Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Tarih

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-12-2006, 12:06
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: KUBİLAY

http://www.haber7.com/artikel.php?artikel_id=136284
Alt 28-12-2006, 12:43
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet, sorodan beklenecek bir haber örneği.. Hırsızın hiç kabahati yok, bütün suç kubilayda.. Geri kalan suçlarda mesela oğlunda..
Alt 28-12-2006, 12:47
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

yaw benle ne alakası var haberi ben mi yazmışım.şikayetlerinizi gazetenin şikayet linkine bildirin.
ben yorum katmışmıyım liop efendi.
Alt 28-12-2006, 16:04
Üye Değil

Kubilayın katledilmesine yol açan olayları başlatan kişilerin esrarkeş oldukları zaten eskiden beri biliniyordu. Ancak şeriatçi basın bu esrarkeşlerin aynı zamanda nakşibendi tarikatine bağlı gericiler olduğunu nedense söylemiyor. Elbette İslam dininde esrar çekmek yasak bunu biliyoruz. Ancak insanların tutarlı şekilde dinin emirleri uygulayıp uygulayamadıkları kendi bilecekleri bir şey.

Bu nakşibendi müritleri esrarı çekince, ayıkken bulamadıkları cesareti bulmuş ve "kafir devletin" askerini öldürüp kafasını da bir sopaya geçirmişlerdir. Çevrelerinde de kendilerine kısmen taraftar bulmuşlardır.

Menemen olaylarının şahitleri 5-6 yıl öncesine kadar hayatta idiler. Can Dündar'ın onlarla yaptığı röportajları var. Seyretmenizi tavsiye ederim.
Alt 28-12-2006, 17:41
jayjay jayjay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Röportaj'ı Can Dündar Milliyet Pazar İlavesindeki bölümünde yayınlamıştı. Orada da olayların bazı çevrelerce çokça büyütüldüğünden ve esrarkeşler tarafından yapıldığından bahsediyordu.
Alt 05-01-2007, 15:56
larra larra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Anlamadığım bir şey var.Esrarın böyle bir şey yaptıracağını sanmıyorum. Maksimum Bob Marley tarzı reggae müzk yaparsınız. Bol bol da şeker baklava yersiniz. Vede kahkahalar atarsınız.
Bunların(6-7 esrarkeş dediklerinizin) ağır bir şey takılmaları lazım bunu yapmaları için. Eroin kokain gibi. 1930 Menemen köyünde bunların bulunması da zor biraz.
Aslında ne "takıldıkları" ortadadır. Yobazlık ve fanatizm takılmışlardır. Bazı çevrelerin elinde bundan daha büyük uyuşturucu yoktur zaten.Baş da keserler, kendi çocuklarının kanlarını da içerler emin olun.

Cemal efendi, yazıların bence Picasso değil de Paul Klee'ninkilere ye benzio Picasso halt yemiş yanında üstad. Zaten burun yerine göz çizmek pek marifet değil sen de yaparsın))
Alt 05-01-2007, 16:59
jayjay jayjay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu arada dün bir siteden okudum. Kubilay'ın başını kesen cani meclis başkanımız sayın Bülent Arınç'ın öz dedesi imiş. Bir yazar kitabında bu konuya değinmiş. Devlet arşivlerini didik didik etmiş, 6000 sf.lık kaynaklara dayandırarak anlatmış.
Alt 05-01-2007, 23:06
merakli merakli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın ozgur_beyin,

buyrun bir de olayın canlı şahitlerini dinleyin:
tarihsel olaylara yaklaşımınız bu kadar kat'i yargılara dayanmasın.

http://www.milliyet.com.tr/2005/12/2...yazdundar.html

SAMİ ÖZYILMAZ
"Kubilay 'Hücum' dese hepsi süngünün ucunda kalırdı"
Eniştem bakkaldı. Sabah dükkanı açmış. 'Menemen'in etrafını 70 bin Arap'ın çevirdiğini' duymuş. Eniştem 'Gel dükkanı kapatalım' diye beni kaldırdı. Dükkanı kapattık. O eve gitti. Ben Hükümet'in (Vilayet'in) önüne gittim.
6-7 kişi vardı orada... Normal adamlardı, kafaları kasketli, omuzlarında çanta var. Birinin eli silahlı... Ellerinde bir bayrak... Musabey köyünün Çarşı Camii'nden almışlar sabah namazında... 'Öğlene kadar o bayrağın altından geçen geçecek, geçmeyen kılıçtan geçecek' diyorlarmış.
Millet etraflarını çevirmiş. Ben köşeden onlara bakıyorum. Epey durdular. Hükümet tarafından ya da büyüklerden kaymakam, hoca falan gelse, sivillere 'Yakalayın bu adamları' dese, yakalarlardı.
Ondan sonra telefon ettiler Alay'a... Bir manga asker geldi karşı sokaktan... Asker süngüyü taktı. Siviller açıldı. Orada Kubilay askere süngüyü taktıktan sonra 'Hücum' dese, hepsi süngünün ucunda kalacaktı.
Bir silah patladı. Bir tek el ateş edildi. Kubilay ayağından vuruldu. Asker geri kaçtı. Millet kaçıştı.
Kubilay önce Hükümet'e giriyor, kapılar kapalı. Oradan geri, camiye dönüyor, cami avlusundaki taşın dibinde düşüyor. Bunlar da gidip başını kesiyorlar.
Sonra askere telefon ediyorlar Hükümet'ten... Asker geliyor. Kahveden onlara makineleri tüfeklerle ateş ediyor. Hepsi esrarkeşmiş zaten. Asker hepsini vurdu, yalnız bir tanesi kaçtı, onu gördüm.
Sonra bütün cesetleri topladılar oraya... Halk toplandı, jandarmalar, subaylar geldi, ölülerin torbalarından esrar çıktı, parça parça... Ben de esrarı ilk orada gördüm. Cesetleri kamyonlarla götürdüler.
Sonra sıkıyönetim oldu. Kaçan adamı bulmak için haftalarca nöbet tuttuk. Evleri aradılar tek tek... Manisa'da bulundu. Bir oduncunun ekmek torbasını almış. Oduncu da ihbar etmiş, yakalanmış orada... 28-29 gün sonra... Mahkemeye getirdiler. Adama bizi gösterip 'Bunlardan kimse var mıydı?' diye sordular. O da bakıp 'Bu vardı', 'Bu yoktu' diyordu. 'Var' dese yandın.
Ben şofördüm. Mahkemenin emrinde akşam iki araba nöbet bekliyorduk. Adam kimin ismini söylediyse 'Getirin' diye telefon ediyorlardı. Getiriyorduk, içeride mahkeme ediyorlardı.
Onların asılacağı gün, nöbet yine bendeydi. Korkudan otomobilin dışına çıkmıyordum. Hep seyrettik, üzüldük.
Hükümet'in altında Birincieller'in evi var, önce onu astılar: Manisalı Hocazade Ahmet Efendi... Astıktan sonra önüne ismini asıyorlar. Ondan sonra geldik akasyaların altında birini astılar. Sonra Ali Efendi'yi tütün satılan barakanın yanında astılar. Adamlara mecburen cigara satan Molla Osman'ı astılar. O çok bağırdı asılırken 'Kurtarın' diye, askerler vaziyet aldı. Ondan sonra sırayla asıldı, asıldı, ta çarşının içine kadar hepsini gördüm.Kamyonlarla atıp mezara götürdüler öğlene kadar...
Bence asılanlar içinde suçlu olan yoktu. 6-7 tane sarhoşun işi... Bunlar içinde Menemen'den bir Gazozcu Abbas vardı, bir de Kubilay'ın kafasını bayrağa asmakta kullandıkları urganı elinden aldıkları çocuk...
Olaydan sonra bizi caminin önünde topladılar. Sivil birkaç kişi vardı, bir de alay komutanı paşa... Orada gözlüklü bir sivil "Menemen'i toprak halinde (yerle bir) görseydim, iftihar ederdim" dedi.
Bunlar gelmeden Menemen'de gericilik yoktu. Ama parti meselesi vardı. Serbest Fırka kazanmıştı. Onun intikamı mı, bilmem. Bildiğim şu ki Menemen'in bu işte hiçbir suçu yok. Zaten içlerinde Menemenli de yok."can dündarın bir araştırması
Alt 21-01-2007, 01:50
merakli merakli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu konuda biraz sessiz kaldınız!!!
Alt 21-01-2007, 09:26
seyyah3441 seyyah3441 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın *Merakli,

http://www.belgenet.com/1930/kubilay-01.html

Bu linkte tüm mahkeme tutanakları, sanık ifadeleri,olayın geçtiği zamandaki meclis görüşmeleri mevcut.Okursanız aydınlanırsınız zannederim.

Öte yandan Genel Kurmay arşivindeki belgeler fotoğraflı olaraj genel kurmay sitesinde mevcut oradanda bilgialabilirsiniz.

Gerçekleri delil tahrifatı ile veya delil niteliği taşıması için yalan bilgilerle değiştiremezsiniz.Bu ve bunun benzeri faliyetler nedense kendilerine islamcı *denilen ama aslında kendilerinin * İSLAM ile uzaktan yakından ilgisi olmayan zümrelerin uygulamaları.Benzer *örneğini en son türbanlı doktor *olayında gördük.

Kubilay olayı yobazlar tarafından gerçekleştirilmiş bir örgütlü başkaldırı ve katliamdır.Aynı zihniyetin devamı maalesef şu anda iktidardadır ve *sivil bir başkaldırı içindedir.Ne acıdır ki kendilerini bu devletin bekçisi olarak gören bazı kurumların gücü sadece sol görüşlü aydınlara yetmektedir.Sorarım sizlere ülke şu anda 12/eylül/1980 öncesinden daha mı az tehdit altındadır.Nerededir *rejimin ve devletin teminatı olan kesimler..........................................

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil