Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-08-2017, 14:41
Abdullah Rzayev Abdullah Rzayev isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

http://www.akevler.org/AkevlerMakale...Kardesi-Miryem Birde Bu dansı izleyelim. :-)
Alt 09-08-2017, 14:48
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Abdullah Rzayev´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Rezalet.
Alt 09-08-2017, 19:38
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesela felasife saçmalamış ve İncil'de Harun'un kızı ifadesini gösterip ''hani başka Harun yoktu'' demiş.
Hiç başka bir şey dememiş mi?

Ya soruyorum gayet normal değil mi? Neden Harunda, Musa değil? Musa ise hangi Musa? vs.

Bunda saçmalık aramak, kutsal olana soru sormak saçmalığından mı geliyor, afedersin ama bu da saçmalığın daniskasıdır.

Eğer gerçekte Meryem bahsettiğin o Harun'un kardeşi olsa, sadece Harun mu denirdi, yoksa şöyle mi denirdi?

Ey MUSA ve HARUN'un KIZ KARDEŞİ !...

Denirdi ki o zaman sen, yerden göğe kadar haklı olurdun.
Ee! ortada böyle bir durumda yok, Harun kim! sarı çizmeli Mehmet ağa.

Bunlar aslında kuranın tuzaklarıdır, neticede kendini tuzakçı ilan bir Tanrı var ve onun gösterdiğini de görüyorsan, tuzağa düşmüşsün demektir.
Ayna örneğini daha öncede vermiştim o yüzden gördüğüne daha dikkatli bak derim.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 09-08-2017, 20:53
Üye

Rezalet olan bölümler lütfen
Alt 09-08-2017, 23:57
Yasaklandı

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç başka bir şey dememiş mi?

Ya soruyorum gayet normal değil mi? Neden Harunda, Musa değil? Musa ise hangi Musa? vs.

Bunda saçmalık aramak, kutsal olana soru sormak saçmalığından mı geliyor, afedersin ama bu da saçmalığın daniskasıdır.

Eğer gerçekte Meryem bahsettiğin o Harun'un kardeşi olsa, sadece Harun mu denirdi, yoksa şöyle mi denirdi?

Ey MUSA ve HARUN'un KIZ KARDEŞİ !...

Denirdi ki o zaman sen, yerden göğe kadar haklı olurdun.
Ee! ortada böyle bir durumda yok, Harun kim! sarı çizmeli Mehmet ağa.

Bunlar aslında kuranın tuzaklarıdır, neticede kendini tuzakçı ilan bir Tanrı var ve onun gösterdiğini de görüyorsan, tuzağa düşmüşsün demektir.
Ayna örneğini daha öncede vermiştim o yüzden gördüğüne daha dikkatli bak derim.
Ben birçok kez ''gerçek İslam bu değilci'' Müslümanla tartıştım ama cidden söylüyorum onlar bile Kuran'ı bu kadar kurtarmaya çalışmadı. felasife yapma gözünü seveyim yazdığım şeyi tamamen alıntılasana.

İncil'de Harun'un kızı ifadesi Harun soyundan olduğuna vurgu için Elizabeth adına kullanılır. Bunda sorun yok. Sorun şu başka Harun yok o Harun kızı ifadesi Elizabeth'in tapınakta görevli Harun soyundan olduğunu vurgulamak adına kullanılmıştır. Yani Elizabeth'in babasının adı Harun değil Elizabeth Levililer'den yani tapınakta görevli olan kesimden , Harun soyundan. Yani Musa'nın kardeşi Harun. Daha ne kadar basit anlatayım daha nasıl açıklayayım cidden karanlığa anlatıyorum sanki.

Ayrıca felasife dostum, Arap zeki falan değil tuzak kuramıyor Arap daha Meryem'in kimin kızı, akrabası olduğunu bilmiyor Arap daha Musa zamanında Samiri halkının yaşamadığını olmadığını Samiri diye birinin yaşamayacağını bilmiyor Arap daha Haman'ın firavunla alakası olmadığını bilmiyor , Arap hiçbir şey bilmiyor ama sanırım siz Arap'ı ve ürününü o kadar çok kutsamışsınız ki Kuran'ın da dediği gibi Allah tuzak kurmuş bilim de etimoloji de tarih de karşılaştırmalı dinler tarihi de bu tuzağa düşmüş bir tek siz o mağaranın dışındaki Platon'un ışığını gören seçilmiş kişiler, o tuzağa düşmediniz.

Şu 2 gruptan hiç hazzetmiyorum: İslamcılar ve Gerçek islam bu değilci (Kuran aslında mecazcılar). Ve sanırım 2.gruba duyduğum antipati gittikçe bende nefrete dönüşecek. Bilimin aydınlığından kaçamayacaksınız tasavvuf da kaçamayacak üzgünüm. Yahudi masallarını, hristiyan paganlığını, Arap başucu masallarını acımasızca eleştirecek bilim ve size ancak ''orda onu demek istemiyor'' diyerek ufak ufak yol almak düşecek.
Alt 10-08-2017, 00:00
Yasaklandı

Abdullah Rzayev´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Rezalet olan bölümler lütfen
Hitap ettiği eleştirdiği kesime daha yazının başında ''şeytanlar'' diyen birinin yazısını eleştirmek bana yakışmaz. O yüzden benim yazdıklarıma sonra linktekine bakın rezalet hangisi fark edersiniz.
Alt 10-08-2017, 00:58
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben birçok kez ''gerçek İslam bu değilci'' Müslümanla tartıştım ama cidden söylüyorum onlar bile Kuran'ı bu kadar kurtarmaya çalışmadı. felasife yapma gözünü seveyim yazdığım şeyi tamamen alıntılasana.
Tabi alıntılarım ne demek, ta ki sen anlayana kadar da alıntılarım devam edebilir, sorun değil.
Anlayana kadar da demem, kabul etmen içinde değil, yanlış anlama, sadece ne demek istediği anlaman anlamında.
Sen şimdi Kuranı savunduğumu, dolayısıyla da İslamı savunduğumu mu anlıyorsun. Mevzuyu hiç anlamamışsın.

Kuran da ki Tanrı yalan dahil her türlü, kelime oyunlarını kullanıyor, bu kuranı savunmak mı?
Hiç bir inanan bunu diyemez! İmanı gider.

Sana hatırlarsan Kuranın ayna özelliği var, Tevratın da ayna özelliği var mı demiştim, sende bilememiştin.

Ben sana söyleyeyim; VAR! Tanrı orada da aynı yalanları, tuzakları kurmuş! Bunu gördüm, dolayısıyla her telde ayrı ayrı oynayan bir Tanrı var ki, bunu inananların görmesi zor, hatta imkansız.
Ama sen objektif araştırma yapıyorum diyorsun, objektivite doğru yanlış diye ayırmaz, meseleyi bütün olarak ele alır.
Atıyorum Tevrattan Kuranı yanlışladığın gibi, Kurandan da Tevratı yanlışlayabilmelisin, ya da doğrulayabilmelisin. Senin çalışma niyeyse tek taraflı.
Mesela ben sena yanlışsın diyebiliyorum, ama ben kitapları yanlışlamıyorum, aramızda ki fark bu birazda.

Aynaların özelliği baktığını göstermesinden ziyade, kişiye gösterdiğinin "ters" gösterir. Lakin kişi bu tersliği önemsemez, kendini görür, oysa orada terslik vardır. Bu kitaplarda aynı öyle ters gösteriyor, ve bende diyorum ki bu bilerek böyle olmuş, bilerek yapılmış. Mesele de Arabı, Yahudiyi falanı filanı aşar. Artık bunlar insanlığın zihinlerine çakılmış. Kim çakmış niye çakmış bununda bir önemi yok, önemli olan ortada bir tiyatro oynanıyor.
Tevratta, Tanrı kaç sözünü tutmuş, bunu bana söyleyebilir misin? 1 tane bile olduğuna inanmıyorum, tıpkı kuran da ki vaatlere de inanmadığım gibi. Kitaplarda ki Tanrı doğru şeyler yapmıyor.

Öte yandan kuranı da yok saymıyorum, o artık var mı var. İçinde de meseleler sıralanmış mı sıralanmış, yok saydığım anda kararımı da vermiş olurum ki kuranda zaten en çok karar verenlere kendini gizler, en azından yarısını gizler.
Ya iman edersin, inkar yönlerini gizler. Ya da inkar edersin iman yönlerini gizler. İnsanlar hem iman, hem inkar kisini birden o yönde bir çalışması yoksa bütününü göremez. Bu böyle maalesef.
Bu yönünü bildiğim için kuranın bu tuzak olayına düşmüyorum. Sana bunu bahsetmeye çalışıyorum, ama sen kuranı, islamı savunuyorsun diyorsun, hakikaten bir acayip.

Neyse Tanrıya dikkat et, her türlü Tanrıya dikkat et. İmzam da ki Tanrılarda dahil bu işe. İşin içine Tanrı girdi miydi, yandı gülüm keten helva.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 10-08-2017, 11:57
Üye

Kuranda Yahya(Yunanca Yuhanna) isminin ilk kez kullanıldığından bahs eder amma, Tevratta 2.Krallar bölümunde Yohanna ismine rastlıyoruz.İsanın havarilerinden birinin ismi Yahya.Şimdi bu çelişki nereden kaynaklanıyor? Luka 1. bölümden Zekeriyya çocuğun ismini Yahya koyarken akrabalardan hiç kimsede bu isim yok söyleniyor ve Kuranda ise bu hiç kimse yok şeklinde geçmiş.Çelişki bataklığı
Alt 19-07-2020, 19:38
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

1-Musa,Harun ve Meryem kardeşler..
2-Meryem,İsa'nın annesi..
Kuran bu iki Meryem'i,aynı Meryem ilan etmiş..Buradaki paradokstur..Peki..
Meryem'in mitolojik serüveni çok detaylı bir konu..Ugarit'te Anat'a,Sümer'de İnanna'ya,Mısır'da İsis'e karşılık gelen bu Meryem kavramının tarihi bir karşılığı olduğunu araştırmacı yazar Ahmed Osman belirtmiş..''Hristiyanlık;Bir antik Mısır dini'' kitabında,bu bahsedilen Meryem'in ünlü firavun Akhenaton'un ünlü karısı NEFERTİTİ olduğunu yazmış..Aknehaton'u Musa yerine,Akhenaton'un kardeşi Aaron'u Harun yerine,Akhenaton'un karısı Nefertiti'yi de Meryem yerine koymuş..
Evet,firavun Akhenaton'un AARON isminde bir erkek kardeşi olduğunu söylüyor..!
Aynı zamanda Akhenaton'un oğlu TUTANKAMON'un da İSA olduğunu söylüyor..!

Musa,İsa,Harun,Meryem;hepsi aynı anda yaşamışlar..Karmaşa bu yüzden..
''Ey Harun'un kız kardeşi'' deniyor ya,bu kişi Aaron'un kız kardeşi Nefertiti..Bu kadının 6 kızı var ve 6 kızından sonra bir oğlu oluyor bu çocukta Tutankamon,yani İsa..
Antik Mısır'da bir mesih kral beklentisi de var..Nefertiti'nin sonradan ana tanrıça İSİS'e dönüştüğü de söyleniyor..İsis,zaten Meryem'e tekabül ediyor..

Ahmed Osman'ın yazdıklarını başka kaynaklardan da kontrol etmek lazım..Yalnız bana mantıklı geliyor bu iddialar..Kuran'daki bu söylemleri de açıklıyor..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil