Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2012, 01:59
Katibe Bartleby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katibe Bartleby Katibe Bartleby isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ayda 1 terabayt bişiler indiriyosun ama avatarın bile yok???
benim sabitdiskimde her gün avatar değiştirsem 10 yıl yetecek kadar resim var.
Alt 09-09-2012, 02:00
Üye

neyse uzatmayacağım. anlaşıldı sen bugün kafayı bana taktın ve gıcık aldın.
ben de dayım da ağzımızla kuş tutsak yaranamayız sana.
igeceler.
Alt 09-09-2012, 02:07
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

iyi geceler efendim ama kafa takma meselesi yok bende, ciddiyim bak kafa mafa takmadım sadece ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum ama sen yanlış anlamadığında ısrar ediyorsun.
Alt 09-09-2012, 02:17
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar merak ediyorum ben Trakya'da Türkiye de sanayinin ve elektrik üretiminin en yoğun olduğu yerde yaşıyorum güne ortalama 15 kere elektrik ve internet kesintisi yaşıyorum. siz nerelisiniz ve sizin oralardada böyle sorunlar varmı?

eskiden böyle değili her yıl daha beter oluyor ve sürekli zam olmasına rağmen hizmnet kalitesi 0
30 DK kesinti, bir kişi için bir şey ifade etmez belki, ama aynı anda bir bölge kesildiği an müthiş tasarruf edilir.

Mesken değil, Sanayi bölgelerinde daha çok yaşanır. Bu sorun İstanbul'un çeşitli semtlerinde de yaşanır. Örneğin ben 5 yıl çalıştığım bir bölgede -ki İstanbul'un ilçesi- neredeyse her cumartesi, hafta içi de 3 gün 45'er dk kesilirdi. Kesintiden ziyade, dert Jeneratör mazotu olurdu. İşletmelerde dizel yakıt kullanan jeneratörlerin motorları genelde tır motoru...

Meskenlerde de böyle standart kesilmeler yaşanıyorsa, kesinti olan yerleşim birimleri genelde ağzı var dili yok denecek yerlerdir. Yani seslerini pek çıkartamazlar. Anadolu'nun ücra köşelerinde de çok sık kesinti yaşayan yerleşimler vardır...

Arıza sebebiyle kesintilerde olabilir, fakat bu rutin değil münferit olmalı değil mi?

İnternete gelince, o elektrik gibi ne kadar harcarsan o kadar ödersin mantığıyla çalışmıyor. hal böyle olunca kesinti olmaması lazım. Kesinti olursa da aslında bu hukuka aykırıdır. Küçük kesintiler olabilir, ama atıyorum bağlanabilirlik %99 altına düşüyorsa aldıkları parayı hak etmiyorlar demektir.

Trafikte önemlidir. İnternet hattını kara yolu gibi düşünebiliriz. Trafik sıkışır, veri merkezleri kapasitesiz kalabilir, vezne kuyrukları oluşur gibi Kısaca alt-yapı önemlidir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (09-09-2012 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-09-2012, 02:20
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
30 DK kesinti, bir kişi için bir şey ifade etmez belki, ama aynı anda bir bölge kesildiği an müthiş tasarruf edilir.

Mesken değil, Sanayi bölgelerinde daha çok yaşanır. Bu sorun İstanbul'un çeşitli semtlerinde de yaşanır. Örneğin ben 5 yıl çalıştığım bir bölgede -ki İstanbul'un ilçesi- neredeyse her cumartesi, hafta içi de 3 gün 45'er dk kesilirdi. Kesintiden ziyade, dert Jeneratör mazotu olurdu. İşletmelerde dizel yakıt kullanan jeneratörlerin motorları genelde tır motoru...

Meskenlerde de böyle standart kesilmeler yaşanıyorsa, kesinti olan yerleşim birimleri genelde ağzı var dili yok denecek yerlerdir. Yani seslerini pek çıkartamazlar. Anadolu'nun ücra köşelerinde de çok sık kesinti yaşayan yerleşimler vardır...

Arıza sebebiyle kesintilerde olabilir, fakat bu rutin değil münferit olmalı değil mi?

evet, benim aklıma Türkiye'nin enerji ihtiyacını karşılayamadığı ve mecburen bu yönteme baş vurduğu geliyor.
Alt 09-09-2012, 02:26
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Mersin'de özellikle kış aylarında çok fazla elektrik kesintisi oluyor. Hemen hergün.
İnternet zaten hep sorunlu, açtırdığımız arıza kaydına en erken 2 günde cevap verip birilerini gönderiyorlar. Bu durumdan dolayı şikayet kaydı oluşturmak istediğinizde yine geri dönüş olmadığı için tekrar arıyor daha önce müşteri temsilcisi ile oluşturduğunuzu sandığınız şikayet kaydının aslında oluşturulmadığını öğreniyor bir de buna şikayet kaydı oluşturuyorsunuz. Sonra zincirleme şikayet kayıtları.
Ağız tadı ile online film izlediğimi bilmem. En az 50 defa kesilir. Hizmet kalitesi desen zaten 0.
Alt 09-09-2012, 02:33
Üye

Katibe Bartleby´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mersin'de özellikle kış aylarında çok fazla elektrik kesintisi oluyor. Hemen hergün.
İnternet zaten hep sorunlu, açtırdığımız arıza kaydına en erken 2 günde cevap verip birilerini gönderiyorlar. Bu durumdan dolayı şikayet kaydı oluşturmak istediğinizde yine geri dönüş olmadığı için tekrar arıyor daha önce müşteri temsilcisi ile oluşturduğunuzu sandığınız şikayet kaydının aslında oluşturulmadığını öğreniyor bir de buna şikayet kaydı oluşturuyorsunuz. Sonra zincirleme şikayet kayıtları.
Ağız tadı ile online film izlediğimi bilmem. En az 50 defa kesilir. Hizmet kalitesi desen zaten 0.

Bak aynı şeyi düşünüyormuşuz gel unutalım bu tartışmaları rica ediyorum
Alt 09-09-2012, 02:40
Üye

Bak aynı şeyi düşünüyormuşuz gel unutalım bu tartışmaları rica ediyorum

sana yarın avatar resmi hediye etcem.
iyi geceler.
Alt 09-09-2012, 02:44
Üye

Katibe Bartleby´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

sana yarın avatar resmi hediye etcem.
iyi geceler.
sağol iyi geceler
Alt 09-09-2012, 09:49
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ben ayda 1 terabayttan fazla bilgi indiriyorum internetten, sınırsız ve hızlı internet şart olduğu için sınırsız net kullanıyorum.
Burada gerçekten 1 TB demek istediniz değil mi? Eğer 1 TB demek istedi iseniz, bağlantı hızınızı merak ettim. Ayda 1 TB büyük bir rakam.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil