Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-09-2007, 10:18
okinono
Üye Değil

Standart Okur Yazarlık için gerekli olan donanıma sahip olmak nedir?

Tarih: Sal Eyl 18, 2007 9:49 am Mesaj konusu: Re: Kendini Müslüman Sananlar *

--------------------------------------------------------------------------------

okinono demiş ki (Mesaja Bak): *‹ Seçim › ‹ Genişlet › *
Okur,

Mealler ile bu işi olmaz diyorsun ama, filinyerine dünyayı yerleştirip Kuran'dan ebced ile tarih çıkarmayı caiz görüyorsun. *Ebabil kuşlarının helak ettiği orduların emrine klavuzluk yapmaya gelince hangi mealden yararlanıyorsun acep, Hayrat çeşmesinden mi? Bravoların basıldığı Matbaaaların cenahından mı acep!! *

Bence siz önce bir kuran alın elinize ve ayetlerini saymaya başlayın. Mealli olmasın kafanız karışır

6666 ayeti bulunca orda durun. Aman bir yere kıpırdamayın. Nur Locası kardeşleriniz gelip ordan sizi alacaklar *

Unutma okur arkadaş, Sazan bir balıktır. Suda yaşar.

Selamlar *
Taktik güzel... O iddalarını ayrı bir topicte açta tek tek cevaplayayım.Sonrada balıkların tarihçe-i hayatını konuşuruz senle....

--------------------------------------------------------------------------------

"Nice alimlerle münazara ettim, hepsini yendim; cahilere ise yenildim" İmam-ı Şafi
........................

Sayın Okur,
Buyurun dinliyoruz. *
Taktik konusunda üstünüze olmaz. Ne haddimize size taktik uygulamak.

İlk sözü size bırakıyorum.
..........
İmam şafii'den değil ama idare edin artık,

Bana cemaatini söyle, sana banka hesabının tutarını söyleyim (Okinono)
Alt 18-09-2007, 10:40
Üye Değil

Standart Re: Okur Açtım Başlığı buyur.

Ilk sozu ben alayim, sitenin tuzugu geregi uyeleri hedef alarak duelloya davet eder gibi baslik acmak yasaktir. Ikinci husus, bir yazinin etkisini icerigi belirler, harflerin buyuklugu degil. Burasi paylasma ve ogrenme amacli bir forum, liselerarasi munazara yarismasi degil. Umarim bu elestirilerimi yapici anlamda degerlendirir ve bana darilmazsin.
Alt 18-09-2007, 10:46
Üye Değil

Standart Re: Okur Açtım Başlığı buyur.

okinono";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bana cemaatini söyle, sana banka hesabının tutarını söyleyim
“Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” (Albert Einstein) şimdi senle münazara etmezden evvel aklındaki yüzlerce yanlış bilgiyi temizlemek gerekecek... Çok zor bir iş...
Alt 18-09-2007, 11:05
okinono
Üye Değil

Standart Re: Okur Yazarlık için gerekli olan donanıma sahip olmak ned

Bir harekatın üstadını düşünün ki, küfrü mutlakın belini kırmak için 90 yaşını feda etti denilsin bir tek şakirtin kıymetini binler dünyaya değişmesin,

Sonra da,
Nurcuyum diyen bir de çıksın desin ki ,
"aklındaki binlerce bilgiyi temizlemek lazım. bu da zor iş."

Halbuki Risale i Nur larda ki feyzin kimi nerde ne zaman etkileyeceğini siz bilemezsiniz değil mi? Hatta gizli komitenin biçare muhbirleri bile gelip dinleyip hisse alırken bu asırda ne oldu da adam beğenmez oldu yeni nurcular.

İmanı kurtarmak için binler baş feda ettiğini söyleyen bir ağacın , böyle meyvelerini görmek çok hazin.

Sizinle konuşmak beyhude bayım. Abileriniz gelsin. Sizinle tartışamam. Szi daha Nurculuğun amacını , yöntemini ve sabrını ve kaynaklarını *öğrenememişsiniz çünkü.

Bir ipucu; "Dikkat edin Bunlar eskilerin masallarıdır ayetine muhatap olmayın."

Okur; devamlı okumuşsunuz. Bu okuduklarınızı biraz bilgiye tedavül edin bence.

Selamlar

.....
Respendial,

Uyarınız gereği başlığı değiştirdim. Ama büyük harfleri değiştiremedim. Forum yöneticisi müdahele ederse sevinirim.

Sırtımda ki akrebi söyleyene kızmak olmaz aksine müteşekkir olmak gerekir.
Sevgiler.
Alt 18-09-2007, 11:41
Üye Değil

Bir harekatın üstadını düşünün ki, küfrü mutlakın belini kırmak için 90 yaşını feda etti denilsin bir tek şakirtin kıymetini binler dünyaya değişmesin,

Sonra da,
Nurcuyum diyen bir de çıksın desin ki ,
"aklındaki binlerce bilgiyi temizlemek lazım. bu da zor iş."
Turan Dursun forumunda bunu yapamam.. Envar1299@hotmail.com * Arada büyük fark var..

Halbuki Risale i Nur larda ki feyzin kimi nerde ne zaman etkileyeceğini siz bilemezsiniz değil mi? Hatta gizli komitenin biçare muhbirleri bile gelip dinleyip hisse alırken bu asırda ne oldu da adam beğenmez oldu yeni nurcular.

İmanı kurtarmak için binler baş feda ettiğini söyleyen bir ağacın , böyle meyvelerini görmek çok hazin.
Ağzınız iyi laf yapıyor.Nasıl iki kelime edilipte karşındakini susturabilirsinzi kurslarına girmişsiniz anlaşılan.Adam beğenmeyen yok.Sadece bir cümle okuyupta içinde 10 tane önyargı safsata ve yanlış bulan bir nurcunun edeceği en normal kelamı ettim...
Sizinle konuşmak beyhude bayım. Abileriniz gelsin.Sizinle tartışamam. Szi daha Nurculuğun amacını , yöntemini ve sabrını ve kaynaklarını *öğrenememişsiniz çünkü.

Bir ipucu; "Dikkat edin Bunlar eskilerin masallarıdır ayetine muhatap olmayın."

Okur; devamlı okumuşsunuz. Bu okuduklarınızı biraz bilgiye tedavül edin bence.

Selamlar
En az on kere duymuşumdur bu lafı.En büyük silahları budur... "sen gitte abilerin gelsin" Kimin abisi ya hu? Abi dediğiniz madde ne? Yenilir mi içilir mi? Benim bi tane evde abim var hani babamın oğlu.Şayet onu diyosan onunla ne işin ola ki? Bırakın bu ucuz numarayı inandığınız değerler aşkına.Saygılı olun.Karşınızdakini aşağılamak neden bu kadar keyif veriyor size anlamıyorum..
Alt 18-09-2007, 11:52
okinono
Üye Değil

Yazmaya gelince Turan Dursun sitesine yazılıyorda akabinde aç bir topic diye salvolar sallıyorsunuz da , topici açınca mı burası yeri değil diyorsunuz.

Hiç kimsenin ne ailesi ile ne de abisi ile işim olmaz olamaz da. Eğer abi kelimesinden rahatsız oluyorsanız bunun muhatabı ben değilim.
Risale i nurlar da geçen bir cümleyi , bir ekol olarak bugünlerde rütbe haline getirenlere sormalısınız bu konuyu.
Ağzım laf yapmaz benim. *Kalemimle konuşurum.

Karşımadakini aşağılamak gibi bir tarzım hiç olmadı. olamaz da . Ancak karşımda ki kendisini hangi derekede görür ona karışmam.

Bir daha yazmazsanız sevinirim. Setleşebiliriz zira.

Baki selam.

Önerilen Siteler