Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Mitoloji & Esoterisizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-05-2009, 05:07
che21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
che21 che21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ufolara dair saçma gelebilicek bir teorim var:)

Evet ufolar hakkında bende çok düşündüm
evidim cevırdım
Şunda karar kıldım;
Bence ufolar gelecekteki torunlarımız tarafından gunumuze gönderilen bir nevi gözlem yada arastırma yapan zaman makinaları.
Yanı sadece gözlem yapabilen temasta bulunamayan dokunamayan sadece izlenımlerı aktarmaya gelen makınalar.
Şoylede düşünebiliriz, örnegın bız şuan andromeda galaksisine baktıgımızda onun mılyonlar evvelkı halını goruyoryzya
yada andromedadan dunyamıza baktıgımızda dunyanın mılyonlarca yıl evvelki halını goruruzya işte sadece göruruz o akışkan göruntuuyu
dokunamayız mudahele edemeyız sadece ızlıyebılırız .
Ufolar ıcınde aynı şeyi düşünuyorum .
Mesela göruntuler akışkan belkı görüntü toplamaya geliyorlar yada uzaya dagılan seslerimizi bir şekilde bır araya getırıyorlardır.
Belkide gelecegın arkeolojisi boyle işlıyordur
Bu konuyu fikir jımnastıgı yapalım dıye açtım bu soyledıklerım ınandıgım dogrular degil ama düşünmek bile fikir jımnastıgı yapmak bile oşuma gıdıyor umarım sızde kendı fantezılerınızımı desem fikirlerınızımı desem yazarsanız sevınırım.

* Ne şeriat ne darbe tam bağımsız Türkiye
Alt 20-06-2009, 00:24
ChoPin ChoPin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hayır tam olarak öyle değil
geçmişte ileri teknolojiye sahip insanoğlu ataları
uzaya kaçtılar
ve şu an onlar gözetliyorlar yörüngeden
yalnız ufolar vardır
nasa nın gizli görüntülerini görme fırsatım oldu
kesinlikle gözetim altında olduğumuzu o videolardan bile anladım
yalnız bu akdarla değil herşey
ilginç olaylar yaşanıyor aslında dünyamızda
görünmeyen soğuk bir savaş var aslında
ama bunu anlayacak bilince maalesef milyonlar değil milyarlarca insan sahip değil şu an için
bakalım önümüzdeki seneler neler getirecek
Alt 28-07-2009, 10:42
AnuTreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AnuTreS AnuTreS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

turan dursun
EVREN BİR ŞAKA MI?
adlı kitabında ufoların aslında melekler olduğunu ve kutsal kitaplarda böyle anlatıldığını anlatmaktadır.
berfin yayınlarından çıkmış bu kitabı mutlaka okumalısınız.
bende turan dursunla aynı fikirdeyim.
saygılar.
Alt 28-07-2009, 16:43
toli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
toli toli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın che21;

Bu teori zaten en yaygını.. Ama ben müdahale edemediklerini değil, etmediklerini düşünüyorum..

''Bir şahinin nasıl eğitildiğini bilir misin? Gözleri dikilir; geçici olarak körleştirilmiş bir halde "tanrı"sının gereksiz emirlerine sabırla boyun eğer, ta ki kendi iradesi bastırılana ve itaat etmeyi öğrenene kadar..''
Alt 28-07-2009, 18:08
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

che21´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence ufolar gelecekteki torunlarımız tarafından gunumuze gönderilen bir nevi gözlem yada arastırma yapan zaman makinaları.
Stephen Hawking'in yıllar önce bir söyleşide UFO'lar ile ilgili bir soruya verdiği cevaptı.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 05-08-2009, 17:53
exxonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
exxonster exxonster isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Stanislaw Lem'in tam da bu varsayım üzerinden çıkan bir hikayesi vardır. Hatırladığım kadarıyla dünyayı düzeltmek için sondalar gönderiyorlardı. Ama birbirine muhalif iki farklı bilimsel heyet, işleri karıştırıyor, o yüzden de iki dünya savaşı, kavimler göçü, moğol istilaları ortaya çıkıyor, görevlilerden birinin dikkatsizliği kara veba salgınına yol açıyor, hatta inerken düşen bir sonda da dinozorları yeryüzünden siliyordu.

Gelecekte zamanda yolculuk icat edilirse, gözlemi yaptıktan sonra geçmişi değiştirmediklerinden emin olmak için geçmişe bir daha gidip o gözlemi hiç yapmamış olmak isterler, böylece biz de hiç zaman makinası görmemiş oluruz. Sanırım bunlar geçmişten gelen eski moda zaman makinaları Bir de bu UFO'lardan çıkıp gelenlerin resimleri geziyor ortalıkta. Bizim torunlar çok çirkin!!!
Alt 11-08-2009, 00:12
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

"nasa nın gizli görüntülerini görme fırsatım oldu
kesinlikle gözetim altında olduğumuzu o videolardan bile anladım"

Bu videoları paylaşabilme imkanınız var mı acaba?

Gelelim Ufo teorilerine:

Sizce şu nasıl:

"Ufo diye bahsettiğimiz "tanımlanamayan uçan diskler", bu dünyada yapılmış, uzaya çıkamayan, sıradan bir savaş uçağına göre tek farkı çok daha hızlı gitmesi olan hava araçları. Çeşitli amaçlar ile kullanılmaktalar. Bazen gözlem için, bazen kimi çıkarlar adına halk arasında söylenti çıkarmak için vb sebebler adına kullanıyorlar."

Bence bu fikir/teori daha bilimsel ve mantıklı. Bunu üzerine yoğunlaşırsak daha GERÇEKÇİ cevaplar veya kimi sonuçlar elde edebiliriz.

Bu arada bu ufo olayı üzerine eleştirel bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Yazımda bir çok resmin ve videonun eleştirisi olucak. Tabi Realyenlerede değinmeyi düşünüyorum (.
Zamanım olursa yazıyı yakın zamanda yazar ve paylaşırım.
Saygılar...
Alt 11-08-2009, 06:17
brknea brknea isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Her ihtimal değerlendirilebilir elbette fakat müdahale edemiyor olmaları düşüncesi bende pek yer etmedi. "Neden edemesinler?" buna bir yanıt bulamıyorum. Belki fizik konusunda bilgisizliğimdendir.

Zaman yolcuları oldukları fikrinin getirdiği diğer alternatif, "müdahale edebilirler ama etmiyorlar." düşüncesi ise insanoğlunun hiçbir zaman diliminde gücü tekelde toplayabileceği ve bu tekelin el değiştirmesine rağmen aynı müdahale etmeme kararında sabit kalabileceği düşüncelerinin yine bana pek mümkün görünmemesinden dolayı mantıklı gelmiyor. Tabii torunlarımızın bizimle aynı karakterde olmamaları ve belki bir bilgisayar gibi herşeyi hesaplayarak; duygulardan, hırslardan arınmış mantıklı canlılar olabilecekleri de mümkün. Eğer öylelerse merak duygusundan da arınmış olacaklardır kanatimce. Merak etmemeleri de dünyayı ziyaret etme gereği duymayacakları sonucuna götürüyor. Zira duygular etkileşimli çalışırlar. Yani bir düşünsenize, bizim tarif edebildiğimiz duyguların dışında, arada kalan ve anlatamadığımız neler hissediyoruz aslında. Aynen renkleri bazı canlıların daha iyi algılayıpi tanımlayabilmeleri gibi. Bu düşünceler eşliğinde ben ikinci seçeneği de eledim.
İki seçeneğim var. UFO'lar zaman yolcuları ve müdahale de ediyorlar. Diğer seçeneğim ise evrenin başka köşesinden ziyaretçilerimiz ve müdahale ediyorlar. Müdahale ediyorlar çünkü, burası her kim geliyorsa onun için artık geçmiş değil şimdiki zamandır. Şimdiki zamanda deneyler ve gözlemler ise bir takım etkenler kontrollü bir şekilde değiştirilerek yapılır.

Ya da UFO diye birşey yok mu acaba? Arkadaşlarım gördüm diyorlar fakat o gördükleri de neticede birer video ya da fotoğraf. Kanıt olabilir mi? Bence hayır.

Tanrıların (yoksa Tanrı'nın mıydı?) Arabaları diye bir kitap okumuştum. Bu konuyu okuyup yanıt yazan arkadaşların kesinlikle ilgisini çekecektir.

http://yalancicoban.wordpress.com :: Ye, iç, gez, öğren, gönlünce eğlen :: Bir bak çevrene sonra, birşey var mı ardında? :: Görmüyorum be hemşerim ne edeyim?
Alt 11-08-2009, 23:19
exxonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
exxonster exxonster isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tanrıların Arabaları, zamanında pek çok ilgi çekmiş bir kitap. Fakat kanıtlarından bir çoğu yanlışlandı, hatta Von Daniken bile kabul etti. Buna rağmen yanlışlanan kanıtlar yeni baskılardan çıkartılmayarak, aldatıya devam edildi. Erich Von Daniken, hayatını ufo araştırmalarına adamış, sonra da boşa gitmesin diye elindeki derme çatma bilgilerle kitap yazmış biridir, ciddiye alınmak yerine akşam yatarken okunası bir kitabın yazarıdır.

ufolar da maalesef bahçe perileri ya da elfler kadar gerçektir: Bir tanesini eline alıp da incelediğini iddia eden birinin bakışlarına bile bakarak ne kadar gerçek olduğunu anlarsınız.

Arkadaşlar, hayat da heyecanlı. Onunla da ilgilenebilirsiniz.
Alt 13-08-2009, 13:48
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

exxonster´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrıların Arabaları, zamanında pek çok ilgi çekmiş bir kitap. Fakat kanıtlarından bir çoğu yanlışlandı, hatta Von Daniken bile kabul etti. Buna rağmen yanlışlanan kanıtlar yeni baskılardan çıkartılmayarak, aldatıya devam edildi. Erich Von Daniken, hayatını ufo araştırmalarına adamış, sonra da boşa gitmesin diye elindeki derme çatma bilgilerle kitap yazmış biridir, ciddiye alınmak yerine akşam yatarken okunası bir kitabın yazarıdır.
Katılıyorum.

E.Von Danikien ve benzeri yazarların kitaplarında bolca sunduğu tezlerden birini örnek vereyim ve bu tezin geçersizliğini size sunayım. Görün bakın bu e.von danikien vb adamlar ne kadar düz ve saçma bir mantıkla yaklaşıyorlar olaya.

Gördüğünüz bu resim sümerlere ait bir mühür. Yukarda, sağında solunda dikdörtgen çıkıntıları olan bir şekil var.
Erich Von daniken ve Zecheria sitchin amcalarımıza göre bu şekil bir UFO(!). Niye? Çünkü uyduya benziyor, kanatları vesairesi var (. Direk düz mantıkla bakınca bu sonuç çıkar tabi.

Oysaki bilmiyor ki sümerlilerde hayvan resimleri köşeli ve gerçek şekli bozularak resmedilir ve çizilir. Bunu birçok arkeolog ve sümerologda kanıtlamıştır ki kendiniz bile sümerlerin birçok tabletine, mührüne ve resmine baktığınızda sümerlerin hayvan resimlerini köşeli, dikdörtgen, üçgen vs bir halde, gerçek görünümünü bozularak çizildiğini görürsünüz. Mühürdeki şekil ise işte bu yolla çizilmiş, bu geleneğe göre çizilmiş bir kartaldır. Bu şekil bir çok yerde, tapınakta, mühürde vsde kullanılır. Devletin bayrağı gibidir.
O zamanki insanlar göğe ulaşamadığı için göğü yüceltmişler, üstün görmüşler. Bu yüzden göklerdeki en güçlü hayvanı, yani kartalı oldukça ön plana çıkartmışlar. Hatta yerdeki en güçlü hayvan olan aslanıda eklemişler ve aslan başlı kartal çizerek olayı ilerletmişlerdir. Aslan başlı kartalın resmini aşağıda paylaşıcam.

Bakınız size yukardaki mühürdeki o şeklin başka bir versiyonunu göstereyim. Kartal olduğunu daha iyi anlayacaksınız:

Buyrun. Yine yukarda aynı şekil var. Fakat kanatları olduğu ve bir hayvan olduğu çok daha açık ve net. Madem uyduydu, yada uzay gemisiydi, burda niye kuş gibi tüyleri kanatları var. Uzaylılar süslememi yapmışlar? (.

Şekli ve gerçek görünümü bozularak çizilmiş farklı bir hayvan resmi göstereyim:

Evet görüldiğü gibi burdaki resimdeki kartal ise köşeli köşeli çizilmiş. Ayrıca kartal başı yerine aslan başı kullanılmış, bunun sebebi ise sümerlerin yüceltmek ve övmek istediği bir varlığı aslan başlı olarak çiziyor olmasıdır. Çünkü aslan güçlü bir hayvandır.
Erich Von Danikien´in ve Zecheria Sitchin´in mantığıyla bakacak olursanız, bu aslan başlı kartalların uzaylılar tarafından genetik mutasyona uğratılmış hayvanlar olduğu sonucuna da varabilirsiniz tabi (. Tabi hangisi akla mantığa daha uygun gelir, hangisi daha utopik ve komiktir o tartışılır.

Ha bu arada birde son bir söz söyleyeyim.
Nedense bu E.Von Danikien, Zecharia Sitchin gibi yazarlar Roswell olayından sonra boy göstermeye başladılar. E tabi uzaylı muzaylı, uçan daireler vs gibi halkın azını sulandıracak, dikkatini çekecek fırsat doğdu, böyle bir fırsatları kullanmayıp çıkar elde etmezlerse ayıp olur (.

Saygılarımla...

Konu VraeL tarafından (13-08-2009 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil