Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-03-2017, 00:34
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

NickMickyok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama Edip bir din adamı değil ki.Dindar birisi sadece.
Aslında biraz daha cesaretli olsa deist olacak gibi ama o eşiği aşamadı şimdilik.

Edip daha önce Facebook'da beni haksız yere silip engellemişti.Sonra da bir daha muhatap olmadım.

Bugün, ateistim ama AKP liyim diyenlerin olduğu bir zamanda,dindar birisi olarak AKP yi yerden yere vuran birisi.
Kendisine dindar deyip, kuran kurslarındaki çocuk tecavüzlerini örtbas edenlere inat bunları bağıra bağıra söyleyen birisi.
Kuran ayetlerini her müslüman gibi inandığı şekilde yorumlaması eleştirilebilir tabi.
Ama Edip e sıra gelene kadar, uğraşılacak çok kişi var.
Cocuk gibi gulusu var

Guzel, yapmacik degil.
Fakat biraz kibirli..
Alt 25-03-2017, 00:34
NickMickyok NickMickyok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Son İzmir kitap fuarında ihsan eliaçık gelmişti. Diğer yazarlar için imza kuyruğu varken , onun sırası boştu.Gidip 3-5 cümle sohbet edelim derken, kitabını imzalatacağım yazar gelince, diğer standa geçmiştim.
İhsan eliaçık, sanırım Ali şeriati den etkilenmiş birisi.
Alt 25-03-2017, 00:39
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vefik sami;konuda Edip ve ateist mevzusu geçtiği için youtube'a girip ''edip ateist'' yazarak bir arama yaptım..Bir videoyu tıkladım..Dakika 2,35'den sonra şöyle demiş
''hatta bir ateist isterse kız kardeşi ile de yatabilmelidir''

Bunun canı Zeynep konusu yüzünden sıkılmış ve bende bu ateistlerin canını sıkıyım diyerek söze başlamış..!

Nickmickyok;dini tebliğ edip,din konusunda kitaplar yazmıyor mu?
İlla namaz kıldırmasına gerek yok yani..!

Hayır..Asıl sorun Edip gibiler..Edip gibiler yüzünden insanlar dini iyi bir şey sanıyor..
Alt 25-03-2017, 08:31
Tatarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tatarka Tatarka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Edip Yüksel gibiler reformist islamcılardır. Aslında reformistler dinin ömrünü (update) uzatarak, bir anlamda şeriatçı gelenekcilere hizmet ederler. Evrimi bile savunurlar. Bazı videolarında ateistlere her müslümanın yaptığı gibi klasik olarak ahlak argümanı üzerinden yükleniyor. "Ateistler ahlakı temellendiremez, bir ateist kızkardeşi ile vs..." diyerek saçmalarlar. Sanki kendisi ahlakı temellendirdi de....!!!
Ahlak kavramını temellendiremezsek temellendiremedik deriz; ne olmuş yani, hiç umursamıyorum. Ama sürekli bu argümanlarla yüklenmek, teistlerin kafasında "ateistler kötü-ahlaksız vb gibi imaj yaratıyor. Gerçekte ahlak diye birşey olduğunu da düşünmüyorum.

Kendinden hiç söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür.(Friedrich Nietzsche)
Alt 25-03-2017, 08:38
Tatarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tatarka Tatarka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu mesajı atlamışım.
Konuya çok hardcore girmişsin

Edip in dini inancı doğrudur ya da değildir kısmında değilim.
Ama Edip genel itibari ile oldukça edepli, aklı başında ve bence çok zeki birisi. Keşke kendisine ateist ya da deist diyenlerin % 10 u bile, onun kadar düzgün tartışabilse ve iftira etmese.
Ben de dindar değilim ama ateistlerdeki ve deistlerdeki küfrün bini bir para.Bu insanları görmezden gelip Edip e laf söylemek doğru değil.
Ama,iyi de hardcor giren ben değilim, Edip Yüksel Beyefendi.
Dindar değilim diyorsunuz ama dindar gibi konuşuyorsunuz.Konuşabilirsiniz birşey demiyorum. Fikir özgürlüğü var
Edip edepli mı? Edepli ne demek?
Edip aklı başında ve zeki mı? ahahahhaaaa.
Biraz zeki olsa 19 saçmalığını savunmaz.
Ayrıca, neden ateistleri küfürbaz ilan ettiniz? Bence tam tersi. Müslümanlar her yerde çok küfür ediyorlar, okuyamıyorum.

Kendinden hiç söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür.(Friedrich Nietzsche)
Alt 25-03-2017, 08:40
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Alt 25-03-2017, 12:21
NickMickyok NickMickyok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben şahıslar üzerinden tartışmayı doğru bulmuyorum.
Fikirleri tartışmak lazım.Öncelikli konuları belirlemek lazım.Irkçılığın, dinden daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.
Ahlak konusu başlı başına derin bir konu.
Ahlak nedir konusunda bile uzlaşı olacağını sanmıyorum.
Alt 25-03-2017, 21:44
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben şahıslar üzerinden tartışmayı doğru bulmuyorum.
Fikirleri tartışmak lazım.Öncelikli konuları belirlemek lazım.Irkçılığın, dinden daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.
Ahlak konusu başlı başına derin bir konu.
Ahlak nedir konusunda bile uzlaşı olacağını sanmıyorum.
Ayni sey gibi oldu..

Tam animsayamadim ama siz hatirlarsiniz..sosyalizm nedir tam bilemiyoruz ama bildigimiz sey: bir haksizlik vardi..

Insan kendisini bile anlayamiyor. Kaldi ki bu konulari cozmek..
sorsana kendini anliyor musun?
Alt 26-03-2017, 23:23
Tumagü İskicap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tumagü İskicap Tumagü İskicap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Edip yüksel, Nuri öztürk'den de daha anlaşılmaz birisi. Kendi sitesi 19org'da ateistleri, Tanrı'yı inkar etmek için saçma sapan bahaneler uyduran insanlar olarak tanımlıyor ama müslümanlarla da geçinemiyor ve müslümanları güvensiz buluyor, ateistleri ise güvenilir buluyor! Edip yüksel, quran'da taşlamayla öldürme cezası yoktur diyor. Evet, biz de biliyoruz yoktur ama islamda var! Ne yapacaksın, islamı arındırabilecek misin veya islamı aslına mı döndüreceksin? Bunları yapacak gücün varmı, yok. Bir dini aslına döndürme gücü insanlarda olsaydı, aynı Tanrı 3 ilahi dini göndermezdi. Tanrı isteseydi, bozulan dini aynı adıyla aslına döndürürdü ve sapma işi hâllolurdu. Demekki bozulan bir dini aslına döndürmek boş bir uğraştır ki, Tanrı bu boş yöntemi seçmektense yeni dinleri, yeni kutsal kitapları ve yeni adlarla peygamberleri göndermeyi seçmiş. Dolayısıyla modernist islam yazarlarının islamı paklama gayretleri netice vermeyektir.
Alt 01-04-2017, 04:33
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bir ara edip yükselin youtube deki videolarini seri sekilde izlemistim. Bir konusmasinda kuran ´da 19 mucizesi olmasaydi kuranin herhanki ilahi (mucizevi) yönünün olmadigini ve simdiki görüsümle en yakin ateistligi secerdim demisti.

Bu konusmanin gectigi videoyu izledikten sonra edip yükseli müslüman kilan yegane unsurun 19 mucizesi olduguna dikkat cekmistim. Ve bir cok videodaki konusmalarinda ateistleri, ateist düsünceyi neredeyse övdügüne sahit olmustum.

Edip yükselin takildigi konu ateistlerin ahlak la ilgili yanlis düsüncesinden kaynaklandigini düsünüyorum. Bir ateistin annesiyle iliskiye girme örneginide bu yüzden vermis olabilir. Ben böyle bir aciklamasina sahit olmadim, yada cittiye alacak derecede rahatsizlik vermediginden dikkatimde kacmis da olabilir. Genel olarak ateistlere karsi sicak bir tutum sergiliyordu. En son izledigim videosu bundan 2 sene önceydi, bu bakimdan ateistlere karsi tutumunu degistirmis, yada sertlestirmis olabilir.

Benim gözümde 99% din adamlari kitabin, dinin özünden uzaklasmis bir görüs sergileyerek kendilerine bir kitle, güc dolayisiyla gelir kaynagi sagliyorlar. Samimi, kivirmayan bir tane din adamina henüz raslayamadim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil