Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-06-2021, 12:33
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
şeklinde yapılabilirliğini ortaya koyuyorsun. Ondan sonra .
Manyetik alan için Olabilirligi endüstiri ve üretim üzerine diyorum.
Seninki hayal , manyetik alan ile senin hayallerin gerçekleşmez.

Hayalini test etmek için yol gösterdim.
Sonuçta hayalinin testini yaptığında olmadığını ve o deneyinde atmasyon oldugunu , safsata oldugunu ögrenmiş olucaksın.
Alt 30-06-2021, 14:14
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus Diyor ki
Sıkıntı yok aslında, ifade etmiştim.
Enerji şey değildir, hız bir şey değildir umrım anladın.
Enerji, şey'in yani maddenin veya maddi, form-yapı-sistemlerin, iş kapasitesiyle ilgilidir, ölçelebilir bir birime tekabül eder.

Örneğin araç şeydir, ama konu hız olursa hız şey değil, şeyin hareketine dairdir.

Hasılı, şey ve şeyin özellik, niteliklerine dair olan da şeye tabidir, o nedenle şey değil, ama şeye dair olana maddi diyoruz(temeli madde)...

Her şey madde, her şey'e dair olan -özellik, nitelik, sıfatlar vs ise, temelde maddidir.
Yok, öyle olmadı. Her şey madde değildir. Her şeyin madde olduğunu kanıtlayamadınız ve kanıtlanamaz zaten. Çift yarık deneyi fotonun gözlem altında madde gibi davrandığını, gözlem olmadığı durumlarda dalga gibi davrandığını ortaya koymaktadır. Bu deney artık defalarca tekrarlanmıştır, bunun için ayrı bir deney yapmak gerekmez. Bu deney, bir maddenin bazı şartlar altında sizin tanımınıza göre "şey" olduğunu, gözlem olmadığında size göre "şey olmadığını" ifade eder. Bu durum "şey" tanımınızda süreksizlik oluşturmaktadır.

Yazılarını göremediğim üyelerimiz (Ignore list)
1- Ah*****z 2- K***s 3-S****-J***4-cop****cus 5-ila**M*a*L
Alt 30-06-2021, 14:18
Üye

ilahimasal Diyor ki
Manyetik alan için Olabilirligi endüstiri ve üretim üzerine diyorum.
Seninki hayal , manyetik alan ile senin hayallerin gerçekleşmez.

Hayalini test etmek için yol gösterdim.
Sonuçta hayalinin testini yaptığında olmadığını ve o deneyinde atmasyon oldugunu , safsata oldugunu ögrenmiş olucaksın.
Hayal demeyelim de bilimsel teoriler diyelim. Hayal olan senin anlattığın yöntem. Kusura bakma ben hayal peşinde koşamam. Seninle ilahi hayalin arasına girmiyim ben.

Alt 30-06-2021, 18:37
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

[...]Bu doğrultuda 75 VA gücündeki iki dev jeneratör[...]
75 VA ile ancak 75 Watt'lık bir oda ampulünü yakarsınız.

https://en.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Experiment
Wiki'nin ilgili ingilizce sayfasında böyle sayısal değerler verilmemiş. Türkçe sayfayı hazırlayan wiki yazarlarının çevirilerini kontrol etmekte yarar var.

Türkçe sayfada iddiadaki tutarsızlıklara oldukça az yer verilmiş, oysa İngilizce sayfada iddianın tutarsız olduğuna dair bir çok açıklama var.

--/--

Hristiyan Evangelistlerin palavralarını İslama devşirerek alan Adnan Oktar kılıklı kişilerin ortaya attıkları komplolar, Dünyada nüfusun çoğunu oluşturan yarım akıllıları kolayca kandırıyor maalesef. O yüzden devletlerin başından kiliseler-cemaatler-diyanetler-diktatörler-hırsızlar-katiller-baskı-zulüm eksik olmuyor.

--/--

Nanoteknoloji'de okuyan yeğenimden öğrendiğim en güncel bilgileri kullanarak kuantum fiziği üzerine uzun bir yazı yazmayı planlamıştım. Araştırmak, okumak, yorumlamak, yazmak için geçen saatlerimi boşa harcarım diye düşündüm, ki en az bir kaç gün sürerdi.

Her zırvaya bu kadar zaman harcanmalı mı? Hayır.

Şunu yapabilirim, hatta toplum yararı için yapmalıyım:
Ortaya çarpıtılmamış somut veri koymayan (topluma zarar verebilecek) komploları, hezeyanları -sunturlu bir aşağılama notu ile- direkt forum kirlerine atabilirim.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 01-07-2021, 01:51
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Yok, öyle olmadı. Her şey madde değildir. Her şeyin madde olduğunu kanıtlayamadınız ve kanıtlanamaz zaten. Çift yarık deneyi fotonun gözlem altında madde gibi davrandığını, gözlem olmadığı durumlarda dalga gibi davrandığını ortaya koymaktadır. Bu deney artık defalarca tekrarlanmıştır, bunun için ayrı bir deney yapmak gerekmez. Bu deney, bir maddenin bazı şartlar altında sizin tanımınıza göre "şey" olduğunu, gözlem olmadığında size göre "şey olmadığını" ifade eder. Bu durum "şey" tanımınızda süreksizlik oluşturmaktadır.

ŞEY = foton
Davranış = bu ne? Hala anlayamadın, foton da maddedir ve/veya maddi yapıdır, ama davranış=madde değildir, davranış ŞEY DEĞİLDİR, şey'in, şu ya da bu özellik, niteliklerine DAİRDİR...
Enerji, madde değildir.
Hız madde değildir.
Davranış = madde değildir.
Güzellik = madde değildir................
.......

Ok.

O deney de öyle bir şey ifade etmez. Her halükarda davranş maddenin davranışıdır, senin mantığına sığsın ya da sığmasın, ne demişsin, d.a.v.r.a.n.ı.ş, ney'in davranışı, şey'in, şey ne madde/maddi form-yapı-lar..

Kelime oyunlarına bu kadar takılmak, bu kadar kavram kargaşası yaşamak, zaman israfı oluyor.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 01-07-2021, 13:06
Üye

Bir bilim insanının üstüne fikirlerinden dolayı bu kadar da gelinmez ki.

Alt 01-07-2021, 16:05
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Her Şey ..... Bla Bla

Şey arapçadır.
Eşyanın tekilidir. Türkçe'ye nesne olarak çevrilebilir.
Nesne/Nesnel kavramları üzerine biraz düşün diyeceğim ama; riskli. Kalan nöronları da yakmayasın.

Biz zaten o çelengi sizin sanatçı kişiliğinize takıyoruz.
Asgari düzeyde terminoloji bilmeyen bir mal nasıl bilim yapar
Berkeley idealizminin en bokdan versiyonlarının bilim ya da felsefe ile bi bağı yok.
Sanatdan anlamam, belki bi sanat biçimidir.
Masallar, büyüklere masallar.
Alt 02-07-2021, 00:24
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

Levh kafamı buluyorsun ciddimisin ?

Konuyu başlatığın nokta , sözde bir deneyi açıklarken diyorsun ki ;

Manyetik alanı oluşturup ( mümkün ) ve bu manyetik alanın içine girip , sözde simulasyoncunun bağlantılarını kesip özgür kalacağın gibi ( jemır) bir şey anlattıktan sonra aynı manyetik alanı oluşturdugun sistemi hızlı ( nasıl hızlı ?) Bir sekilde hareket ettirip diledigin yere gitmekten!!! Hatta geri döndürmekten bahsediyorsun!

Bu anlattıklarını şu hjaking dedigin hayali deneye dayanarakmı olur diyorsun?

"Bilim insanıyım" " benimle dalga geçmeyin" " üzerine gelmeyin" derken sen bizimle dalgamı geçiyorsun?

Düz dunyan , simulasyoncun , manyetik taşıman falan idare edilirde kendini bilim insanı olarak takdim edip , senin uçuk hayallerinin sorgulanıp elestirilmesine " üzerime gelmeyin " demen cekilemez .

Manyetik alan oluşturup olusturdugun manyetik alanı , hem manyetik alanı olusturan düzenek ve içindeki ile birlikte taşıyacağını ifade etmene bilim insanı FIKRI denmez. hayalcilik denir. Fizik ile alakası yok denir.
Fizik ile alakası yoksa ne dendigini yazmıslar zaten.
Bunları real hayatında sohbetin konusu bile yapma gülerler insana.
Alt 02-07-2021, 11:14
Üye

Kuantumun k'sını bilmeyen insanlarla neyi tartışıyorum ki.

Doğada her şey manyetiktir. Madde dediğiniz şey de proton, nötron ve sürekli dönen elektronlardan ibarettir. Elektronlar, nötronlar ve protonlar tamamen manyetik olarak bir arada bulunurlar. Dolayısıyla bunların hareketi de manyetik olur. Ha eğer imkanım, param, enerjim, moral motivasyonum, zamanım olursa, en önemlisi zaman olmak üzere, deneyini yaparım görürsünüz. Zorluğundan değil, zaman yok. Yazmak daha kolay, yapmak zor. Şu açıdan zor, boş zaman ayarlayıp böyle bir şey için motive olup uğraşmak lazım. Daha önemli şeylerle uğraşıyorum. Bana deseniz ki "bu deneyi yap Bilim Bakanı olacaksın" vallahi de billahi de bak yaparım. Bu beni motive eder. Ama bu ülkede icat yapıyorsunuz sonra zorla intihar ettiriliyorsunuz, bu şartlar altında risk almaya değer mi?

Neyse, kime anlatıyorum ki. Kişi bilmediğinin düşmanıdır. Hiç bir şey anlamayan herkes burada bana düşman oldu. Daha fazla düşman kazanmamak için susmak en iyisi.

Alt 02-07-2021, 14:30
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Postmodern şarlatanların sihirli kelimesine geldik sonunda. Kuantum
Formdan bağımsız nitelik nerde gözleme taban vermiş Napolyon Bonapart.
Dil problemiyle uğraşıyorsun.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil