Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-06-2007, 13:43
Üye Değil

Standart İnadına Dinsizim! Diyebiliyor muyum acaba?

Okulda din kültürü dersindeyiz.
İnsanları imansızlıkla SUÇLAMANIN en büyük yalan, en büyük iftira, en büyük günahlardan biri olduğu; insan imansız bile olsa insanların içinde YÜZÜNE VURULMAMASI gerektiği açıklanıyor.
Hrant Dink diyor ya 'bir güvercin korkaklığıyla' işte buna sebep olan bu sözler!
"Tanrıtanımazlığın suç, dinsizliğin ayıp, imansızlığın hakaret olduğu bu yobaz ülkede inadına dinsizim!"
Ancak internette diyebiliyorum bunu da... Çıkar da okulumda söyersem eğer ikinci bir Şirin Tekin vakası yaşanır bunu müslümanlar benden çok daha iyi biliyorlar.
Kaba tabiriyle internet delikanlısı oluyoruz, gerçek hayattaysa tam birer korkak! Hayatından şüphe eden, aklındaki düşünceleri savunamayan ve hatta karşı geldiği düşüncelere onay vermek zorunda kalan acizler... Dedim ya tıpkı bir 'güvercin' gibi...
Bazılarınız yazabilir aşağı ben açıklıyorum diye ama hayatınızın bir yerinde mutlak yaşamışsınızdır veya çevreniz de dinsizdir ancak çevrendeki güvercinlerle birlikte bi kafeste olsan ne yazar... Hangimiz Taksime çıkıp dinsizim diye bağırabilir? Bağıranları gördük işte... Düşünceleriyle susturamayanlar kör kurşunlarıyla susturdular! HAYIR SUSTURAMAZLAR BİZLER VARIZ filan hikaye olan adama oldu toprağa karıştı çoktan!
Burdan dinsiz arkadaşlarımdan, abilerimden, ablalarımdan (siz benden daha iyi bilirsiniz ama yine de hatırlatayım dedim) dikkatli olmalarını istiyorum. Hepimiz için önemli artık bu.

Bu ülkeyi bu hale getirenlerden umarım birileri bir gün hesap sorar(en azından devam ettirmek isteyenlerden).

Üzüntüler...
Saygılar...
Alt 12-06-2007, 13:58
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: İnadına Dinsizim! Diyebiliyor muyum acaba?

hrantım ,, üzülme ,,,

bu ülkede bir çok şeyi söylemek cesaret ister doğrudur ,, kınanabilirsin, arkadaşlar tarafından terk de edilebilirsin , yada en kötü ihtimal şiddet görebilirsin ! neden ?? fikrini ,ideolojini söyledin diye !! ... evrime gelirsek ,, gerçekliği ispatlanmış ama insanlarımız herhalde bunu duymaya hazır değiller !

evrimin işleyişinden ufak bir şüphem bile yok ,, buraya kadar tamam , ama biri kalkıp tanrı var derse ona diyebilmelisin " NASIL BÖYLE BİR SONUCA VARIYORSUN ? *TANRIYI GÖRDÜN MÜKİ BUKADAR EMİNSİN ? GÖRÜLMEYEN ÖLÇÜLMEYEN ,DENEY VE GÖZLEME TABİİ TUTULAMAYAN ,SADECE İNANÇ MESELESİ OLAN BU EFSANEYE NASIL OLUYORDA GERÇEK DİYEBİLİYORSUN ?? *hangi bilimsel verilere dayanarak bu savı destekliyorsun ? HAYIR BUNU BANA ANLAT SAMİMİYETİMLE SORUYORUM .... "

bence arkadaşım bunu cesaretle demelisin !! benim lise dönemimdede üniversite dönemimdede ( şuan hala öyle ) herkez benim dinsiz olduğumu bilirdi !! fakat şartlar ve koşullar uygun olmayabilir !!! SUSTURULABİLİRSİN !! terbiyesizce hemde !!

akıllı olmak lazım şartlarını en iyi sen bilirsin !! tabi söyleme mecburiyetinde yok dimi !! nede olsa hepsi yalandan ,efsaneden ibaret !!

umarım anlatabilmişimdir ..

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx
Alt 12-06-2007, 14:06
Üye Değil

teşekkürler sn habilis.

Ancak gerçekten şartlar tahmin bile edemeyeceğiniz düzeyde kötü.... Ama üniversiteye bir başlayayımortalığı kasıp kavuracağım Sırf bunun için ODTÜ kamu istiyorum ve bu hırsla çalışıyorum. Meyvelerini de alıyorum okul 1.siyim şu an. Umarım ben de sizin gibi olabileceğim.
Alt 12-06-2007, 14:16
Kıdemli Üye

güzel kardeşim ,, iyi şeyler anlatıyorsun fakat bizler süper değilizki.... hem herşey akademik eğitimlede çözümlenmiyor.. bence önemli olan saygı sevgi ,genel kültür, eğitim -öğretim, , bilgiye değer vermek vs.. !!!

bunlar tamamsa çoğu şeyde tamamdır

NO GOD
NO RELIGION

K. Marx
Alt 12-06-2007, 14:19
Üye Değil

imza mükemmel gerisi yalan
Alt 12-06-2007, 15:03
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gercektende aslında hersey egıtımden gecıyor.

evrimin işleyişinden ufak bir şüphem bile yok ,, buraya kadar tamam , ama biri kalkıp tanrı var derse ona diyebilmelisin " NASIL BÖYLE BİR SONUCA VARIYORSUN ? *TANRIYI GÖRDÜN MÜKİ BUKADAR EMİNSİN ? GÖRÜLMEYEN ÖLÇÜLMEYEN ,DENEY VE GÖZLEME TABİİ TUTULAMAYAN ,SADECE İNANÇ MESELESİ OLAN BU EFSANEYE NASIL OLUYORDA GERÇEK DİYEBİLİYORSUN ?? *hangi bilimsel verilere dayanarak bu savı destekliyorsun ? HAYIR BUNU BANA ANLAT SAMİMİYETİMLE SORUYORUM .... " Habilis.

Sevgılı habılıs bu sordugun sorulara karsılık verebılecek ınsanlar varsa cevrende *veya boyle ortamlarda yasıyorsan tabıkı soylemlerının arkasında durma sansın var ve kendıni ınkar etme kaygıların olmaz.Ama gel gorki benim gibi sıg sularda kalmıs isen ve bu tip *ınsanlarla beraber yasıyor ve calısıyorsan sen ıstedıgın kadar bu tıp sorular sor ve anlatmaya calıs veya kendını ıfade etmeye calıs her zaman tehlıke altında olacaksın demektır.Buda tabıkı senın saklanmana ve cevrende kendını ınkar etmene neden olacaktır ister istemez.Ve en nefret ettıgım seydır kendımı inkar etmek veya dusuncelerımı saklamak.O yüzden de genelde bu tip konulardan uzak durmak zorunda kalıyorum.

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche
Alt 12-06-2007, 15:10
Üye Değil

sevgili hrant,

inanmıyor olman bende seninle ilgili bir önyargı oluşturmuyor.tesit veya ateist çıkarımların sadece seni ilgilendirir.ortalığı kasıp kavurmak yerine bunu özelinde taşıman gerekir.inancın yeri herkesin kendi kalbidir.ben inanıyorum ama bu forumun dışında bunu dillendirdiğim durumlar oldukça nadirdir.taksimde inanmıyorum diye bağırmak cesaret değildir.bağırmamak da korkaklık değildir.aksine inananların her durum ve fırsat da inançlarını ortaya sürmeleri saygısızlıktır.

bir genç olarak cesur olman ve cesaretle savunman gereken inanç dışında pek çok konu var.

bazen inananlar da kendilerini diğer inananların arasında savunmasız,yalnız ve öfkeli hissediyor benim gibi merak etme.
Alt 12-06-2007, 15:23
D.E D.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hrant abim pH gibim bi olay bu bana göre,

en ortada kalırsan pH ın 7 olursa hatta utanmadan poH ın bile 7 olursa sana biz politikacı deriz her iki tarafada eşit mesafede olursun hayati tehliken olmaz ancak zxamanı geldiğinde konuşamamak veya bazen sevdiklerine -hatta bazen çok sevdiklerine- yalan söylemek gibi bir durumun oluyor.

Ama abim pH'ı düşürür veya poHı yükseltirsen asitlik değerin artar abim. bilirsin abim proteindeniz asidik ortamda kolay kolay yaşayamıyoruz. Sen bunu yaparsan T.D 'Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım' sözü gibim kendini tehlikeye atmış olrusun. Ki böyle insanlar için bunu yapmak doğrumudur? tartışılır.

En son olasılıkta pH'ı yükseltme veya poH'ı düşürmektir buda iyice adamı baz yapar abim bu zamanda hiçbirşeyi kaale almazsın. Sana en yakın olanla yaşarsın ve birtakım şahıslar yüzünden koyun gibi güdülüp hindi gibi soyulursun.

Abim bunlardan birini seçmek zorundasın pHını kendin ayarlamak zorundasın. Aynı zamanda doğrularını yanlışlarını kendin bulmak zorunda olduğun gibi. Ama bunu yapınca + larını - lerini düşünmelisin. Arkadaş çevrenin nasıl etkileneceğini. Sevdiklerinin -elbette ve de çok sevdiklerinin- neler düşüneceklerini, ve de en önemlisi başına nelerin geleceğini Unutma bu hayat senin ve bu dünyada hindusuda, museviside, hristiyanıda, panteside, ateistide, satanistide insan. Bana sorarsan sen en iyisini yap vicdanın rahat olsun yeter.

Ama şunu unutma abim pH'ını ne seçersen seç senin yanında olacak insanlar olacak ve var. Gerek bu sitede gerekse yaşamda. Hatta abim sen bana pH'ını söylersen sana poHını bile hesaplarım buda benden sana kıyak.

Bence abim bir insan sadece hiç seveni kalmayınca hayatını kaybetmiştir. İşte bu yüzden Turan Dursun, Hrant Dink, Atatürk ve bir çoğu yaşıyor abim.

Hep sevenlerin olsun ve hep sevenlerinle kal.

Saygılarımla...

Sen sofusun, hep dinden dem vurursun;
Banada sapık, dinsiz der durursun.
Peki, ben ne görünüyorsam oyum;
Ya sen? ne görünüyorsan o musun?
Alt 12-06-2007, 15:23
Kıdemli Üye

son şey olarak hemen belirteyim :

insanları gereksiz korkulardan kurtarmak ve onları bilgilendirmek için ortam müsaitse evrim vedahası açıklanmalı anlatılmalıdır. vurguluyorum rtam uygunsa !!

not: evimi yeni taşıdım evde çok iş var sonra görüşmek üzere

habilis

NO GOD
NO RELIGION

K. Marx
Alt 12-06-2007, 15:32
NedimYilmaz NedimYilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Boşver sen gene de. Dinsizliğini bir kimse öğrenince kaybedeceğin bir şey yok. *Hemde hiçbir şey. Bırak o yobazlar yobaz olarak kalsın, dinsizlerde dinsiz..

Önerilen Siteler