Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-08-2010, 20:30
n4n0_s3c0nD n4n0_s3c0nD isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hem Fizik Hemde Zeka Oyunu

Sabah Sabah Canimi yedi ama 30 Level bitirdim en cok 27 zorladi kac saat gecti bilmiyorum :P

http://www.oyunlar1.com/games.php?flash=6670

Suskunlugum Asaletimdendir ! Her Lafa Verecek Bir Cevabim var ! Lakin Bir lafa Bakarim Lafmi diye ! Birde Söyleyene Bakarim Adam mi diye !
Alt 04-08-2010, 20:59
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

n4n0_s3c0nD´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hem Fizik Hemde Zeka Oyunu

Sabah Sabah Canimi yedi ama 30 Level bitirdim en cok 27 zorladi kac saat gecti bilmiyorum :P

http://www.oyunlar1.com/games.php?flash=6670
Valla bu oyundan bi şi anlamadım.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 04-08-2010, 21:15
Üye

Mavi topu / mavi topla yada kare yada / dikdörtgenle birlestireceksin !

Kirmizi topuda kirmizi topla kareyle yada dikdörtgenle birlestireceksin !

Fakat bunlari hareket ettirmek icin Sadece TAHTALARI BIR KERE KESME HAKKIN VAR !

Nasil Kesersen Kes Gelde birlestir bakalim 30 Leveli

Suskunlugum Asaletimdendir ! Her Lafa Verecek Bir Cevabim var ! Lakin Bir lafa Bakarim Lafmi diye ! Birde Söyleyene Bakarim Adam mi diye !
Alt 05-08-2010, 00:36
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Üçtunçtashashoşhoşaf diyesim geldi,

www.friv.com burada bayaa takılınır

bağımlı olmayın.

en sevdiğim oyun: http://www.gravitymaster.net/ kıralını tanımam.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 05-08-2010, 11:01
Üye

Eheheh gravity Masteri aylar önce bitirdim !

Alt 13-04-2016, 15:36
Ahmet111 Ahmet111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Listeye ek şunu paylaşmak istedim.

Umarım beğenirsiniz!

İndirme işlemleri esnasında hızlı olacak ve dikkatli bir şekilde parkurları tamamlamak adına çabalayacaksın. Uygulamalarda karakterle birlikte askerleri indirmek için alt yön tuşu kullanacaksın ve helikopteri tam istenilen noktalara taşımak adına ise sağ ve sol yön tuşları kullanacaksın.
http://www.kizigamesxl.com/heli-crane-2-bomber.html
Alt 23-03-2021, 00:59
Ahmet111 Ahmet111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sabah Canimi yedi ama 30 Level bitirdim en cok 27 zorladi kac saat gecti bilmiyorum https://www.friv5online.com/tr

Soru: Antik tanrıların, sihrin vs. olduğu bilgisayar oyunları oynamak mümkün mü? bir şeyler? Elbette tüm bunlara inanmamak ve bu oyunlara çok fazla zaman harcamamak?

Cevap: Hiç şüphe yok ki bu tür oyunları sevmek tehlikeli. Ancak insan, İslam'a aykırı anları kalbiyle kabul etmediği müddetçe inancı zarar görmez. Ama her durumda, bu tür oyunlardan uzak durmak daha iyi olacaktır.

Örneğin, bir kişi domuz atığıyla oynayabilir - bu yasak değildir. Ancak bu iğrenç. Ve böyle bir kimse, bu pisliklerden arındırılıncaya kadar namaz kılamayacaktır.

İnançsızlık içeren oyunlar oynamak insanı dinden çıkarmaz, ruhu, kalbi ve zihni tıkar. Bu nedenle bu tür oyunlardan kaçınılmalıdır.

Hayatımızın boşa harcanan her anının beraberinde birçok fırsat taşıdığı kabul edilmelidir. Bir insana ayrılan zaman, evrenin var olduğu zamana kıyasla ihmal edilebilir. Kişi hayatının her saniyesini gelecekteki yaşamına fayda sağlayacak şeyleri yaparak geçirmelidir.

Bugün, bir kişinin zamanını öldüren, manevi ve maddi olarak gelişmesine izin vermeyen, aynı zamanda bir kişiyi varoluşunun anlamından uzaklaştıran pek çok yararsız faaliyet var.

Bir kişinin dinlenme ve eğlenme hakkı vardır. Ve bu, İslam'ın yasaklarının sınırlarını ihlal etmemek kaydıyla, bu oyunlara ve eğlenceye izin verilir. Ancak herhangi bir tarafın bu oyunları ve eğlenceleri yasak sınırlarını aşarsa, bu durumda izin verilebilirliğini kaybeder.

Ebu Berza el-Aslami (Radiyallahu Anhu), Resulullah'ın (salallahu alayhi sellem'in) şöyle dediğini bildirdi: "Yargı gününde, şu sorulara cevap verene kadar hiçbir köle kıpırdamayacak: Hayatını nasıl geçirdi ve ne yaptı? harcadı; edindiği bilgilerle ne yaptığını; nasıl mal edindiğini ve nasıl harcadığını "(Tirmizi, Kyyama, 2417).

Bu hadise dayanarak hayatımızı ve paramızı bu tür boş ve anlamsız şeyler yaparak harcadıklarımıza net bir cevap alıyoruz.

Burada zaman ve para israfının yanı sıra daha birçok sorun var. Bu oyunların çoğu İslam'a aykırı şeyler içeriyor. Örneğin, inanmayanların birliklerinin bir parçası olarak Müslümanlara karşı savaşılması öneriliyor; açık kadın görüntüleri, yasak yiyecek ve içecekler, kumar ve her türlü sapkınlık.

Bir bilgisayar oyununda yasak ve dine aykırı hiçbir şey olmasa da, her zaman sürüyor ve ibadetin eksik yapılmasının nedeni olsa bile, İslam açısından böyle bir oyun yasadışıdır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil