Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-02-2012, 20:41
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart Tc solunda homofobi

Gecen gun okudugum ve epeydir uzerinde dusundugum bir sorundur bu. Bulent Ersoy, Deniz Gezmis ile ilgili bir anisini anlatmis. "Deniz bana gazoz ismarlar ve ona sarki soylememi isterdi" demis. Bu aciklama uzerine Deniz Gezmis'in ailesi ve 68'liler vakfi buyuk tepki gostermis.

Kimisi, Deniz asla o tip insanlarla gorusmezdi demis, kimisi, "Deniz'in zaten gece hayati yoktu" demis. Abisi, " Deniz 18 yaşındayken Bülent Ersoy 13 yaşındaydi " diye itiraz etmis...vs

Bu itirazlarin hicbiri icin dogrudan "homofobi var" diyemeyiz. Ama, altinda yatan mantalitenin homifobi oldugu kesin. Cunku, mesela, Bulent Ersoy," Deniz benim gazinoma gelirdi" demiyor. Belki tesadufen bir vesile ile karsilasmis ve bu diyalogu yasamis olabilirler. O zaman neden " Deniz'in gece hayati yoktu, bu olay yasanmis olamaz" diye itiraz ediyorsun. Gece hayati oldugunu idda eden hicbir aciklama yapilmamis ki. Ikincisi, ornegin bu aciklamayi Bulent Ersoy yerine Emel Sayin, Muzayyen Senar, ne bileyim Baris Manco gibi bir sanatci yapmis olsa, 68'liler yine bu kadar ofkelenir miydi? Yani bu olay yalan bile olsa, bu denli ofkelenmenin alemi nedir? Netice de Bulent Ersoy sesiyle, yetenegiyle, egitimiyle ve yapmis oldugu albumlerle bu ulkenin en buyuk sanatkarlarindan biri degil mi? Neden bu insanin sanatini onore etmek yerine, ofkeyle saldiriya geciyorsun?

Fidel Castro ve Josef Stalin'in homofisini bilahare dile getirecegim. Ama oncelikle Turkiye solunda bulunan bu ikiyuzlu, mide bulandirici tavirdan bahsetmek istiyorum. Escinsel ve Transeksuel orgutleri, tekel iscilerine yemek goturdugunde, parti cephenin yayin organi, escinsellere agza alinmayacak kufur ve hakaretler etmisti. Soyalistler kendi aralarindaki tartismalarda "****" gibi hakaretleri hic yuzleri kizarmadan telaffuz edebiliyorlar. Fikirlerini begenmedikleri kesimlere veya ki$ilere "libo$, feto$.." gibi homofobik kelimeler uydurarak onlari asagiladiklarini dusunebiliyorlar.

Escinseller bu ulkede is bulamadiklari icin fuhus yapmak zorunda kalan, dislanan, asagilanan, hastanelerde saglik hizmeti almak zorunda kaldiklari zaman bile ayrimciliga ugrayan, bu ulkede belki de en con ezilen insanlardir. Gerci, toplumun ezici nufusunu olusturan yoksul halk kitlelerini "yobaz" diye yaftalayip, her turlu hakareti ve baskiyi reva goren bir soldan, escinsellere sahip cikmasini beklemek benim hatamdir.
Alt 08-02-2012, 20:50
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Iste bu var.Hatta kendine ateist diyenler bile homofobik olabiliyormus.Cok ilginc cok.
Alin size homofobikler.

Kimi insan direk soyluyor, kimisi caktirmiyor ama hepimizin vardir nefret ettigi insan gruplari.
Ben soylerim, internette kimden cekinecem.Musevi'lerden nefret ediyorum.Ama soykirim yapalim hadi demiyorum tabiki.Kil olmak baska, agzini burnunu kirmak baska.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 08-02-2012, 20:55
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Bu da Türk halk şiirinde homofobi:

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!

Konu murted tarafından (08-02-2012 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.
Alt 08-02-2012, 21:00
Yasaklandı

Murted, ekledigin videolar ile ne ima ettigini pek anlamadim ama mesela "amanin minnos minnos, yaktin beni minnos" ifadeleri ile bir kadina sesleniyor sanirim. O$ takisi feminen veya homofobik anlam katan bir takidir.
Alt 08-02-2012, 21:02
Moderator

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Murted, ekledigin videolar ile ne ima ettigini pek anlamadim ama mesela "amanin minnos minnos, yaktin beni minnos" ifadeleri ile bir kadina sesleniyor sanirim. O$ takisi feminen veya homofobik anlam katan bir takidir.
Mamoş ne peki?

No Religion No Cry

Alt 08-02-2012, 21:09
Yasaklandı

murted´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mamoş ne peki?
Yani evet ama istisnai bir hitap saniyorum.

Nono$, yumo$, g.to$...gibi ifadeler dogrudan homofobiktir.

Minno$, tonto$ gibi ifadeler kadinlara, cocuklara veya minyon canlilara ithafen kullanilir. Kesinlikle maskulen degildir.

Kizlar kendi aralarinda birbirlerine "sibo$, melo$, gulo$" gibi isimler takip samimiyet dile getirebilirler. Yani bu taki kesinlikle homifobik bir asagilama gayreti icerir. Ama konunun ana mesaji, libo$ kelimesinin homofobik olup olmamasi degil. Tartismak istedigim sey bu degil yani. Libos veya fetos kelimelerinin homifobik oldugunu dusunmeyenler, bu tip kelimeleri telaffuz etmeye devam edebilirler. Tamam mi murto$?
Alt 08-02-2012, 21:18
Moderator

Bunu sana bir başka bir forumda daha söylemiştim. İlgili ekin öyle bir misyonu yok. Oğlu Mehmet'i, Memoş diye seven ataerkil kültürle yoğrulmuş Ahmet bey oğluna eşcinsel mi demek istiyor? Ahmet beye senin oğlun öyleymiş de de gör bakalım anyayı konyayı.

No Religion No Cry

Alt 08-02-2012, 21:23
Yasaklandı

Ilgili ekin oyle bir misyonu olmadigi senin fikrin. Herkez ayni goruste olmak zorunda degil. O$ takisinin feminen bir anlam yukledigini destekleyen daha fazla ornek de verebilirim. Ayrica homofobik misyon yuklemiyorsa bu takinin asil misyonu ne, neden bu taki tercih edilmis sorusuna hicbir yanit alamadim henuz.

Ama bu basligin ana konusu libos'un homofobik olup olmadigi degil eger dikkat edecek olursan. Ana konu icerisinde verilmis alelade bir misal sadece. Libos'u tartismiyoruz yani

Konu jadi tarafından (08-02-2012 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.
Alt 08-02-2012, 22:10
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Çocukken çok okurdum Aziz Nesin,bir kitabında uluslarası bir müzik etkinliğinde Türkiyeyi temsil etmek için gönderilen Zeki Müren için ''Moskovaya Türkiyeyi temsilen Zeki Müren'i gönderdiler,****nin birini memleketin sanat güneşi ve temsilcisi ilan ettiler,memleketin halini sen düşün artık'' yazmıştı.

darkmasturbater´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben soylerim, internette kimden cekinecem.Musevi'lerden nefret ediyorum.Ama soykirim yapalim hadi demiyorum tabiki.Kil olmak baska, agzini burnunu kirmak baska.
Al benden de o kadar,sıradan Yahudilerle işim yok tabi,problem milliyetçi olanlarda,ama insan biraz araştırınca gerçekten o tutuculuklarından,birbirlerinin reklamını yapmalarından falan soğuyor.180 derece değişti onlar hakkındaki fikirlerim.

Edit:Mesajı attıktan sadece 5-6 saniye sonra baktığımda yazdığım hipne kelimesi **** haline gelmişti.Ya forumda otomatik sansür sistemi falan var,yada gezegenin en hızlı adminleriyle aşık atıyoruz.5-6 saniye diyorum,7-8 falan değil.

Konu rastaman tarafından (08-02-2012 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.
Alt 08-02-2012, 22:50
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Yine tipik jadı genellemesi-TC Solunda(başka TC yok, demek ki TC solu tümden böyle!).Tipik ülkücü gibi yazıyor yazınca da. (sosyal demokrasiye, insanların insan gibi yaşam istemine, insan hak ve özgürlüklerine, demokrasiye, sosyal taleplere ve muhafazakar-sağ görüş dışında kalan farklı fikirlere, 21. yüzyılda hala insanın insanı sömürmesine karşı bir alternatif aranmasına, bilimsel, demokratik eğitim istenmesine vb.vb karşı fobisi var)

İşin özünde homofobi mi demeli, yoksa feodalitenin etkisi midir bunu irdelemek daha anlamlı. Deniz ilah değil ki. Örneğin, Nuhoğlunun söylemleri de yaklaşımıda nefret çerçevesine oturuyor.. Bende eleştiriyorum, ama bu tür olguları, jadı gibi, genellemeci bir hezeyanla ele alamayız. Tüm geçmişin ister döneme ait olsun ister toplumsal yapının zamanla değişmesinden ve bir çok edinimimizi doğuştan aile, çevre ve okul kısaca toplumdan almışlığımızdan kaynaklı, geçmiş geleneklerin kırılamamışlığı olsun, tüm bunlar objektif ve anlamlı eleştirilerle ve tabi zamanla aşılır diye düşünüyorum(yani mutlak değiller.). Zaten O kuşaktan gelen herkes Nuhoğlu gibi düşünmüyor, bunu böyle göstermek jadının genellemeci, düşük düzeyli, kindar-fanatik taktiğinden ileri geliyor... işte bir örnek vereyim hemde hemen; Jadı, başbakanın ateistleri aşağılayan söylemlerine(atesitleri aşağılamasının altında yatan ise cinsel sapkınlık vb zihniyetidir, yani ahlaksızlık olarak görmesi vb...... LUT KAVMİ) ve topluma kendi anti-demokratik, ayrımcı ideolojisini ve sindirmeci(faşizan) yaklaşımını açıkdan dikte etmesine karşıt! homofobi eleştirisinde bulunmuyor? ne kadar kötü değil mi? tepki vermediği ve bir ülkücü kadar kemikleşmiş biçimde savunduğu kişi ülkenin başbakanı?

Neyse üzüm yemeyi bilmiyorsun, bari bağcı dövmeyi becerebilsen... (gerçekten güzel ve eleştirel bir konu olacakken, yazık ki yine mide bulandırıcı bir nemalanmaya, tipik jadı ötekileştirmesine dönüşmüş, insanın yazası gelmiyor.)

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (08-02-2012 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil