Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 19-04-2010, 16:02
Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khan Khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Bittiğim gün!

Merhabalar arkadaşlar;

Zengin bir ailenin çocuğuydum. Babam tam bir ateistdi. Annem deistdi. Ben ise şeriatçı bakıcım tarafından sürekli din ile dolduruşa geliyordum. Ancak şeriatçı bakıcım bana ne Arapça Kur'an okutturabildi, ne de başka bir halt. Ben sadece inanç sahibi biriydim.

Daima solcu olarak yetiştirildim. Allah'a şüphesiz inanıyordum ama ne oruç tutardım, ne abdest alırdım ne de namaz kılardım. Sadece inanır ve iyilik yapardım. Biraz büyüdüğümde kendime bir an olsun sordum. Babam ateist olmasına rağmen bana herhangi bir zorlamada bulunmaz, borçlarını ödemeye çalışırdı. Bir gün ona sordum ''Ya varsa?'' o da bana cevap vermeyip, ''sadece düşün'' dedi.

O günden itibaren kendime hep soru sordum, hep düşündüm. Kendime sorduğum ilk soru. ''Kanıt nerede?'' olmuştu. Daha sonra yıldızlara baktım. Evrenin ne kadar büyük olduğunu, bizimde ne kadar küçük olduğumuzu hissetim. Bu gün geçtikçe beni rahatsız ediyordu. ''Bir tanrı var, bu tanrı kocaman bir evren yaratmış. Ve bizim iyi olup olmamamızı kafasına dert ediyor.'' diye düşünmeye başladım. Daha sonraları küçük yerlerden ayrıntılar kopardım. Kur'an 'ı okudum. Görüyordum ki, Cin gibi melek gibi saçma sapan yaratıklardan bahsediyordu. Gözümle görmediğim şeye neden inanmalıydım ki? Dünyada o kadar özene bözene (!) yaratılan canlı varken neden Cin gibi melek gibi gözükmeyen canlılardan bahsediyordu bu kudretli yaratıcı.

Daha sonra internetten bütün ayrıntıları araştırdım. Turan Dursun'un ''Din Bu'' kitaplarını aldım. Ve dünya başıma yıkıldı. Neden yıkıldı? Yıkılmasının sebebi yaratıcı olmaması değil, melek olmaması değildi. Beni yıkan şey; ahiret hayatının tamamen yalan olduğuna ikna olmaktı. Sadece yaşayıp ölecektik. Bu beni çok üzdü.

Şimdi ise hala eğitim gördüğüm yerde milletle tartışıyor, insanların dinden kurtulmasını istiyorum. Lakin, bu din hastalığının uzun yıllar yüreyeceğine eminim.

''Kandırılmak güzeldi, gerçeklerle buluştum.''
Alt 19-04-2010, 18:26
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ayni seni yikan sebeplerden dolayi vaz gecemiyor millet. Yokluktan geldiklerini bildikleri halde, hayatin olumle sonlanacagine bir turlu inanamak istemiyorlar. Hele bir de hurrileri dusununce

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 19-04-2010, 22:16
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili erkstreet önce hoşgeldin. inancın en büyük motoru ya vara fenomenidir çünkü bu şark kurnazlığıdır yani varsa tamam ben onlardanım inanmakla ne kaybederimki şeytanlığıdır

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 19-04-2010, 22:44
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Öteleri aramadan önce kişi önce kendini bilmeli .
Tanımalı kendini keşfetmeli. ama kendisii de kolay kolay tanıyamıyor ki,
Belki de en önemli keşif budur.
Alt 19-04-2010, 23:08
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger eRkistreet;

Hikayen icin tesekkurler. Yalniz, kimse baskasi istiyor diye, degisemez. Bir kisi ancak, kendi isterse kendini bilinclendirebilir ve degisebilir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 19-04-2010, 23:25
Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khan Khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayni seni yikan sebeplerden dolayi vaz gecemiyor millet. Yokluktan geldiklerini bildikleri halde, hayatin olumle sonlanacagine bir turlu inanamak istemiyorlar. Hele bir de hurrileri dusununce
İşte bunun adı kendini kandırmaktır. Onlar gerçekten haberdar, ancak bunu istemiyorlar.

kimse baskasi istiyor diye, degisemez. Bir kisi ancak, kendi isterse kendini bilinclendirebilir ve degisebilir.
Doğru. Ancak bilinçlenmeleri ve yıkanan beyinlerinin gerçeği görmesi için bizimde elimizden geleni yapmamız gerekmiyormu? Kendimize göre (bazılarına göre değil) dünya için doğru şeyi yapmaya çalışmamız gerekir. Örneğin bir fikriniz varsa, bu fikrin yaygınlaşmasını istersiniz. Çünkü bu fikir size göre doğrudur ve diğer insanlarda bu doğru yolu seçmelidir. Yani, kendimizce edindiğimiz fikirleri daima paylaşmalı, tartışmalı ve insanları fikirlerimize göre bilinçlendirilmeliyiz. Ha, öyle teistler varki, tamamen at gözlüğü takmış. ''Allah birdir, onu sorgulama günaha giriyoruz'' der. Bu adamın beyni yıkanmamıştır, aklı yoktur. Bunlara bir şeyi ıspatlayamazsınız tabii ki.
Alt 19-04-2010, 23:38
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Olmak yada olmamak, işte bütün mesele bu...

Bu sözün anlatmak istediğini, bende yıllar sonra anladım hoşgeldin üstad.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 19-04-2010, 23:42
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger eRkistreet;

Ancak bilinçlenmeleri ve yıkanan beyinlerinin gerçeği görmesi için bizimde elimizden geleni yapmamız gerekmiyormu? -eRkistreet-

Teist bilinc duzeyini asmis kisiler, zaten yasam ve iliskilerinde, dusunce ve davranis olarak bunu yansitiyorlar.

Herkesin kendine ait; etiksel ve metafizik tabulari, degerleri ve verileri oldugunu dusunur ve bunlarin kisinin kisilik ve kimligini olusturan degerleri oldugunu da goz onune alirsan; herkesin kendi sectigi yasam sartina saygi duymak gerekir.

Tabi ki, dusunce olarak; kimsenin kisiligini ve kimligini olusturan degerlerine direk ve kisiligine de yonelmeden yapilacak dusunce yonlendirmesi zaten olmasi gerekendir.

Eger dusunce, dusunce ile irtibata gecebilirse; dusunce olarak dini tabularin, insanogluna nasil insanlik zarari verdigini ortaya koymak gerekir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 15-05-2010, 11:18
ceylin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ceylin ceylin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

eRkistreet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Şimdi ise hala eğitim gördüğüm yerde milletle tartışıyor, insanların dinden kurtulmasını istiyorum. Lakin, bu din hastalığının uzun yıllar yüreyeceğine eminim.

''Kandırılmak güzeldi, gerçeklerle buluştum.''
Hastalık mı?? asıl hasta olan sizsiniz..

İnsanlara Merhamet Etmeyene Allah C.c Merhamet Etmez ... !
Alt 18-07-2010, 15:34
kitapsızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kitapsızım kitapsızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Putlardan kurtardığını söylediği insanlar bugün onun sakal-ı şerifini öpmektedirler.

Dine bakış açım en basit şekliyle budur.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil