Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-05-2010, 11:23
Halit ŞENER Halit ŞENER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart ALLAH ve ŞEYTAN İTTİFAKI MI?

Suçları inanmamak,cezaları ise
sonsuza kadar yakılmaktı...

Ve Tanrılar mahşere indiler.

ACIMASIZ TUTKU,KENDİ YIKIMINI KENDİSİ YARATIR!

GİRİŞ: Birinci Bölüm
...VE İNSAN TANRILARI YARATTI

"Muhakkak ben yeryüzünde bir halife var edeceğim".Dedi,Yargıç. Ses tonu sert ve kararlıydı.Büyük muhteşem sarayın kubbelerinde Yargıç'ın sözleri bir kez daha akis yaptı.Büyük parlak mücevherlerle bezeli tahtın önünde,sağında ve solunda bir büyük ordu gibi hizalanmış olan Melekler,fırtınaya tutulmuş ağaçların dallarındaki yapraklar gibi bir sağa,bir sola savruldular.Şaşkınlık ve sessizlik fazla uzun sürmedi.Hizasından üç adım öne çıkan bir Melek,tahtın önünde secde edip kalktıktan sonra bütün cesaretini toplayıp itirazını söyledi..

"Biz seni şükrünle yüceltir takdis ederken,orada bozgunculuk çıkartacak ve kanlar akıtacak
birini mi var edeceksin",diye sordu.Bu soru,Meleklerin meraklı bakışlarını Yargıç'ın üzerine çekti.Yargıç kendinden emin ve mağrur bir şekilde oturduğu tahtından kalktı ."Şüphesiz sizin bilmediğinizi ben bilirim",dedi.

VE TANRI ADEM VE HAVVA'YI YARATTI

Büyük gün gelmişti.Yargıç,bütün Meleklerini topladı.Adem ve Havva'yı getirdi."Ey Meleklerim,Adem'e secde edin",diye emretti.Şeytan hariç bütün Melekler Adem'e secde ettiler.Yargıç,Şeytan'ın emrine uymadığını gördü:"Ey İblis",dedi"Sen niçin kibirleniyor ve Adem'e secde etmiyorsun?Emrime uymamakla kafirlerden olduğunun farkında mısın?",diye sordu.Şeytan:"Ben ondan hayırlıyım.Beni ateşten yarattın.Adem'i ise çamurdan yarattın."Diye cevap verdi.Yargıç öfkesinin bütün kudretiyle Şeytan'ı azarladı:

"Öyleyse burdan çıkacaksın,burda büyüklenmen senin hakkın olmaz.
Çık git.Gerçekte sen küçük düşenlerdensin".

Şeytan,Yargıç'ın bu sert sözleri ve emirleri karşısında duramıyacağını biliyordu.Ve yakarısını dile getirdi.

"İnsanları dirilecekleri güne kadar beni gözleyip ertele"dedi.Yargıç cevap verdi:

"Sen gözlenip-ertelenenlerdensin".Şeytan istediğini kabul ettirmenin memnuniyeti ve cesaretiyle asıl niyetini açıkladı:

"Madem öyle beni azdırdığından dolayı insanları saptırmak için mutlaka senin
dosdoğru yolunda pusu kurup oturacağım.Sonra muhakkak önlerinden arkalarından
sağlarından ve sollarından sokulacağım.Onların çoğunu şükredici bulmayacaksın".

Yargıç,Şeytan'ın bu kötü niyetini umursamaz bir şekilde karşıladı.Onu engellemek ve onun şerrinden yarattığı insanları korumayı bile düşünmedi.O çözümü başka türlü açıkladı:

"Kınanıp alçaltılmış ve kovulmuş olarak çık",dedi Şeytan'a."Andolsun onlardan kim seni izlerse ",dedi,Adem ve Havva'ya bakarak,"cehennemi sizlerle dolduracağım."dedi.Ve Yargıç Adem'e Şeytanı göstererek:"Ey Adem,bu gerçekten sana ve eşine düşmandır.Sakın sizi cennetten sürüp çıkarmasın.Sonra mutsuz olursun.Şüphesiz ki senin acıkmaman ve çıplak kalmaman cennette kalmana bağlıdır.Ve gerçekten sen burada susamıyacaksın.Ve Güneş altında yanmayacaksında.Sen ve eşin cennete yerleş.İkiniz dilediğiniz yerden yiyin,ama şu ağaca yaklaşmayın.Yoksa zalimlerden olursunuz".Havva ve Adem Yargıç'ın önünde saygıyla eğildiler.Şeytan ise durumdan vazife çıkarmıştı bile.İblisce gülümsüyordu.

ADEM VE HAVVA CENNETE KONULUYOR

Adem çok mutluydu."Allah'ın lutfuyla cennete konulduk",dedi.Havva'ya:"Burada mutlu ve sonsuz
bir hayat süreceğiz"edi.Havva Ademe cevap verdi:

"Ama şu ağaçtaki meyveler bize niçin yasak olundu acaba?" Diye sordu.Havva sorduğu soruya Adem'in cevap vermesini beklerken Şeytan,ansızın belirdi ve araya girerek Havva'nın Adem'e sorduğu soruya cevap verdi:

"Rabbinizin size bu ağacı yasaklaması yalnızca sizin iki melek olmamanız
veya ebedi yaşayanlardan kılınmamanız içindir".

Adem'in kafası karışmıştı."Gerçekten doğru sözlü müsünüz?" diye sordu.Şeytan,kendinden emin bir şekilde cevap verdi:

"Ben gerçekten size öğüt verenlerdenim".Dedi.Ve uzaklaştı.Uzaklaşırken de sinir bozucu ve ürpertici bir ses tonuyla kahkahalar atıyordu.Havva yasak ağaçtan iki elma kopardı.Adem'e uzattı.Adem ve Havva ilk günahı işlemişlerdi.Cebrail onları görmüştü.

ADEM VE HAVVA CENNETTEN KOVULUYOR

Evrenin bütün melekleri Yargıç'ın sarayında toplandılar.İnsanın işlediği ilk günaha bir ceza verilecekti.Çok geçmeden Cebrail,Adem ve Havva sert meleklerin kuşatması altında saray kapısından içeriye girdiler.Yargıç'ın tahtı önüne geldiklerinde secdeye kapandılar.Ve doğruldular Cebrail Yargıç'a bir durumu belirtti:

"Adem ve Havva ilk günahı işler işlemez yeryüzünde hayvanlar birbirlerini avlamaya
dikenler göğermeye başladı.Birbirlerinden ayrı mevsimler ortaya çıktı."

Yargıç,Cebrail'e cevap verdi:

"Toprağı lanetledim.Ağır bir emek karşılığı olmadıkca insanoğluna hiç bir şey vermemesini
emrettim".Dedi.Yargıç,Adem ve Havva'ya sertçe baktı,Elma ağacını gösterdi."Ben sizi bu ağaçtan men etmemiş miydim?" Diye sordu."Ve Şeytan'ın sizin gerçekten apaçık bir düşmanınız olduğunu söylememiş miydim?"Diye azarladı onları.Adem çok pişmandı:

"Şeytan bizi aldattı Ya Rabbi.Ağacın meyvesini tadar tadmaz,ayıp yerlerimiz beliriverdi,
üzerlerine cennet yapraklarından örttük."Adem'in bu sözleri ilk günahın itiraf edilmesinden başka bir şey değildi.Yargıç bütün meleklerinin önünde Adem ve Havva'ya vereceği cezayı açıkladı:

"Kiminiz kiminize düşman olarak inin.Yeryüzünde belli bir vakte kadar sizin için bir yerleşim ve
geçim yeri vardır.Yeryüzünde yaşayacak,yeryüzünde ölecek ve yeryüzünden çıkarılacaksınız".

Adem itiraz etti,yalvarır bir ses tonuyla ve umutsuz son bir yakarışla:

"Rabbimiz biz nefislerimize zulmettik.Eğer bizi bağışlamazsan ve esirgemezsen
gerçekten hüsrana uğrayanlardan olacağız."Yargıç,Adem'e:

"Sizi affettim."dedi."Yeryüzünde kim benim hidayetime uyarsa onlara korku yoktur.
Ve onlar mahzun olmayacaklardır."Yargıç,Muhafız ve sert silahlı Meleklerine dönerek:"Adem'i
ve Havva'yı yeryüzüne götürün." Diye emretti.Bu emir üzerine sert muhafız silahlı melekler Adem ve Havva'yı kuşattılar ve sarayın çıkış kapısına doğru ilerlemeye başladılar.Ve uzaktan Şeytan'ın alaylı ve sinir bozucu gülüşü duyuluyordu.Kafile yeryüzüne doğru gitmek için sarayın çıkış kapısına doğru uzaklaşırken Yargıç,Meleklerine korkunç niyetini şu sözlerle ifade etti:

"Adem'in soylarından geleceklerin bütünüyle birlikte ölümlü olmalarını
küçük bir azınlık bir yana en uzak torunlarının bile cehennemde sonsuz ceza
çekmelerini emrediyorum."Ve yine bu sert ve haşin sözler ve bu acımasız ifadenin bütün kelimeleri sarayın kubbelerinde tekrar tekrar yankı yaparken bütün melekler de bu evrenin en sert ve en acımasız ilahının huzurunda secdeye varıyorlardı.Büyük bir teslimiyet ve iman içinde idiler.İçlerinden sonsuz cezaya karşı tek bir itiraz sesi bile yükselmiyordu ve bunların adları da "Melek"di.

Birinci bölümün sonu

BÜTÜN BU ANLATILANLAR ( Estetik düzen dışında) UYDURULMUŞ YADA ABARTILMIŞ DEĞİLDİR.Kuran ve Hadislerde bütün bunlar yazılmış ve söylenmişlerdir.Duyurulur.

Alt 26-05-2010, 11:30
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

son derece fantastik ve ilginç bir masal.
ancak şiddet ve sex öğesi içerdiği için sanırım küçüklere sakıncalı.
büyüklere masal tadında takılınabilir.
şöyle okkalı bi prodüksüyonla filme alınsa güzel de olabilir hani.
Alt 26-05-2010, 12:05
Üye

Saygıdeğer Anarchist,Ateşin Halkı adlı romanımın bu giriş bölümüne yazdığınız çok değerli yorumunuz ve temenniniz için size teşekkürlerimi sunuyorum.Gerçektende Ateşin Halkını ilk önce bir film senaryosu biçiminde kaleme almıştım.

Ama maalesef Türkiye'de düşünce özgürlüğü olmadığı için böyle bir filmin çekilemeyeceğini anladım ve bu senaryomu romana çevirdim ve bir kitap halinde çıkarmak için çalışıyorum.
Alt 26-05-2010, 14:55
Üye

Bu başlığı tartışmaya açmamın amacı bir dinsel çarpık gerçeği daha günyüzüne çıkarmaktır.Yukarıda ki metni dikkatle okuyanlar Allah'la Şeytan'ın görev ittifakı içinde hareket yaptıklarını görürler.

Çok iyi,çok merhametli olduğunu iddia eden bir yaratıcının insanları doğru yoldan çıkarmak için Şeytan'a icazet vermesini etik açıdan doğru karşılamak ve haklı bir eylem olarak göstermek mümkün müdür?
Alt 26-05-2010, 16:07
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Halit ŞENER´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu başlığı tartışmaya açmamın amacı bir dinsel çarpık gerçeği daha günyüzüne çıkarmaktır.Yukarıda ki metni dikkatle okuyanlar Allah'la Şeytan'ın görev ittifakı içinde hareket yaptıklarını görürler.

Çok iyi,çok merhametli olduğunu iddia eden bir yaratıcının insanları doğru yoldan çıkarmak için Şeytan'a icazet vermesini etik açıdan doğru karşılamak ve haklı bir eylem olarak göstermek mümkün müdür?
Sn Şener

Çok merhametli derken nasıl algılıyorsunuz merak ettim? Başında ki "Çok iyi" kısmı bunu biraz olsun açıklıyor, ancak yanılıyorsunuz...
Allah'ın sıfatlarına göz atarsanız, "El Müntekim" sıfatını da görürsünüz, anlamı ise "İntikam Alıcı" demektir. Ancak Allah'ın merhameti daha geniş olduğundan çok merhametli denir. Sizin sandığınız gibi, değil..

Bu etik midir şu şöyle midir böyle Allah olur mu gibi sorularınıza Esma-ül Hüsna size cevap olarak yeter de artar.

Estetik dışında abartı yoktur yazmışsın ama Allah için "Öfkelendi" tabiri bir estetik olamaz, tamamen sizin kişisel yorumunuz, öfkelenseydi İblis'e mühlet verirmiydi? İblis'e mühlet vermesi de bir merhamet örneği değil midir? İblis kısa yoldan Cehenneme atılsa idi, "El Halim" sıfatına aykırı bir hareket olmaz mıydı?
Alt 26-05-2010, 16:14
Üye

iblise mühlet vermesinde merhamet bulan akıl nasıl bir akıldır ya.
bunun izahı var mı.
neye mühlet vermiş de merhametli olmuş.
mühlet verdi de o mühlet sayesinde iblis kendini kurtarma şansı mı elde etti ki merhametten bahsediyorsun.o mühlet değilmidir insanlardan çoğunun da iblisle beraber cehennemi boylamasının sebebi.
sizin merhamet anlayışınız bu mudur.
din denen maskaralığın artık kendini savunabilmek adına içine düştüğü şu acziyete bir bakın ya.

esmaül hüsna olsa olsa düşünmekten aciz olanların sorularına yani inananların sorularına cevap olarak yetebilir.
Alt 26-05-2010, 16:34
Üye

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
iblise mühlet vermesinde merhamet bulan akıl nasıl bir akıldır ya.
bunun izahı var mı.
neye mühlet vermiş de merhametli olmuş.
mühlet verdi de o mühlet sayesinde iblis kendini kurtarma şansı mı elde etti ki merhametten bahsediyorsun.o mühlet değilmidir insanlardan çoğunun da iblisle beraber cehennemi boylamasının sebebi.
sizin merhamet anlayışınız bu mudur.
din denen maskaralığın artık kendini savunabilmek adına içine düştüğü şu acziyete bir bakın ya.

esmaül hüsna olsa olsa düşünmekten aciz olanların sorularına yani inananların sorularına cevap olarak yetebilir.
sen şöyle arada parazit yapmasan da ben muhatabımla tartışsam sende güzel güzel okusan da kararını ondan sonra versen? nasıl olur he? laf kalabalığı yapmaktan başka birşey yapmıyorsun, hemen hemen her yere burnunu sokuyorsun başlık konularından da dışarı çıkartıyorsun milleti..
biraz istirahat et sen...
Alt 26-05-2010, 16:41
Üye

ben ne zaman istirahat edeceğime kendim karar verebilirim.
hangi başlıkta hangi konuya gireceğime de yine ben karar veririm.
parazit derken;
acziyetinizi deşifre etmemi kastediyor olmalısın.
baksana ortaya koyacak argüman bulamayınca işi provakasyona döküvermişsin.

sen burnunu nereye soktuysan ordan çıkarda ;
şu şeytana mühlet vermenin neresinde merhamet varmış onu izah etsene.
laf kalabalığı yapmamak için mi izah ve argüman ortaya koymak yerine beni tahrik etmeye çalışıyorsun.

farkedemiyormusun; bu numaraları artık yemiyorum.
eskiden de kaçacak delik bulamadığınızda aynı numaraya yatıyodunuz ve başarılı da oluyordunuz.
ama yağma yok.
beni sinirlendiremezsin.
aciz olan sizsiniz ve bunu her fırsatta ortaya koyacağım.
Alt 26-05-2010, 16:52
Üye

bana sordugun sorunun cevabı zaten 5 nolu mesajımda gizli, tekrar okuyup tefekkür et, yok anlayamazsan Sn. Şener bunu ifşa ettiğinde belki anlarsın, yazar insan anlar benim orada ne demek istediğimi, lütfen daha fazla mızmızlanıp durma karşımda çünkü cevap vermeyeceğim, muhatabım değilsin, sataşacak başka birini bul...
Alt 26-05-2010, 17:00
Üye

barudi
komik oluyorsun.
cevap vermeyceğim demişsin de sen ne zaman nerde hangi konuda cevap verebilmeyi becerebildin ki zaten.
şeytana mühlet vermiş de allah bu onun halim sıfatının tecellisiymiş.
yahu buna kargalar bile güler.
sen böyle kelimeleri bir araya getirip ortaya karışık bi saçmalık koyduğunda buna paye olarak''cevap'' adını mı uygun görüyorsun.

sataştığım sen değilsin, adına din denen savsata.
sen onun temsilcisi olarak burda bulunduğun sürece elbette hissene düşene razı olacaksın.

minderin dışına kaçıp kendi kendine peşrev atanlar işi muhatap edebiyatına dökmeye başlamışlar görüyorum ki.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil