Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 28-11-2013, 17:35
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Dünyada Gerçekten Müslümanlık kaldımı...!!!İçimde Fırtınalar kopuyor...

Bütün T.D yazarlarına ve takipçilerine selamlar ve saygılar...

Bu yazımı çok ama çok derin bir buhran ve üzüntü ve kırılmışlık içinde yazıyorum...

Ben İslam'ı her zaman güzel ANADOLUMUZUN tertemiz toprağında yetişmiş tasavvuf ile gönüllere dokunan büyük insanları ile sevdim...

Yunus Emre'ler,Hacı Bektaş-ı Veli'ler ve tabiki bence dünyanın gördüğü en büyük Hümanistlerden biri olan Mevlena Celaleddin Rum-i...

Tasavvuftaki insancıllığı,madde ve mananın birbirini tamamlaması,Allah için sev ve onun yarattığına aşık ol,sevgi sevgi sevgi,barış,dostluk,kardeşlik.Bunlardı benim savunduklarım,arzuladıklarım,sevdiklerim,mutlu olduklarım...

Bunlardı beni benden alan,çevreme o değerler üzerinden bakmam,Tanrıyı sevmem...!!!

Hep bunlar üzerineydi gönüden geçenler...

Lakin son zamanlarda inancım ve görüşlerim çok ama çok derin bir darbe aldı,bazı şeyler artık geridönülmez bi şekilde yok oldu gitti içimden,üzüldüm,neden diye sordum hep kendime...

Neden Neden Neden...!!!???

Arapların İSLAM'ı alıp kendi örfi adetlerine göre yorumladığını ve o kadarnlıktan belkide hiçbir zaman çıkamayacaklarını düşünürdüm.Çok okudum,çok ararştırdım,çok analizler yaptım,fakat bir cevap alamadım...

Bu gün TÜRKİYE'ye güzel ülkeme ve insanlarıma bakıyorum...!!!

Din kurslarında yapılan sübyancılık ve tecavüzler,din adına insanları kandırıp onları bçr veni sömürme,kadına yapılan ayrım ve şiddet,kız çocuklarının okullara gönderilmemesi ve eğitimden yoksun kalmaları,AAllah diyip tezavüzler,Allah diyip kafa kesmeler,Allah diyip soygun ve dolandırıcılık,Allah diyip bölücülük,Allah diyip adam kayırma,Allah diyip başkalarının onur ve itibarlarına gölge düşürme,Allah diyip torpil,Allah diyip Anti-Demokratikleşme ve sayısını hatırlamadığım kadar olumsuz gelişmeler...

Unutmadan en büyük sorunlardan biri Allah diyip pozitif bilimden uzaklaşma ve eğitim seviyesindeki büyük düşüş,işsizlik,üretememe,kaliteden noksan nesillerin yetişmesine ön-ayak olmak...(oysa bu toplum sadece eğitimli ve kaliteli bir nesil ile çağdaş medeniyete adapte olabilir)

İnsanlar din adına HURAFELER,MASALLAR,BATIL inançlara bel bağlamış,sokakta gezen sakallı adama hacı,hoca ve hatta eviliya gözüyle bakmaya başlamış,kimisinin adi suçlar işlediğine dair raporlar ve hatta görüntüler elde edilse bile ve bence,hatta ve hatta gözleriyle görseler bile inanmadıkları yada vardır bir hayrı diye akla zarar ve ziyan sözlerle sahiplendiği gerici,yobaz ve aslında TANRI'dan çok uzak insanlar yeşermiş,akıldan,bilimden,kıyaslamadan ve sorgulamadn uzak nesiller...

Yarın bir gün Türkiyedede Afganistan yada Irak yada Suriyede gördüğümüz korkunç manzaralar olmaz demiyorum artık,kesinlikle olabilir.Bu karanlık çağdışı insan potansiyeli ülkemde var ve ben bunu açık bir şekilde görüyorum...

Hergün daha karanlık ve daha yobaz,daha anti-çzgürlükçü,daha cahil bir topluma doğru koşar adımlar ile gidiyoruz...

Ve tüm bunlar benim inancımda ciddi sarsıntılar ve karamsarlık izleri bıraktı ve adeta sancılı bir şekilde olanları ve olacakları ve insaların nasıl bazı şeyleri,bu hale getirebildiklerinin derin üzüntüsü içindeyim şu an içinde...!!!

Bana sorarsanız İSLAM bumudur???

Hayır bu değildir derim...

Yine bana sorarsanız;

Peki ya İSLAM bunlara sebebiyet verebilirmi?

Bende evet verebilir derim...

Bana yine sorarsanız o zaman İSLAM bumu diye...

Son cevabımda şu olur...

EVET İSLAM BUDUR...!!!

Ama benim gönlümdeki müslümanlık ve Tanrı bunlardan değildir...

Sevgi ve Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil