Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı > Forum Kirleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-02-2021, 17:12
Elakerem Elakerem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Erenler

Benim küçüklükten beri merak ettiğim bir şey var. Bir erenle karşılaştım küçükken. Soyadın ne diye sorardım her defasında korkmaz derdi. Kimseden korkmuyorum derdi. Ben de merak ederdim kimseden korkmama nedenini düşünürdüm düşünürdüm bulamazdım. Sorardım niye korkmuyorsun diye. Korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri derdi. Böyle artist artist konuşurdu. Derdim bundan sır çıkmaz ben en iyisi kitapları karıştırayım. Bir kitap çıktı karşıma. Brahman kast sistemi diye bişiler çağrıştırdı. Brahmanlar, Ksatriyalar, Vaisyalar, Sudralar diye. O zaman bu bilgiye göre dedim erenler diğer insanlardan üstündür. Ama ne yaptılar da diğer insanlardan üstün oldular? Kuran'ı karıştırdım üstünlük takvadadır yazıyordu. Takva, günahtan sakınma demek. Sonra gittim o erenin yanına buldum üstünlük takvadadır günahtan sakınmadadır dedim. Sen hiç bişi bulamamışsın dedi. Sonra ilave etti, Sofular haram demişler bu aşkın badesine ben doldurur ben içerim günah benim kime ne dedi. Dedim gerçekten bunun bizden daha çok günahı var. Kuran'a inanmıyorum ben sana inanıyorum hangi mezhepse bu hangi dinde bu dedim. Ersin ama neden ersin diye de yine yine sordum. Bişi demedi. Sinirlendim gittim evde Kuran'ı çakmakla ateşe verdim. Bunlar daha küçükken oldu. Bir daha da hiç sormadım niye ersin diye. Er deyince çok uzaklarda aramayın. Kemal Atatürk'e bakın. Vücuduna dikkatlice bakın. Bir erlik sezmiyor musunuz? Bunu sezmek için hadi ünlü biri ile karşılaştırın. Cem yılmazla karşılaştırın. Vücutları birbirine zıt. Kemal Atatürk yakışıklı diye değil. Cem Yılmaz da yakışıklı ama vücudu hiç öyle er değil. Atatürk'ün vücudunun er olduğunu sadece ben değil bütün dünya farketti. Er niye erdir? Niye kimseden korkmaz? Er ne yaptı da er oldu? Ne yaptı da er oldu asl mesele bu.
Alt 17-02-2021, 22:17
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Er yada er-en ---- er- kek
dünyada kafa böyle çalışıyor.
Anadolu da , ortadoguda dahada beter.

Er deyince güçlü kuvvetli , delikanlı , elinde pala kafa kesen erkek
Er-en deyince akıllı ,bilgili , merhametli , kafada sarık , suratta sakallı erkek

Eren kadın , er kadın olamaz , erkek hikayelerin kenarına iliştirilmiş bir kaç tane bulunabilir.
Kim er ve ren se kusura bakılmasında birazda g.v.er.en
Alt 17-02-2021, 23:01
Üyeliğini Sonlandırmış

Er derken dış görünüş olarak hilal bıyık ve çekik gözler gibi fiziksel özellikler tipik bir dayıda zaten olması gereken şeylerdir. Topraktan yaratıldık deniliyor ya. Misal sarı, kırmızı, mor, lacivert renkleri olsun. Bildiğin vücudununun her yerinin brahman dayısında en olgun renkten lacivertten yaratıldığını sanıyorum. Diğerleri ise daha düşük renkler. Mesela Ramiz dayıda da dayı tipi var ama dayı rengi olgunluğundan eser yok. Kadından er olmaz dediniz. Ben tersini düşünüyorum. Kadın da lacivert renginden yaratılıp cemale yelken açmıştır.
Alt 18-02-2021, 00:10
Üye

" kadınlar er ve eren olmaz" derken Ben değil ,coğrafyanın insanı diyor demek istiyorum.

Bu er de, eren de bana son zamanlarda itici geliyor. Hep itici gelseymis keşke
Ayrımcılık, ötekilik hissi uyandırıyor , birde o kutsanması yokmu !

Ne diyorlar , alp-er-enler. Sanarsın alayı erkek . Sanarsın hiç kadın yok.
Erkek erkegemi diyesim geliyor.
Bu coğrafyaya gel işlerini alperenlik üzerinden hikayelestirdikleri için bu er lik
Ha birde asenadan
Asenaya , ne erlik, nede erenlik yüklerler. Disi kurt. Hem disi hem hayvan. Kadını insan yerine koyacak bir tek hikayeleri yok.
Alt 18-02-2021, 03:22
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben kadınlara bakış açımızı çözdüm.

Hiçbir erkek celal devrinde bir kadın istemez. Ama cinsel tahribatını karşılar, biraz sohbet eder köşesine çekilir. Erkek, celal devrinde erkek erkeğe takılabilir, çaylar içebilir ama kadınlarla bunları yapamaz diyorum ne dediğimin farkındayım sarhoş değilim. Erkek adam ister yanında celal ister, kadın gibi amiyane tabirle bir süs köpeği istemez. İstanbulda bir tekkenin şeyhi ile bu konuyu konuştum. Biz kadınların olmadığı bir dünyayı görmedik dedi. Kadın olmasın demiyorum dedi. Kadınlar bizden geride dedi.

Kadın ne zaman lazım? Cemal devrinde yani sıkıntısız bi hayatta yani bayramda lazım. O zaman der evet sıkıntım bitti. Şu güzellik de yanımda gezsin bakalım der. Erkek hem celal devrine hem de cemal devrine ayak uydurabilir. Kadın öyle değil uyumsuzdur. Bir erkeğin ekşideki yazısını okudum. Elif şafak'ın aşk kitabını okumuş. Gitmiş yanına tanışmak için hiç beğenmemiş Elif Şafağı. Konya'da Mevlana lokumları satandan farkı yok diyor. Ne oldu işte böyle. Ben değiştirdim fikrimi değil kelimeyi. Kadından bence de er olmaz. O zaman ne olur? Nasıl ki erkeğin son yaratılış rengini almasıyla er olduğunu söylediysem kadının da son rengi almasıyla pembe diyebiliriz o renge aldığı takdirde en cazibedicisi oluyor diyebiliriz.
Alt 18-02-2021, 11:11
Üye

Eren lerde söverl-er

Tüm erkekler söverken , anne , bacı ,kıza söverler. Mikmenin erkekliğin şanından olduğunu düşünürler

Hiç babaya , erkek kardeşe , oğula söven görmezssin.
Mesela şu çok aydın medeni ilerici kemalistler ve allahcılar en nefret ettikleri karşıtlarına söv-er-ken analarını ön plana koyarlar,

Epey oldu , bende öyle küfür ederdim. Şimdi çok kızınca , Kim olursa olsun babasına küfür ediyorum. Daha anlamlı geliyor bana. " Babanı mikiyim" demek daha anlamlı geliyor bana. Mesele delikse , delik erkektede var.

Müslümanlar ana ya sokmayı mubah gòrürler çünkü , allahları baba mikmeyi günah saymıştır.

Müslümanlar ebu cehile küfür etmek ihtiyacı duyunca , ebu cehilin anasını hedef alırlar , ebu cehilin dötünü ve babasının dötünü hedef almazlar.
Bu coğrafyada er lik yada erkeklik bòyle bir şeydir.

Anayı bacıyı kızı hedef alarak erligini ispat peşinde olanların hepsinin babasını dedesini mikiyim .
Alt 18-02-2021, 16:15
Üyeliğini Sonlandırmış

Sövülmeyi hak eden, kendi çapında haklı davasında bir süpermandir Ebu cehil. Bi kere birileri sana gidinin evladı diyosa sen aranan kişisin.

Onun ben babasını da, dostunu da, arkadaşını da sülalesini mikiyim.

Ebu cehilin aradığı şey dirilmek ve sonsuz hayattı. Bizim mami de aynı şeyi arıyordu. İki zıt ama hedefleri aynı olan bu kişiler çarpıştılar. Ebu cehil kaybetti sonra müslüman oldu diyorlar ne müslümanı bükemediği eli öpüyo başka bişi yaptığı yok. Mamiyi fetiş restoranına çevirdi Ebu cehil.

Gerçeği de duymak istemiyor bu şahıs sen yokluğa karışmadan biz dirilemeyeceğiz gerçeğini. Ebu cehil derken Ehrimeni kastediyorum. Ehrimen, kötülük ve karanlıkları temsil ediyor. Kendilerine iyilik ve Hürmüz tarafına ise kötülük yapmak istediler. Hürmüz için aynalı çarşının ta kendisi.

Benim merak ettiği bir soru var. Ab-ı hayatı içince Hayy ismi ile diriliyorsun deniliyor bazı kaynaklarda. Dirilmenin nasıl bişi olduğunu bilmiyoruz. Dirilmek ne demek? Hiç dirilmedir ki bilelim. Ölü gibilikten kurtulma geliyor akla.

Bir diğer soru da şu, Ehrimen ile Hürmüz, nur ve narın baş temsilcileri. Benim inancıma göre Ehrimenin ayağını kaydırınca alem bir anda hep nur olacak. Hep nur olunca şey oluyo ne oluyo bişey oluyo demeyi çok isterdim cevapsız sorular.

E onun ayağını kaydırdın diyelim onun askerleri ne olacak onlar da zulmet protonlarını saçmıyolar m? Hem kişi sayısı çok olan Ehrimen tarafı daha çok proton saçmış olmuyo mu? Bence olmuyo çokluk bişi kazandırmaz.

Abı hayat hakkında bizi aydınlatır mısınız sayın ilahimasal? Erenlerin topluma faydası aşk, umman ve abı hayattan ibaret.

Önerilen Siteler