Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-09-2021, 11:21
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peşin edit: bu msj forum kirlerine taşınabilir.

Forumda üyeyim. Yöneticilere akıl vermeye kalkmam.

Düşünce namusu olmayan, nevrozlarını tatmin etmek için burda zırvalayan üyelerin ortak bir özelliği var.
Yazdıkları metinlerin içerdiği altmetinlerin farkında değilmiş numarası yapıyorlar.

Edepsiz tam bu tiplerden.
Ahlaklı ve yıldıztozu da zaman zaman bu tarz provokasyonlar yapıyor.

Arabın allahı malarınız karılarınız oğullarınız imtihandır derken kendine erkekleri muhatap alıyordu.
Tamamen arabın allahı ile aynı mantıkla ve dille
"Karılarını ortak kullanan komünistler" türünden iğrenç alt metin barındıran mesajlar yazan mülkiyetçilere antkanser'in tepkisi sonuna kadar haklıdır.

Bu mülkiyetçilere anlayacakları dilden şu kadarını söyleyeyim.
Siz karılarınızı efendilerinize sunarsınız zaten.
Komünistlerin efendileri yoktur.
Alt 10-09-2021, 11:59
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

khaos Diyor ki
"Karılarını ortak kullanan komünistler" türünden iğrenç alt metin barındıran mesajlar yazan mülkiyetçilere antkanser'in tepkisi sonuna kadar haklıdır.

Nasıl yani? @ahlaksız böyle bir başlık, cümle mi kurmuş?

Swinger yapmak isteyen yapar. Bunun ahlakla, ahlaksızlıkla ne alakası var?

Bizene insanların, özelinden, seçimlerinden v.s.

Ayrıca, "kadınlar erkeklerini ortak kullanınca" mantığıda baya yerinde, doğru bir tespit(ironi) olmuş.
Alt 10-09-2021, 15:09
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bay beykın

Çok sık kullandığım bi cümle vardır
"Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz"
Siz henüz o kırk kişiye dahil değilsiniz.

Şöyle mi demiş öyle mi demiş diye zarflamaya kalkma, sevmiyorum bu tarz şark kurnazlıklarını.
Nerde ne dediğini izah etsem bu defa beni niyet okuyuculuğu yapmakla itham edeceksin
Boşuna mevzuyu uzatmayalım
Alt 10-09-2021, 17:45
Üyeliğini Sonlandırmış

Bay keyos,
Ben o işlerden, kurnazlıklardan hiç anlamam. Zaten niyet okumuşsun. Onun için uzatmayacağım. Umarım anlamışsındır.
Alt 10-09-2021, 18:13
Üyeliğini Sonlandırmış

ahlaksız Diyor ki
Anayasa hukukçusu Ersan Şen, laikliğin tartışıldığı bir tv programında ''inanmamakta inançtır'' dedi.

Bak güzel kardeşim, Yok muhammex diye biri yoktur, Orada kast olunan Jesus' dur v.s. v.s. gibi iddialara kulak verip. Bunları ciddiye alıp, araştırmalar yapan birisin. Düşüncelerini görüşlerini, alıntılarını paylaşıyorsun. Katılmasamda düşüncene saygı duyuyor geçiyorum.

Ama yukarıdaki alıntın ve yorumun senin boyunu baya aşan bir meseledir.

Bir ateist olarak ben o bahsettiğin makaleyi okudum. Hukuk dilini sen arapça meal gibi bir çeviri sanıyorsun heralde.
Dinler hakkında herkes fikir ileri sürebilir. Sen hocamısın, sen müslümanmısın, sanane, ne anlarsın diyenlere "hop" dur bakalım diyebilirsin. Çünkü sonuçları seni doğrudan ilgilendirende bir meseledir aynı zamanda.

Ateist ve diğer inaçlar lehine bir yorum/ tespit/ bilirkişilik sonucu hasıl olmuşsa eğer, sen buna hiç burnunu sokamazsın... Hukuk dilin var mı? Yok. Getirecem "o halkı kin ve düşmanlığa sevk...." ceza maddesine binaen kaleme alınmış makaleyi taşıyacam buraya tartışabilecekmisin? Yok. E o zaman baba boş yapmayacaksın. Sanal, uyduruklar üzerinden okumalara devam edeceksin...

Anlamaman gayet normal, sanki orada gerçekten öyle bir sonuç varmış gibi aksetmen ise hiç doğru değil!. Dediğim gibi sen sanrılara, masallara yoğunlaş. Olguları, somut gerçek bilimleri o dile vakıflara bırak...
Alt 10-09-2021, 18:30
Üyeliğini Sonlandırmış

Sen diyorsun ki," koko" uyutucu değildir. Bunun(uyarıcının) "uyutucu" torbasında işi nedir?
Alt 11-09-2021, 02:13
Üyeliğini Sonlandırmış

edep yahu Diyor ki
Bende Diyorum ki İşte :

İnanmak Bambaşka Bir Şeydir. İnanmamakta Başkadır. Lakin İnanmayacağım Diye Yalan Söylemek İftira Atmak Ve Gerçekleri Çarpıtmak Bütün Bütün Başkadır !...

Sizler zararlısınız. Hatta Taliban ve Işid' den bile tehlikelisiniz. Sizin şerrinizden ulu Zeus, Odin bizleri korusun...
Alt 11-09-2021, 02:16
Üyeliğini Sonlandırmış

Yiyorsa koy sandığı ortaya da millet yiğit görsün... Niye kaçıyorsunuz? Madem o kadar başarılısınız. Ülke uçuyor kaçıyor. Sizin oylarda bu mantıkla en az %60-70' e uçar.

Geniş geniş o vakit şeriatta getirirsiniz. Meriatta, tabi işinize gelirmi orasını bilemem..
Alt 11-09-2021, 03:16
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın EdepYahu,

Sizi de kırmak istemiyorum ama benim yazdıklarımdan pek birşey anlamadığınızı da görüyorum. Ezan sesinden uzağa kaçan insanlara gelip burada bangır bangır ezan okuyor gibisiniz. Söze başlarken bismillah, arada inşallah maşşallah biiznillah, ayet yazarken Arapça harfleri de yazıyorsunuz, bunları kime yazıyorsunuz? Bu ritüelden, nakaratlardan bize ne? Burasi islami bir forum değil ki.

Alıntılama meselesine gelelim. Başkalarının görüşlerini, yazılarını aynen alıntılamasanız bile, yazdıklarınız aynı kapıya çıkıyor. Neticede hiç biri kendi fikriniz değil, aklınıza takılan bir şey olunca islami sitelerden, kitaplardan, "alimlerden" bulup hap gibi yutmuşsunuz.

Her dönemde karşıt görüş ortaya çıkmış, diğerleri oturup dini nasıl kurtarırız diye düşünmüşler, birşeyler zırvalamışlar, aralarından felsefeyi, bilimi yasaklayan olmuş, kafa kestiren, deri yüzdüren, işkence ettiren, diri diri yaktıran da olmuş, katliam yaptıran da. Onlara alim denmiş, bunların yazdıklarını İncil'in, Kuran'ın yanıbaşına yerleştirmişler, bunların yazdıklarının aksini söyleyene din düşmanı demişler. Bunlardan sonra yazanlar da bunları doğrular biçimde yazmışlar. Böylece bunların yazdıkları silsile yoluyla günümüze dek gelmiş. Zaten elinde tuzluk bekleyen size de bir güzel ezberletmişler.

Foruma ilk geldiğinizde "ben deisttim, ateisttim, islama döndüm" gibi birşeyler yazmıştınız. Bilinçli, onurlu bir deistin, agnostiğin, naturalistin, ateistin hristiyanlığa, islama dönme potansiyeli benim şu andan itibaren krem peynire tapma potansiyelim kadardır. Onursuz biri "konjonktür islamdan yana, dur ben bundan nemalanayım" diye düşünüp islama girmiş taklidi yapabilir.

"Beni Allah konuşturuyor" cümlesi ile "ben deisttim, ateisttim, islama döndüm" cümlesini birleştirince, bismillah, inşallah, maşşallah biiznillah kelimelerini kullanma sıklığına bakınca, ağdalı üslubunuza bakınca ortaya pek de düşünen bir insan profili çıkmıyor.

Yazdığınız yazılarda her kelimeye büyük harfle başlamanız sizi alim göstermiyor. Başka forumlarda saygı gösteriyor olabilirler, burada gösterilmez. Türkçe'de özel isimlerin ve cümlenin ilk kelimesinin baş harfi büyük yazılır. Büyük harf noktadan sonra geldiyse anlarız ki yeni cümle başlamış, nokta yokken geldiyse anlarız ki o kelime özel isimdir. Bu kurala uyarak, anlayarak, vurgulayarak okuma yapan kişiler için sizin yazılarınızı okumak işkence görmeye denk özel çaba gerektiriyor, okuyucuya bir kaç kat fazla zaman harcatıyor. Bunun için sizi uyarmıştım. "Benim üslubum bu" gibi birşeyler söylediniz. Bunu bile bile yapıyorsanız mesajlarınızın okunmaması için yapıyorsunuzdur, o halde bu foruma bilgi alışverişi için gelmediniz. Yok gerçekten bunu bir üslup olarak görüyorsanız kusura bakmayın ama başkasına saygısı olmayan lümpenin birisiniz.

Sizi bilim nedir, bilgi nedir vs, bunları tartışmaya çağırdım, böylece "alim" dediğiniz kişilerinin "alimliğini", yazdıkları zırvaların "bilgi" olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğini tartışırız diye umuyordum.

Size metod önerdiğim bir mesaj vardı, öyle alakasız ve tribünlere oynayan bir cevap verdiniz ki, o cevabı okuyup hayatta kaldığım için hala kendimi kutluyorum. "Anlamamış olabilir" diye iyi niyetli düşünüp önerdiğim metodu tekrar attım, sizden tık yok.

Şimdiye kadar benim mesajlarımı doğru anladığınıza dair herhangi bir ipucu göremedim. Aynı durum Khaos, "içtenlik" ve marcos adlı üyelerimizin mesajları için de geçerli. Ya bizim değindiğimiz konular islami kapsama alanınızın dışında kalıyor, ya bilerek cevap vermiyorsunuz.

Sizinle iletişim zor.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 11-09-2021, 09:09
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EdepYahu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben Uyku İle Uyanıklık Arasında İken biri Gelip Bana Ezânı Öğretti." Dedi. Hz. Ömer De Aynı Rüyâyı Görmüştü.
Biri !
Tanrınız mı ?
Cebrail mi ?
Muhammed mi?

Belliki önemsiz " biri "

Mesela o birisine neden hz. biri r.a falan demiyorlar.

Ben Uyku İle Uyanıklık Arasında İken hz Biri r.a Gelip Bana Ezânı Öğretti." Dedi. Hz. Ömer De Aynı Rüyâyı Görmüştü.

Edepli muhterem
Demekki ruyada görülen uyduruk kahraman öyle saygınızı hak eden " biri " değil. galiba

Önerilen Siteler

Etiket
karmatiler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil