Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2019, 13:54
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Hoppala..Teröristlerin annelerine sahip çıkmak..!

Pkk terörist mi?Terörist..
Türk askeri bu teröristlerle 40 yıldır savaşıyor mu?Savaşıyor..

Kendinizi,pkk ile savaşırken,öldürülen bir Türk askerinin annesi yerine koymaya çalışın..

İçinde yaşadığım toplum,bana Türk askerinin kutsal ve bu askere kurşun sıkanların da terörist olduğunu empoze etti,ben de bir çocuk Dünya'ya getirdim,bu çocuğu besledim/büyüttüm,bu toplum adına mücadele etsin diye askere yolladım ve çocuğumu teröristler öldürdüler..

Bu toplum ne yapıyor?
Son birkaç gündür haberleri takip edenlerin bileceği gibi,siyasetçisi/sanatçısı,benim oğluma kurşun sıkan teröristlerin annelerine sahip çıkıyor..
Hoppala..!

Sakın bana AMA diye başlayan cümleler kurmayın..Kabul etmem bu cümleleri,ciddiye almam..
Ama onları dağa çıkarmışlar..Ama onlar daha çocuk..Ama onlar da anne..vb

Ben bu toplum için çocuğumu bilerek/isteyerek feda etmişim,bana maval okumayın..

Ben oğlumu,bu toplumun normlarına göre yetiştirmişim ve benim oğlumu teröristler öldürmüş..Gerisi,detaylar beni ilgilendirmez ki..

Bu ülkede Fetöcülerin annelerine/babalarına sahip çıkılıyor mu?
''Aslında sizin çocuğunuz fetöcü olmak istemiyordu ama zorla yaptılar,anlıyorum sizi''..Bunu diyen var mı?

Işidçilerin annelerine/babalarına sahip çıkılıyor mu?
''Aslında oğlunuz iyi birisi ama kandırmışlar çocuğu''..Bunu diyen var mı?

Kardeşim,niye pkklıların annelerine sahip çıkıyorsunuz?
Ne yapıyorsunuz ya,ne yapıyorsunuz..!

Ayrıca;
-Madem oralarda,durmadan çocuklar dağa kaçırılıyor,neden o bölgedeki kadınlar buna göre önlem almıyorlar?
-40 senedir bu terör var..Neden Hdp'li belediyelere kayyum atanması sonrası,bu kadınlar bir anda ortalığa çıktı?Hepsinin çocuğunu aynı anda mı kaçırmışlar?
-Çocukları kaçırdılar..Peki..Sonra zorla silah eğitimi verdiler..Peki..Sonra ideolojik bir şeyler empoze ettiler..Peki..Neden bu çocuklar kendilerine zorla yapılan her şeyi kabul ediyorlar?Bu kadar mı salaklar?Neden bir tanesi de silahı,askere değil de,yanındakilere doğrultmuyor?
-Bu çocuklara,anneleri ne eğitim vermiş?Bu çocuklara ne anlatmış,ne öğretmiş,ne aşılamış?Yani bu kadınlar anne mi?Çocuk doğurmak sizi otomatikman anne mi yapar?

Son birkaç gündür yaşananlar İNANILMAZ..
Yeni bir çözüm süreci başladı sanki..
Hdp'lilerin bu kadınlara sahip çıkmaması da çok acayip..''Hdp'nin teröristlerle arasında bağ var'' deniyor ama Hdp,kapısına kadar gelen terörist annelerine sahip çıkmıyor..
Alt 09-09-2019, 15:57
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Aması, maması yok, hak arayan dağa da çıkar.

Sende kendini Türk olduğun için evi, ocağı, köyü, annesi, babası dövülen, yakılan, öldürülen, dışlanan, ötekileştirilen bir insanın yerine koy... islami baskıyı hissettiğin an, bağır,çağıra ezan duyduğun an dahi rahatsız oluyorsundur, kaldı ki hedef haline geldiğinde

Bu meseleye böyle bakmak ahmakların işi...

Terör demek korku yönetimi demektir...

Bu halde

Eğer şu ya da bu sosyo-kültürel farklılıklar düşmanlaştırılır veya politik olarak siyasetin belirleyicisi, egemen anlayışı, politik istismar, çıakr haline getirilirse, kimin ne olduğu değil, egemen kılınanla, egemenlik altına alınanın durumu belirler. Egemen baskının yöntemi=terördür zaten.

Bu halde, egemen olan teörü, şiddeti kullanmaktadır, haliyle karşı koyan-savunan da aynı oranda cevap verebildiği ölçüde direnebilecektir.

Bu Türk, Kürt, Sünni, Şii, alevi bilmem neye göre değişmiyor...

O halde

Burada tespit edilmesi gereken, toplum içeriisndeki ayrılıklardan ekonomi-politik olarak kimler, nasıl kazanç sağlıyor, mesele burada düğümlenir.

Bunun dışında, hangi taraftan olursa olsun, ölen halktır...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 09-09-2019, 17:51
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Son birkaç gündür yaşananlar İNANILMAZ..
Yeni bir çözüm süreci başladı sanki..
Hdp'lilerin bu kadınlara sahip çıkmaması da çok acayip..''Hdp'nin teröristlerle arasında bağ var'' deniyor ama Hdp,kapısına kadar gelen terörist annelerine sahip çıkmıyor..

İnsanın aklı duruyor kafasını duvara vurası geliyor değil mi.
Anneler HDP den oğullarını soruyor devlette bunları bu amaçla örgütlüyor. Ne garip bir ülkede ne garip beklenti içindeyiz.
Adam bir kayıp veya yasa dışı kaçırma olayını devlete sorar, bunlar suç işleyene (kendilerine göre) suçu soruyor.

Tamamen probaganda biçimi yut yutabilirsen. Pek ilgi gördüğünü sanmıyorum ama bilmeyen anlamayan için belki geçerli.

Devletin hukuksuz biçimde yaptığı Kayyum ataması çok sorulara sebep olduğundan bu işi alen acele yapmış görünüyorlar.
Bu iş yen bir çözüm sürecini mi planlıyor bilinmez. Ama o kadar acemice yapıldığına göre hiç ilgi görmüyor anlaşılan. Bu iktidar zor günler geçiriyor çok belli oluyor daha baskıcı bir döneme girecekler buna dünya koşulları izin vermiyor ekonomi ise zaten baş belası. Bütün hesaplar yeni seçim süresini nasıl lehimize çeviririz nasıl kurulmuş olan yeni ittifakı bölebiliriz

Ne garip bir ülkede yaşamaktayız
Alt 09-09-2019, 19:35
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aması, maması yok, hak arayan dağa da çıkar.

Sende kendini Türk olduğun için evi, ocağı, köyü, annesi, babası dövülen, yakılan, öldürülen, dışlanan, ötekileştirilen bir insanın yerine koy... islami baskıyı hissettiğin an, bağır,çağıra ezan duyduğun an dahi rahatsız oluyorsundur, kaldı ki hedef haline geldiğinde

Bu meseleye böyle bakmak ahmakların işi...

Terör demek korku yönetimi demektir...

Bu halde

Eğer şu ya da bu sosyo-kültürel farklılıklar düşmanlaştırılır veya politik olarak siyasetin belirleyicisi, egemen anlayışı, politik istismar, çıakr haline getirilirse, kimin ne olduğu değil, egemen kılınanla, egemenlik altına alınanın durumu belirler. Egemen baskının yöntemi=terördür zaten.

Bu halde, egemen olan teörü, şiddeti kullanmaktadır, haliyle karşı koyan-savunan da aynı oranda cevap verebildiği ölçüde direnebilecektir.

Bu Türk, Kürt, Sünni, Şii, alevi bilmem neye göre değişmiyor...

O halde

Burada tespit edilmesi gereken, toplum içeriisndeki ayrılıklardan ekonomi-politik olarak kimler, nasıl kazanç sağlıyor, mesele burada düğümlenir.

Bunun dışında, hangi taraftan olursa olsun, ölen halktır...
Sevgili spartacus;şu ahmak-dinci-şoven laflarınız bir bitmedi..

Mevzuyu buraya çekmeyin işte..Ben burada sistem tartışması yapmıyorum,sistem içindeki paradokstan bahsediyorum..
Paradoksu anlamıyorsunuz değil mi?
Bir de şöyle deneyin;
Gezi'de öldürülen çocukları düşünün..O çocukların annelerine yapılanları hatırlayın..
Bir de Hdp binası önünde ağlayan pkkların anneleri için söylenenleri düşünün..
Aynı insanlar askerlerin cenazelerinde de en öndeler..
Burada bir paradoks yok mu?
Ben diyorum ki,burada inanılmaz bir paradoks var..
Alt 09-09-2019, 22:33
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili spartacus;şu ahmak-dinci-şoven laflarınız bir bitmedi..

Mevzuyu buraya çekmeyin işte..Ben burada sistem tartışması yapmıyorum,sistem içindeki paradokstan bahsediyorum..
Paradoksu anlamıyorsunuz değil mi?
Şu sözler senin değil mi?
"Bu toplum ne yapıyor?
Son birkaç gündür haberleri takip edenlerin bileceği gibi,siyasetçisi/sanatçısı,benim oğluma kurşun sıkan teröristlerin annelerine sahip çıkıyor..
Hoppala..!

Sakın bana AMA diye başlayan cümleler kurmayın..Kabul etmem bu cümleleri,ciddiye almam..
Ama onları dağa çıkarmışlar..Ama onlar daha çocuk..Ama onlar da anne..vb"

Taraflı örnek var ortada. "Benim oğluma kurşun sıkıyor" diyorsun ya, oğlunun askerde ne işi var? O silahı eline veren kim? Sıkan anasız mı gelmiş dünyaya? İşin gerçeği ne?

Zorla askerlik yaptırılıyor değil mi? Gencecik çocuklarımızı 20 yaşına gelende devlet zorla silah başına alıyor.

Ne oldu şimdi?

Ama demeyin demiştin, demedim, ama sen AMA diyeceksin...

Diğer detaylara girmiyorum, sadece nasıl objektif değerlendirme yapılır örnnek veriyorum.

-- Evet, FETÖ, IŞİD oğlumu kandırmış, kandırmışlar da deniyor, senin duymuyor olman denmediği anlamına gelmiyor.

Oğlumu devlet kandırdı, askere yolladı, gitmeyene ceza veriyor vs.
Oğlumu şu bu kandırdı dağa çıkardı...

vs, farklı değiller. Ama demek, yok demiştin...

Önce terör ne demektir, terörist ne demektir öğrenmek gerekir, hükümete muhalefet eden herkese bizzat c.başkanı, içişleri vb resmi olarak terörist demedi mi, terörist nedir, kime, neye göredir yahu?

Devletin terör devleti olduğu bir ülkede...

Ayrıca not: Bu devlet seni ya da senin gibi düşünenlere de aynı muamemeler yapıldığında anneleriniz aynı şeyleri demeye başlayacak. Devlet neyi hedef alırsa veya devleti ne hedef alırsa, şu ya da böyle düşünenler hep, bazı ailelerce kandırılmış olarak görülür.

Sosyalistler de aynı sorunları yaşamadı mı, yaşamıyor mu? Ateistlerde yaşamayacak mı?

Oldu da ateistlere karşı da ciddi bir devlet saldırısı olsun, hapis vs karşılığında ateistler örgütlenip, dirensin, o direnenlerin ailelerinden de çıkacak; oğlumu, kızımı kandırmışlar diyenler... Kaynağında ise çaresizlik, korku, öküz altında buzağı arama anlayışı vb yatar ve o zaman da "çocuğumu dinsiz imansızlar kandırmış" diyeni, o ateistlere yaşama şansı tanımayanlar da aynı maskeye bürünür. Siyaseten bir çeşit tatmin, propaganda(!), bir üstünlük, duruma göre holiganlık, yerine göre taktik(!), siyasete alet, işbirlikçiliğe destek, iyi polisi oynamak, diğer tarafa psikolojik olarak darbe vurmak(!), siyaseten rol biçmek(bazı çaılımlar, politikalara malzeme !) vb, bunların dışında kalan ise genellikle ahmaklık vs.

Söylemek istediğin PARADOKS doğru, paradoksu yanlı bir biçimde dile getirdiğini düşündüğüm için yazdım. Yani senin ifadelerinden ben paradokstan ziyade, "terörist annelerine karşı asker annelerini" yerleştirmiş oldun veya "asker annelerinin gözünden!" durum değerlendirmesi yaptın, daha doğrusu paradokstan ziyade, asıl kendin de tepkilisin, terörist annelerine iyi davranmak sende tepkiye yol açmış gibi... yani paradoksu, objektif olarak değil, bir taraf açısından nasıl anlaşılacağı üzerine işlediğin için, o paradoksun da bir parçası oluvermişsin... Kısaca derdin paradoks mu, öznel rahatsızlık duyman mı belli değil... Paradoksun içinde, paradokstan söz etmek, yeterince görememek veya paradoksun içinde paradoks olmak, geçerli bir çıkış değil... paradokslara, paradoksun bir parçası olmadan veya sözde karşıt başka türden paradokslar üretmeden bakmak gerekir...

Olasılıklar...
Oysa bu kadar basit...

-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (10-09-2019 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-09-2019, 12:45
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn Spartakus
Astığın bu iki resim bani yıllar öncesine götürdü Hrant Ding i öldüren Ogün Samast ı hatırlattı o zamanda polis Jandarma aynı buna benzer poz vererek resim çekilmişti. Demek devlet değişmiyor o parti bu parti pek değişimi getirmiyor.

Şimdide HDP yi halkın gözünde düşürmek için bu tür resimler çekiliyor . Konu bu resimler kimleri etkilemek için çekiliyor olması. Ogün Samast olayında liberal solcularda başarı elde etti bu gün kimi etkilemek istiyorlar Sanırım bu günde AKP den kopan milliyetçileri etkilemek istiyorlar.
Zaman geçiyor tarihler değişiyor isimler de değişiyor ama devletteki yöntemler bir türlü değişmiyor.

Devlet aileleri de kullanarak HDP den dağa çıkanların hesabını soruyor Hani sınırlar güvenliydi hani uçan kuşun hesabı ankara dan sorulacaktı. Ne arıyor o aile Diyarbakır HDP nin kapısında. Hesap sorulacak kapı belli devletin kapısı.

Bu flimler tekrar tekrar sahneye konuyor unutuldu milleti balık hafızalı sanıyorlar.

Neden dağa çıkıyorlar dağlarda ne arıyorlar bu ayrı bir konu ama bu halklar bu topraklarda bin yıldır var ne devletler ne iktidarlar gördüler ama bölmek o kadar kolay olmadı çünkü artık Kürt Türk halkları akraba oldu kız aldı kız verdi torunları kanı birbirine karıştı kimse bunu kan davası sanmasın bu demokrasi davası hak arama davasıdır.
Alt 10-09-2019, 13:14
Üye

Sn.spartacus;Bana devleti filan anlatmanıza gerek yok..Ben bırakın devlet/din/ideoloji karşıtlığını,insan karşıtıyım..Haliyle beni ''objektif değilsin'' diye yaftalamak,nerdeyse mümkün değil..Çünkü ben insanları terörist veya asker olarak ayırmam ki..Benim gözümde insan var olmamalı..Nokta..

''Teröristleri niye anlamıyorsun?'' diye beni yadırgıyorsunuz..Mevzu bu değil işte..Şöyle anlatayım;
Devleti bir fabrika gibi görün..Fabrikada kaytarmadan çalışan ve tembellik eden işçiler var..Fabrika müdürü,eğer fabrikanın işleyişini devam ettirmek,kâr etmek istiyorsa;çalışan işçileri ödüllendirmeli,çalışmayan işçileri de cezalandırmalı..Başka türlü fabrikanın ayakta kalması mümkün değil..

Türkiye'de askerlik yapanları fabrikada kaytarmadan çalışan işçiler,teröristleri de tembellik yapan işçiler olarak görün..Türk devleti askerleri ödüllendirmeli,teröristleri de cezalandırmalı..Çünkü devlet,ayakta kalabilmek için bunu yapmak zorunda..

Bu bahsettiğim şey,binlerce yıldır,tüm toplumlarda uygulanan bir şey..Hiç bir toplum/devlet,kendisine karşı silah sıkanları affetmez..Çünkü toplumlar da,tıpkı insanlar gibi hayatta kalmak isterler..

Ben bu sistem,yani devlet denilen şeyi onaylıyor filan değilim;size sistemi tarif ediyorum sadece..
Türkiye'de devlet var mı?Var..Bu devletin askeri var mı?Var..
Haliyle Türkiye'de devlet,var olmak istiyorsa,askerini ödüllendirmeli,teröristleri de cezalandırmalı..Sistem bu çünkü..

Türkiye'deki bir takım insanlar diyeyim,askerin annesine de sahip çıkıyor,teröristin annesine de...Burada bir sıkıntı var işte..Sistem dışı,asimetrik bir durum var..Bu bilerek yapılıyor veya yapılmıyor ama sorunlu bir söylem/eylem bu..

İnsanlık tarihi boyunca,hiç bir devlet,kendisine silah sıkanların annelerine sahip çıkmamıştır..Böyle bir şey mümkün değil..
Türkiye'de bunu görüyoruz ama..Burada inanılmaz bir sıkıntı var ama bunu dile getiren de yok..Çünkü Türkiye'deki insanlar inanılmaz bir kafa yapısına sahipler..Siz de onlardan birisisiniz..Benim bu haberlere tepki verdiğimi sanıyorsunuz..Halbuki benim umurumda olan bir şey değil bu..
Alt 10-09-2019, 22:32
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız da Spartacus' ta haklı

Bir konuda farklı düşünen iki insanda bazen haklı olabiliyor.

Olayın birde HDP nin konumu ile ilgili yönü var.

Binali YILDIRIM attığı twetle PKK ve HDP arasında rekabet olduğunu iddia ediyor.

https://twitter.com/BY/status/1142108830769307648

Devlet BAHÇELİ HDP nin PKK ve liderinin sözünü dinlemediğini iddia ediyor.

https://www.dailymotion.com/video/x7bmuxe

Şeriatçı Kürtler HDP yi kemalist olmakla suçluyor.

Binali YILDIRIM ve Devlet BAHÇELİ ve şeriatçı Kürtler doğru söylüyorsa HDP, PKK ve Apo' nun çizgisinde ve yönetiminde değil demektir.

İş böyle ise HDP nasıl olacakta PKK ye katılanları PKK nin elinden alacak.

Diğer taraftan PKK nin eline bir şekilde esir düşmüş asker polis savcı ve kamu görevlilerinin durumu.Onların aileleri HDP den ne yapmasını istiyor bekliyor.HDP esirleri kurtarmak için operasyon mu yapacak operasyon emrimi verecek.

Yapılan eylemlerden beklenen sonuç nedir.

Ya bu eylemler üzerinde fazla düşünülmeden nasıl bir sonuca evrileceği hesaplanmadan gelişi güzel hesaplandı.Ya da HDP üzerinde baskı kurularak HDP nin APO nun hegomanyasına döndürülmesi amaçlanıyordur.

Sonuçta AKP lilerin TV Tv gezip Apo yu övdüklerini HDP yi yerdiklerini gördük ve izledik.

Apo bize yol gösteryor diyeninde tutunda o geleceği iyi okuyor çok değerlidir diyenlere şahit olduk.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 11-09-2019, 22:08
Üye

Sevgili marcos;çok karıştı ülke..Kimin ne olduğu belli değil artık..Benim bu konuyu açma amacım da bu..O yüzden ''hoppala'' diyorum..

Akp;İstanbul,İzmir,Ankara'yı kaybetti..Kaybetmeden önce Abdullah/Osman Öcalan'ın ağzına baktılar,kürtlerden yardım istediler ama kürtler bu siyasi manevrayı yutmadı..
Her ne kadar tek devlet,tek bayrak diye feryat eden bir parti ve onun aşırı milliyetçi ortağı olsalar da,seçimden önce böyle bir şey yapılmasını anlıyabiliriz..Siyaset sonuçta bu,ikiyüzlülük..
Seçimden sonra terörist damgası vurdukları partinin belediyelerine kayyum atamaları ve hemen ardından,pkklıların annelerinin meydana çıkması ve günlerce canlı yayınlarla bu konunun gündemde tutulması çok acayip..Burada bir şey var..
Bu siyaset değil işte..Burada bir şey yapılmaya çalışılıyor..Ne?
1-Seçimden sonra çok fazla ZAM yapıldı,insanlarda müthiş bir tepki ortaya çıktı..
2-Seçimden sonra Suriye'ye Türk askeri girdi,güvenli bölge için çalışma yapılıyor,bu süreçte yurdun dört yanından şehit haberleri geldi/geliyor..
3-Üç büyükşehiri kazanan CHP'nin itibarı arttı..Seçimde gördük ki,Akpliler Chp'lilere oy verdiler..
4-Akp içinde seçimden sonra kopmalar netleşmeye başladı..

Tüm bunlardan sonra düğmeye basıldı,kayyumlar atandı..Hdp yeniden kötülendi..Böylelikle Chp'den gelecek tepki beklendi ve Chp'de her zamanki gibi zokayı yuttu ve teröristlerle bağı olduğu söylenen belediye başkanlarına sahip çıktı..Böylelikle itibarı artan Chp'de terör üzerinden kötülendi..Tabi ki kaybedilen seçim sonrası,Chp ve Hdp'nin böyle terör üzerinden kötülenmesi,Akp'nin ortağı Mhp ile beraber yapıldı..Hatta bu süreçte,Akp'nin Mhp'leştiği konuşulmaya başlandı..

Bu süreçte Reisin adamı,ayda 15.000 lira maaş alan cumhurbaşkanı yüksek istişare üyesi Bülent Arınç,Ahmet Türk'e sahip çıktı..

Dediğim gibi,ortalık karıştı..Kim terörist,kim teröristin yanında,kim karşısında şu an muamma..
Alt 12-09-2019, 00:39
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Türkiye'de askerlik yapanları fabrikada kaytarmadan çalışan işçiler,teröristleri de tembellik yapan işçiler olarak görün..Türk devleti askerleri ödüllendirmeli,teröristleri de cezalandırmalı..Çünkü devlet,ayakta kalabilmek için bunu yapmak zorunda..
Sevgili Ahlaksız bu örnek geçerli değil ki, pekala Türkiye de askerlik yapanlar kaytaranlar da olabilir... Neden böyle bakayım?

Ben zaten tepki konusunda itiraz etmedim, senin tek taraflı ve farkında olmadığın biçimde şovenist, güçlüden-stotükodan(stotüko her zaman haklıdır anlayışı vs de dahil) yana taraf vb duygularını tepkinin sebebine dönüştüğün gördüğüm için itiraz ediyorum...
Bu bahsettiğim şey,binlerce yıldır,tüm toplumlarda uygulanan bir şey..Hiç bir toplum/devlet,kendisine karşı silah sıkanları affetmez..Çünkü toplumlar da,tıpkı insanlar gibi hayatta kalmak isterler..
Hiç bir toplumda kendisine silah sıkan devletleri affetmez

Beni anlamadığının farkındayım, ama bir gün anlayabileceğini de düşünüyorum...

Sen, nasıl olurda bir terörist annesi kucaklanır tepkisindesin!

Öte yakada olsaydın, abin, amcan, baban, kendisine devlet diyen bir yapının, sırf sen kültürel olarak farklısın diye, resmi üniformalarla gelip yakıp, yıktığında, bunlardan herhangi birisini öldürdüğünde de yine aynı tepkiyi verecektin, lakin bu sefer tepki verdiğin sembol yer değiştirmiş olacaktı...

Örneğin Metin Göktepeyi duydun mu? Gazi eylemlerinde haberci olarak oaraya gitti, 3-5 polis kenara çekip, döve, döve katlettiler(ki kendisiyle sohbet etmişliğim var, birlikte çay içmişliğim)

Terörist kim?

Gerçekten terör kelimesini de anlamını da bilmiyorsunuz, ne yazık ki en önemli sorun bu...

Bugün Türkiye terörle yönetiliyor, öncesinde de terörle yönetildi, senin şartlandırılarak yetiştirildiğin yapay siyasi semboller birer köpük... Tümü de belirli hakim bir saltanat-sultanın, haremi saltanatlarının,topluma karşı silahları... Gündemlerde dahi yer edildiğinde, dost-düşman, iç-dış düşman, alevi sünni, kürt, türk vb siyasetleri düşmanca propaganda edildiğinde(egemen olan tarafından!) bileceksin ki, evvela katmerli biçimde kazıklanıyorsundur..

O askerler Suriyenin inşaat sektörü, petrolüne göz diken sermayedarlar için askerdir, esasında detaya girersem ispatlarım...

Kim neyi nasıl temsil ediyor, farkında olmayabilirsiniz.

Sonu itibariyle ben yazımın sonuna resim ekledim, tablo ondan ibaret... Sen ise tepkini, egemen anlayışın bu iki yüzlülüğüne vereceğine, terörsit bir devletin terörist ilan ettiği şu ya da bu insaaalrın annesine güler yüz göstermesine hayıflanıyorsun, objektif bir yaklaşım değil bu... Oysa terörist devlet, bu tür pozlarla binbir türlü aldatmaca, propaganda, taktik izlemek için yapıyor bunu...

Aynı şeyler, Türklerin azınlık olduğu yerde yaşansa, ortalığı ayağa kaldırırsın, baskı uygulayan, zulmeden devlete karşı her türlü savunu, direnişi, o devletin ağzıyla terörs ilan edene de karşı gelirsin...

Sen kurtuluş savaşında olsan, itilaf devletlerinden yana olurdun, zira itilaf devletleri de egemenlik kurduğu her bölgede, her türlü direnişi terör, çete olarak nitelendirip her türlü kalkışmaya ölüm cezası veriyordu...

Şu ya da bu demiyorum, şu ya da bu örgüt hiç demiyorum - zaten ilgili mücadele biçimini koşullara göre tasvip edip, etmediğim gibi, benim stratejik olarak-ufuk- anlayışım birlik esaslıdır- lakin objektif olmak gerekir.

İzmirde Yunan'a karşı silahlananlar terörist değildir, savaşanda değildir... >İlhak salt toprak değil, sosyo-kültürel her türlü ilhak da direnişle karşılacaktır, bu da aynen dediğin gibi;

"Bu bahsettiğim şey,binlerce yıldır,tüm toplumlarda uygulanan bir şey..Hiç bir toplum/devlet,kendisine karşı silah sıkanları affetmez..Çünkü toplumlar da,tıpkı insanlar gibi hayatta kalmak isterler.."

binlerce yıldır, yok sayma, ilhak, baskı, şiddet-silah gücüyle dışlama, ötekileştirme veya bunalrın egeen devlet anlayışıyla siyaseten istimarının getirdiği ölümcül-yıkımsal sorunlar vs de affedilebilir değildir ve affedilmez.

Hızır paşalar egemense Köroğlular olur, egemen olan onlara terörist der, çete der, yargısız infaza değin kensisine meşru kılabilir, lakin objektif böyle değildir.

ha peki bunu söylemem şu ya da bunun silahlı mücadelesini savunduğum desteklediğim anlamına mı gelir->hayır! Meşru zemin kaybedilmemelidir...

Çıbanın başı egemen zihniyet, anlayış ve elbette politik olarak bu tr toplumsal ayrılıkalrdan yarralanan ve bunu üreten kurum ve koşullardır, önce bu kavranmalı ve bu çözülmeli! kavramayan insanlar 3-5 çıkarcı haremi salatan siyasetinin piyonundan öte gidemez, büyük resimi göremez, neye kızdığınıi hiddetlendiğini dahi çözümleyemez(ispat mı, milyonlaca AKP kitlesi, ha öyle olmuş ha şöyle olmuş, ha ondaki sembol buymuş bundaki şuymuş, istismar ve tarz aynı oldukça değişen sadece semboller)...

Yıllardır yaşadığımız soygunlar, sömürüler onlar ne oldu, neden, nasıl hangi türden siyasetlerle dokunulmazlık zırhına, harami saltanatı gücüne sahipler? Devlet kutsal değildir, devlet eleştirilemez, kerameti kendnden menkul, tanrı-ağa değildir, devletin önünde eğilinmez, devlet senin önünde eğilmeli de anlayacak durumda değiliz vs... neyse uzamasın...

-------
-------
-------
------
------
------
------
------

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil