Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-05-2010, 23:56
Deep Impact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deep Impact Deep Impact isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kuranda bulduğum bilimsel hata

Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı. (Araf Suresi, 80-82)

Kuranda yazdığına göre eşcinsellik daha önce hiçbir alemde gerçekleşmemiş. Alem tanımının içinde insanlar alemi, cinler alemi, ruhlar alemi, hayvanlar alemi, bitkiler alemi ve cansızlar alemi bulunur. Bugün biliniyor ki 1500 hayvan türünde eşcinsellik gözlemlenmiş, 500'den fazlası akademik makalelerde yayımlanmıştır. Ancak İslam'a göre hiçbir alemden ve hiç kimsenin yapmadığı bir iş, Lut kavmince yapılmaya başlanmıştır. Hayvanlar da mı dinden çıktı, onlar da mı ruh hastası oldu?

"Alem"den kastın insanlar ve diğer milletler olduğu savunulabilir. Bugün yine bilimsel kanıtların gösterdiğine göre, erkeklerin %89'u ve kadınların %11'inin beyinlerinin hipotalamus bölgesi(cinsellikten sorumlu bölge) A(diyelim) şeklinde iken kadınların %89 ile erkeklerin %11'inin hipotalamusu B şeklindedir. A şeklinde olanların kadınlardan, B şeklinde olanların erkeklerden etkilendiği görülmüştür. Bu da, tarihten beri toplumda ciddi oranda eşcinsel birey olduğunu gösterir ve ayet sadece insanları bile kastedilmiş olsa(ki tüm alemler diyor), Kuranda bilimsel bir hata olarak yer almış olur.

İnsan, güzele meyillidir.
Alt 29-05-2010, 15:10
cin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cin cin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Değerli Canvas,

Kur'an ve Bilim'i yanyana yazıp başlık açman çok gülünç bir durum olmuş,

Sizinde, inananlar gibi Farkında olduğunuz bir gerçek vardırki,

Kur'an daki tek Bilimsel yön, 2 kapak arasına sıkıştırılmış "Kitabi" Görünümdür sadece,

İçindekiler de zaten bırakın Bilimi, "İnsani" değerlerden bile çok uzaktır...

Cevabı Bilinmeyen oLanın Çözümü, Teoride Sonsuzdur,,
Alt 29-05-2010, 15:18
Leaff Leaff isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Siz nasıl dersiniz bilmem ama ben genelde hayvanlara "kim" yada "kimse" diye hitap etmem. Arapçada bilgisi olan varsa da yazsın, araplar hayvanları "kimse" olarak kabul edip, soru sorarken de hayvana "kim" şeklinde soru takısı kullanıyorlarmı.

Beni eleştir.
Alt 30-05-2010, 01:16
zaferokan zaferokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kaldiki kadın hakları hayvan hakları insan hakalarını bu gün itibari ile türkiye cumhiriyeti ülkesi avrupa yani hıristiyan kanunlarını baz alarak kanunlarına koymuşlardır.daha öncesi tamamiyle insacıl yorumlar abaglı kalmaktaydı (kadılarda herkes kafasına göre yprum ve ceza uygulardı)
..buna göre arap ülkeleri hala bu haklardan uzak bir şekilde yaşamaktadırkii sizin dedigize göre en başta hz.muhammet muhtaç ve ihtiyaç zarüreti olmadıgı halde hz. aişeyle 6 yaşında nişanlanıp 9 yaşında evlendigi (kendisi 50 yaşındayken)hemen hemen tüm din kaitaplarında yazar..
..cinsel sapıklıgın ilk uygulamasını orada görebilirsiniz.sonrasında 4 yada 7 kadınla evlenmeler şeklinde devam etmiştir.bu gün hala arap ülkelerinde ÇOCUK GELİNLER mevcuttur.
..din dediginiz ilkenin kitabını yazan adam böyle bir şey yaptıgsa ben neden 10 yaşındaki bir kızla evlenemeyim.?? (yaşım 38 )
bunun cavabını bana mantıklı bir şekilde izah edebilecek birisi varsa (korumak için yada himayesine almak içindi diye martavallar hariçinde ki...öyle dediginizde, bende himayeme alıcam yada korumak için aldım, diyecem ama sapıklıklarımı uygulıyacagım bunu hiçbir zman bilemessiniz tabiki ) rahatlıkla izahını dinlemeye hazırım arkadaşlar ..
..
..normal insanlar için ÖNEMLİ not..:örneklemeyi ciddiye almıyacagınızı umarım ..
..adımız sapıga yada süpyancıya,çıkmasın sonra sitede h ehe heh ehh ehe

Zafer OKAN
Alt 30-05-2010, 02:40
Deep Impact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deep Impact Deep Impact isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Leaff´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz nasıl dersiniz bilmem ama ben genelde hayvanlara "kim" yada "kimse" diye hitap etmem. Arapçada bilgisi olan varsa da yazsın, araplar hayvanları "kimse" olarak kabul edip, soru sorarken de hayvana "kim" şeklinde soru takısı kullanıyorlarmı.
Alem kelimesini de araştırmanızı tavsiye ederim ayrıca gelecek bu yanıtı tahmin ederek diğer seçeneği de bilimsel olarak açıkladım. Her iki durumda da hata olduğu ortaya çıkıyor.

İnsan, güzele meyillidir.
Alt 30-05-2010, 03:01
prometheus4517 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prometheus4517 prometheus4517 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

prometheus4517 - İCQ üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - MSN üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

bizim tarafa bir puan daha mı diyelim. bu konular için açılmış bir başlık vardı galiba, kurandaki bilimsel çelişkiler diye. tonlarcası var zaten. yanlış anlamayın sn. canvas, size saldırmak değil niyetim. sadece bir durum.
Alt 30-05-2010, 03:53
Abdul Abdul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peki öleyse bilimsel insan, söyle bakalim Lut kavmi ne zaman yasamis.... Yada alemde ki hangi insan kavmi daha önce bu sucu islemis... ki sen hayvan ile insani ayni kefeye koydun... Bu hayvan yada herneyse onlarin kavmi, uyarilmalarina ragmen mi bu iste israr ediyorlarmis?

Bilim ve senin gibilerin yaptigi en büyük yanlis, sapiklik ile rahatsizlik arasindaki farki görememesi... Yada görmezlikten gelmesi
Alt 30-05-2010, 03:57
Kıdemli Üye

prometheus4517 - İCQ üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - MSN üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

sn. abdul

1 - ne zaman yaşamış?
2 - başka kavim bu "suçu" işlememiş mi?
3 - hayvan ile insan evren önünde aynı ölçüde önemli/önemsiz, değerli/değersiz değil mi? insanın doğa önünde hayvandan fazla olan ne hakkı var?
4 - sapıklık ile rahatsızlık arasındaki fark nedir?

cevaplarsanız sevinirim.
Alt 30-05-2010, 04:35
Abdul Abdul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

prometheus4517´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sn. abdul

1 - ne zaman yaşamış?
3 - hayvan ile insan evren önünde aynı ölçüde önemli/önemsiz, değerli/değersiz değil mi? insanın doğa önünde hayvandan fazla olan ne hakkı var?

cevaplarsanız sevinirim.
1 - ne zaman yaşamış?
Bilseydim yazardim

cevabi iddia sahibinden alman lazim...isledigini iddia eden o... Kuran islememis diyorsa islememistir

hmmm... bilmem evrene sormak lazim... vaktin olursa bi ara sor benim icin... Benim dilimden anlamaz o simdi

Sapiklik bu escinsel erkeklerin, erkeksel tarafi kadinsal tarafina agir bastigi halde erkege yaklasmasi durumudur...

Rahatsizlik ise, sapkinlik yerine tedavi yolunu secmeleridir...
Alt 30-05-2010, 04:43
Kıdemli Üye

1 - kuran yazmıyor mu?
2 - iddia sahibi işlemiş diyor. kuranın söylediğini onun söylediğinden daha güvenilir bulmam mı gerekiyor?
3 - aradım sordum bana uydulardan çekilen fotoğraflara bak dedi, o fotoğraflara bakınca ne seni görebildim, ne kendimi ne de köpeğim alisi. inanır mısın? dünya üzerinde "allahın özene bezene yarattığı şeylerin" hiçbiri görünmüyor. ve dünya bile o boyutlarda toz parçası kadar küçük kalıyor diyicem ama toz parçası bile dünyanın büyüklüğünden binlerce kat daha büyük oluyor.
4 - ben eşcinsel olsam bundan rahatsızlık duymak yerine tadını çıkarırdım. şu anki cinsel dürtülerimin tadını çıkardığım gibi. birilerinin günah demiş olması o dürtüyü değiştirmez/yok etmez.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil