Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-05-2016, 20:40
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

casper06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili arkadaslar öncelikle bu konuyu acarken sakın ateist olanlara kin nefret duydugumu sanmayın. Ben insanı ALLAH ın yarattığı varlıklar kapsamında severim. Dolayısıyla ALLAH ın yarattıgına inandıgım hiç bir varlığa, hakaret, küfür vb. gibi asagılayıcı ithamlarda bulunmamaya yasamım boyunca dikkat ettim. bazen hararetli tartısmalarda dozu biraz kacırmış olduğum olmuştur. ama bu tartıstıgım kişiyle karsılıklı bir dozasımının ilerisine gitmemiştir. o yüzden benim burada yazacagım konular tamamiyle benim iddialarımdır.ve bu iddialar da burda katıldıgım bir kac topic sayesinde kafamda olustu. eger iddialarımı cürütürseniz sizin hakkınızda düşündüğüm yersiz fikirlerin hepsini kafamdan bir cırpıda atacagıma söz veriyorum. karsılıklı saygı içerisinde bir tartısma gecmesi dileğiyle...

Baslıktan da anlasıldıgı gibi sizden bana cevabını vermenizi beklediğim konu biz inananların siz ateist, panteist, deist vs.vs gibi inancsız insanlara hangi baglamda güveneceğimiz. Hayatımızın her alanında karsımıza cıkan inancsız vatandaslarımızın, bizlere tv, dergi, gazete, mecmua, internet gibi yayın araclarıyla anlattıkları "Uygarlığın geliştirilmesi ve insanlığın mutluluğu için barışın ve demokrasinin, adaletin, hak ve fırsat eşitliğinin sağlanması, tabiatın korunması, bilimsel ve sanatsal yaratıcı etkinlikler, insanlararası dostlukların gelişmesi" gibi insanlık gereği durumları bir inancsızlık içinde topluuma nasıl empoze edeceklerini gerçekten cok merak ediyorum.

Şimdi diğer iddialarıma gecmeden önce kısaca fikirlerinizi almak için sözü sizlere bırakıyorum,

saygılarımla
Ey müslüman halen yaşiyorsan sana 2016 yılından yaziyorum.

Karaman'da ,anaları türbanlı, babaları cumacı, dedeleri camici, nineleri mevlütcü ,10 yaşındaki 45 ERKEK ÇOCUĞUNA ,müsluman bir vakıfda tecavüz edildi.

A-teist'lere güvenseydiler ,mesela Aziz Nesin vakfına gitseydiler bu çocukların IRZLARI teminat altında olacakdı.

Henüz musluman vakıflarda kimin kimin ırzına gecdiği hakkında araştirma yapamıyoruz. Müslüman bir hükümet bu konuları DUA ederek kapatıyor.
Alt 16-06-2018, 17:04
Cahil Ateist Cahil Ateist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neden suç işleyelim? Hayat anlamsız, ölüm anlamsız, intihar anlamsız, iyi şeyler anlamsız. Hiçbir şeyin anlamı yok. Suç işlemek neden anlamlı olsun? "Suç işlememek de anlamsız size göre." derseniz haklı olduğunuzu kabûl ederim. Fakat içgüdülerimiz sebebiyle zorunlu olarak iyi oluruz. Mutluluğu aradığımız için sürüye katkı sağlarız, suç işlemeyiz. Bu iki düşüncenin çeliştiği doğrudur, nasıl Allah'ın bir şey yaratması ile hayatın anlamsızlığı çelişiyorsa.
Alt 17-06-2018, 06:29
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte dincilerin sorunu bu Başkaları adına karar vermek. Ben ateist olsam şöyle kötü olurum böyle kötü olurum Hiç güvenilmez biri olurum gibi.
Kendi sorduğu sorudan bir çıkar sağlamak, propaganda yapmak.

İnsan olmak için illa da birisinin aklına mı ihtiyaç duyulacak sana bir nasıl olmanı mı söyleyecek.
İnsan iyi olmayı kendisi için ister tanrı için değil. İyi olmak karşılığında iyiyi görmek istemektir.

Bence soru psikolojik.
Alt 30-06-2018, 16:11
Sarlo Sarlo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

casper06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dahasını istersen kendime bir sürü yandaş bularak topluma baskı uygulardım. Otoritenin hep elimde olması için azınlıksam bile çoğunluga baskı yapardım. yalan söylerdim, hiç çekinmeden hemde. kimsenin hakkıymıs hukukuymus umurumda olmazdı. Madem ALLAH YOK . daha neler yapmazdım ki....
Bunların hepsini müslümanlar yapıyor zaten hemde Allah için.
Alt 07-03-2019, 14:09
Just Watch Just Watch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnançlı biri onu kimsenin görmediği bir yerde tanrının izlediğini düşünerek kötü bir şey yapmaktan kaçınabilir. Ateist bu kötü şeyi yapar demek değil bu. Ama yaparsa cezalandırılacağını düşünmez. Yani yapabilir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil