Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-06-2021, 11:55
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Güzel geri dönüşler var. ictenliğin yazısını da göremiyorum. keşke her konuya sayfalarca yazmasaydı şimdi onun yazısını da görüp değerlendirebilirdim. neyse. Ben gördüğüm kadarından mesulüm. Her gördüğüm yanıtı da elimden geldiği kadar değerlendireceğim.

Otomatik alıntı sorunsalı hala devam ediyor o yüzden elle alıntı yapıyorum, bilginiz olsun. Benim açımdan sorun değil.

Yıldıztozu Diyor ki
Başlığı okuyunca aklıma çocukça bir soru geldi. Her şey elektrikse klavyeye dokunduğumda beni neden çarpmaz mesela trafoya dokunsam çarpardı.

Manyetik alanda dokunma olmadan hareketten bahsetmişsin. Kuantum dolanıklık ondan daha tuhaf. Uzak mesafedeki dolanık iki cisim birbirini EŞZAMANLI olarak etkiliyor. Temas yok ve eş zamanlı.
Bunun üzerine çalışmalar devam ediyor ama bu durum gerçekse uzay-zaman tanımlarımızı tamamen değiştirmek gerekiyor olabilir.
Bahsedilen taşıma da aslında ilkesel anlamda kuantum dolanıklıktan çok farklı değil. Bu taşıma işlemi manyetik alanı hareket ettirerek yapılabileceği gibi hazır bir manyetik alan içinde anlık olarak da yapılabilir. Buraya da atıf yaptım sanırım ama kuantum dolanıklık şeklinde ayrı olarak bahsetmedim. Katkınız için teşekkür ederim.

ilahimasal Diyor ki
Mesela elektirik enerjisinin destegi ile olusturulan manyetik alanın metallere , a- metallere gazlara sıvılara olan etkileri ile canlı organizmalara olan etkisi sonucu ortaya çıkan etkileşimleri bize anlatabilirmi?

Elektiriksel destekle olusturulan manyetik alanda , ortaya cıkan manyetik alan demirde nasıl bir sonuc ortaya çıkarır , bakırda nasıl bir sonuç ortaya çıkarır yada o manyetik alanın icerisine parmağını sokarsa nasıl bir sonuç ortaya çıkar ? Bunları bize anlatabilirmi ?

Manyetik alan nasıl ortaya çıkar mesela!
Mesele canlıyı bir yerden bir yere hareket ettirmekse , bu manyetik alan nasıl bir manyetik alandırki canlıya metaller gibi etki edebilsin?
Bu tarz bir yaklaşımın doğru bir yaklaşım olduğunu zannetmiyorum. Konuyu konu dışına çıkaran bu gibi girişimler hoş karşılanmayacaktır. Lütfen konu bağlamında kalınız. Teşekkür ederim.

ilahimasal Diyor ki
Soru o kadar çokki devam edebiliriz

Vincin ucundaki ile canlıyı ortaya koyup birde gücünü dahi ortaya koymadıgın elektirik santralini bi araya getirip taşımacılık yapman kusura bakma ama komik olmuş.

Taşımacılıktaki hızı hangi canlıya nasıl uygulayacaksın mesela
Sanki bu işe girişmişim gibi konuşuyorsunuz. Hani sanki ben bu yöntemle taşımacılık işine girişmişim, işyerim var da siz de bu işi yaptıracak birini arıyorsunuz, beni sorguya çekiyorsunuz. Bu olmaz, daha işe başlamadan beni vaz geçireceksiniz. Senin paran da lazım değil zaten.

marcos Diyor ki
Elektrik elektron akışıdır maddedir.

Elektrik elektronların atomdan koparak serbest hala gelmesiyle oluşur.Elektrik maddeden başka bir şey değildir.
Ona bakarsak madde diye bir şey yoktur. Madde elektriktir. Tam da bu yazdığın nedenden dolayı madde elektriktir. Aslında söylediğim şeyin tam tersinden aynı şeyi söylemekten başka bir şey yapmadın.

ilahimasal Diyor ki
Dikkat et çarpılma.
Manyetik alan oluştumak için buradan sana yardımcıda oluruz.

Hadi bakalım evinin enerji imkanları 250 gram için gayet makul. ( şaka yapmıyorum) buyur yap

Bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Benzerinin yapılmışı var zaten. Biz de bunun gibi bir şeyden söz ediyoruz.

Bunun bir tık ötesi. Manyetik çekim alanını böyle mıknatısı elle tutup oluşturarak değil de, elektromanyetik olarak daha uzaktan oluşturmak şeklinde. Bu dediğimin birebir yapılmışı yok, ama çok vaktim ve imkanım olduğu bir zaman yaparım. Tabi önce sponsor bulmam lazım. En azından boş vakitlerim için sponsor bulmam lazım. Hehehe.

Yazılarını göremediğim üyelerimiz (Ignore list)
1- Ah*****z 2- K***s 3-S****-J***4-cop****cus 5-ila**M*a*L
Alt 28-06-2021, 12:22
Üye

Bu videodaki son örnek öyle size basit gelebilir hani, sen niye yapmıyorsun evde böyle bir şey yapabilirsin gibi. Öyle değil. Mesela bunun destekçisi İsrail Altyapı Bakanlığı. Videonun sonuna doğru yazıyor. İşin başında bir profesör var, bakanlık desteklemiş. Bu çalışmayı bir ülkenin bakanlığı desteklemiş yani. Benim dediğim bunun bir tık zoru, diyorsunuz ki evde yap bize göster. Yani yapıyim tabi, hemen yaparım, yapıyim de, o dediğiniz kadar da basit değil sanırsam.Yeterince büyük elektrik santrallerini istedim, yok evde yap diyorsunuz. Tamam da, o zaman bir bakanlık bulun beni desteklesin bari. O da yok. Eee? ilahimasal destekleyecek.

Senin destekçin kim? İsrail Altyapı Bakanlığı.

Peki seninki? turandursun forumunda ilahimasal diye birisi.

Böyle iş mi olur.

Alt 28-06-2021, 13:45
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

Kızma hemen
-Kimse sana santral falan teslim etmez

Kimse sana santral teslim etmeyecegi için sende elde olan imkanlarla evinde küçük çaplı bir manyetik alan olusturabilirsin. Küçükten başla

Paylaştıgın video DAIRESEL. Dön dolaş
Sen bize lineer olandan bahsediyordun! Git gel

Dairesel örneginden yola çıkarsak sen bizi Ay a gönderdiginde , dönüşte bizi daire yaptırıp getirmen gerekir . Artık nereleri gezer geliriz bilemem.

Teoride kafanda çok şey kurarsın ancak pratikte işler çok degişir.

Kafanda kurdugun işler için çok büyük bir paraya ihtiyacın yok.
Paylaştıgın videodaki düzenegi kurmak icin bile fazla bir sey çıkmaz.
Gelir durumun nedir bilemem.

Manyetik alanın kafanda kurdugun gibi öyle çok sihirli büyüleyici bir tarafı yok.
Manyetik alan ile alakalı o kadar çok sanayi ve benzeri üretim varki . Sen hayali onlar ( bende dahil )ticari bakıyor
Bu kadar büyütme derim.

Kendine iyi bak
Alt 28-06-2021, 14:01
Üye

Yaa tabi tabi çok kolay. Onun için profesör bunu kendi yapmadı da dur arkamda bir bakanlığın ismi olsun dedi, hobi olarak. Orada kullanılan her parça nadir parça ve bulunması çok kolay değil. Para lazım, imkan lazım. Şu iş milyon dolarlık iş. Öyle dur şurdan bir kaç yüz lira ayırayımla olmaz yani. Benim dediğimse onun yüz katı pahalıya gelir.

Alt 28-06-2021, 14:14
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

özel işaretle tanımlanacaksa;
Madde elektrik değildir. (genel olarak ifade edilecek ise, elektrik de maddedir, ifaden ters idi düzeltmiş olduk)
madde = atom(bugünün tanımı) da değildir.

Materyal olarak ve geniş kapsamlı düşünmeli.

Bir zaman madde=atomdur diye tanımlandı çünkü o zamanlar atomdan daha küçük ve parçalanamaz yapı olmadığı düşünülüyordu.
yapı taşı olarak düşüneceksen; parçalanam en küçük yapı taşına kadar inmen gerekir, ama bu yapıtaşı namına tanım olur ve boşluk olarak düşündüğümüz alanlar da madde bulunur, gözlemlenemeyecek düzeyde küçük olabilirler. katı, sıvı, gaz gibi formlar ise yapı ile ilgilidir, yani madde dendiğinde, kafamıza göre illa katı formunda olarak düşünülemez zira bizim katı, sıvı vb dediğimiz özellikler, moleküler yapıyla anlam kazanır yani form esasıyla...

Madde nedir = her şey[']dir. Bu spesifik değil genel ifadedir, materyaldir.

Eğer maddi bir formun, manyetik alanı kullanılarak bir iş yaptırılırsa, bu halde manyetik alan da iş için gerekli olan materlaydifr. İş için gerekli olan ifadesi, sürecin sonu üzeriden yani tersinden ele alınmasıyla, iş'i merkeze alan bakış açısıdır.

Demek ki; öznenin merkez aldığı yön de, tanımlarda etkili oluyormuş. İş'i esas alan bir bakış açısında, manyetik alan, iş içindir algısı oluşur. Aynı kafa tersinden giderse, iş, manyetik alan içindir de diyebilir, bu tür öznel darlaştırmalar ve dar açılar yanıltıcı rol oynar.

Onlarca kez tekrar etmişisizdir, günümüz sözde popüler özde prim peşinde koşan bir yığın uyanık veya dabgalak, kavramların içini ya boşaltmakta, ya da işime geldiği gibi doldurmaktadır.

Enerji, "ŞEY" değildir, enerji kapasiteyle ilgilidir. Elektrik = enerj değildir örneğin, elektrik, enerji(iş-kapasitesi) kaynağıdır, yani aslında enerji, elektrik yüküyle açığa iş çıkartan sistemlerin, ne kadar enerji ile ne kadarlık bir iş açığa çıkartabileceği esasına dayalıdır, yani sistemin iş kapasitesi(enerji) anlamındadır ve bu ölçülebilir ve birimlerle ifade edilebilir, çok daha spesifik düzeylerde ise, şu ya da bu yapıdaki atomun, iş kapasitesine değin inilebilir. Hız gibi ölçülüp, birimle ifade edilebilir. Hız=madde değildir, ama hız, maddenin hareketinin ne kadar olduğu, ne düzeyde olduğula ilgilidir, yani hız şey veya şey'in kendisi değil, hız da, enerji de vb. birimlerle ifade edilebilir kavramlarımız, şey'in(madde/maddi formlar) açığa çıkarttığı çeşitli özellikler, etki-tepkiler ve bunların çok çeşitli -hareket, yön, kuvvet vb. esaslarına göre ölçülmesiyle ilgilidir.

Mıknatıs manyetik alanın değil, manyetik alan mıknatısın form-yapısıyla, maddi form-yapıların etki-tepkimesiyle ilgilidir ve eğer biz bu özellikler veya bitelikleri, herhangi bir açısından kullanacaksak, o zaman da aklımıza ne kadar iş yapabilir, ne yapabilir, kapasitesi(enerji) nedir gibi sorular ve tanımlar gelir.
Yani madde=manyetik alan değildir, ama manyetik alan maddi veya maddedir(materyal) ve kimse bu zeminde katı mı, sıvı mı gibi dayatımlarda bulunmamalı, zira ilgili zemin, daha bir üst(sonraki), form-yapı zeminiye ilgilidir...

Kısaca, boş lafızlarla, boş hayallerle, zaman israfını veua beklentilere girmenin anlamı yok, elbette bu hiç bir şey yapmayalım anlamında değildir, aksine, materyal ortada, önümüzde, ne yapacaksak, gözlerimizin önündeki materyalle yapmalıyız ve tersinden değil, özden yani doğru bir kavrayış ve açıyla yapmalıyız... Öldüm geri döndüm, yok ufukta beyaz ışık gördüm gibi, köhnemiş mitolojilere duyulan inançları pekiştirme yönünde çabalamak yerine, orta yerde ve daima(italik!) orta yerde olan-olacak nesnel gerçeğe dönmeliyiz, nesnel gerçeğin dışında başka gerçekler, zamanlar üfürmek mitolojik, hayali, inanç olabilir ve elbette dileyen inanabilir, dilerse ağaca da tapabilir, afyonun çok çeşitli türleri var.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 28-06-2021, 14:33
Üye

spartacus Diyor ki
[özel işaretle tanımlanacaksa;
Madde elektrik değildir. (genel olarak ifade edilecek ise, elektrik de maddedir, ifaden ters idi düzeltmiş olduk)
madde = atom(bugünün tanımı) da değildir.
Materyal olarak ve geniş kapsamlı düşünmeli.

Bir zaman madde=atomdur diye tanımlandı çünkü o zamanlar atomdan daha küçük ve parçalanamaz yapı olmadığı düşünülüyordu.
yapı taşı olarak düşüneceksen; parçalanam en küçük yapı taşına kadar inmen gerekir, ama bu yapıtaşı namına tanım olur ve boşluk olarak düşündüğümüz alanlar da madde bulunur, gözlemlenemeyecek düzeyde küçük olabilirler. katı, sıvı, gaz gibi formlar ise yapı ile ilgilidir, yani madde dendiğinde, kafamıza göre illa katı formunda olarak düşünülemez zira bizim katı, sıvı vb dediğimiz özellikler, moleküler yapıyla anlam kazanır yani form esasıyla...

Madde nedir = her şey[']dir. Bu spesifik değil genel ifadedir, materyaldir.]

Yani kulağa hoş geliyor. Çok o kadar şey değil yani, mesele yok.

spartacus Diyor ki
[Eğer maddi bir formun, manyetik alanı kullanılarak bir iş yaptırılırsa, bu halde manyetik alan da iş için gerekli olan materlaydir. İş için gerekli olan ifadesi, sürecin sonu üzeriden yani tersinden ele alınmasıyla, iş'i merkeze alan bakış açısıdır.]

Burada biraz sıkıntı var. Neden diye soracak olursanız. Şimdi yukarıda madde=her şey dediniz. Şu haldeyse iş için gerekli materyal olduğu için manyetik alanı da materyal olarak tanımlamaktasınız. Oysa, madde=her şey dediğinizde enerjiyi şey olarak tanımlamadınız ve buna da iş'i merkez alan bakış açısı olarak tanımladınız.

Şu halde yaptığınız bu açıklama işi merkez alan bakış açısı olmakla subjektif bir bakış açısıdır.

Dolayısıyla;

spartacus Diyor ki
[Kısaca, boş lafızlarla, boş hayallerle, zaman israfını veua beklentilere girmenin anlamı yok, elbette bu hiç bir şey yapmayalım anlamında değildir, aksine, materyal ortada, önümüzde, ne yapacaksak, gözlerimizin önündeki materyalle yapmalıyız ve tersinden değil, özden yani doğru bir kavrayış ve açıyla yapmalıyız... Öldüm geri döndüm, yok ufukta beyaz ışık gördüm gibi, köhnemiş mitolojilere duyulan inançları pekiştirme yönünde çabalamak yerine, orta yerde ve daima(italik!) orta yerde olan-olacak nesnel gerçeğe dönmeliyiz, nesnel gerçeğin dışında başka gerçekler, zamanlar üfürmek mitolojik, hayali, inanç olabilir ve elbette dileyen inanabilir, dilerse ağaca da tapabilir, afyonun çok çeşitli türleri var.]

Çıkarımınız, işi (Kendi tanımınıza göre) merkez alan bakış açınıza dayandığından dolayı subjektif olup bu şekilde bir genelleme için uygunluk arz etmez. Yani bakış açınızın subjektif olduğunu zaten "işi merkez alan bakış açısı" diyerek kendiniz ortaya koydunuz, ayrıca subjektif olduğunu belirtmeye gerek yok, bu yeterli bir kanıttır.

Dolayısıyla bu yargınız sadece sizin işi kendi tanımınıza göre merkez alan bakış açınıza göre subjektif bir değer ifade etmektedir. Bu subjektifliği azaltmak da afyonu azaltmakla doğru orantılı olabilir.

Alt 28-06-2021, 15:15
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dün güzel bi gündü. Antkansr uzun süredir yazmıyodu. Bugün de güzel bi gün.
Spartaküs de gelmiş.
Dostlar arada yazın. Merakda bırakmayın beni.
Alt 28-06-2021, 17:22
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yaa tabi tabi çok kolay. Onun için profesör bunu kendi yapmadı da dur arkamda bir bakanlığın ismi olsun dedi, hobi olarak. Orada kullanılan her parça nadir parça ve bulunması çok kolay değil. Para lazım, imkan lazım. Şu iş milyon dolarlık iş. Öyle dur şurdan bir kaç yüz lira ayırayımla olmaz yani. Benim dediğimse onun yüz katı pahalıya gelir.
Levh
Manyetik alan oluşturmak atla deve degil
Ya bu isi bilmiyorsun yada ?

Manyetik alanın uyguladıgın enerji kadar bir gücü vardır.
Ne istiyorsun mesela kaç what ? Kaç kw ? Mega what seni aşar kaç mega what

Açıkca yazdım 75 voltamper ile 600 km yol aldıysa sende 10 voltamper ile 40 km ye yol alırsın denklem basit imkan basit

Yöntem aynı yöntem.
Ama o anlattıgın fledelphia hikayesi hikaye oldugu için sen kendince ulaşılmaz bir şey sanıyorsun yada laf olsun diye yazıyorsun.

Bak sana şizo diyorlar ben demiyorum.
Şizo demesemde anlatıgın hikaye hikayedir derim olmaz derim ucma derim kanma derim ilgilenme derim.

Hatta öğren bu işleri ticaretine bak derim . Fikir istersen veririm.

Neyse hayal isleri oldugunu anlarsın umarım.
Alt 29-06-2021, 10:01
Üye

ilahimasal Diyor ki

Manyetik alan oluşturmak atla deve degil
Ya bu isi bilmiyorsun yada ?

Manyetik alanın uyguladıgın enerji kadar bir gücü vardır.
Ne istiyorsun mesela kaç what ? Kaç kw ? Mega what seni aşar kaç mega what

Açıkca yazdım 75 voltamper ile 600 km yol aldıysa sende 10 voltamper ile 40 km ye yol alırsın denklem basit imkan basit

Yöntem aynı yöntem.
Ama o anlattıgın fledelphia hikayesi hikaye oldugu için sen kendince ulaşılmaz bir şey sanıyorsun yada laf olsun diye yazıyorsun.

Bak sana şizo diyorlar ben demiyorum.
Şizo demesemde anlatıgın hikaye hikayedir derim olmaz derim ucma derim kanma derim ilgilenme derim.

Hatta öğren bu işleri ticaretine bak derim . Fikir istersen veririm.

Valla umurumda olmayan kişilerin bana şizo demesi zoruma gitmiyor. Zaten engelliler. Tüm gereksizleri engellemişim, bana şu anda şizo diyen yok. Eğer sorunlu tipler bana akıllı deselerdi kendimden şüphe ederdim.
Konuyu buraya getirdiğin için ikimiz arasında kıyaslama yapmak gerekirse;
Anlattığım olayın yapılabilirliği var ki:
ilahi masal Diyor ki
1- Açıkca yazdım 75 voltamper ile 600 km yol aldıysa sende 10 voltamper ile 40 km ye yol alırsın denklem basit imkan basit

2- Hatta öğren bu işleri ticaretine bak derim . Fikir istersen veririm.
şeklinde yapılabilirliğini ortaya koyuyorsun. Ondan sonra:

ilahi masal Diyor ki
Bak iki cümlen arasında gerçeklerden kopuk bir tavır sergiliyorsun. Ama ben sana şizo demem, çünkü ihtisas alanım değil.

Yani bak, bir insana şizo demek ihtisas gerektirir. Bunu diyenler doktor mu? Yok. Sözüm ona kendilerini ve birbirlerini aydın sayan insanlar. Böyle saçma sapan aydınlık mı olur? Sen uzman değilsen uzman yardımı istersin.

Aydın, her şeyi bilen kişi değildir. Aydın, bildiği zaman bildiğini söyleyen, bilmediğinde bir bilene danışabilen kişidir. Bizim buradaki -sözde- aydınlar her şeyi bilirler, onlardan başkası hiç bir şey bilmez, kendileri hiç bir şey bilmedikleri anlaşıldığı zaman hakarete başlarlar. İşte biz buna turandursun forumu tipi aydın diyoruz. Ben orjinal aydınım, bunlar gibi çakma değilim.

Ben teorisyenim. Teorisini ortaya koyarım. İmkan olursa da dediğimi yaparım. Detay işlere teferruat işlere girmem. Dediğim şey, imkan verilir böyle bir yapılanma sağlanırsa gerekeni yaparım. Ben yapmam, ben o tünellemeyi kendim üretmem. Ben şeklini çizerim, teorisini yazarım, o işin uzmanı gelir yapar. Onu imal etmek detay iş, teferruat. Teferruata takılmayın, bütüne bakın.

Önemli olan detayı üretmek değildir, fikrini ortaya koymaktır.

Denizler altında 20000 fersah yazıldı, çok sonra denizaltı yapıldı.

İnsanlar yüzyıllar boyunca çocuğuna uyurken "aynadan bakıp haber veren büyücü" masalları anlattı, sonra televizyon çıktı tee yüzyıllar sonra.

Eğer Uzay yolu filmleri olmasaydı Nasa'nın ve diğer uzay ajanslarının aklına aya gidiyormuş gibi yapıp yüzlerce milyar doları söğüşlemek gelir miydi, milyarlarca dolarlık cgi sektörü oluşur muydu?

Macellan Portekiz kralından ve sırayla diğer krallardan yardın isterken "hep batıya gidersem Hindistana ulaşırım" diyordu. Sonra da bu işlerin sonunda Amerika bulundu. Peki o bu fikri nerden aldı? Dünya daire şeklindedir, hep batıya gidersen Hindistana ulaşırsın diyen birileri vardı demekki.

Açıkça, yüzyılların deneyimini bir yerlerden okudu, bu fikre bir yerden kapıldı. Ama bu fikrin nereden ve kimden çıktığını bilmiyoruz. Bildiğimiz, Macellan'ın bunu savunduğu. Bir başkası yapsaydı onu bilecektik. Ama fikrin asıl sahibi ya da sahiplerini bilmiyoruz. Macellan bu fikri uygulamak için Osmanlıya bile gitti. Ama bir çok kral gibi "hadi lan ordan" tepkisi aldı. Benim burada da "hadi lan ordan" tepkisi almamın temel nedenlerden birisi buradakilerin Osmanlı torunu olmalarıdır. Eğer buradakiler batı medeniyetinin torunu olsalardı konuyla çok daha yakından ilgilenirlerdi. Ondan sonra niye beyin göçü oluyor. Olucak tabi. Bu memlekette iş mi yapılır.

Ben isim yapma derdinde değilim. Şunu yapayım herkes ne kadar bilgili olduğumu öğrensin derdinde değilim. Ben biliyorum ki bu fikri ortaya atıyorsam birisi bunu alıp değerlendirir.

Bunun gibi. Detaya takılmayın, fikri alın. Almıyorsanız bırakın alacak olan gelsin.

Konu LEVH tarafından (29-06-2021 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 29-06-2021, 19:51
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Madde nedir = her şey[']dir. Bu spesifik değil genel ifadedir, materyaldir.]

Yani kulağa hoş geliyor. Çok o kadar şey değil yani, mesele yok.

spartacus Diyor ki
[Eğer maddi bir formun, manyetik alanı kullanılarak bir iş yaptırılırsa, bu halde manyetik alan da iş için gerekli olan materlaydir. İş için gerekli olan ifadesi, sürecin sonu üzeriden yani tersinden ele alınmasıyla, iş'i merkeze alan bakış açısıdır.]

Burada biraz sıkıntı var. Neden diye soracak olursanız. Şimdi yukarıda madde=her şey dediniz. Şu haldeyse iş için gerekli materyal olduğu için manyetik alanı da materyal olarak tanımlamaktasınız. Oysa, madde=her şey dediğinizde enerjiyi şey olarak tanımlamadınız ve buna da iş'i merkez alan bakış açısı olarak tanımladınız.

Şu halde yaptığınız bu açıklama işi merkez alan bakış açısı olmakla subjektif bir bakış açısıdır.
Sıkıntı yok aslında, ifade etmiştim.
Enerji şey değildir, hız bir şey değildir umrım anladın.
Enerji, şey'in yani maddenin veya maddi, form-yapı-sistemlerin, iş kapasitesiyle ilgilidir, ölçelebilir bir birime tekabül eder.

Örneğin araç şeydir, ama konu hız olursa hız şey değil, şeyin hareketine dairdir.

Hasılı, şey ve şeyin özellik, niteliklerine dair olan da şeye tabidir, o nedenle şey değil, ama şeye dair olana maddi diyoruz(temeli madde)...

Her şey madde, her şey'e dair olan -özellik, nitelik, sıfatlar vs ise, temelde maddidir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil