Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 22-07-2021, 11:51
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bacon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böyle bir hak yok!

Bunlar tımarhanelik. Kovid olup başkalarına bulaştırmak bir hak olabilirmi? Olamaz!

Dolayısı ile, manyakların yeri tımarhane veya hapishanedir.
Aşılar bulaşmayı engellemiyor, eğer korursa; olanı korursa koruyor hepsi o...

Senin gibi manyaklar herkesi tımarhane ve hapishaneye tıkamasın ya da kontrolü ele geçirip subjektif totalitarizmler icat etmesin diye yasalar var

O da önemli değil geçirin kalır kendi kendinize yaşarsınız ,alın dünya sizin olsun,

Doğal bağışıklık en iyi koruyucu.

Antartika da 17 ay tüm dünyada izole yaşayan bilim insanları soğuk algınlığı virüsü salgınına yakalanabiliyor.

Neden aşı değil (bir -bir kaç doz değil de) (ucu açık sonsuz bir) aşı aboneliği görüşülüyor
Aşı pasaportları nereden ortaya çıktı? Niye?

Virüsleri yok edemezsiniz, aşılarla virüsleri yokedemezsiniz o halde bağışıklık sağlamaya çalıyorsunuz, çalışıyor olursunuz. Hızlı mutasyon geçiren soğukalgınlığı virüslerine karşı nihai bir aşı olamaz. Tabanın tabanı saçma o halde?

Bacon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunlar tımarhanelik. Kovid olup başkalarına bulaştırmak bir hak olabilirmi? Olamaz!

Dolayısı ile, manyakların yeri tımarhane veya hapishanedir.
Siz o kafayla doğmuş bebeğe en son aşı vuralım diyeceksiniz

Sizin bu kafayla aynı dünyanın insanı değiliz, olmakta istemiyoruz, zamanı gelince uygun yerlere biz gideriz merak etmeyin

---

Bu arada kadının oğlu Crohns hastası . Etçille iyileşmiş bir çok Crohns duyduk. Bunun içinde kendi Crohns'unu bu yolla iyileştirmiş ve bunu bir tedaviye dönüştürmüş bir doktor var. Tedavi ettiği ve makalesini yayımladığı ilk hasta şu an tıp öğrencisi. Yani kadının oğlunun bir tıbbi bakıma değil bilgiye ihtiyacı var. Medeniyetin sorunu bu çünkü bu tedaviyi bilimleştirmeye çalışan enstitü başkanının twitter'ıınn daha 7 bin takipçisi yok.

"KUTSAL KASE"

"insan olmak'ın ağırlığı eşit mi olmak'ın ağırlığına ..."

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."- Foucault

Bilgi güçtür - cassiopaean experiment

"İLETİŞİMLER; İNDİRİLEBİLİR VE MOBİL OKUNABİLİR METİN LİNKİ"
~~~~~~~~~~
Alt 22-07-2021, 13:00
Üye

Bugün sanırım ölmüş. Pıhtı ve kalp spazmından sözediliyor. Işıklar içinde olsun/uyusun ne diyelim ve ne denir?

Şimdi ne görüyorsunuz bilmiyorum. Hindistan da bir ortayaşlı sanatçı toplumu ikna etmek için aşı olmuş akabinde ölmüş.
Latin Güney Amerika da bu oldu duyduk.
Aşı savunucusu, aşı olmayanlara hakaretler yağdıran bir Rus blogger aşı sonrası ölüyor.
Amerika da bu oldu. Toplumu ikan için kullanılan kimi yüzler aşı sonrasında öldü.
Bunları derlemedim ama 7-8 örnek duydum yani gözümüzün önünde....

"KUTSAL KASE"

~~~~~~~~~~
Alt 22-07-2021, 13:21
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bununla birlikte mRNA aşı karşıtlarının biontech aşısı için kalp kapakcığı iltihabı yaptığına dair iddiaları var. Bu iddialara baktığımda bu oranın milyonda bir olduğunu gördüm.

https://www.sciencemag.org/news/2021...19-vaccination

"KUTSAL KASE"

~~~~~~~~~~
Alt 22-07-2021, 13:25
Üye

"KUTSAL KASE"

~~~~~~~~~~
Alt 22-07-2021, 14:24
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben de internette okuduklarımdan sonra midem bulandı, aşı olmadım...

Ne var ki kızkardeşim doktor benim, o da ısrarla mutlaka sinovac aşısını ol diyor, vakalar ve ölümler çok arttı diyor. Bilmiyorum ne yapmalı?

Görsellerle İslam eleştirisi arşivim: https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=37384
"İşte İslam" / blogger: https://isteislam.blogspot.com/
"İşte İslam" / facebook: https://www.facebook.com/islamdinibu/
Alt 22-07-2021, 15:48
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Covid 19 ortaya çıktıgı günden bu güne bana bulaşmadı , başından beride dunyadaki ve ülkedeki sorunlara bakaraktan covid 19 u halen çokta ciddiye almıyorum.
Ciddiye almasamda tedbir ve önlemleride dışlamıyorum.

İlk doz aşımıda oldum , ikinci dozuda olucam.

Covid 19 aşısı ile alakalı ne söyleniyorsa DEDIKODUDAN üretilen komplo teorilerinden başka bir sey degil.

Evet aşının hangi bünyeye nasıl etkileri olucağı ile alakalı veriler tam degil.
Bu durum bile aşı karşıtı paranoyakların kurgularını boşa çıkarır.

İnsanlardaki kaygıyı anlıyorumda , paranoyaklıgı anlamıyorum.

Covid dunya daki bir çok şeyi etkiledi ama aşıya yüklediginiz sıfatlar nedir ?

Aşı adına , Her yerde , herkeste bir hikaye var. Hepsini toplasan 1 gram akıl ile söylenmiş cümle yok içinde.

Hem covid , hem aşı için degerlendirme yapılsında , nedir bu paranoyak aşı karşıtlıgı.

Beslenmenize dikkat edin , bagışıklık sisteminizi yerle bir edecek besin adı altında satılanlardan uzak durun . Ve moral denen duygu durumunuzu yüksek tutun . Aşınızıda ihmal etmeyin.
Eni sonu aşı olucaksınız zaten.

DELILERIN ve PARANOYAKLARIN laflarınada itibar etmeyin. Moralinizi düşürmeyin

çok daha büyük sorunlar var .
Alt 22-07-2021, 16:37
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Aşı olmanın riski, olmamanın riskinden daha düşük. Önemli olan da bu.

Covide yakalanma ve covide bağlı kalp kası iltihabı olasılığı, aşı kaynaklı iltihap olasılığından çok daha fazla.

Dolayısıyla risk yönetimi değerlendirildiğinde aşı yaptırmak mantıklı bir seçimdir.
Alt 22-07-2021, 23:06
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Daha önce WHO(Dünya sağlık örgütü)'nun bir haberini okumuştum, 179 milyon mRNA aşısında 149 kalp kası, 160 civarında kalp kapakçığı vakası rapor edildiğini yazıyordu. Yani oran milyonda 1'den azdı. Şimdi oranları güncellemişler. Şimdiki oran milyonda 13.

29 Haziran 2021 haberi.
https://www.reuters.com/world/us/hea...ry-2021-06-29/
A presentation at that meeting found the heart condition turned up at a rate of about 12.6 cases per million people vaccinated.
24 Haziran haberi.
https://www.dw.com/en/covid-mrna-vac...tis/a-58031463
They occurred in people who had received vaccines from BioNTech/Pfizer and Moderna. The cases are very rare: About 13 in a million.
Vakalar çok nadir: Yaklaşık 1 milyonda 13.

Zannediyorum ki Israil 16-24 yaş grubu insanlara aşı yaptığı için bu oran yükselmiş.
1 Haziran haberi.
https://www.sciencemag.org/news/2021...19-vaccination
In a report submitted today to the Israeli Ministry of Health, they conclude that between one in 3000 and one in 6000 men ages 16 to 24 who received the vaccine developed the rare condition. But most cases were mild and resolved within a few weeks, which is typical for myocarditis.
Çift biontech aşısı olan 16-24 yaş grubundaki erkeklerde 3000'de 1 ile 6000'de 1 arasında miyokardit vakası görülmüş. Vakaların çoğu hafifmiş, tipik miyokardit vakaları gibi birkaç hafta içinde düzelmiş.

In Israel, which relied almost exclusively on the Pfizer-BioNTech vaccine in its early and fast vaccination drive, the Ministry of Health in January assembled a panel led by Dror Mevorach, head of internal medicine at the Hadassah University Medical Center, to investigate the issue. Mevorach tells Science he and his colleagues identified 110 myocarditis cases among 5 million people in Israel who had received two doses of the Pfizer-BioNTech vaccine in the month before their diagnosis. That translates to about one in 50,000 vaccine recipients, a number that isn't concerning given the background rate of myocarditis in the general population, where it is typically triggered by viral or bacterial infections, including COVID-19.
Erken ve hızlı aşılama sürecinde neredeyse yalnızca Pfizer-BioNTech aşısına güvenen İsrail'de, Sağlık Bakanlığı Ocak ayında konuyu araştırmak için Hadassah Üniversitesi Tıp Merkezi'nde dahiliye bölümü başkanı Dror Mevorach tarafından yönetilen bir panel düzenledi. Mevorach, Science'a verdiği demeçte, kendisi ve meslektaşları, teşhislerinden bir ay önce iki doz Pfizer-BioNTech aşısı almış olan İsrail'deki 5 milyon insan arasında 110 miyokardit vakası tespit ettiklerini söyledi. Yaklaşık 50.000 aşı alıcısından biri anlamına gelen bu sayı, genel popülasyonda tipik olarak COVID-19 dahil olmak üzere viral veya bakteriyel enfeksiyonlar tarafından tetiklenen miyokardit sayısından fazla olarak gerçekleşmiştir.

Yani Mevorach, biontech aşısından kaynaklanan miyorkardit vakasının 50.000'de 1 olduğunu söylemiş. Tüm virüsler, bakteriler miyokardit'e sebep olabiliyormuş, ama önceki yılların ortalamasından fazla olarak gerçekleşen miyorkardit sayısını dikkate almışlar.

The new analysis "is very suggestive of a causal nature," between the vaccine and myocarditis, Mevorach says. "I am convinced there is a relationship."
Mevorach, "aşı ile miyokardit arasında bir ilişki olduğuna ikna oldum" demiş.

[...]
Even if the link between the shots and myocarditis firms up, Liu says the vaccine's benefit—being well-protected from COVID-19—outweighs the risks, even for young people, who are generally at lower risk of severe disease. But Mevorach says the trade-offs may be different in Israel, given its extremely low numbers of SARS-CoV-2 infections—just 15 new cases were diagnosed yesterday. He hopes the Ministry of Health will leave the decision on whether to vaccinate younger teens to their parents and doctors. "At the moment, we no longer have an emergency," he says.
Aşılar ve miyokardit arasındaki bağlantı sağlamlaşsa bile, Liu, aşının faydasının -COVID-19'dan iyi korunmanın- genellikle ciddi hastalık riski daha düşük olan gençler için bile risklerden daha ağır bastığını söylüyor. Ancak Mevorach, -son derece düşük sayıda SARS-CoV-2 enfeksiyonu göz önüne alındığında, dengelerin İsrail'de farklı olabileceğini söylüyor- dün sadece 15 yeni vaka teşhis edildi. Sağlık Bakanlığı, gençlerin aşılanıp aşılanmama kararını ebeveynlerine ve doktorlara bırakmasını umuyor. "Şu anda artık acil bir durumumuz yok" diyor.

--/--

Avrupa ve ABD'deki miyokardit oranlarının düşük olması gençlere aşı vurulmamasıyla ilgili görünüyor. Türkiye'de de gençlere aşı vurulmamıştı.

Verilere bakarak görünen o ki, 24 yaşın üzerindekilerde miyokardit riski milyonda 13, 16-24 yaş arası olan erkeklerde miyokardit riski 3.000'de 1 ile 6.000'de bir arası.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Konu Şüpheci Dinsiz tarafından (23-07-2021 Saat 05:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-07-2021, 12:04
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben 4. evre kanser hastasıyım. bana bu tanı 2018 kasım ayında koyuldu. beyinde metastaz yapmış. beyindeki tümör küçültülemezse idi en fazla 1-2 ay yaşayacaktım. beyinden ışın tedavisi gördüm. lakin kemoterapiye girmeyi kabul etmedim.

tanı koyulduktan sonra tabi bana direk olarak kalan ömrüm ile ilgili bir şey söylenmedi. ama ben yakınlarımın doktorla konuşmalarını kapı aralığından dinleyerek öğrendim. insanın 2 ay kadar ömrünün kaldığını öğrenmesi, yolda araba kazasından yada ani kalp krizi ile ölme ihtimalini bilmesi arasında çok büyük fark var. mesela şu anda kapalı olan bronşun içinde bir ana damar varmış, bu ana damar bronşu kapatan tümör tarafından sıkıştırılıyor muş ve bu sıkışmadan dolayı patlama ve bu patlama sonunda ölüm ihtimali hayli yüksekmiş. bu ihtimal bende 2 ay ömrüm kaldığı bilgisi kadar etkilemedi. çünkü bu bilgi içinde ihtimal var diyor ya bana sanki olacak olan değil olmayacak olan daha olası geliyor. bu aslında beynin kendine oynadığı oyun , rahatlama oyunu.

neyse bu benim hastalığımla ilgili , ancak burada anlatmaya çalıştığım
1-insanın edindiği bilgiye göre psikolojik tavrı.

2. cisi ise ilk zamanda bu hastalığın bende gerileme göstermesi bu gerileme sebeplerinin neler olduğu.

şimdi ikinciyi kısaca açayım: bu aşamada kemoterapi almadığım için bitkisel tedavi yöntemlerini denedim en azından plasebo etkisi olur olabilir diye ve ne aldığımı bilirim kendimi takip ederim zararını görürsem keserim dedim. bu arada bana htc yani doğal yoldan yetişmiş ot içmemi öneren de oldu, araştırdım gerçekten etkisi olabileceğini gösteren bilgi kaynaklarına da ulaştım, ama otun kendisine ulaşamadım maalesef. ulaşabildiklerim ilaçla mavi ışıkla falanla filanla genetiği ile oynanmış otlar (skank vb) olduğu içinde uzak durdum kullanmadım.

ilave olarak küba daki bir aşı tarzı ilacın tamda benim hastalığımın türüne uygun olduğunu öğrendim. bir pilot vasıtası ile de küba dan 1 set (5 şişe ) getirterek kullanmaya başladım. beynimdeki tümör ve akciğerlerimdeki tümörlerde azımsanamayacak küçülme olmaya başladı. set içindeki son şişenin yarısını kullanmadım. saklı duruyor. ancak son şişeye gelmeden tekrar istedik, devamı almak için ama nafile . tc küba ile anlaşma yapmış ilacı artık türkiye den temin edebiliyormuşuz onun için bizim sağlığımızı korumak amaçlı bu ilacın artık diğer yollardan türkiye ye girişi yasaklanmış. pilot olan arkadaş bunu içki şişesine koyup getirmeye bile çalıştı ancak nafile xray cihazları ile küba dan gelen her sıvı incelenmeye alındığı için , içki şişesi içinde bile getirtemiyorsunuz.

şimdi gelelim asıl meseleye , bu ilacı ben küba dan tanesini 15 euro vererek getirttim. alan kişi küba da, küba yerli halkına 1 dolara satıldığı yabancılara 2 dolara satıldığını söylüyorlar, ki ben, doğru olduğunu araştırarak öğrendim. peki , zurnanın zart dediği yer neresi , bu aşı burada şişesi 2650 dolardan satılıyor ve benim alabilme hakkım var. şimdi 15 euro ya aldığım bu aşı için 2650 x 5 dolar ödemek zorundayım.

peki diyelim ki bana birileri parasını biz ödeyeceğiz al kullan deseler alır kullanır mısın diye soracak olursanız hayır derim. çünkü küba dan 1 dolara alıp bana 2650 dolara satan şerefsizler bu ilacı bile satmaz seyreltir yada nasıl olsa bilemezler diye içine alkol koyup da bile satabilirler.

ben bu ülkenin idarecilerine güvenmiyorum ki.

neden kovid aşısı olayım. bizim sağlığımızı düşündükleri palavrasına siz inanıyor musunuz?

her tarafı rezalet olan bir idareye güvenmiyorum.

bizde bir deyiş vardır "eşşeği anırtan taşağıdır" derler.

komplo teorilerinin asıl sebebi güven vermeyen bir hükümet , ve güven vermeyen sağlık bakanıdır. adam hastaneler holdingi. tam bir kapitalist. sağlıkla alakası da kapital i kadar olur.
Alt 23-07-2021, 13:34
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayin Antkanser,

Cok gecmis olsun.

Su ana kadar dogru tercihleri yapmissiniz hastaliginiz hakkinda. Su durumda eger Kuba turist kabul etmeye basladiysa en kisa zamanda oraya gitmeniz tedavinize devam icin en dogrusu olurdu bana gore. Hem yerinde, hem de daha ekonomik bir secenek. Fakat eger yanlis bilmiyorsam Kuba'da yabancilara verilen saglik hizmeti eger saglik turizmi kanaliyla giderseniz pek de ekonomik degil. Oncesinde arastirmanizi da oneririm.

Covid-19 asilarina gelince: sinekten yag cikartmayi becerebilen vasifli hukumetimiz zaten asilardan da gereken yagi cikarmaktadir. Guvenle asinizi olmanizi oneririm, basit yan etkiler disinda en azindan zarari olmayacaktir.

Tekrar gecmis olsun.

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil