar.
Alt 02-11-2008, 21:14
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger vgm;

Sanmayın ki bu yanlışı bir siz yapıyorsunuz, kendini ateistim, deistim, agnostiğim sananlar da yapıyorlar.-vgm

Yukaridaki, cumleni okuyunca; bir an olaya disaridan baktigini fark ettim.Yoksa yanildim mi?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 03-11-2008, 17:58
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder

vgm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Katre07 ateist bilim adamları milyonlarca olsa tanrıya inanmayacakmısınız. Bakın adım gibi eminim, bu kez de onlar yanılıyorlar diyeceksiniz.

Yanlış olan burası işte, iddianızı kuvvetlendirmek için çokluğa güvenmeyin, çünkü bırakın milyonları, milyarlar yanılıyor olabilirler. Kalkar bir kişi herkesin emin olduğu bir konuda tam tersini ispatlayabilir. Sizin derdiniz doğrunun yanında yer almak mı, çoğunluğun yanında yer almak mı, mesele de budur.

Sanmayın ki bu yanlışı bir siz yapıyorsunuz, kendini ateistim, deistim, agnostiğim sananlar da yapıyorlar.

Selamlar.
arkadaşım yanılsınlar banane! benım demek ıstedığım o mudur sayın vgm?

benım dedığım şey tanrıya ınanan ınsanalarında bılım adamı olabıleceği..sızın gıbı zekı arkadaşların demek ıstedığımı anlaması gerekırdı..sanırım gozden kaçırdınız..

saygılar..!
Alt 03-11-2008, 18:11
Üye

çakırcalı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir insanla bir sinek aynı olur mu hiç, sayın katre_07? Cevabını bir önceki iletimde vermiştim zaten: İnsan, sinekle kıyaslanamayacak kadar aşağılık bir canlı türüdür. İnsan dışında hiçbir canlı, kendine veya diğer türlerin varlığına tehdit değildir. İnsan dışında hiçbir canlı, zevk için veya düşüncesini, inancını paylaşmadığı için bir diğer canlıyı öldürme iğrençliğini sergilemez.

Madımak otelinde insanları yakan mahlukatın arasında sinek veya sinekten daha değerli bir tek mahluk var mıydı?

Konu başlığı "Tanrı Yokluğunun İspatı"... İşte sırf insanın varlığı dahi tanrının, hele ki semavi dinler anlamında bir tanrının yokluğuna yeterli kanıttır.
sayın çakırcalı madımakta olenler arsında hıç musluman yokmuydu..ya da tanrıya ınanan..

ınsanı olan butun zulumlerı tanrıyla bırleştırmenızı kınıyorum...aynı şekılde tanrı ınancı var dıye bunları yapıyorlar denılemez..

lutfen psıkolojık olarak kıyaslamyın tanrının varlığını ya da yokluğunu

islama düşmalıgınız sızı tanrıya duşman yapmasın..

saygılar..!
Alt 03-11-2008, 19:29
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

kapecuk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğuştan özürlü bir insanı gördüğümde hep aklıma şu soru geliyor.

Acaba dinciler hiç o özürlü insanın hatta bazen çocuğun haline bakıp ,

''Eğer allah varsa bu insan neden bu acıyı çekiyor?'' diye düşünüyorlar mı?

Herşeye saçmada olsa bir cevabıolan dincilerin bu durum içinde mutlaka kendilerini kandıracakları bir cevapları vardır.

En popüler cevapları imithan gereği bu dünyada çekilen sıkıntılara karşılık ahirette mükafat olacağı yönündeki sözleri olur.

Ahiretteki saadet için bu dünyada ''her hangi bir suç işlememişken'' sıkıntı çektirmenin adaletsizlik olduğu gerçeğini ise görmemezlikten gelirler.

Bu nasıl vicdandır.Adamın hiç suçu yokken acı çeksin.Niçin ahireteki mükafat için.

Eger tanrı adil ise suçu olmayan bir insanın bu dünyada da ahirettede acı çekmemesi gerekirdi.

cok zor bıyerden sormussun ya kapecuk bence bu sorunun cevabını bı tek tanrı bilir ki varsa !
Alt 03-11-2008, 20:20
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın çakırcalı madımakta olenler arsında hıç musluman yokmuydu..ya da tanrıya ınanan..

ınsanı olan butun zulumlerı tanrıyla bırleştırmenızı kınıyorum...aynı şekılde tanrı ınancı var dıye bunları yapıyorlar denılemez..

lutfen psıkolojık olarak kıyaslamyın tanrının varlığını ya da yokluğunu

islama düşmalıgınız sızı tanrıya duşman yapmasın..

saygılar..!
Sayın katre_07,
Madımakta insanları yakanlar, onların boyunu posunu, kaşını gözünü sevmedikleri için değil, TANRI anlayışları nedeniyle yaktılar.

Ha , bu arada madımakta ölenler arasında 2 müslüman vardı ama onlar yanlışlıkla yandılar. Diğerlerini yakalım derken kendilerini de yaktılar. İki de otel görevlisi vardı, bunlar ve diğer 33 kişinin tanrı inançlarını bilemem ama onları yakanlardan farklı oldukları kesin.
Alt 03-11-2008, 20:37
Üye

sayın çakırcalı,

herkafadan ınsan yığınları hakkında benzer kotu şeyler soylemek
mumkundur... tanrı ınancı olan insanlarda yapmakta..olmayan da..

ama sadece tanrı ınancı olanlar bunları yapıyor demek yanlıştır..

tanrıya ınanan temız kalplı ınsanlara bır ıthamdır.

Önerilen Siteler

Etiket
adalet