Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-07-2021, 00:43
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hoca diyor ki aşı olmayanlar -bir şekilde- hapis cezası alabilir. Şimdi buna youtube'da cevap yazılmış. İyi izleyin.
Bunlar bilinçli sosyal mobbing ve şantajlardır, dur denmezse tabi ki ileri gidecek.
Amaç eğer aşılama yapmaksa toplu aşılamaksa özgürlük kısıtlamayı ele alalım. Mahkumların % de kaçı aşılı olacak. Yani hapis yatıp aşılı olmayabiliyorsun böyle bir şey olur mu? Sosyal tecrit ve izolasyon olur o halde toplama kamplarını tartışacaklar ve şantaja devam edeceklerdir.

Amaç özgürlerin ve özgürlüklerin yokedilebileceği oranda aşılamak.

Bunlar benim gibiler için önemli değil ben kellemi gövdemi teslim eder giderim olan yine garibana olur..

Bunları tartışana diyorum ölüm cezası getirin adı belli olsun özgürlük kısıtlamayı tartışmayın. Bingür Sönmez onu dedi. Yaşam hakkı tanımayacağız. Yani bunu onayın, açıkça ilan edin bizi uğraştırmayın kendiniz de uğraşmayın . Yaşam hakkı tanımadığınızı belirtin ve yaşam hakkımı benim iradem dışında elimden alın benim ve benim gibilerin bununla sorunu yok .. Özgürlüğümü vermeyeceğim o ayrı..

Yani son özgürlüklerin jübilesini yaparak gidelim yok hapis yatacakmışım

Testlerle taciz edeceklerdir (pozitif vb düşürerek vs) tecrit edeceklerdir; toplama kamplarında ..
Mobbingin ileri ki biçimi ve aşaması o. Önümüzdeki yıllarda.
Bunlar kolay, abilerinden öğrenirler ..

Amaç % 50-60 aşılamak daha sonra pozitif ayrımcılıkla ve kitlesel şantajla bunu artırmak olacaktır. 60-70-80 diye gider. Kalanlara baskı uygulanacak ve görmezden gelinecektir.

%100 cüler durmayacak bebeklere kadar.. Son özgür yakalanana kadar , son özgürlük yokedilene kadar

Tüm bir kitle tekno tıbbi (biyoteknolojik deneysel aşı adaylarının ) düzenli alıcısı ve deneği haline getirilene kadar ve tıpkı Pavlov köpekleri gibi..
mrna kavramsal olarak biyoteknolojidir burada asla bir komplodan sözetmiyorum en azından şimdilik. Pavlov köpeği gibi aldığınızda ileriki ve en son aşama muhtemelen o olacaktır. Öyle gözüküyor. Özgürlükler askıda ve kapitalizmin büyük nimetlerinin kullanımı o sıvıyı almaya endeksli. Kutsal sıvı...

Bu aşılamalar sonsuza kadar. 6-9 ay. Yeniden ve yeniden... 5-11 yaş tartışması bazılarını dürttü şimdi pfizer'ın 3. doz çıkışı da ama bir yolunu bulurlar diye tahmin ediyorum..

Yani şu an zaten bu toplumu kitleyi ya da bu gerçeği daha fazla artık paylaşmak istiyor değiliz. Ben değilim.
Şu an olanlara -gelecekte olacaklara- ortak ya da seyirci olmak kalmak istemiyoruz ve de elimizden bir şey gelmiyor o halde ne kadar erken gidersek o kadar iyi.

Bunlar bu açıklamalar Tv ve sosyal medya yoluyla şantaj ve korku gözdağı... Yani korkutarak aşıya

Eğer bir kerelik çift dozla kurtuluş umudu görseydim; sinovac, sputnik ya da yerli inaktiflerden birinin faz 3 ünü alacaktım ki sadece 6 aylık aşı pasaportu

Şu an aşı olmamak onur meselesine dönüştü, dava oldu daha almam

Adam çıkmış Mehmet Ceyhan denen (......) yerli aşı faz 3 ün de plasebo yerine biontech de olur demiş yani kaza rıza yerli inaktifin fazına gönüllü olsan mrna yeme riskin var. Sinovac demişler ama o da olabilir demişler.

Tuz koktu. Bunlar hukuk ahlak bilim zemini değil. Kim ne yaparsa onu yapar

Totalitarizmi ve bu hengameyi şakşaklayanlar umarım görürler ve kurtulamaz içinden çıkamazlar

---
Anlamayanlara

Aşı pasaportu için üçüncü dozu Sinovac bile olabiliyorsun ve eminim 6-9 ay sonra pasaportun süresi dolduğunda 4. dozu da sinovac olabileceksin (el de kaldıysa?) ve bu anlaşmalı ülkelerde geçerli

Aynı parti sinovacın .. Bakanın açıklaması

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/b...si-461875h.htm

Yani bana ömür boyu aşır pasaportu garantisi ver sadece yurt içi de olur ben gidip seve seve bir çift doz inaktif en son olayım
%100 aşıcılara diyorum bunu derdiniz ne?

hayır mrna mı ? denecek

https://forum.donanimhaber.com/asila...3-12#149752784

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (10-07-2021 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-07-2021, 17:19
Üye

Bilim ya da ilmi olan ne?

* S1 Başak proteini kan beyin bariyer işlevini değiştirir (kan beyin bariyerini bozar açar) -Science direkt Makalesi 2021

*Mrna biontech aşısı bağışıklık yanıtlarının yeniden programlanmasına yolaçarak doğuştan gelen bağışıklık tepkilerini azaltabilir -Medrxiv makalesi 2021

* Net fayda eksikliği nedeniyle aşı politikları derhal gözden geçirilmeli- mdpi makalesi

*"Salgının ölümlerle yeniden başladığı tüm ülkeler kitlesel olarak aşılanmış ülkelerdir"
Prof Dr Christian Perronne - Salgın ve Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı

* Özellikle İngiltere gözlemi şunu çok açık doğruluyor ki; Ölenlerin büyük kısmı çift doz Biontech alanlar

* Durup sonuçları bir gözden geçirelim, neler olduğuna bakalım, bilim yapalım ve çocukları aşılamak mı? Ne zırvalıyorsunuz diyen mrna aşı mucidi!

O halde bilim bize diyor ki; mrna aşılanmasının hatta 2 doz Sinovac üstüne 3. doz cila Biontech vurulmanın tek nedeni ve anlamı ya da sonucu olabilir. Salgını büyütmek, kitleleri salgına açmak, salgını sürdürmek ve daha çok kişiyi hasta etmek yani bunu bilim diyor.

2 doz Sinovac üstüne Bontech vurulun demek (hiç bir bilgisel bilimsel temeli gözlemi çalışması yok ve tam bir hurafe/şarlatanlık) sağladığınız bağışıklığı yıkma üzerine bir saldırı girişimi gibi ve bu bilim.

50 milyon doz aşıyla bir tane bilimsel çalışma yazamayanlar Şili Sinovac çalışması yayınlanır yayınlanmaz akabinde Sinovac'ın bir partisini topladı ve hiç bir açıklama yok (TTB)
(Bunun kimi doktor ve yine kimi kitle yorumu, Bionteche pazar açmak için ve metmorfinin bir partisini toplama ve NAC-ı örtme, yasaklama karatma girişimiyle aynı)

Yavuz Dizdar 2 gün önce bir instagram sohbetinde diyor ki; Biontech önermek için tabipler odasından baskı var.

mrna koruyuculuk iddiaları ön fazlar ve antikor testleri ya da sadece 2 aylık bir gözlemin ara raporuna dayanıyor. Şili çalışması örneğine benzer bir şekilde yaklaşık 10 milyonluk bir ülkenin bununla aşılanarak koruyuculuk gözlemi gibi yayınlanmış bir sonuç yok.
mrna cephesinde tek bir şey var. Sadece ve sadece 3. doz baskısı ve çocukları aşılama girişimi.

Durmalılar ve mrna aşılanması kitlesel uygulaması acil durdurulmalı ve bilimsel sonuçlar gözden geçirilmelidir

Bu söylenenler komplo teorisi ya da bu bilim karşıtlığı değildir. Bu gerçek gözlem ya da bilim ya da bilime davettir.

2 doz Sinovac üstüne bugün mrna yaptır diyenler kazanılmış bağışıklığını yoket ölmeyeceksin demeye getiriyor.
Bunu söyleyenlere hekim ve buna bilgi/bilim gözüyle bakmak zorunda değilsiniz. Bilim ve gözlem halka açık tüm sonuçlar bunu gösteriyor.

Hala söylüyorum. Uluslarası kabul görmüş belirli bir aşı sertifikasyonu olsun diyelim 3-5 aşı ruhsat alsın ve buna ömür boyu ya da 12 ay 24 ay mütemadiyen olmak koşuluyla vb. aşı sertifikası/pasaportu sağlansın. Gidelim aşımızı olalım. Neyin aşısı?
Hukuki ya da tıbbi olarak onayı ve ruhsatı olmayan denek aşının sertifikasyonu mu olur?
Hiçbir uluslarası hukuki tabanı yok, belirliliği yok..

Aşı değil, aşı adayı ve hukuki ya da tıbbi olarakta aşı sıfatına haiz değil. Deney prosedürlerini geçmedi.
Bilim, hukuk hepsini büktüler, iğdiş ettiler..

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 10-07-2021, 20:26
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Haberlerde insanları tarlada bulup orada aşı yaptılar. İnsanların pandemi sirkine inanması da şaşırtıcı değil. Bu aşırı medya ve hükümetlerin girişimleri nedeniyle, otomatik olarak durumu çok kötü biliyorlar. Adam şükürler olsun ayağımıza kadar geldiler! diyor.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 10-07-2021, 20:39
Üye

Bilim ya da ilmi olan ne?

* S1 Başak proteini kan beyin bariyer işlevini değiştirir (kan beyin bariyerini bozar açar) -Science direkt Makalesi 2021

*Mrna biontech aşısı bağışıklık yanıtlarının yeniden programlanmasına yolaçarak doğuştan gelen bağışıklık tepkilerini azaltabilir -Medrxiv makalesi 2021

* Net fayda eksikliği nedeniyle aşı politikları derhal gözden geçirilmeli- mdpi makalesi

*"Salgının ölümlerle yeniden başladığı tüm ülkeler kitlesel olarak aşılanmış ülkelerdir"
Prof Dr Christian Perronne - Salgın ve Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı

* Özellikle İngiltere gözlemi şunu çok açık doğruluyor ki; Ölenlerin büyük kısmı çift doz Biontech alanlar

* Durup sonuçları bir gözden geçirelim, neler olduğuna bakalım, bilim yapalım ve çocukları aşılamak mı? Ne zırvalıyorsunuz diyen mrna aşı mucidi!

O halde bilim bize diyor ki; mrna aşılanmasının hatta 2 doz Sinovac üstüne 3. doz cila Biontech vurulmanın tek nedeni ve anlamı ya da sonucu olabilir. Salgını büyütmek, kitleleri salgına açmak, salgını sürdürmek ve daha çok kişiyi hasta etmek yani bunu bilim diyor.

2 doz Sinovac üstüne Bontech vurulun demek (hiç bir bilgisel bilimsel temeli gözlemi çalışması yok ve tam bir hurafe/şarlatanlık) sağladığınız bağışıklığı yıkma üzerine bir saldırı girişimi gibi ve bu bilim.

50 milyon doz aşıyla bir tane bilimsel çalışma yazamayanlar Şili Sinovac çalışması yayınlanır yayınlanmaz akabinde Sinovac'ın bir partisini topladı ve hiç bir açıklama yok (TTB)
(Bunun kimi doktor ve yine kimi kitle yorumu, Bionteche pazar açmak için ve metmorfinin bir partisini toplama ve NAC-ı örtme, yasaklama karatma girişimiyle aynı)

Yavuz Dizdar 2 gün önce bir instagram sohbetinde diyor ki; Biontech önermek için tabipler odasından baskı var.

mrna koruyuculuk iddiaları ön fazlar ve antikor testleri ya da sadece 2 aylık bir gözlemin ara raporuna dayanıyor. Şili çalışması örneğine benzer bir şekilde yaklaşık 10 milyonluk bir ülkenin bununla aşılanarak koruyuculuk gözlemi gibi yayınlanmış bir sonuç yok.
mrna cephesinde tek bir şey var. Sadece ve sadece 3. doz baskısı ve çocukları aşılama girişimi.

Durmalılar ve mrna aşılanması kitlesel uygulaması acil durdurulmalı ve bilimsel sonuçlar gözden geçirilmelidir

Bu söylenenler komplo teorisi ya da bu bilim karşıtlığı değildir. Bu gerçek gözlem ya da bilim ya da bilime davettir.

2 doz Sinovac üstüne bugün mrna yaptır diyenler kazanılmış bağışıklığını yoket ölmeyeceksin demeye getiriyor.
Bunu söyleyenlere hekim ve buna bilgi/bilim gözüyle bakmak zorunda değilsiniz. Bilim ve gözlem halka açık tüm sonuçlar bunu gösteriyor.

Hala söylüyorum. Uluslarası kabul görmüş belirli bir aşı sertifikasyonu olsun diyelim 3-5 aşı ruhsat alsın ve buna ömür boyu ya da 12 ay 24 ay mütemadiyen olmak koşuluyla vb. aşı sertifikası/pasaportu sağlansın. Gidelim aşımızı olalım. Neyin aşısı?
Hukuki ya da tıbbi olarak onayı ve ruhsatı olmayan denek aşının sertifikasyonu mu olur?
Hiçbir uluslarası hukuki tabanı yok, belirliliği yok..

Aşı değil, aşı adayı ve hukuki ya da tıbbi olarakta aşı sıfatına haiz değil. Deney prosedürlerini geçmedi.
Bilim, hukuk hepsini büktüler, iğdiş ettiler..
.

TTB Pandemi Çalıştayı üyesi olan ve önünde profesör lakabı olan kişi bir aşının faz sürecinin ve mevcut aşının ruhsatsız olduğunu bilmiyor, alenen yalan yanlış bilgi veriyor ve halkı yanıltıyor.

Bunu araştırmaktan bilmekten aciz olduğu açık ve muhtemelen ilgili çalıştay da kendine her nasıl bilgi-fikir verildiyse, nasıl bir bilgi akışı sağlandıysa haber kaynağına güvenerek faz sürecinin tamamlandığını sanıyor.

Bir olasılıkta bu algı muhtemelen Pfizer'ın 2 aylık ara raporuyla ruhsat alındığı algısı üretmesi üzerinden yapılıyor çünkü bunu Dr. Ümit Aktaş tweetlerine yalan yanlış bilgiyle saldıran bir ilgili firma müdürünün daha sonra ilgili tweetini silmesinden görüyoruz. Açıkça görülüyor ki profesör olmuş bir doktor bilgiyi ilaç firmasından kanalize ediyor hem de yanlış ve yalan bilgi.
Pfizer doktorlarda açık olarak ruhsat alındığı vb. algısı ay da manipülasyonu üretmiş olabilir bilmiyoruz. Daha da doğrusu Pfizer pazarlama kanalına da yanlış bilgi akmış olabilir. Şu an kimse ayıklamıyor.

Burada eski forum üyesi sanırım meslekten biri vardı ve yazılarımın birinde demişti ki ; bu kadının (Canan Karatay) lisansı iptal edilmeli.

Okuyor musunuz?_ Hala ağzınız diliniz var mı ve yerinde mi ve tutuyor mu? Buna ne diyeceksiniz_?

Ben söyleyeyim. Pablo Neruda sözüyle; halkım parmakla sayılmayan. O pandemi çalıştayı derhal feshedilmeli yeni ve onurlu bir seçim yapılmalıdır ve ve burada anılan iki profesörün meslekten ihracı açık gündeme gelmelidir.

İki profesör birleşerek Dr. Ümit Aktaş tarafından yapılmış bilgilendirmeyi açık yalanla çarpıtmaya ve örtmeye , örtbasa girişiyor ya da doğrusu şu.
Dünyadan haberleri yok!

Bu tam şu an gelinen nokta. Bunlar TV'ler çıkıyor ve halka bilgi akışı sağlıyorlar.

İkisinin de ortaokul düzeyinde bilimsel bilgi ve etikten haberi yok. Net.

Hafta oldu/geçti bu iki aptal o tweetlerini silmedi.

Demek ki hala farkında değiller.

Alt 10-07-2021, 21:06
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Alt 10-07-2021, 21:41
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnsanlık tarihine dönüp bakmak gerekli önceki salgınlar nasıl halledilmiş.İnsanlığın yaşadığı önceki salgınlarda virüs yok edilebilmiş mi yoksa sadece kontrol altına mı alınmış.Bu işin tek tolu aşı ise aşı teknolojisinin olmadığı çağlarda salgınlar nasıl durdu.

Aşı olmazsak ne olur insanlık yok mu olur.Hititleri kasıp kavuran veba nasıl yok oldu.Avrupa'yı kasıp kavuran veba nasıl yok oldu.Ortada ne aşı ne ilaç vardı.

Birde şu var.Aşı ve ilaçların deneme aşaması zorunlu bu denemeyi insanlar üzerinde mi yapmak etik yoksa hayvanlar üzerinde mi.

Türkiye' de senede 200 bin dünyada 17 milyon kişi kalp krizinden ölüyor panik ortamı olmuyor.Kalp hastalıklarına damar hastalıklarına yol açan faktörlere engel olunmuyor korona için bu panik neden.

Bu koronayı millet yeni duydu oysa her zaman vardı.Benim bir kedim koronadan hayatını kaybetmişti.Korona hayvanları enfekte eden insanı teyet geçen bir virüstü ne oldu da insanı enfekte etti.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 12-07-2021, 02:50
Üye

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanlık tarihine dönüp bakmak gerekli önceki salgınlar nasıl halledilmiş.İnsanlığın yaşadığı önceki salgınlarda virüs yok edilebilmiş mi yoksa sadece kontrol altına mı alınmış.Bu işin tek tolu aşı ise aşı teknolojisinin olmadığı çağlarda salgınlar nasıl durdu.
.
Sorun bence bu değil
mrna ayrı aşı ayrı. mrna bir aşı mı? o da ayrı..

Kişisel mrna'nın ayrı aşının ayrı tartışılması gerekeceğini düşünenlerdenim çünkü mrna daha düne kadar gen terapisi adı alıyormuş

Burada kendi ölçütüm de tartıştım ya da sesli düşündüm diyelim
https://elverissizblog.blogspot.com/...lmal-m-bu.html

Birde şu var. Aşı ve ilaçların deneme aşaması zorunlu bu denemeyi insanlar üzerinde mi yapmak etik yoksa hayvanlar üzerinde mi..
faz 1-2 var, hayvanlar bizden önce denek zaten
hayvanlar üzerinde deney etik mi? o bile ayrı bir konu

Aşı olmazsak ne olur insanlık yok mu olur.Hititleri kasıp kavuran veba nasıl yok oldu.Avrupa'yı kasıp kavuran veba nasıl yok oldu.Ortada ne aşı ne ilaç vardı.
.
Bu veba ya da gibi değil. Bir solunum yolları koronavirüsü deniyor, hızlı mutasyon geçiriyor deniyor. Öldürücülük olarakta kıyaslanamaz
Eğer gerçekten öyle bir salgın olsa ve geçekten buna yönelik umut vaadeden aşı olsa?

Türkiye' de senede 200 bin dünyada 17 milyon kişi kalp krizinden ölüyor panik ortamı olmuyor.Kalp hastalıklarına damar hastalıklarına yol açan faktörlere engel olunmuyor korona için bu panik neden.

Bu koronayı millet yeni duydu oysa her zaman vardı.Benim bir kedim koronadan hayatını kaybetmişti.Korona hayvanları enfekte eden insanı teyet geçen bir virüstü ne oldu da insanı enfekte etti.

Tamamen bir bilgi, bilişim, iletişim, hukuk vb buhranı görüyorum

Alt 12-07-2021, 03:04
Üye

Bugün ilk kez üşenmedim zaman ayırdım ve mrna yı biraz araştırdım

mrna kompozisyonu şu imiş

insan vücudundaki haberci rnanın laboratuvarda üretilmiş kopyaları

virüs spike proteninin dna da üretimi tekrarı için üretilmiş dna şablonları

ve nanolipitler

insan tuhaf bir tür. Bir virüsün diken bölümü dedikleri bölümdeki proteinini ya da bunun bir parçasını insan dnasına ürettiriyorlar. Daha sonra virüs geldiğinde işe yaraması umuluyor

Aklıma milyon tane soru geldi ve milyar tane soru var. Bilindik virüsler en basiti . Bu yöntemin çalışıp çalışmayacağı için kontrollü ikincil sınama.

En basit örneği vereyim en basit makale de bu teknik laboratuvar da üretilen mrna yapıları kararsız olduğu için daha düne kadar kullanılmıyordu deniyor
Bu mrna ilk üretildiğinde kararlı korunum için -70 dereceden sözedildi ve şu an sokakta yapılıyor

Hiç bir geçmişi kitlesel denemesi yok insanın bir an da neden buna kurtarıcı olarak sarıldığını anlamışta değilim

Bu gönderiye yazacakta değildim ve bir facebook grubu bura ya da TV de zorunlu aşının hukukileştirilmesi tartışmaları gördüm

Robert Malone'nun bugünkü tweeti - "ABD federal yasalarına göre deneysel lisanssız tıbbi ürünlerin kullanımını teşvik etmek yasal değildir. Ortak kural."

Bu başlık şu an bunun zorunluluğunu tartışıyor. Tıbbi denek olmanın hukuki zorunluluğunu tartışıyor. Resmi prosedürlere göre aşı ünvanı almamış, aşı ünvanına haiz olmayan deneysel lisanssız tıbbi ürünün kitleye zorunlu uygulanıp uygulanamayacağı ve buna hukuki kılıf uydurulup uydurulamayacağını tartışıyor.

Pazarda ayrıca mrna var ve eski adlandırması gen terapisi imiş. Yani deneysel lisanssız gen terapisi ürünü.
Bunlardan daha düne kadar aşı değil ilaç ya da alternatif terapi tedavi olarak sözedildiğini öğrendik. Geleneksel aşı kavramıyla hiç bir bağı yok. Rüştünü ispat etmesi gereken bin tane kanal var. Madem daha etkin ya da güvenli. Çiçek, kızamık, sanıyorum bilinen virüsler var.

En basit bilimsel doğrulama yöntemini yazıyorum. Çiçek kızamık vb virüslerin diken/başak proteinleri var mı? bilmiyorum. Sesli düşünüyorum. Bunlar alınır. Bir haberci rna yoluyla bunların başak proteinlerinin üretecek kod dizgesi hayvan bedeni insan bedeni gönüllüler her neyse uygulanır ve koruyuculuğa bakılır

Bir virüsün başak proteini ya da bunun bir dizgesini dna ya ürettirmeyi başarmanın bağışıklık ya da antikor yanıtı geliştirip sağlayıp sağlamayacağını bile bunun bile nasıl nerden ortaya çıkarıldığını hiç bir şeyi anlamadım

İlgili değilim okuma beni sıkıyor ama farazi abuk subuk yazılar yazdığım için biraz bilgi edinmek zorunda kaldım

Klasik aşıyla mrnanın neden aynı benzer şeylermiş gibi yanyana konulduğunu da anlamadım yani bireysel olarak virüsü zayıflatıp ver bu aşı bunu anlıyorum. Antikor ya da bağışıklık transferi mümkünse ilkel çiçek aşısı bunu anlıyorum. mrna anlamıyorum

Alt 12-07-2021, 03:21
Üye

Robert Malone bu aşının mucidi ivermektin aşıdan koruyucu görünüyor duralım demeye getiriyor ya da açık zımni söylüyor..
biz şunu yapıyoruz yerli aşı faz 3 deneylerinde plasebo yerine mrna/biontech uygulanabilir diyen/demiş bir profesörü tv ler de dolaştırıyoruz

Dr. Özcan Yücel yerli Sinovac çalışmasını hacettepenin yazdığı tweettırın da incelemiş 126 kişiden birini kurtarıyor diyor, sonuç bu. Kendi anne babasına olmasını tavsiye ettiği aşı. Bence bu koruyuculukla gerek yok diyor.

mrna ya pazar açılmaya çalışıldı neden?

Alt 12-07-2021, 04:35
Üye

Bacon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Salgının ölümlerle yeniden doğduğu ülkeler aşılanmış ülkeler diyen bir Fransız epidemiyolog salgın hastalık uzmanı

Bunun ki kör sadakat. Bilimi büktüler ve verilere bakmaksızın aşı bilim diye körü körüne savunuyorlar

Bir kere bu adam oğlunun ilaç firması bağlantıları nedeniyle sabıkalı ve toplum önünde konuşturulmamalı

Bu adam iki paragraf arka arkaya yerli bir aşının faz 3 çalışmasında plasebo kullanılır ama ruhsatlı bir aşınız varsa o da kullanılabilir ama faz 3 çalışmasında plasebo yerine sinovacta olur bitontek te olur (iki si de ruhsatsız!) ama ben olsam plaseboyla yapardım ama sinovac/biontek kullanılması kabul edilebilir bir yöntem gibi bir cümleyi kurmuş bir adam.

Oğlu aşıya elverişsiz

Gafları ve geçmiş gelecek söylem farkları Tayyip Erdoğan'la yarışıyor.

...

Bunların konuşması da bir şey değil bunları konuşturan TV diğerini söyleyen uzman çıkarmıyor ya da bu ikisini söyleyenleri yüzleştirmiyor

Diploma/lisans yakmasına TV ye çıkalım hodri meydan diyenler oldu bunlara çıksınlar ;bizde izleyelim

yalanla yalanı doğruluyor medya bizim kontrolümüzde diyor tek başına göbek atıyor ;sanırım uzmanlığı da bundan ileri geliyor

yine doktorlar twetter da malum profesörler diye sözediyor bir gruptan sanırım o şebekeden

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil