Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-07-2007, 13:39
asrock asrock isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Neden Kadin Peygamberler olmamistir?

Neden Kadin Peygamberler olmamistir?
Kadin Erkek Allahin kullariysa neden bir Kadini Allahin sözcüsü olmamistir.

Kadinlar ikinci sinif insanlarimi......
Alt 30-07-2007, 14:00
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Neden Kadin Peygamberler olmamistir?

Sn asrock dinlerden özgürlük sitesine hosgeldiniz ve kalıcı olmanız dileğiyle sorunuza su yanıtı vermek isterim;

002. Sure - BAKARA *SURESİ 25. AYET

IMAN EDIP IYI AMEL ISLEYENLERI MÜJDELE! KENDILERI IÇIN ALTLARINDAN IRMAKLAR AKAN CENNETLER VAR. ONLARA HER HANGI BIR MEYVEDEN BIR RIZIK YEDIRILINCE ONLAR, HER DEFASINDA: "BU BIZIM ÖNCEDEN YEDIGIMIZ SEYDIR." DIYECEKLER; OYSA ONA BENZER OLARAK SUNULACAKLAR. KENDILERI IÇIN ORADA TERTEMIZ ZEVCELER DE VAR. ONLAR ORADA EBEDI KALACAKLAR.

Bu ayette görüldüğü üzere bırakın kadınların peygamber olmasını Mhmmd'in kitabında kadınlara cennetle ilgili bir havadis dahi olmadığı açık ve net görülecektir,ki zaten o dönem için toplumda zengin değilse pek fazla yeri olmayan cinsel amaçlı *olarak alınıp satılabilen kadınların peygamber olabilme şansı zaten yoktur.Mhmmd'in yarattığı tanrı kadınları eşit olarak zaten yaratmamıştır.Veya daha farklı bir ifadeyle kadınlar her din için erkeklere hizmet amacıyla varolmaktadır

Saygılar.

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche
Alt 30-07-2007, 16:02
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Kadin peygamber Tevrat'ta vardir. Hatta rönesans döneminde yapilmis kadin ve erkek peygamberlerin tablolari da vardir.

http://www.geocities.com/IslamPencer...ygamberler.htm

Ancak Kuran'da yok. Bir de bunu gerekcelendirenler var.

Peygamberlik ağır bir yük, güç bir vazifedir. Kadın ise yaratılışı itibarıyla nazik ve zayıf olduğundan böyle ağır ve zor bir işin üstesinden gelemez. Çünkü peygamberlik devamlı bir şekilde sabır ve mücadele etmek ister. İstisnasız bütün peygamberler hak dini anlatırken, çeşitli belâlara ve sıkıntılara mâruz kalmışlardır. Hz. Âdem'den Peygamber Efendimize kadar bütün peygamberlere çeşitli iftira ve hakaretler yapılmış, pek çoğu işkence görmüş; başta Hz. Zekeriya, Hz. Yahya ve Hz. Cercis (A.S.) olmak üzere yüzlercesi de şehid edilmiştir. Peygamberlerin hepsi de bütün bu zulüm ve eziyetlere karşı tam bir sabır ve tahammül göstermişlerdir. Cenâb-ı Hak böyle zor ve ağır bir vazifeyi kadınlara yüklememiştir.

Ayrıca kadının biyolojik yapısı bir engeldir. Çünkü, nübüvvet vazifesini ayda 15 gün hayızdan dolayı yapamayacak, imamete geçemeyecek, orucunu tutamayacaktı. Bir de lohusalık durumu var ve hele hamileyken, işleri yürütmesi bütün bütün zorlaşacaktı. Zira çocuğu karnında veya kucağında taşırken, insanları idare edecek ordu kumandanı olacak; strateji tespitinde bulunacak ve fiziki durumunun gereği, bütün boşluklara rağmen, en önde bulunması gerekli olan bir insan kadar çevik hareket edecek... Bütün bunlar, kadının peygamberliğini imkânsız kılan şeylerdir. Evet, bunların kadınlar tarafından, kadınlara has arızalarla birlikte yürütülmesinin imkânı yoktur. Efendiler Efendisi de (S.A.V.), bu hususa dikkati çekmiş ve onları : "Yâni dine ait meseleleri tam yerine getiremeyen ve bazı şeyleri idrak edemeyenler" diye anlatmıştır. Evet, dediğimiz gibi, neredeyse ayın yarısı arızalı.... Keza, çocuk yüzünden ibadetleri kusurlu ve noksan, sonra da peygamberlik! Halbuki Peygamber, rehber ve kusursuz bir önderdir. Çünkü herkes onun vaziyetine bakıp durumunu ayarlayacaktır. Herkes kadınlığa ait keyfiyetleri de, Peygamberin saadet hanesindeki kadınlardan öğrenecektir.

http://www.hanimlar.com/moduller.php...ale_oku&id=205

Kadinlar arizali ve zayif olduklari icin onlara peygamberlik verilmemis.. * *

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 30-07-2007, 16:16
HarunKAHYA HarunKAHYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Zira çocuğu karnında veya kucağında taşırken, insanları idare edecek ordu kumandanı olacak; strateji tespitinde bulunacak ve fiziki durumunun gereği, bütün boşluklara rağmen, en önde bulunması gerekli olan bir insan kadar çevik hareket edecek... Bütün bunlar, kadının peygamberliğini imkânsız kılan şeylerdir. Evet, bunların kadınlar tarafından, kadınlara has arızalarla birlikte yürütülmesinin imkânı yoktur."

Sn.sargon.. peygambermi tarif ettin, yoksa ali kıran-baş kesen hükümdarmı?Evvela bunda anlaşalım.
Peygamber benim bildiğim iyi huylu,lafla ikna eden insan olmalı.Kafa uçurmak hükümdar işidir,hükmetmek için.
Yaratıcıya inanca davet eden, yumuşak üslupla davet etmeli.İsteyen inanır, isteyen inanmaz.
Senin dinin sana, benim dinim bana dersin,olur biter.
Sana inanmayanda Allahın kulu,onu öldürme hakkı sende değilki..
Rica ederim, böyle tariflerde bulunmayın.

HaKa.

Sadece kendini akıllı sanan salaklara bayılıyorum..
Onlar olmasaydı hayatımız ne kadar renksiz olurdu..
A.Einstein (Yaw benim böle bi lafım yokk..kim uydurdu bunu.. )http://image.donanimhaber.com/image....miley/hiho.gif
Alt 30-07-2007, 16:32
Üye Değil

boş verin iyi ki olmamıştır. oda alsaydı 20 koca halimiz nolurdu şimdi?
Alt 30-07-2007, 16:52
asrock asrock isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben Sargona katilmiyorum,

bir Peygamber HarunKahya'nin belirtigi gibi Söznen Insanlari ikna etmelidir.
Tarihe bakarsak Kadinlarda olmustur bir Halki ve Askerleri yönetmistir (J.de Arc Fransizlari Ingilizlere karsi yürütmüstür veya Zar Katherian ....) demeki Kadinlarda güclüdür am Dinlerde bunu göremiyorum.

Demeki Allah'da kendi kullari arasinda ayirim yapiyormus anlamina geliyor.
Alt 30-07-2007, 16:57
azeri_che azeri_che isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

azeri_che - MSN üzeri Mesaj gönder

erkek *dozumlu *varlikdir o yuszden

.Sessizliyi chox danishandan,medeniliyi medeniyyetsizden,inceliyi kobudlardan oyrendim
emilushka@hotmail.com
Alt 30-07-2007, 17:12
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

sevgili HarunKahya ve asrock

Sargon'un yazısında dikkat etti iseniz bir link var, yani tamamen bu konu başlığı ile alakalı bir kaynaktan alıntı koymuş. Tevrat'da var iken Kur'an'da olmamasına, İslami gerekçeler için tamda bu konu başlığı ile örtüşen İslami tarafdan bir alıntı yapmış.. Kendi görüşü olmadığı zaten alıntının üzerinde ki ön açıklamasında ortada değil mi : )

Kadın peygamber, şimdi bunun için Kimin peygamber kabul edip etmediğine mi bakmalıyız yoksa binlerce yıl evvel için Peygamberlik kelimesinin Politik kökenine mi inmeliyiz.. Dikkatinizi çekti mi hiç Kadın Padişah yok

Bence elbette kadın peygamber vardır ve bunu bana göre politik erkin durumu belirliyor. Ancak Ataerkil toplum yapısına geçiş sonuçta politik değişimleride beraberinde getirdiği için, yönetim erkinin merkezi temsili, Kadın değil Erkek üzerinde örgütlenmiştir. Peygamberlik ise özünde politik bir kurumdur..

Tarihde Kral öldüğü için boş kalan tahtda yada perde gerisinde olan kadınlar ne kadar etkin olursa olsunlar Kral tacı takamamışlardır, bu halde ataerkil toplum yapısının tüm politik örgütlenmeye nüfuz ettiği dönemlerde peygamberlik Asasının bir kadının elinde olmasını düşünme şansımız varsa dahi bu istisnai bir durumdur. Dinler özünde politik yapıların ihtiyaçları doğrultusunda örgütlendirilmiş kurumlardır, kimi zaman öznel yani kültürel ve eğitsel, düşünsel alanda ama kimi zamanda bizzat politik kurumlaşmanın merkezi olarak karşımıza çıkar. Her halükarda gereksinimin temel kaynağı yönetim erkinin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuş kurumsallaşmadır. Bu nedenle Kadın Peygamberin varlığı demek böylesine önemli bir kurumda merkezi yönetime Kadını öngörmeyi kabul etmek demektir ki, hiç kadın padişahın olmamasının nedeni ile bu doğru orantılıdır. Ataerkil toplumsal yapı ve ataerkil politik kurumsallaşma.

Ayrıca dinlerin politik olarak temel örgütlenme olduğu dönemlerde görürüz ki mülkiyetin biçimide erkek egemen haldedir. Tabandan tavana yani merkeze kadar olan mülki örgütlenmelerin toplamından açığa devlet çıkıyor ve devletin sahibide yine mülkiyetin biçimi ve karakterine göre şekilleniyor. Babadan oğula geçer bir miras hukukuna tabi olduğu görülüyorsa demek ki devletin ve politik hakimiyetinde karakteri ataerkildir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 02-08-2007, 15:25
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

incil diyor :

1Korintliler:14-35 Öğrenmek istedikleri bir şey varsa, evde kendi kocalarına sorsunlar. Çünkü kadının toplantı sırasında konuşması ayıptır.

1Cr 14:35 And if they will learn any thing, let them ask their husbands at home: for it is a shame for women to speak in the church.

daha söze gerek varmı !!

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx
Alt 02-08-2007, 16:25
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tam yeri geldi.

Sohbet ortamında biraz değinmeye çalışmıştım yanlış anlaşıldım.
Başlık açayım dedim üşendim.
Velhasıl kelam, kadın hakkındaki düşüncem şu ki;

"Neden öyle ürkek ürkek gidersin alacakaranlıkta, Zerdüşt? Üstlüğünün altında özenle sakladığın nedir öyle?

Sana armağan edilmiş bir hazine midir? Yoksa yeni doğmuş bir çocuğun mu? Yoksa sen de hırsızlar yolunu mu tutarsın, ey kötülerin dostu?

Gerçek, kardeşim! dedi Zerdüşt, bu bana armağan edilmiş bir hazinedir: bir küçük gerçektir taşıdığım. Ama bir küçük çocuk gibi yaramazdır, ağzını kapamasam, ciyak ciyak bağırır.

Bu gün yolda yapyalnız yürürken, güneşin battığı sıra, karşıma bir yaşlı kadın çıktı da, şöyle dedi gönlüme; "-Biz kadınlara dahi çok şeyler söyledi Zerdüşt, ama kadınlar üstüne hiçbir şey söylemedi bize."
Ben ona cevap verdim; "-Kadınlar üstüne ancak erkeklerle konuşulur."
"-Bana da kadınlardan söz et," dedi. "-Diyeceklerini hemen unutacak kadar yaşlandım."
Ben de yaşlı kadını kırmadım, şöyle dedim ona; "-Kadında her şey bilmecedir ve kadındaki her şeyin bir tek çözüm yolu vardır, buna GEBELİK denir."

Erkek, kadın için araçtır. Amaç hep çocuktur. Peki kadın erkek için nedir?
İki şey ister gerçek erkek: Tehlike ve oyun. Bu yüzden, en tehlikeli oyuncak olarak ister kadını.

Erkek savaş için eğitilmeli, kadınsa savaşçıyı dinlendirmek için, gerisi deliliktir.
Pek tatlı yemişler, bunları sevmez savaşçı. Kadını sever bu yüzden, en tatlı kadın dahi acıdır.

Kadın, erkekten daha iyi anlar çocukları, ama erkek kadından daha çocuktur.
Gerçek erkeğin içinde bir çocuk gizlidir, oynamak ister. Haydi kadınlar, bulun erkekteki çocuğu!

Ko oyuncak olsun kadın, daha gelmemiş bir dünyanın erdemleriyle ışıldıyan, el değmemiş ve güzel bir değerli taş gibi tıpkı.

Ko sevgnizde bir yıldızın ışını parlasın! Ve desin umudunuz: Üstinsanı doğursan ben!

Ko yiğitlik olsun sevginizde! Sevginizle yürümelisiniz size korku salanın üstüne!

Ko sevginizde olsun şerefiniz! Yoksa başka türlü pek anlamaz kadın şereften. Ama sizin şerefiniz şu olsun; hep sevildiğinizde daha çok sevmek, hiç mi hiç ikinci olmamak.

Ko erkek, seven kadından korksun; sevince her şeyi gözden çıkarır kadın, ve başka ne varsa hepsini değersiz sayar.

Ko erkek, nefret eden kadından korksun; çünkü erkek, gönlünün ta derinliğinde, kötüdür ancak oysa kadın bayağıdır.

Kadın kimden nefret eder en çok? Demir şöyle demiş mıknatısa; En çok senden nefret ederim, çünkü sen çekersin, ama kendine doğru sürükliyemezsin.

Erkeğin mutluluğu İSTİYORUM. Kadının mutluluğu İSTİYOR.

Bakın artık hiç bir şeyi eksik değil dünyanın. Böyle düşünür, tam bir sevgiyle söz dinliyen kadın.
...
KADINLARA MI GİDİYORSUN? KIRBACINI UNUTMA!!!
Böyle Buyurdu Zerdüşt...

Bir de görev ile (peygamberlik) görevlinin cinsiyeti arasındaki ilişkide bakarsak olaya;

"Pek uzun bir süre köleyle zorba gizlenmiştir kadında. Bu yüzden kadın, daha dostluğa yeterli değildir. O yalnız sevgiyi bilir.

Kadın sevgisinde, sevmediği her şeye karşı haksızlık ve körlük vardır. Kadının bilinçli sevgisinde bile, ışığın yanı sıra, hep baskın ve şimsek ve gece vardır daha.

Kadın daha dostluğa yeterli değildir. Kadınlar daha kedi ve kuşturlar. Ya da olsa olsa, inek.

Kadın dostluğa yeterli değildir. AMA DEYİN BANA, EY ERKEKLER, HANGİNİZ DOSTLUĞA YETERLİSİNİZ?

Hatalarımı, cehaletime bağışlayın [color=Font Color] [/color]

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil