Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-01-2016, 02:38
zavalli zavalli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yağmur Kaya

Evrimciler neden tek bir tane bile ara geçiş formu bulunamadığını asla açıklayamazlar.Tek bildikleri; demogoji..

ara geçiş formu diyorlar hala yahu

şöyle bir şey görmek istiyorlar ...

anlatamadık bi türlü....

bu tip şeyler görmek istiyorlarsa KURANA baksınlar.....masallar orda anlatılıyor...

musanın asası mesela....EJDERHA oluyor.....

karınca konuşuyor.....

eşşek ölüyor kemiklerine kadar un oluyor....sonra birden silkelenip ayağa kalkıyor otlanmaya devam ediyor...

vs.vs.vs.

Alt 24-04-2016, 01:44
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Haber turkte sevdigim bi adam konusuyor.

R. Koptas. Ermeni soykirimi ile ilgili bir mesele.

Gerci bitecek galiba.

Lanet perincek de zirvaliyor birseyler.
Alt 24-04-2016, 11:04
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bugün saat 21'de Natgeo kanalında Morgan Freeman ile ''inancın hikayesi'' belgeseli ekrana gelecek.

Bir aydır reklamını yapıyorlardı. Güzel bir şeye benziyor. Tanrıyı yaratan insan psikolojisi inceleniyor sanırım.

Mutlaka izleyeceğim.
Alt 01-05-2016, 21:04
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün saat 21'de Natgeo kanalında Morgan Freeman ile ''inancın hikayesi'' belgeseli ekrana gelecek.

Bir aydır reklamını yapıyorlardı. Güzel bir şeye benziyor. Tanrıyı yaratan insan psikolojisi inceleniyor sanırım.

Mutlaka izleyeceğim.
2. bölümü şimdi başladı. İlk bölümü beğenmiştim, tavsiye ederim. Dinlerin geçmişine falan değiniyor. Hindistana gidiyor, kudüse gidiyor.
Alt 10-03-2017, 14:27
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

TELE 1 Tv kanalını izliyormusunuz ?

İzlemenizi tavsiye ederim.

AHZAB DAN ÖNCE Zeynep mhmd'in GELİNİYDİ AHZAB DAN SONRA Zeynep mhmd'in KARISIYDI .
Alt 14-08-2017, 21:32
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dün akşam yobazların kanalı ülke tv'de ''arafta sorular'' programına baktım..Bu aralar tvde ara ara gözüken prof.dr.Sinan Canan konuktu..Sinan bey,evrim hakkında yobaz kanalında güzel şeyler söyledi..Evrimin bir hakikat olduğunu,üstüne basa basa anlattı..Bu bakımdan takdir ettim kendisini..Yalnız sonradan sapıttı..Buna da şaşırmadım..Sonuçta Müslüman..Ne kadar bilimden yana da olsa,inancın gerekliliğinden bahsetti..Kendisine göre inanç bir gereklilikmiş..İnanmayan insanlar sapıtırmış..Halbuki sapıtan kendisi..İnancın bir gereklilik olduğunu,Homo sapiens kitabı yazarı Harari'de yazmış filan..Eeee..Kendisine dayanakta bulmuş işte..!
Bunun adı sapıtmak resmen..Hem program içinde teknolojik gelişmelerin mucitlerinin ateist olduğunu söyleyeceksin,hem de inanmayanların sapıttıklarını..Madem inanç bir gereklilik ve inanmayan insanlar sapık,o halde bu sapıkların icat ettikleri şeyleri niye kullanıyorsun?Bu insanlara neden sapık filan demiyorsun..İnanmayanlara tecavüzcü,katil iması yapıyorsun ya..
Dün bir kere daha,inanan insanların hepsinin aynı kafaya sahip olduğunu gördüm..Bu Müslümanların en akıllısı,en zekisi,en bilgilisi böyle işte..Gerisini siz düşünün..
Benim gibi insanlara sapık muamelesi yapan yazarın yazdığı kitaplar da şunlar;
http://www.idefix.com/Yazar/sinan-canan/s=26648
Beyinden filan bahsediyor
Alt 15-08-2017, 06:16
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dün akşam yobazların kanalı ülke tv'de ''arafta sorular'' programına baktım..Bu aralar tvde ara ara gözüken prof.dr.Sinan Canan konuktu..Sinan bey,evrim hakkında yobaz kanalında güzel şeyler söyledi..Evrimin bir hakikat olduğunu,üstüne basa basa anlattı..Bu bakımdan takdir ettim kendisini..Yalnız sonradan sapıttı..Buna da şaşırmadım..Sonuçta Müslüman..Ne kadar bilimden yana da olsa,inancın gerekliliğinden bahsetti..Kendisine göre inanç bir gereklilikmiş..İnanmayan insanlar sapıtırmış..Halbuki sapıtan kendisi..İnancın bir gereklilik olduğunu,Homo sapiens kitabı yazarı Harari'de yazmış filan..Eeee..Kendisine dayanakta bulmuş işte..!
Bunun adı sapıtmak resmen..Hem program içinde teknolojik gelişmelerin mucitlerinin ateist olduğunu söyleyeceksin,hem de inanmayanların sapıttıklarını..Madem inanç bir gereklilik ve inanmayan insanlar sapık,o halde bu sapıkların icat ettikleri şeyleri niye kullanıyorsun?Bu insanlara neden sapık filan demiyorsun..İnanmayanlara tecavüzcü,katil iması yapıyorsun ya..
Dün bir kere daha,inanan insanların hepsinin aynı kafaya sahip olduğunu gördüm..Bu Müslümanların en akıllısı,en zekisi,en bilgilisi böyle işte..Gerisini siz düşünün..
Ben de izledim bu programi. Evrimci muslumanlara ihtiyac var. Islamin Hristiyanligin gectigi reformlardan gecmeye ihtiyaci var. O yuzden evrimci muslumanlara ihtiyacimiz var. Bu gayet iyi.

Harari'nin din uzerine analizi dogru. Insanlarin dinle iliskisi bagimlilik iliskisi sayin Ahlaksiz. Terence'in bu konudaki bilim disi teorisi ise benim icin evrim kadar degerlidir ve dogru oldugunu dusunuyorum. "Stoned Monkey Teorisi" yani insanlarin evriminin ilk donemlerinde dogadaki sayko aktif maddelere denk geldikleri ve evrimimizi bunun sekillendirdigidir. O donemlere olan nostaljidir insanligin dinle olan iliskisi.

Tabi bu dinsizler hep ahlaksizdir demek degildir.

Ve Islam hicbir yaraya derman olamayacak kadar asagilar insani.

Meditasyonun insani sakinlestirdigi bilimsel gercektir. Inanca kaptirmadan insan Zen ve Budizm'in bilgeliginden yararlanabilir.

Sayko aktif maddelerin de calistigi bilimsel gercektir. Samanizm ile yaz geceleri eglenceli hale gelebilir arada.

Ben de katilmasam da kendine kotunun iyisidir kendisi.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 15-08-2017, 09:29
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

ereninthenature´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de izledim bu programi. Evrimci muslumanlara ihtiyac var. Islamin Hristiyanligin gectigi reformlardan gecmeye ihtiyaci var. O yuzden evrimci muslumanlara ihtiyacimiz var. Bu gayet iyi.
Hristiyanlıkta şeriat yoktur. Halbuki; bir Yahudi veya Müslüman, inancında var olan şeriati aslâ inkâr edemez. Bu itibarla; hırsızın elinin kesilmesini isteyen, dört cillop gibi hatun için ruhsat arayan, "yahudi ve Hristiyanlardan dost olmaz" diyen, sözün özü İslâm şeriatinin uygulanmasını savunan adam, evrimci olsa ne olur, olmasa ne olur ?

Eğer, "kişi evrimi savunduğunda zâten bu dediklerine itibar etmez" demeye getiriyorsan, o takdirde; kasdedilen şahısın müslümanlıkla ilgisi kalmamış olacağından, ileri sürdüğünüz düşüncenin geçerliliğinin olması mümkün değildir.
Alt 15-08-2017, 18:13
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ereninthenature;benim veya ateizmin evrimci Müslümanlara ihtiyacı yok..Ateizm bir mücadele öğütleyen bir inanç değildir..Ateist kişi,inananlarla mücadele edebilir de,etmeyebilir de..Bu konuda bir norm yoktur..

Ateizm kişisel bir konudur..

Bana göre evrimi reddetmeyen,dinini iyi bir şey olarak lanse eden kişiler;dininin emirlerini yerine getiren radikallerden daha kötü durumdadırlar..Radikal,inancının gereğini yapana denir..Diğer inananlar,hem inançlarına bağlı değiller,hem inancına bağlı olanları kötülüyorlar,hem de inanmayanları kötülüyorlar..

Dinin ne olduğu,nasıl ortaya çıktığı,nasıl geliştiği bugün biliniyor..Bakınız;
https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=39470

"Stoned Monkey Teorisi'' dediğiniz şeyi bilmiyorum..Bir madde varmış,o maddeyle evrimimiz gelişmiş filan..Bunlar ciddiye alınacak sözler değil..

Ben ahlak kavramını kabul etmiyorum..Yani ahlak kavramını kabul edenlere göre ahlaksızım..

Bir kere evrimi kabul etmek,otomatikman kişiyi dinsiz/tanrısız yapar..Bu evrimci müslümanlar ''ne şiş yansın,ne kebap'' havasındalar..Tıpkı ''bana kuran yeter'' diyenler gibi..

Vefik Sami;katılıyorum size..Kişi ben Müslümanım dedikten sonra,konu kapanmıştır..Evrimi veya yerçekimini kabul edip etmemesi kendi bileceği iştir..
Hristiyanlıkta şeriat yoktur,doğru..Yalnız şeriat denilen şey,özünde köleliktir ve sizin inancınız da köleliği över..Haliyle Hristiyan literatürde şeriatın olmaması,hristiyanlığı diğer semavi dinlerden ayrı tutmamızı gerektirmez..
Alt 20-12-2017, 22:18
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Ahlaksiz dün aksam KRT yi acdim evrimden bahsediliyordu ,kulagim orda gözüm netde ilgiyle dinliyorum ,evrim konusunda adnan hocanin ekibini bile tek basina cebinden cikarabilecek bir prof konusuyordu biara kurandan örnekler vermeye baslayinca cok sasirdim bu adam sinan canandi.Bu kadar bilgili birinin bir yaratici güce inanmasi bana göre cok normal ama kurana bir tanri kitabiymis gibi inanmasi beni cok sasirtdi.
Türk kanallarini tarar dini konular arar ve vaktin elverdiyince seyrederim ,iki sey dikkatimi cekiyor biri sadece islamcilar konusduruluyor iki son zamanlarda birsürü prof islami farkli bir sablona sokma cabasinda sanki tekbiryerden dügmeye basilmis gibi(arap nasil yasiyorsa islamda emirleride odur).
Bu prof ve yazarlara karsi deyilim cünkü halk din konusunda bilgisiz kim ne anlatsa pesinden gidiyor bu prof ve yazarlar koyunlari kurtlardan kurtarma cabasinda belki öyle yapmasalar bu bazi seytanlar milleti farkli yönlendiricek. Saygilar selamlar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil