Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-08-2012, 09:44
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

deistim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
grçekten böyle olduğunu mu sanıyorsunuz..o çok mutlular dediğiniz kişileri bir çekin kenara sorun bakalım. gerçekten mutlular mı?

o bir erkek için kapanmayı çarşafa girmeyi göze alan kadınlara bir sor bakalım.. o sevdiği erkek onu olduğu gibi kabul etse daha mutlu olmazmıydı acaba..ya da bu duyguyu ömür boyu taşımayacak mı?keşke beni olduğum gibi kabul etseydi demeyecek mi?

bu sorunun cevabı bbasit diyen de olur..demeyen de olacaktır..

gerçi burda yazdıklarım hep boş.. bahsettiğin tipteki kadınlar eminim şu şiddet anketlerine eşimin beni dönmesinden rahatsız değilim diye cevap verenlerdir eminim.. içindeki boşluktan, ya da yetişme tarzı vb. nedenlerden dolayı müslüman olmak bir erkeğe yaranmak için müslüman olmaktan çok daha onurlu diye düşünüyorum...
Sevgili deistim,

Konu olduğun gibi kabul edilmek, kabul ettirmek değil, ondan bir parça olmayı gönüllü arzu etmek; istemek.

Genel olarak değindiğim nokta; kadın olsun erkek olsun, yalnızca sevgili olarak da değil, etraflarında kendilerini çeken bir güç varsa aurasına kapılıp ondan olurlar; onun gibi.

Bu illaki müslümanlık ya da örtünme anlamında değil, tam tersi de olabilir.

Onur kavramı da kişilerin kendi bazında oluşturduğu, oluşturabildiği bir kavram olduğu için ben bunda bir onursuzluk ya da onur göremiyorum.

Olay kişinin birinin aurasına kapılmasından ve ondan gönüllü bir parça olmasından ibaret.

Sevgiler.
Alt 12-08-2012, 21:25
deistim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deistim deistim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selalim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Konu olduğun gibi kabul edilmek, kabul ettirmek değil, ondan bir parça olmayı gönüllü arzu etmek; istemek.
ondan bir parça olmayı istemek derken ki kastın tam olarak nedir?
burada kastettiği şey heralde kadının erkeğin bi tarafından yaratıldığı hurafesi değil diye ümit ediyorum.

Genel olarak değindiğim nokta; kadın olsun erkek olsun, yalnızca sevgili olarak da değil, etraflarında kendilerini çeken bir güç varsa aurasına kapılıp ondan olurlar; onun gibi.

Bu illaki müslümanlık ya da örtünme anlamında değil, tam tersi de olabilir.
benim değindiğim nokta kadınların müslümanlığı seçmesindeki mantığı çözmek. genel olarak kadın erkek nasıl din değiştirir diye sormamıştım. benim derdim örtünme de değil. keşke sadece örtünme olsa. islamiyetin kadınları erkekler için bir malzeme olarak nitelendirdiğini düşünüyorum. ve bu yüzden de bir kadının müslüman olması bir nevi kendini aşşağılaması gibi geliyor bana.

Onur kavramı da kişilerin kendi bazında oluşturduğu, oluşturabildiği bir kavram olduğu için ben bunda bir onursuzluk ya da onur göremiyorum.
haklısın birileri kendini ikinci sınıf insan olarak görür ve bunu kabul eder ve bundan onur duyar (bkz islamiyette kadının yeri.)...

birileri de kendini erkeklerden aşağı görmez..göremez..ve bunu kabul etmeyi onursuzluk olarak nitelendirir.(bkz.. ben )

saygılarımla

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmussun kaç para ? Hırka, tesbih, post, seccade güzel ama...sence Allah kanar mı bunlara?
Alt 14-08-2012, 18:46
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

burada kastettiği şey heralde kadının erkeğin bi tarafından yaratıldığı hurafesi değil diye ümit ediyorum.
Ondan bir parça olmayı istemek demek, kendi benliğinden vazgeçmek demek, benliği yok etmek, o olmak, onunla bir olmak demek. Kendini onda bulmak demek;

Anlatılmaz, yaşanır...

benim değindiğim nokta kadınların müslümanlığı seçmesindeki mantığı çözmek. genel olarak kadın erkek nasıl din değiştirir diye sormamıştım. benim derdim örtünme de değil. keşke sadece örtünme olsa. islamiyetin kadınları erkekler için bir malzeme olarak nitelendirdiğini düşünüyorum. ve bu yüzden de bir kadının müslüman olması bir nevi kendini aşşağılaması gibi geliyor bana.
Tek taraftan bakıyorsunuz. Ben size kavramları, her şeyi ama aklınıza gelebilecek her şeyi, her kavramı insanların bakış açısının oluşturduğunu söylüyorum, siz bana aşağılanmak, malzeme olmak vs. gibi kavramların bir dinle özdeşleştirmekten bahsediyorsunuz.

Bu yalnızca koskocaman bir yalan, bir boş düşünce. Ben size olayları öyle bir anlatabilirim ki, kavramları öyle bir ters çevirebilirm ki, kimin, neyin, hangi kavramın aşağılanma ve malzeme olduğuna şaşırırsınız.

Bunu biraz deneyerek siz de düşünebilirsiniz; kadını malzeme yapmayan hangi sistem var?

Aslında en fazla malzeme yapanlar kısıtlandıklarını öner sürerek, en fazla özgürlük verdiklerini iddia edenler değil mi?

haklısın birileri kendini ikinci sınıf insan olarak görür ve bunu kabul eder ve bundan onur duyar (bkz islamiyette kadının yeri.)...

birileri de kendini erkeklerden aşağı görmez..göremez..ve bunu kabul etmeyi onursuzluk olarak nitelendirir.(bkz.. ben )

saygılarımla
Bu yine bakış açısı.

Tıpkı aldatıldığını söyleyen bir kadının kendini aşağılanmış hissetmesi gibi bir histen başka bir şey değil bu.

Yalnızca sizin yarattığınız ve inandığınız koskoca bir yalan.

Bir gerçek varsa o da şu an. Şu anı yaşamayı kaç kişi bilebiliyor ki; ya geçmişte, ya gelecekteler hepsi ve kendi oluşturdukları kavramlar ve yalanlarla, başkalarının oluşturdukları kavramların daha yalan olduğunu tartışarak geçiriyorlar hayatlarını. Hayattan anladıklarını bu; benim yalanlarım daha doğru.

Rahat bırakın; bırakın kendinizi de onları da yaşama, yaşamaya.

Sevgiler.
Alt 14-08-2012, 21:38
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

saygılarımla
Asla kendinizi erkekten aşağı görmeyiniz.

Sizinde bizim gibi istediğinizi giyme, denize rahat şekilde girme, sıcak havalarda havaya uygun kıyafet giyme, ehliyet alma, oy kullanma, boşanırken Suudi Arabistan'daki gibi sadece erkeğin lafına değil sizin lafınızada bakılmalı, nasılki erkek çok kocalı kadın istemiyor hatta onu bırak evlilik öncesi ilişkiye girmiş birini öldürüyor sizinde çok eşli erkeği istememe hakkınız var, biz erkeklerin neye hakkı varsa sizinde hakkınız var doğuşunuzdan kendiniz karar veremediğiniz cinsiyetiniz yüzünden insan yerine konulmamayı istememek sizin en doğal hakkınız sizde insansınız bütün kadınlarda insan duyguları olan insanlar onlarda herkez gibi eşit yaklaşılmayı hakeder
Alt 31-08-2012, 18:38
lauronay lauronay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muaz İbni Cebel r.a'dan;

"Resulallah buyurdular ki;

-Dünyada herhangi bir kadın kocasına eziyet verdiğinde,o koca için cennette bulunan hurisi söyle çağrıda bulunur;

-Ey kadın!Allah seni öldürsün,ona eziyet etme!O senin yanında misafirdir!Nerede ise yakında senden ayrılıp bize gelecektir."

Anam yırtarım ben o huriyi!
Alt 31-08-2012, 18:49
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

bir kadın nasıl müslüman olur anlamıyorum
Genelevde çalışıp da Müslümanım diyen ve Ramazan'da oruç tutan kadınlar da var. Yani isteyen olabiliyor, dini kendisine uydurabiliyor. Şaşırtıcı ama gerçek..
Alt 31-08-2012, 19:48
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Genelevde çalışıp da Müslümanım diyen ve Ramazan'da oruç tutan kadınlar da var. Yani isteyen olabiliyor, dini kendisine uydurabiliyor. Şaşırtıcı ama gerçek..

izlediğim belgesellere göre, herkez kendi kafasındaki dini yaşıyor yani kendi tanrısını modelliyor kendi dinini modelliyor.

Ancak katı kuralları okuduktan sonra ya anlamı ne bunun diye düşünüyor böyle şeymi olur acaba değiştirildimi falan diyor yemiyor olmuyor gidiyor bi cemaate tabi oluyor ondan sonra sonunakadar sömürülüyor beyni yıkanıyor artık tamam
Alt 01-09-2012, 06:04
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Muslumanlar da artik cesit cesit oldugundan, normal bir kadinin da musluman olmasi.
Alt 01-09-2012, 06:32
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

lauronay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muaz İbni Cebel r.a'dan;

"Resulallah buyurdular ki;

-Dünyada herhangi bir kadın kocasına eziyet verdiğinde,o koca için cennette bulunan hurisi söyle çağrıda bulunur;

-Ey kadın!Allah seni öldürsün,ona eziyet etme!O senin yanında misafirdir!Nerede ise yakında senden ayrılıp bize gelecektir."

Anam yırtarım ben o huriyi!
Bunu öğrendiğim iyi oldu. Sevgilim gıcıklık yaparsa ona direk olarak bunu söyleyeceğim, hahahah.

Yüce rabbim biz mazlum erkekleri nasıl da kadın şerrinden koruyor
Alt 12-09-2012, 16:09
mid life sun mid life sun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
size göre her şey basit deilmi,bakın ne diyor,uyarınız,belli bir süre yatağınızı ayrı tutunuz,olmadı cok cüzi birr şekilde cezalandırınız dövünüz,en sonunda boşanınız,bunlarla belli bir yere gelmiyorsanız
..size göre evlilik ve olmadı boşanmak cok basit dimi
..size göre dimi 1 günlük evlilikler,hani cok sevipte canlarınızı vereceğiniz ünlüler,cok basit dimi evlenip 1 gece sonra beğenmeyip,anlaşamadık deyip boşanmak
size basit en ufak anlaşmazlıkta,caydırıcılık yerine direk boşa gitsin,gelsin yenileri,girsin koynuna anlaşamadınmı ondanda boşan,hatta anlaşmalı kal,evlenme dost hayatı sürdür,kadınlar kullanımlıktır size göre,işini bitirdinmi pacavra gibi kenera atarsın,tıpkı genelevlerde yada yol kenarlarında arabanı alıp işin bittiğinde paranı ödeyip byby demek kadar kolaydır
yok arkadaş islamiyette bunu göremezsin,
..bak islamiyetin kadına verdiği değeri kimse veremez
..cennet annelerin ayakları altındadır hadisi şerifinde kadına verilen değer kat be kat bellidir,ama anlayana
sayın kurtuluş islamda,
yorumlarınızdan sanki bunu yapanlar ateistler deistlermiş gibi bir anlam çıkıyor.bunu yapanlara sorsanız dininiz ne diye eminim hepsi ellamdüllah müslamız der.bu islamiyetin kadına bakış açısından kaynaklanır kadın ikinci plandadır.o yüzden onlara yapılan yada onların yaptıkları çok öemli konular değildir.
ayrıca sosyalistim yada komünistim (ateist yada deistlerdir) diyen birisinin bir kadının bedeninden para karşığı faydalanmasını düşünmmesi gerekir çünkü beden sömürüsüdür. ama islamiyette kadının beden sömürüsüyle ilgili erkeğe bir kısıtlama yoktur. çünkü o erkeği memnun etmek için yaratılmıştır.
ayrıca bir kadının islamiyeyye saygıyı haketmesi için illada annemi olması gerekir.
bir erkeğin 4 kadınla evlenmesi ve cariyelerinin olması normalmidir.
hangi kadın bunu kabul eder hangi insan eşini bir başkasıyla paylaşmak ister
kuranda adet görmemiş ise 3 ay bekleyin diye bir ayet var bu resmen sübyancılık değilmidir oyun çağındaki çoçuğun evlendirilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz doğrumudur değilmidir .
kadın erkeğin süsümüdür yada o bir bireymidir
çoçuğa eğitim verilmeyen kadının 2. planda tutulduğu islam ülkerin hangisi bilimsel bir keşif yapmıştır yada toplum refahı yüksekitr
ayrıca kadın yabancı erkeklere haram diye yaz kış kadının o siyah kıyafetler altında gezmesi tabiat şartlarına aykırı değilmidir.
sorularıma cevap verirseniz sevinirim

Önerilen Siteler

Etiket
cariye, kadın

Başlık Düzenleme Araçları
Stil