Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 12-06-2011, 13:14
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Siir icin cok tesekkürler özgürbeyin,cok güzel bir siir.
Birkacgün önce boynunda hac olan alman bir kadinla sohbet ediyorduk,inancli birisiniz heralde dedim,evet dedi katolik im ,bende ona isa kutsal ama kilise deyil,klise seytanin elinde isaya karsi savasiyor dedim engizisyondan bahsedince bunlari bildiyini anladim,,,,bana tanriya sükür o günler geride kaldi dedi.
Cennet sevdasi bu inancli insanlarin beynini yemis bitirmis,kadinin bana söyladiyi tek laf tanriya sükür o günler geride kaldi deyip ayni kiliseye devam.
Insan akli gelismeseydi o günler geride kalamazdi dedim.
Incil insani insanlikdan cikariyor ,tarafsiz yapip her kötülüyü seyretdiriyor,tek kelimeyle maymuna ceviriyor.
Orda ateizmin kiymetini birdefa daha anladim ama bu defa cok derinden.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 12-06-2011, 19:17
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Hokitoki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dün ateizme bir kere daha hayran kaldim ,ayrica sunuda belirtmek zorundayim,türkiyeli müslümanlar diyerlerine nazaran cok sanslilar bizlerin tikanan beyin damarlarinin acilmasi icin cabalayan aydinlik savascilari var ,bizlerin t.dursun ,ilhan arselleri var bu zavalli araplarin hic kimsesi yok,,basi acik arap bi komsum var onu ilerici zannederdim dün bana islam ülkelerindeki depremleri selleri allah ceza olsun diye verdiyini söyleyince gericiliyin ne oldugunu bir kere daha anladim tabiiki aydinligin da ne büyük bir hazine,,,araplarda turan baba gibi insanlar yokmu?,bilgisi olan varmi?,.
Elbetde var olmaz mı? Aslında her daim vardır, şimdi arama motorlarında dahi denk gelebiliriz öylelerine.. Yine de ben bir iki isim vermek istiyorum, üstelik kendi ağzıyla söylediklerini ekleyeyim;

".. imdi, burada köktendincilerce öldürülen Mısırlı aydın Farag Foda'yı dinlemeliyiz : "İnsan haklarının temel ilkesi, inanç özgürlüğüdür. Gelgelelim, burada inanç özgürlüğü yalnızca islam'a bağlı olmak anlamına gelir. İnanç özgürlüğümüz, değişik bir görüşü dile getirdikleri zaman, insanların bunu canlarıyla ödemesi demektir. (...)

%99'u müslüman olarak gösterilen bu ülkede çok iyi biliniyor; bu rakam, bir şiddet unsuru olarak kullanılıyor; öldürmenin ve susturmanın meşrulaştırılmış niceliğinden dolayı. İnanç özgürlüğü, insan haklarının temel ilkesi olarak değil, hakim kılınmak istenen belli bir inancın, başka bir inanç üzerindeki tahakküm'üdür aslında: bunu yaşadı Türkiye. Farag Foda'yla yine devam ediyorum.

"Düşüncelerinden ötürü yargılanan yazarları anımsayın ve utanın. Bir müslümanın, hristiyan olması üzerine yakılan ateşleri, engellemeleri, tutuklamaları anımsayın ve bir de bunu bir hristiyanın müslüman olmasıyla yapılan kutlamalarla, reklamlarla ve nurlu gecelerle karşılaştırın. "
(...)
Ne denli benziyor bu gerçekler değil mi ?! Laiklere tahammül edemeyen inancı anımsayalım. tanrıtanımaz Turan Dursun'un katledilmesini; İlhan Arsel'in 'Aydın ve Aydın' kitabının yasaklanmasını anımsayalım." *

* Baki, Öldürülen Şairler Kitabı. Aktaran Akgün Akova. Güzel Atlar Ülkesi. Çınar yayınları. S:72-73 (kahverengi yerler Farag Foda'ya ait.)

Yine Mısırlı Necip Mahfuz var, bıçaklanmıştı... yani bir çırpıda aklımıza gelmez belki vardırda, vardır...

yani her daim aynı mesele, aydınlar bir biçimde susturuluyor, susturulmak isteniyor, din değişmez dünyaların anasıdır zaten. Din(tanrılı, tanrısız) egemen olduğu sürece, değişim ve insanlaşma, aydınlanma kolay olmayacaktır ve aydınlar bu değişimin kalbi olmaya devam edecektir. her şeyden evvel din, insandışı(metafizik) uydurmaların, dünyayı, evreni ve insanı yönettiğini iddia eder, insanlaşmak gibi de bir sorunumuz var..

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (12-06-2011 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-06-2011, 00:18
sulas sulas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bu şiiri Ruhi Su usta çok güzel okuyor. Türkünün adı tanrı baba
Alt 15-06-2011, 17:36
zupp zupp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Hokitoki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinlerden ve tanrilardan bagimsiz yasamak ne kadar güzelmisde haberimiz yokmus,Beynimde adeta bir devrim oldu aklim cag atladi tarif edilemez güzel duygularla kapliyim ,bütün olaylari net olarak görebiliyorum hatda gelecekden bile tahminler yapabiliyorum,hickimse beni kandiramiyor, biri bana din dayatmaya kalksa o insan bana cok zavalli geliyor,süpersin ateizm,iyki varsin.
Arkadaslar bence Hıcbırsey yok yere olmadı dıe dusunuorum....
Alt 15-06-2011, 17:38
zupp zupp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bence herseyın bır sebebı olmalı neden oldugunu bılemıoruz ama bızler varsak onlar bızım ıcın vardır, yanı hersey bızım ıcın bu mantıksız mı ?
Alt 15-06-2011, 17:55
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Herseyin bir sebebi yok, ama herseye neden arayan bir organimiz var: beyin. kimimiz ilim, bilgi kaynakli neden ararken, bazilarimiz da kolayina kacip, ol oldu oldu der durur.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 15-07-2011, 23:30
parola2012 parola2012 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ateizmi sevdim diye biri genç biri olmalı.sevdiklerinin ölümü karşısında yıkılanlar,kendi ölümlerini bekleyenler nasıl mutlu olabiliyor sizce.tabi ki dini inançla.gençken sorun yok kız arkadaşlarıyla erkek arkadaşlarıyla gezip tozabiliyorlar ama geçici bir heves.sonra yaşlanır insan,zaman geçer,sevdiklerinide yitirirse kendisini mutlu edecek bir düşünce geliştirmesi gerekir.din en güzeldir.ateizmin hevesi gençlere,ölüme değil.
Alt 15-07-2011, 23:38
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Değerli parola2012 ;

Aslında çok güzel söylemişsiniz. "sevdiklerinin ölümü karşısında yıkılanlar,kendi ölümlerini bekleyenler nasıl mutlu olabiliyor sizce.tabi ki dini inançla." (parola2010)

Cümleniz bize bir kez daha gösteriyor ki mutlak yok oluş (ölüm) korkusu ile insanlık nelere yöneliyor. Ölümün bir son olduğunu kabul edenler için ise, "Hayali Arkadaşlar" ve "Göklerden İnen Kitaplar" masal kalıyor.

"Pamuk"dan ötesi yok.... Hangi pamuk mu? Hani şu korkusundan Dini İnanca sığınılan Pamuk...

Esen Kalınız

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 15-07-2011, 23:46
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Aslında son olarak kabul etmiyenler yani ölümü bir bitiş cizgisi olarak görmeyenlerin hepsi dine sarılmaz. Onların kendilerince ölüm ve sonrası ile barışmıştırlar bir şekilde sonrasında ne olucagını tam bilmeseler de korkucakları bir şey yoktur. Zaten bildiklerimiz bizi korkutur bilmediklerimizden korkmak için bir sebeb yoktur.
Alt 16-07-2011, 03:17
larathian larathian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bizim mustafa kemal atatürk gibi bir kahramanımız var atatürk ve din yazın 2. cıkana tıklayın görün hey gidi koca türk hey gidi koca çınar ...

Seneca(MS.65 ö) ''Din sıradan insanlar için gerçek , aydınlar için yalan , iktidarlar içinse kullanışlıdır''

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil