Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Anket Sonucuna Bak: HDP'ye oy vermeyi düşünür müsünüz?
Evet 19 61,29%
Hayır 12 38,71%
Katılımcı sayısı: 31. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-06-2018, 17:39
Dijwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dijwar Dijwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
HDP Kürt milliyetçisi bir yapıdır ( üst kadrosu) onu sol diye savunmayın ha o solsa Vatan Partisi ve CHP de soldur boşuna edebiyat yapmayın.
Vatan partisine sol dedin ya, senin yüzünden gülmekten koltuktan düştüm
Hitlere rahmet okutacak kadar faşist olan Perinçek ve ekibine sol dedin ya, artık Dünyada hiçbir şey beni şaşırtmaz.

Kişiliklerinde devrim yapamayanlar, devrimci olamazlar
Mahir ÇAYAN
Alt 01-06-2018, 19:29
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Dijwar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Vatan partisine sol dedin ya, senin yüzünden gülmekten koltuktan düştüm
Hitlere rahmet okutacak kadar faşist olan Perinçek ve ekibine sol dedin ya, artık Dünyada hiçbir şey beni şaşırtmaz.
Vatan Partisi'nin size göre sol olup olmaması beni ilgilendirmiyor HDP Sol'sa Vatan Partisi Solun da soludur. Burda vurgulanan HDP'nin Sol'un yanından dahi geçemeyecek bir yapı oluşudur.

Ülkeyi 100 yıl geriye götüren bir yaratığa " Sayın " demek faşizmdir onu destekleyenlere terör destekçisi demek değil.
Alt 01-06-2018, 20:11
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Yalnız CHP'de milliyetçilik görüp ( Yeni-CHP Türk bile demiyor doğru düzgün) HDP'de görmemek için baya uğraşmak lazım tebrikler.

HDP Kürt milliyetçisi bir yapıdır ( üst kadrosu) onu sol diye savunmayın ha o solsa Vatan Partisi ve CHP de soldur boşuna edebiyat yapmayın.

Not: HDP PKK'dan vazgeçmediğini yine gösterdi Pervin Buldan sağolsun.
Sevgili World
Demagoji oluyor...

Eğer milliyetçi yapılar -ki kimin milliyetçisi olduğunun önemi yok- sol olmuyorsa - ki öyle dedin- demagojiye gerek kalmıyor demektir.

Ha yine de diyorum HDP milliyetçi bir yapı değil.

Ezilen bir halkın gündemde daha fazla yer edinmesi anlaşılabilir bir durumdur aynen alevilerin de aynı minvalde gündem olması ve sahiplenilmesi gereği gibi.

Eğer Türklerin azınlık olduğu ve HDP gibi bir araya geldiği bir yapı olsaydı ve ilgili ülkede Türklerin yok sayıldığı ve 3-5 çapulcunun 3-5 oyu için dahi politikalara meze edildiği bir durum yaşansaydı, elbette o durumda da Türklerin HDP sini desteklerdim.(Tabi ki HDP gibi olacak, MHP, Perinçek gibi Mussolini rolünü üstlenmiş ajanlar ve ırkçı partileri gibi olmayacak veya Türkiye Türklerin diyen CHP gibi de olmayacak, en azından ortalama sosyal demokrat bir yapısı olaxak).

Sorunun temeli belli;

İNSANA DAYALI, LAİK! anlayış egemen olmadıkça aynı tencerenin 2 rezil ayağı olan dincilik ve milliyetçilik=ırkçılık batağıyla bu toplumlar daha uzun süre haramilerin elinde oyuncak olmaya devam edecek.

Biz o insan dışı sistemler ve harami anlayışların insan öğütme çarkına su taşımayacağız, ne senin ne de bir başkasının çevreden aldığı rezil ırkçı veya dinci ego-kalıplarının getirdiği aşağılık kompleksi bizi en azından beni hiç ırgalamıyor. Müstehak-sınız der geçerim...

Milliyetçilik ne ya? Dincilik, takım tutma siyaseti ahmaklığı ne?
Bunlar subjektif, sonradan çevre tarafından yüklenmiş sahte benlikler.
Bunların siyaseti olmaz.
LAİK OLMADAN SOLU ELEŞTİREMEZSİNİZ.
LAİK ANLAYIŞTA, DİN, MİLLET VEYA BENZERİ inanç, subjektif grupçuluğun vb siyasette anlamı yoktur, oluyorsa orada çağdışı anlayışlar hakim demektir.
Siyaset->Ekmek içindir, bilim içindir, sağlık içindir, hayat içindir, daha iyi yaşamak içindir, geçim içindir, dertlere deva bulmak içindir, insan gibi yaşamak içindir, kısaca yaşamın damarıyla ilgilidir, doğa ve yaşam mücadelesininin içinden NESNEL temellerden gelmeyen hiç bir lafazanlık siyaset değildir. bunların dışında kalan siyaset değil harami lafazanlığıdır ve sürü ve birbirini yiyen toplumlardan öteye gitmezler(örn: ortadoğu ve evet türkiye!)
Bahçeli siyaset mi yapıyor, perinçek denen truva atı? Subjektif esasın siyaseti değil ancak görüldüğü gibi subjektif laf salatası, tekerleme abuk, subuk safsata-ad-hominem lafazanlığı oluri ardısıra getirdiği HÜLOOOOOOOOĞĞĞĞĞ kitlesidir, ötesi yok.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 01-06-2018, 20:55
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bu biraz da eğitimle alakalı. Yurt dışında da cahil kişiler ya komünistlere oy veriyor ya da aşırı milliyetçilere.

Tuhaf bir ezen-ezilen ilişkisi var ama hayırlısı
Alt 01-06-2018, 20:58
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Irkçılık, insanların iddia edilen "ırklara" ait olan dışsal özellikler temelinde kategorize edildiği ve yargılandığı bir duygu, ideoloji veya algıdır. Hem kaldıki Türk dediğimiz ırk midir.
ırk, renk, dil, din, milliyet ya da milli ya da etnik köken gibi bir güdünün bir kişi ya da bir grubun göz ardı edilmesini ya da bir kişi ya da grup üzerinde üstünlük duygusunu haklı çıkardığına inanan ideolojidir .

Halkımızın birlik beraberlik direnci bu ırkçılık suçlamalarına başdan aşağ tam zıt . Irkçılıkta gelin birlik olalım diye birşey yoktur ?.

HDP ırkı olduğu için milliyetçiliği adeta (nationalizim), yani kendi etnik toplumunun özelliklerini yücelten ve onu mutlak bir şey olarak belirleyen ve insanların birliği beraberliğini abartılı arzunun sonucu olan bir ideoloji olarak tanımlamaya çalışıyor .

Oysa aksine, vatanseverlik, toplumun tümüne duygusal bağlılık anlamına gelir. Hdp vatanseverlik bağını kendi ırkı isteklerine göre etnik, kültürel, politik ya da tarihsel olarakta onun bunun milletine indirgemeye çalışıyor.Hdp, Toplumun birliği beraberliğini destekleyen yani topluluk olarak algılanan, toplumsal etiğe kök salmış bütün bağlılığı ifade eden görüşleri karalıyor. Bunların tümü aynı.
Partinin başkanı size kürdistanı komşu ülke yapıcaz diyorsa ,hedef belidir. Öyle spartacusun dediği gibi partinin içinde tek tükler olur diye bir şey yok. Ama şu sözü doğru "HDP de Türkiye Kürtlerindir diye bir bakış açısı görmedim" asıl meselede bu değilmi zaten.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 01-06-2018, 21:08
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bize ırkçı diyenler Apo'nun siyasî ayağına Sol diyor ne acayip ülke burası yav
Alt 02-06-2018, 17:52
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bize ırkçı diyenler Apo'nun siyasî ayağına Sol diyor ne acayip ülke burası yav
O kadar sol demiş sonunda da oyumu AKŞENER' e vereceğim demişsin bari İNCE' ye oy vereceğim deseydin.

Çok çelişkili gördüm seni.

HDP nin sol olup olmaması bir yana senin bahsettiğin partilerin solun yanından geçtiği yok.Türkiye'deki sol partiler TKP, EMEP, ÖDP, ESP dir.

ERDOĞAN' dan yana olmasa neredeyse MHP yi sol yapacaksın.

Pervin BULDAN' ın da yaptığı konuşma hatalarla doluyu.Başkan sanki HDP nin oyunu düşürebilmek için azami çaba sarfetti.PORTAKAL durumu kurtarmak için çok uğraştı ama nafile.Bu kafayla HDP baraj altında kalabilir.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 02-06-2018, 19:48
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Hdp sol bir parti degildir. Sol olmamakla birlikte, kurt partisi de degildir. Kurtculukle de bir ilgisi yoktur. Kurtler o partiye oy verenlerin bir bolumudur sadece. Biz asgari ucretle gecinmeye calisirken, tum parti milletvekilleri binlerce TL alip, zenginlesmektedir. Geleceklerini garanti altina almaktadirlar. Halk fakirken, vekili zenginlesiyorsa tum millet-vekillerine tukureyim ben.
Alt 02-06-2018, 21:29
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

- 90'lardaki HADEP'in devamıdır.

Ben PKK olayının bu şekilde siyasallaşmasını istiyorum. Silahlı mücadele olacağına mecliste HDP olsun, ne istiyorlarsa konuşarak ifade etsinler.

Ama aynı şeyi dinciler için düşünmüyorum. Dİnci unsur / faşist unsur hepten olmamalı çünkü demokrasi karşıtı. Bunlar demokrasi karşıtı değiller sadece ayrılıkçı.
Alt 03-06-2018, 07:12
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Leonardo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- 90'lardaki HADEP'in devamıdır.

Ben PKK olayının bu şekilde siyasallaşmasını istiyorum. Silahlı mücadele olacağına mecliste HDP olsun, ne istiyorlarsa konuşarak ifade etsinler.

Ama aynı şeyi dinciler için düşünmüyorum. Dİnci unsur / faşist unsur hepten olmamalı çünkü demokrasi karşıtı. Bunlar demokrasi karşıtı değiller sadece ayrılıkçı.
Nasıl demokrasi karşıtı değiller sandığa giden vatandaşa yaptıkları baskı ne oluyor ?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil