Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-05-2017, 13:20
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dünya düz, bildiğiniz gibi

Maalesef yerleşik dini inançlar dünyanın yuvarlak olduğunu savunduğu için bağnaz ve yobaz çevreler tarafından dikte edildiğinin aksine dünya düzdür. Dünyanın yuvarlak olması bir safsatadır.

Madem bilim forumundayız, lütfen bilimsel hareket edelim. Dünyanın 1000rpm dönüşüne göre her bir maddenin bir yöne doğru ivmelenmesi gerekir. En azından biraz çalkalanması gerekir. Ama böyle bir çalkalanma göremiyoruz. Öte yandan mesela şöyle şeyler var:

https://

Gördüğümüz üzere çarpma anında bir "cupss" sesi duymaktayız. Çarpma olarak tarif etmemin sebebi şu: Fizik olarak motorun durması ya da aşağı yönde aniden hareketlenmesi olsa dahi, sabit hızda giden bir kütlenin hem düşey hızının, hem de özellikle dönüş hızının aniden durmasının, "çarpma" dışında mantıklı bir açıklaması yoktur.

Ancak onlar şöyle diyor: "Nasa ve bizim dinimiz bize dünya yuvarlaktır" diyor. Bu açıdan bakarsak, Allah insana akıl fikir vermiş. Bir başka ifadeyle, doğa insanı akıl yönünde evrimleştirmiş. Eğer aklını kullanmazsan körelir ve aklın yok olur.

Öte yandan, "van allen kuşağını nasıl geçtiğinizi laboratuvar ortamında kanıtlayın" dediğimiz zaman aldığımız yanıtlar bir takım hakaretlerden başka bir şey değil. Veyahut, "aydan geri dönüş için çekilen ve ayda kalan video, o zamanın teknolojisine göre odaklanıp aracı takip etmeyeceğine göre" kim tarafından çekildi. Videoyu çeken şahıs hala ayda mı, gibi sorularımıza tutarlı yanıtlar alamıyoruz.

Bir insanın, "dünyanın yuvarlak olduğu", "aya gidildiği" gibi, hiç bir bilimsel izahı olmayan safsatalara inanması için gerçekten gerici, tutucu ve bağnaz olması gerekir.

Ben şunu baştan kabul ediyorum; dünyanın yuvarlak, yani spheroid ya da küre olmaması, düz olmasının kanıtı olamaz. Ancak bir "başkaldırı" olarak dünyanın düz olduğunu iddia etmek, dinlere baş kaldırmak kadar devrimci bir çıkıştır.

Buyrun, yerleşik inanca hep birlikte baş kaldıralım.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 03-05-2017, 13:37
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yanılıyorsun dünya ağaç şeklindedir biz gölgesinde yaşıyoruz.
Ama bu ağacın meyvelerini gerici yobazlar topluyor, sayın yobaz olmayan arkadaşım (?)
Alt 03-05-2017, 14:51
hoatzin hoatzin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yani şimdi ne desem ki. Sonra burada ateistler Kur'an da dünya düz yazıyor diyince kızıyoruz.

Dünyanın şekli; 1149-1209 yılları arasında yaşayan bilim adamı, kuran tefsircisi Razi'den gelsin.

"Bazı kimselere göre, yerküresinin yayılmış olarak sergilenmesi, onun küre şeklinde olmamasını gerektirir. Bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü yuvarlak bir cisim büyük olduğu takdirde, bir sergi gibi üzerinde yaşanmaya müsait olur. Nitekim yerin (yuvarlağımsı) direkleri hükmünde olan dağların üzerinde de mükemmel bir şekilde durulabilmekte ve yaşanabilmektedir. Dünyanın konumu bundan daha uygundur.” (Râzî, Mefatihu’l-gayb, 2/104)
Alt 03-05-2017, 15:27
gungormez gungormez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Güneşin ,çamurlu bir çukurda battığını kuran keşfetmiştir.
Yıldızlar şeytana atılacak minik taşlardır,islamın bilime katkısı sınırsızdır,islam bilgidir.
Köpekler uzaydan bahsetse ,daha azı olmaz,mümin köpeklerden bilim!beklerim.
Alt 03-05-2017, 16:53
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu arkadaşın kafa güzel..Daha önce açtığı konuyu tekrar açmış..Yönetim iki konuyu birleştirip,konuyu bilim bölümünden kaldırabilir bence..
https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=38358
Alt 03-05-2017, 16:57
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tamam, başımı kaldırdım, mutlu olduysan gidiyoz biz

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 03-05-2017, 17:18
Amon yarebbi Amon yarebbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bende baş kaldırıyorum.

Bu tepsi gibi düz olan dünyanın alanı ne?
Kaç ......?

Kalınlığını sorma hakkı mı saklı tutuyorum.
Alt 03-05-2017, 20:59
FleXoR FleXoR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bu neyin kafası be kardeşim. Ciddi misiniz siz ya? 2017 yılındayız, yapmayın etmeyin.
Cevap yazmaya erindim.
Alt 03-05-2017, 22:48
NickMickyok NickMickyok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünya düzdür diyenler, neden aynı anda tüm Dünyada gece yaşanmadığını ya da aynı anda gündüzün yaşanmadığını-ve tabi bu esnada Güneş in ne yaptığını da- anlatsınlar bir zahmet.

Ayrıca istedikleri ülkeye ya da ülkelere uçarak hatta birden fazla kez uçaklara binerek , düz olan Dünyanın sınırlarını bizlere göstersinler bakalım.

Yine ayrıca,Dünya düz ise, bunun bir tam orta merkezi olmalı. Kütle çekim orada çok yoğun olurdu.Neden avustralya da, amerikada da, çinde de ya da Japonya da yere düşen bir cisim diğerlerinden %50 -%60-%80 vs..daha hızlı ya da yavaş kütle çekime uğramıyor? Düz olan Dünyanın sınırlarında kütle çekim çok düşük, merkezde ise çok yoğun olmalıydı.Dünya bu derece belirgin fark göremiyoruz.

Maalesef yeni bir nesil türedi.Sırf farklı olmak adına, fizik formüllerini alakasız yerlerde kullanarak fizik bilmeyenlerin gözünü korkutarak, bilim yapıyor imajı vermeye çalışıyorlar.Ama kendileri bilmiyor
Alt 03-05-2017, 23:00
archimedes archimedes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İlk iletideki videoda kamera neden ufuk çizgisini göstermemiş?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil