Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler > Arkeoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-06-2009, 15:26
Sapiens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sapiens Sapiens isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Akhenaton´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok iddialı falan kanıtlanamayan söylemler bunlar.Peki ya afrikalılar hangi yolu izleyerek geçmiş.
Sayın Akhenaton,

Bering boğazından mamutların geçmiş olmasına dair ne gibi bir kanıt gösterilmesini umuyorsun? Buzullar üzerinde yürürken, ayağı kayınca denizin dibine yuvarlanmış bir mamut fosili mi mesela?

Afrikalılar diyerek neyi kastettiğini bilmiyorum ancak insan ırklarının Afrika'dan Asya ve Avrupa'ya yayıldığı bilinmektedir. Dolayısıyla, Amerika'ya geçmiş olan türlerin Bering boğazı üzerinden geçmiş olduğu aşikardır. Bu konuyu aydınlatacak farklı bir cevabın varsa bilmek isterim. Paylaş bizimle.

Akhenaton´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ateşli silahların olmadığı dönemden bulunan bir kafa tasında mermi gösterirsem ne yapacaksınız.Önce söylemi görmek isterim ben.
Göster bakalım, ben de merak ediyorum ne yapacağımı...

Bu arada, daha önceki bir konuda, Celal Şengör hocanın 250 milyon yıl önce yaşanmış olan Permiyen yokoluşuna dair yazmış olduğu kitabında Nuh Tufanı'ndan esinlemiş olduğunu iddia etmiştin ve ben de neye dayanarak bunu söylediğini sormuştum. Soru hala havada duruyor ve cevap bekliyor.

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?

Konu Sapiens tarafından (21-06-2009 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-06-2009, 23:49
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim bildiğim İridyum dünyada bulunan bir metal değildir ve ana kaynağı uzaydan gelen meteorlardır..Araştırmalar 65 milyon yıl önce iridyum miktarının birdenbire 30 katına çıktığını gösteriyor.Bu miktar toprak kesilerek incelendiğinde,en fazla Meksika'nın Yukatan yarımadasındaki kraterde yoğun olduğu görülüyor.Çünkü iridyumun dünya üzerindeki dağılımı her yerde farklılık gösteriyor..Demek ki meteor o bölgeye düştü ve iridyum tüm dünyaya yayıldı..Bu yayılım sonucunda hava toz ve bulutlarla güneş ışıklarının ulaşamayacağı şekilde kaplandı.Dolayısıyla güneş ışığı alamayan canlılar ve bitkilerin büyük bölümü öldü.Dünya da oksijen düzeyi azaldı,besin bulmak zorlaştı..Büyük ve fazla oksijene ve besin zincirine ihtiyaç duyan canlılar doğal olarak yaşayamadılar.Ancak küçük, az besinle ve az oksijenle yaşayabilen organizmalar bu ortama dayanabildiler..Daha sonra gazların dağılmasıyla beraber canlılardan geriye kalanlar tekrar evrilerek bu günlere geldiler..
Alt 22-06-2009, 11:53
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

placebo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dolayısıyla güneş ışığı alamayan canlılar ve bitkilerin büyük bölümü öldü.Dünya da oksijen düzeyi azaldı,besin bulmak zorlaştı..Büyük ve fazla oksijene ve besin zincirine ihtiyaç duyan canlılar doğal olarak yaşayamadılar.Ancak küçük, az besinle ve az oksijenle yaşayabilen organizmalar bu ortama dayanabildiler..Daha sonra gazların dağılmasıyla beraber canlılardan geriye kalanlar tekrar evrilerek bu günlere geldiler..
Timsahlar ,pitonlar çok uzun süren açlıklara dayanabilen canlılardır.Dinozorların yok olupta bunların yok olmamasının nedeni işte bu yüzden olabilir.
Alt 22-07-2018, 23:21
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Açlıktan ölmüşte olabilirler!! Diye düşünüyorum.

Aç kalmalarına sebep olan şey nedir ? Bilmek güç .

Göktaşı Dünya ya çarptı ve yok oldular demek , big bang teorisi GİBİ saçma geliyor.

Dinazor diye isimlendirdiğimiz bu canlılar halen yaşıyor olsaydı , onlarla aynı doğada yaşamak nasıl olurdu. Gelişen teknolojimiz ile uyum nasıl etkilenirdi ?

Yaşadıklarını , tanrıcıların kayıtlarında bulamamakta ayrı bir komedi.
Alt 23-07-2018, 11:51
Velhelebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Velhelebe Velhelebe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinozorların devamı tavuklar mı? Eğer öyle ise en azından torunları hayatta kendileri olmasa bile.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil