Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 19-07-2019, 14:11
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Enketum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. RollingStones, ben kendi adima, ne yazildiysa onu anlamak istiyorum. Mumkunse eger, acik ve anlasilir bir arapca ile indirilmis ve sonrasinda da degistirilmeden yaziya gecirilmis olan Allah sozlerini anlamak icin benzer ayetlerden yardim almak istemiyorum.

Evet, akil geregi olarak "Yaptığınız işlerden sorumlu olacaksızın" cümlesinin tereddütsüz bir şekilde iradeyi insana işaret ettiğinde hemfikiriz. Zaten ben de sadece bunun soylenmesinin insan iradesine isaret icin yeterli oldugunu soylemistim. Sorun olan ise ayetin tumunde anlam butunlugu olmamasiydi. Allah'in anlam butunlugu olmayan laflar edebicegine inanmak mumkun mu?

Saygilar...
Sn Enketum,

İyi de, Allah, dilediğini neden saptırdığını kitabında çokca açıklamış.

Bunlardan biri,

Araf-176
Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları ayetlerimden uzak tutacağım: çünkü, onlar her türlü belirtisini görseler de ona inanmazlar; ve onlar doğruluğa götüren yolu pekala görüyor olsalar bile, onu izlenecek yol olarak seçmezler; tersine, eğri yolu görseler onu hemen kendilerine yol edinirler. Ayetlerimizi yalanlamalarından ve onlara karşı ilgisiz kalmalarındandır bu.

Bunu öğrenen insan dileme meselesini de kavrar.
Sorun ayetlerde değil yani.

ama siz hala şurdasınız.

Enketum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ne yazildiysa onu anlamak istiyorum
Allah sozlerini anlamak icin benzer ayetlerden yardim almak istemiyorum.
ne demeliyim bilemedim şimdi.

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez

Önerilen Siteler