Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-10-2017, 11:49
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neden islam dini ve onun kitabı arap ça okunuyor İslam a çağrı olan ezan bir ülkenin kendi dili ile niçin yapılmıyor.?
Allahla kul arasına niçin ara bir sınıf giriyor.?

İhsan Eliaçık Niçin Muhammedin dini kerbela da bitti diyor.? Ne demek istiyor.?
Alt 08-10-2017, 12:05
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

İhsan Eliaçık Niçin Muhammedin dini kerbela da bitti diyor.? Ne demek istiyor.?
"Sosyalizm" soslu "İslâm"ı kakalamak için.
Bu gün kitlelerin inanıp kabul ettiği İslâm var oldukça, kendi algıladığı "İslâm"ı kimselere anlatamaz.

Öte yandan, dünyada yaşayan 7 milyar insanın hepsi ayrı ayrı hayal ettiği zengin-müreffeh hayâta kavuşsa içlerinden ne kadarı daldıkları zevk-u safâ içinde Tanrı'yı hatırlar acabâ ?
Ama şimdi nasıl ki kimimiz "Tanrının var olması mümkündür" diyorsa bu "mümkün olma" hâli o zaman da mümkün olacaktır.

Ne var ki, arayan, bulan olur mu; işte o şüpheli...
Alt 08-10-2017, 12:17
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Soru.
İslam peygamberi Muhammed öldüğünde canaze namazını kim kıldırdı.? Defin sırasında kaç kişi vardı ?
Niçin 3 gün sıcakta bekletildi ?
Bu 3 GÜN bekletilen cenazeye niçin Bekir Ömer Osman Muaviye katılmadı.?

Kaynak İ.Eliaçık.
Alt 08-10-2017, 16:19
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Bence, " Müslümanlara sorular " şeklinde açmış olduğunuz başlık...;

" 2- Aşağıdakilere Benzer Başlıklar Açmayınız Aşağıdakilere benzeyen tarzda, genelleme içeren veya demagojik başlıklar açmayınız: -Mutlaka Okuyun -Çok önemli -Müslüman arkadaşlara duyuru -Mümin kardeşlere -Müslümanlar cevap versin -Ateistler cevap versin -Yapmayın kendinize gelin! -Bırakalım kitapları -Cahil kalmayın -Evrimcilerden bilgi istiyorum "

Forum Kuralları 2. maddesi gereğince açılamayacak tarzda bir başlıktır ...

Tabii yanlış yorumlamış olabilirim, ancak öyle anlaşılıyor.Bir forumda 3.000 e yakın mesaj ve başlığı yayınlanmış ve bir gurup üyeliği de bulunan bir katılımcının artık bunu biliyor olması gerektiğini düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 08-10-2017, 23:26
Cercis Hz Circis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cercis Hz Circis Cercis Hz Circis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kaç kere Peygamber ve kitap göndermesine rağmen, her defasında kendi dinini hurafesiz anlatmakta ve temiz tutmakta beceriksizlik sergileyen allah'ın evrendeki tek ve gerçek tanrı olduğuna nasıl inanabiliyorsunuz?
Alt 08-10-2017, 23:48
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Bence, " Müslümanlara sorular " şeklinde açmış olduğunuz başlık...;

" 2- Aşağıdakilere Benzer Başlıklar Açmayınız Aşağıdakilere benzeyen tarzda, genelleme içeren veya demagojik başlıklar açmayınız: -Mutlaka Okuyun -Çok önemli -Müslüman arkadaşlara duyuru -Mümin kardeşlere -Müslümanlar cevap versin -Ateistler cevap versin -Yapmayın kendinize gelin! -Bırakalım kitapları -Cahil kalmayın -Evrimcilerden bilgi istiyorum "

Forum Kuralları 2. maddesi gereğince açılamayacak tarzda bir başlıktır ...

Tabii yanlış yorumlamış olabilirim, ancak öyle anlaşılıyor.Bir forumda 3.000 e yakın mesaj ve başlığı yayınlanmış ve bir gurup üyeliği de bulunan bir katılımcının artık bunu biliyor olması gerektiğini düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...

Haklısınız... tamamen katılıyorum.

Maalesef şimdiye kadar bulunduğum forumların hiç biri kendi kurallarına uymuyor. Özellikle de disiplin kurallarına...
Alt 09-10-2017, 00:13
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tabii yanlış yorumlamış olabilirim, ancak öyle anlaşılıyor.Bir forumda 3.000 e yakın mesaj ve başlığı yayınlanmış ve bir gurup üyeliği de bulunan bir katılımcının artık bunu biliyor olması gerektiğini düşünüyorum.
Bu forumun birincil amacının sorgulamak/sorgulatmak olduğunu sanıyorum.
Başlığı gayet bilinçli olarak açtım. Başlığı açmamın ve sorular sormamın bana herhangi bir katkısı yoktu. Soruların cevaplarını ben aramıyorum, sadece müslümanların ve tüm insanların bu sorunlardaki çelişkileri görmelerini istiyorum.
Yani aslında bunlar bir soru değil, sorun.

O halde her ayetle ilgili farklı başlıklar açmayalım, hepsini tek bir başlıkla ''kurandaki çelişkiler'' altında inceleyelim? Uygun olmazdı herhalde.
Farklı sorunların farklı başlıklar altında tartışılması daha uygun olacaktır.

İmzanızdaki yazı: "Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi"
Başlığı açmamdaki en genel sebep tam olarak bu.
Alt 10-10-2017, 23:19
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu forumun birincil amacının sorgulamak/sorgulatmak olduğunu sanıyorum.
Başlığı gayet bilinçli olarak açtım. Başlığı açmamın ve sorular sormamın bana herhangi bir katkısı yoktu. Soruların cevaplarını ben aramıyorum, sadece müslümanların ve tüm insanların bu sorunlardaki çelişkileri görmelerini istiyorum.
Yani aslında bunlar bir soru değil, sorun.

O halde her ayetle ilgili farklı başlıklar açmayalım, hepsini tek bir başlıkla ''kurandaki çelişkiler'' altında inceleyelim? Uygun olmazdı herhalde.
Farklı sorunların farklı başlıklar altında tartışılması daha uygun olacaktır.

İmzanızdaki yazı: "Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi"
Başlığı açmamdaki en genel sebep tam olarak bu.

Merhaba,

Sevgili Yıldıztozu bu başlığı sizin bilinçli veya bilinçsiz açıp açmadığınız değil benim mesajımın ana ekseni...Sadece ve sadece " Forum Kuralı " uygulanmak için mi konur, yoksa çiğnenmek için mi?

Forum Kurallarını ben koymadım sevgili Yıldıztozu...Orada kurallar yazıyor...İlla ki kuralların dışına çıkmamız mı gerekir derdimizi anlatmak için...?

Diğer yandan yukarıdaki ilk mesajıma karşılık yapmış olduğunuz savunuya bakınca şunu düşünüyorum...:
Bilinçli olduğunu düşünen kişiler dahi KURAL tanımazken, KIRMIZI ışıkta geçen bilinçsiz insanı nasıl eleştirebiliriz ki...?

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 24-10-2017, 17:00
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sorum müslümanlara değil de , müslüman avukatlığına soyunanlara ..Forumda bu tip bir kaçtane var galiba.

Nuzul sırasına göre , ikinci sırada yer alan Kalem suresinin , ilk ayetlerinde , Tanrı nın hedef gösterdiği ve peygamberine muhalefet eden kişi yada kişiler kim?

Bildiğim kadarı ile peygamber uzunca bir süre Tanrı! nın kendisine vahiy ettiğini yakınları haricinde kimselerle paylaşmadığı halde ve gizli bir şekilde yaydığı halde ( islam din ulemaları bu şekilde olduğunu söylüyor)

Nasıl oluyorda , daha ilk sure iner inmez ve mekke eşrafından kimse , onun ne peygamber olduğunu nede kendisine Tanrı ! Sözü indirildiğini bilmemesine rağmen , ortada bir tek ALAK suresi var iken ve bu surede kimseye bir tehdit içermezken , Kalem suresinde Tanrı ve peygamberi birileri ile kavgaya girişiyor.

Evet İslam dini büyük bir din , yanlış anlaşılmasın , coğrafya ve toplum olarak büyük bir din ancak içerik olarak büyük değil. Kendi içerisinde ki sorun , çelişkileri daha büyük.

Foruma sevgiler
Alt 24-10-2017, 23:25
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sorum müslümanlara değil de , müslüman avukatlığına soyunanlara ..Forumda bu tip bir kaçtane var galiba.

Nuzul sırasına göre , ikinci sırada yer alan Kalem suresinin , ilk ayetlerinde , Tanrı nın hedef gösterdiği ve peygamberine muhalefet eden kişi yada kişiler kim?

Bildiğim kadarı ile peygamber uzunca bir süre Tanrı! nın kendisine vahiy ettiğini yakınları haricinde kimselerle paylaşmadığı halde ve gizli bir şekilde yaydığı halde ( islam din ulemaları bu şekilde olduğunu söylüyor)

Nasıl oluyorda , daha ilk sure iner inmez ve mekke eşrafından kimse , onun ne peygamber olduğunu nede kendisine Tanrı ! Sözü indirildiğini bilmemesine rağmen , ortada bir tek ALAK suresi var iken ve bu surede kimseye bir tehdit içermezken , Kalem suresinde Tanrı ve peygamberi birileri ile kavgaya girişiyor.
Kalem süresi iniş sırası olarak 2. Değil 35. imiş.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil