Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-04-2009, 01:40
abdulKADİR abdulKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abdulKADİR - MSN üzeri Mesaj gönder

diagoras´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Degerli abdulKADİR, sanirim saka yapiyorsun.
Yok ben gayet ciddiyim
islam mi kapitalizmle savasiyor veya emperyalizme karsi mucadele veriyor, sanirim ya tarih okumamissin ya da isine geldigi gibi konusuyorsun.
Bir üçüncü şıkkı seçme şansım olsaydı sevinirdim.
Sanirim dunyada Kapitalizm ve emperyalizme karsi en az mucadele vermis, en kolay teslim olmus ya da manupule olmus ulkeler islam ulkeleridir, sirf 1. dunya savasina bakman yeterlidir,
El-insaf yani. 1. Dünya savaşında islam ülkelerinin 1/3 'i zaten osmanlıydı. 7 cephede emperyalistlere karşı savaşılmadı mı?
''Ulu önderiniz'' bile, Trablusgarp'ta, Filistin'de komutanlık yapmadı mı işgalcilere karşı? Ve kurtuluş savaşı hangi güçle kazanıldı?
Buna benzer şekilde, Cezayirde, Libya'da ve diğer ülkelerde müslüman halklar ayaklanmadı mı? Arabistandaki işbirlikçileri saymazsak, bu ayaklanmalar ileri tarihlerde bağımsızlıklarını kazanmada faydalı olmadı mı?
Bu ülkeler emperyalizme karşı zafer kazandılar ama kimisi kapitalizme kimisi sosyalizme yenildiler.
Ama en son örnek İran... Hem emperyalizme hem kapitalizme galip geldi. Mahcup olacağın bir örnek varsa işte budur.
ikinci dunya savasinda zaten somurgeydiler hala. simdi allahini seversen uzerinde yasadiklari enerji kaynaklarini kapitalizme busekilde peskes ceken , icerdeki isbirlikciler ve islamin bu isbirlikcelere sundugu koyun surusu, islamin bunlari yontemede sagladigi inanilmaz kolaylik. yani bunu bu sekilde uzatip gideriz.
Dediğim gibi emperyalizmi yenip kapitalizme boyun eğdi müslümanlar. Ama bunda suç dinin değil. İslam düşünürleri içinden islamı sosyalizme yakın bulanlar çıktığı halde kapitalizm hiçbir şekilde kabul görmemiştir. Sekülerizmin ve militarizmin demoklasin kılıcı gibi müslümanların tepesinde sallandırılması, ne yazıkkı boyun eğmenin en büyük sebebidir. Bir de kapitalizmin dini dışlamayan yönü insanların bilinçlenmesini engellemektedir.
Yani herseyi soyle ama Emperyalizme karsi savasti, kapitalizmle mucadele etti deme ben gulmesemde cogu kisi gulup cevap bile yazmaz,
Gülmek iyidir arkadaşım. Sizleri istemden de olsa güldürebildiysem ne mutlu bana Ama söyler misin? 20 Y.Y. da emperyalistlere karşı sosyalistler ve mücahidlerden başka kimler savaşmıştır? Sosyalizm çöktü ve savaşı bitirdi. Ama müslümanların savaşı yer yer hala devam ediyor. Bunlara da gülebilecek misin?
islam ulkelerinde de mucadele eden olmutur ama su kesindir ki dunya halklari icinde emperyalizme karsi en az mucadele eden halklar islamin halklaridir, ( bazi istisnalari tenzih ediyorum).
Google'den ''islami hareketler'' başlığını taratırsan yanıldığını görürsün.
Son olarak belki benim bilmdeigim bir mucadeleyi biliyorsundur kapitalizme karsi , yazarsan sevinirim. belki mahcup edersin beni.
Hem emperyalizme hem de kapitalizme karşı başarılı olmuş tek bir devrim görünüyor şimdilik: İran. Ama bu kriz döneminde faizsiz ekonomik sistem arayışları batıda da artmıştır. Belki bu arayışlar kapitalizmin son çırpınışları olabilir.

Sosyalizmin sonu nasıl müslümanların sıcak savaşından (Afgan-Rus) sonra geldiyse, kapitalizmin sonu da müslümanların soğuk savaşıyla gelebilir ama kapitalizmin gerçek yüzünü henüz müslümanlar olarak görmüş değiliz. Gören müslümanlar sayıca azınlık ama belki başarıları büyük olabilir. (Mesela İspanya kökenli bir islami cemaat, kendine ait para birimi kullanımını arttırmaya çalışıyor: Altın-gümüş karışımı Dinar.)
[/quote]

''Erkek ve kadın kim iyi işler yaparsa imanla, kesinlikle onu yaşatacağız TEMİZ bir yaşamla.'' (16/97)www.temizyasam.net
Alt 24-04-2009, 02:38
diagoras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diagoras diagoras isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Degerli Abdulkadir,

- dunya savasinda islam dunyasinin hatiri sayilir bolumu emperyalistlerle isbirligi yapmistir.

- FKO islamci bir orgut degildir, googlda islami hareket diye aratip ispatliyorsan bunu sana bisey demiyorum.

- Iranda sanirim sosyalizm var, irandaki sistem dupeduz Kapitalizmdir hemde din parfumlu bir kapitalizm. istersen iranda is yapan amerikan sirketlerinide blimiyorsun su andaki aradaki onca yapma gerilime ragmen. avrupa merkezli siretleri hic saymiyorum,

- Yazdiklarini okuyan irani sosyalist bir devlet sanacak. Iran uluslararsi sirketlerin cirit attigi dupeduz kapitalist bir ulkedir, islam devrimiyle beaber bu ekonomik sistem din fasizmiyle taclandirildi. Sana bakilirsa muthis bir yonetim var orda. Gidip bir yasamayi dene istersen, seni geri cevireceklerini hic sanmam.

- Ben muslumanlar hic savasmadi mucadele etmedi demedim, hatta tenzih ettiklerim var dedim, fakat emperylistlere karsi mucadele vermeyen hangi millet var ki. benim bahsettigim konu, emperyalist ve kapitalistlerin islerini en rahat gorduyu toplumla musluman toplumlar.

- Daha temel insan haklarinin olmadigi toplumlardan bahsediyorsun ondan dolayi, sendikal yapilanmalardan , sivil toplum orgutlenmelerinden, grevlerden, sosylaizme giden yolda lmazsa olmazlardan olan gelismis sanayiden falan hic bahsetmiyorum bile.

- Umarim birgun ove ove bitiremedigin iranda yasama firsatini yakalarsin eminim cok mutlu yasarsin orda.

Herkese Saygilar.

İnanç, gerçeği öğrenmeyi istememektir. ~Nietzche
Alt 24-04-2009, 02:46
kaancan
Üye Değil

bak yine çareler hep yalanlarda arıyosun yapma kamilll!

öf leme örneğini ben düzeltmek zorunda kalıyorum;

ahkaf17.
Ana ve babasına: Öf be size! Benden önce nice nesiller gelip geçmişken, beni mi tekrar dirilmekle tehdit ediyorsunuz? diyen kimseye, ana ve babası Allah'ın yardımına sığınarak: Yazıklar olsun sana! İman et. Allah'ın vadi gerçektir, dedikleri halde o: Bu, eskilerin masallarından başka bir şey değildir, der.

çocuk anne babasına öf demiyor;muhammed sizi kandırıyor inanmayın diyor!
çocuk siden zeki olayın farkına varmış!

artık şu ayetleri çarptırmaktan vazgeçin! YETER!
Alt 24-04-2009, 03:52
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kamiloğlu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"ana babaya öf bile demeyiniz"

Bırakın onlara bağırıp çağırmayı "öf" bile demeyiniz diyor

üstad sen kuran-ı kerimin hepsini okuda gel

kandırmışlar seni

hemde fena

buna benzer yüzlerce ayet var bir gayrımüslimin bile uygulayabileceği

zaten bazı ayetleri ey insanlar diye başlaması mesela....
Aman ne müthiş ve etkileyici bir ilke.. Öf anam öf.....
Başka bulamadınız galiba.
Ayrıca birkaç yerde yetim hakkı yemeyin de der..

Koca Kur'an'da insanlık için öğüt olacak başka neler var.
Kadınları tarla yapmaktan başka yani.. Ve dövmekten başka tabii.

Kim kimi kandırmış..
Vah zavallı vah..
Demek yüzlerce benzer ayet var..
Hrisityanlığın ilkeleri çok daha fazla.
Ama onu reddeden sizler değil misiniz?
Bize göre o da sapık.. Tevrat da..
Çünkü bir şeyin az veya çok kötü olması bizi hiç ilgilendirmiyor.
Bizim için onun kötü olması yeter..
Alt 24-04-2009, 04:44
kaancan
Üye Değil

sevgili hacı

hiç zorlama arkadaşı;benim ilgiyle okuduğum yazı dizini kirletmeye çalışan arkadaşın durumu oldukça vahim az önce bir özel msj çekmişki;acımak bir tarafa insanların bu denli zavallı olabileceklerine inan şahit olmak inanılmaz üzücü...

din bu insanları tam bir psikozun eşiğine getirmiş;dinlerini ve saçma sapan ayetleri savunamayınca direkt saldırmaya,küfür etmeye ve ölüm tehtidleri savurmaya başlıyorlar...

düşünüyorum yaşadıkları şey çok açık bir şekilde ortadaaylaşılan psikoz...

görmediklerine inanıyorlar,cinleri,melekleri gördüklerine kendilerini bile inanmaya kadar götürüyorlar işi...

fakat hepsinin ortak tepkileri vermesi enterasan! belli bir kordinasyon varmış gibi ortak küfür dilini ve tehtid şeklini seçiyorlar? sanki tepkiler beyindeki tek bir fokal odaktan çıkıp tüm sistemde aynı işleme tabi tutuluyormuş gibi...ama asıl konu bu tepkilerini dizginleyebilmeleri için nasıl bir yardımda bulunabiliriz?

öneriler için şimdiden teşekkürler.
Alt 24-04-2009, 14:11
kamiloğlu kamiloğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

haci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aman ne müthiş ve etkileyici bir ilke.. Öf anam öf.....
Başka bulamadınız galiba.
Ayrıca birkaç yerde yetim hakkı yemeyin de der..

Kim kimi kandırmış..
Vah zavallı vah..
Demek yüzlerce benzer ayet var..
Hrisityanlığın ilkeleri çok daha fazla.
Ama onu reddeden sizler değil misiniz?
Bize göre o da sapık.. Tevrat da..
Çünkü bir şeyin az veya çok kötü olması bizi hiç ilgilendirmiyor.
Bizim için onun kötü olması yeter..
Peki üstad

senin ateist felsefende neler var görelim

İstersen stalinin polpotun ateist,kominist felsefesini okuyalım

yaptıklarını yazalım

o zaman anlarız

kim iyi kim kötü

Madem incil tam bir öğretiler kitabı ona inanın

ama yoook bunlar hep bahane
Alt 24-04-2009, 14:24
kamiloğlu kamiloğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Dövmek sevapmıymış kadınları,öyle bir ayet görmedim ben

haaa sen karı-koca arasındaki özel bir durum için gönderilmiş ayeti diyorsun

Sakın oraları anlatma ha direk dövmeye geç

Senin aydınlığın bu kadar işte

Senin o beğenmediğin ayetlerin hepsini çıkaralım

yine inanmayacağını kendinde biliyorsun bende

Burada iki kişiyiz birbirimizi biliriz

senin derdin bu değil

Bütün kutsallıkları yakıp yıkmak

tek derdin bu

Kötü mötü hepsi hikaye

Bütün kutsallıkları yakıp yıkmak

Sana göre ana babaya öf bile dememek bir meziyet değilki

Gerekirse onlarıda yıkıp geçersin

Senin kuralların yoktur

kuralsız bir dünya istiyorsun

tek derdin bu

Kötü mötü hepsi hikaye
Alt 24-04-2009, 14:35
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

2 cümle yazdık, ama bir feedback alamadık, 'hayırdır' ?

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 24-04-2009, 15:21
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateizmin belli bir felsefesi yok. Bir dogma ve inanç değil.
Her ateist iyi insan olmak zorunda. İlk koşulu o zaten.
Dinlerin ve Tanrı'nın reddedilmesi demek, onlarla ilgili ahlak anlayışının yeterili bulunmaması demektir.
Allah'ın İslam'da ahlak öğretisi eksiktir. Yalnız ekisk olsa.. Sapkındır ve çağdaş ahlak anlayışları karşısında son derece ilkel ve değersizdir.
Bana İslam'la ilgili tek bir değer gösteremezsiniz.. Ana baba saygısının bile olmadığını biliyoruz. Çünkü ana baba Müslüman değilse, Müslüman oğul tarafından öldürülebilirler. Ömer'in babasını öldürdüğü dedikoduları dolaşır etrafta..
Yani Müslüman'lar için ana baba bile değersizdir. Kadınların hiç bir değeri ve önemi yoktur.

Bir de sıkılmadan ateizmin felsefesini soruyorsunuz.
Sizin İslam felsefesinden bin kere daha üstündür.
Çünkü temeli iyi ve doğru insan olmaktır. Namuslu, gururlu ve onurlu insan olmaktır..
Köle olmamaktır. Bir inanç uğruna cinayet işlememektir.
Yalnız ana babaya değil, ister Müslüman olsunlar, ister putperest, bütün insanlara saygı duymaktır.

Evet.. Ben genel olarak dinlerden ve özel olarak İslam'dan nefret ediyorum. Çünkü onları insanlığın en tehlikeli tehditleri kabul ediyorum.
Ama onlara inananlara acıyorum. Onlar da ve siz de bu arada, İslam'ın ve dinlerin kurbanısınız..
Zavallılar..........
Alt 24-04-2009, 15:24
mehmet_k mehmet_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

selamlar
hacı kardeşim 3000 kitap okudun hala islamı anlıyamadın ona üzülüyorum.hangi islam günümüze kadar gelmiş? sen bence şu 3000 kitabı tekrar gözden geçir yada panteye sor gerçek islamı nerden öğrenebilirim diye.şu an yeryüzünde islamdan söz edilemez.islam olarak yaşayan çok az bölük pörçük gruplar var sadece.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil