Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-10-2006, 02:59
cccp13 cccp13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cccp13 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Re: islamda kadının yeri ve değeri

sevgili islamcı neyin gazına gelip böylesine sallamalarda bulunuyorsun anlamadım. aklınca kanıtlar koymuşsun. konu epey uzamış gerçi . times gazetesinin raporu mu senin kanıtın.bu rapor onun gerçekten peygamber olduğunu gösterirmi. 2006 yılının 1. si de La Vey (bilimsel satanizmin kurucusu) seçilirse nolacak. israiiloğullarının tanrı tarafından üstün kılınmasına 7 yaşındaki çocuğun cevap vermiş. sen de onu onaylıyorsun. olay geçmişte yaşandı şimdi geçersizdir diyorsun. o halde tanrıyı reddediyorsun. çünkü size göre kitap tanrı tarafından indirilmiştir ve içeriği onun tarafından belirlenmiştir. ya sen tanrının dediğine katılmıyorsun ya da tanrı geleceği görecek kadar güce sahip değil ki yazdıklarından geri dönmüş.başka bi şık varsa söyle. denizlerin birleşmemesi konusu açıklandı zaten burada. boşuna yazmışsın o kadar yazıyı. ayşenin yaşı konusunda turan dursuna ahmak diyorsun. turan dursun yazılarında en tanınmış hadis yazarlarını kaynak gösterir ( gazali, buhari ) bu lafınla onlara da ahmak demiş oluyorsun. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz. eleştirdiğin konuları biraz detaylı incelemeni öneririm

Din, halkı uyutmak için afyon niteliğindedir.Sermaye kölelerinin insancıl düşlerini, insana daha yaraşan bir yaşam isteklerini içinde boğdukları bir çeşit ruhsal içkidir. [b][i]
Alt 12-10-2006, 09:34
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İslamcı kardeşim, aşağıdaki iki satır da sana ait:

tuna taskınlı / ol dedi oldu / big bang in nefes kesen oykusu

tuna taskın degıl;; taskın tuna bır kere..burda kıtabı okumadıgın bellı.. [/color]

Bu durumda senin hiç okumadığın belli. ) Bir de şu var, okumaya başladığım kitabın adını dahi hatırlamıyorum şu an, bırak Tuna'nın isim mi soyadı mı olduğunu hatırlamak.... Ama sen benden de kötü durumdaymışsın neysse...

Birbirimizin hatalarını bulmak için burada değiliz sanırım. Keşke yazılarımı anlamaya çalışsaydın.
Neresini anlamadıysan sor da bir daha izah etmeye çalışayım.
Afrikalı kadını mı anlayamadın yine?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 12-10-2006, 11:04
tewderi tewderi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Fethullah";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kur'an ı bize tebliğ eden Hz.Peygamber(s.a.s) hiç bir zaman kadın dövmediği gibi "Kadını eşek döver gibi dövüp de günün sonunda onu koynunuza alıp yatmanız olacak şey midir?" buyurarak ümmetini uyarmıştır.Dövme müeyyidesi kulanıldığı taktirde kadının canını yakmayacak ve vücudunda iz bırakmayacak şekilde uygulanması gerektiğini de ifade buyurmuştur.Şu halde dayağı İslam getirmiş, aksine onun hafifleterek ortadan kaldırmaya yönelmiştir.Ayrıca kadına da, kocasından şikayetçi olması halinde hakem ve hakime başvurma , hakkını arama imkanı vermiştir.

Peygamberimiz bir görevi de Kur'an ı insanlara açıklamaktı.

Bana kalırsa şu kısmı biraz daha iyi oku. Muhalefet yapacağın tarafları alma
İslam içkiyi *bir anda ortadan kaldırıyorda neden kadın dövmeyi hafifletiyor *?

Yoksa içki içmeyidemi yavaş yavaş kaldırdır günde 1 şişe bir hafta sonra bir bardak sonra yarım ve en son boş bardağa su koyun içinmi şeklinde oldu...

Mutlaka bunda da bir hikmet vardır...
Alt 12-10-2006, 11:13
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İslamcı kardeşim,

Sen yüce bir Yaratıcının kulları arasında Köle-Hür, Kadın-Erkek ayrımı yapabileceğine inanıyor musun?

Sen çocukların arasında böyle bir ayrım yapar mısın mesela?

Günümüzde kız-erkek evlat ayrımı yapan ebeveynler sence nasıl bir zihniyete ve eğitim düzeyine sahip kişilerdir?

Günümüzde böyle bir ayrımı yapanları yadırgıyoruz, içsel olarak sorguluyoruz, yargılıyoruz, peki bu ayrımı yapan bir Tanrı ise, onları Yaratan ise aynı sorgulamayı niçin yapamıyor da 'hikmet'e bağlıyoruz?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 12-10-2006, 11:33
mep
Üye Değil

tevderi abim.
*İslam içkiyi bir kerede ortadan kaldırmamıştır.hamza gibi içmeyi sevenlerin ortadan kalkmasını beklemiş ondan sonra içkiyi ortadan kaldırmıştır. yani ayetlerle önce,içkide faydada zararda vardır demiş.
sonra sarhoşken namaz kılmayın demiş ancak hamza gibilerin ortadan kalkmasından sonra içmeyin günah demiş,böylelikle hamza ve içki içen diğer ilk müslümanların günahkar olmaları ve cennetten *mahrum kalmaları engellenmiştir.
* Kadın dövmenin hafifletilmesi ise,kadınların tamamen ortadan kalkmamasından olabilir.kadınlar ortadan kalksa dayak olayınıda tamamen kaldırabilirdi diye düşünüyorum ben.
Alt 12-10-2006, 11:34
islamci islamci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ccp13 kardesım turan dursun un palavralarını ben acıga vurdum.yazılarımı ıncelemenı tavsıye edıyorum.7 yasındakı bır cocugun beynı olmayan bır adamı burda savunmak yersiz.

ben sıze sadece kucuk bır ornek verdım.amma abarttınız yaaa..tımes mıs yoksa bızım dergımız *ılım-mercek mıs bunlar sadece arastırman dergıler ve dergılerınde bunları boyle gostermısler.

ben sıze denızlerın bırlesmemesı konusun da bılımsel raporlar sundum.isteyen istedıgıne ınanır.benı hic mi hic ılgılendır mıyor.

kuranı anlamayan ınsanlar ancak onu uydurmus derler.

walla kardesım sana sunu soylıyım.bosuna satasma ıslamıyete cunku sen bir zavallısın kı; bılgısız belgesız aklını kullanmadan kurana satasıyorsun.

peygamberın o hadısını bır yorumla derım..cagımıza cuk dıye oturdugunu gormessen gozlerın kor olmus senın derım.goremıyorsun kardesım goremıyorsun.gercegı goremıyorsun.

kadın bır fıtne derken; erkegın cınsellıgını azdırıcı bır etkıyı gostermekten bahsetmektedır.burda kadının bır zavallıgı soz konusu degıl..kadın degersız de olmuyor bu hadısten..sadece erkegın sehvetını artırıp..normal dusunme pozısyonundan alı koymaktadır..

tarıhte hun devletı bir turk devletıdır..sızce nasıl yıkıldı?

cevap su; cınlı kadınlarla evlenerek cınli geleneklerını kendı hayatlarına gecırerek.cınlıler hunlarla basedemıyeceklerını anlayınca; cınlı kadınları hun yabgularıyla evlendırmıslerdır.iste burda kadın onemlı bır yere sahıp olmaktadır.butun kaganların butun sahların butun padısahların dahı olsa; onların bıle zayıf tarafı kadınlardır.o yuzden peygamberın sozunde sana bır mesaj vardır.

bunu anlamıyorsanız bence cok kıtap okumalısınız.kadın erkegın cınsellıgını azdırıcı bır kuvvete sahıp olursa; normal dusunme pozısyon ılkesını erkek kaybeder.

sunu da belırteyım kı; kadının kuranda ayrı gorevlerı vardır.erkegın kuranda ayrı gorevlerı vardır.kadın duygusal davranır ama erkek bıraz daha sert tabıatlı yaratılmıstır.
dogru mu? ıtıraz eden varsa berı gelsın.

hem sıze soru arkadaslar; evlendınız kadınınızın dısardakı erkeklere kırıtmasını ıster mısınız?

haydı bunu bana cevaplayın?

cok yazık arkadaslar cok yazık..anlamadan dınlemeden atıp tutuyorsunuz.
ıste sıze acıklıyorum her seyı...
Alt 12-10-2006, 11:39
Üye

walla kardesım sen benı hic mı hic okumamıssın..ben kurandakı kadına verılen *degerı..belkı 10 mesajda anlatmısımdır...

sıze bı soz soylıyım mı; ama kırılmayacaksınız;

sadece yalan uyduruyorsunuz.

ALLAH ın dusuncelerını ogrenmek ısterdım.gerısı ayrıntıdır.
//albert eınsteın
Alt 12-10-2006, 11:47
Üye

tewderi kardesım ..guzel kardesım..kadını usulca dovun yada sertce dovun dıye bır sey yok..kadının haddı asması ve erkegın haddı asması konusu vardır.bu her ıkı ınsan ıcınde gecerlıdır.

sıze bır sey soylıyım mı..sankı anayasamız cok mu sutten cıkmıs ak kasık..hey yarabbı yaaa...kuranda kadın ve erkegın ayrı gorevlerı vardır.ALLAH ım ne anlamaz seylersınız yaa...kadının ayrı degerı erkegın ayrı degerı vardır..kadın erkegıne ıtaat etmek zorunda erkekte kadınına bakmak zorunda...var mı ıtıraz eden arkadaslar..

ıtıraz eden varsa bu vatan nasıl kurtuldu ve canakkale sehitleri ve buyuk savas adlı kıtapları okusunlar.

sallayıp duruyorsunuz yaa...
Alt 12-10-2006, 11:51
Üye

kc kardesım burda yazarın hıc bır onemı yok..sen hatalı yazmıssın ben hatalı yazmısım hic onemlı degıl..senın taskın tuna nın kıtaplarını bılımsel degıl dıyen sozundur onemlı olan.

ben de sana dıyorum kı.okumadıgın burdan bellıdır dıye..ayy sız de benı bır anlayabılsenız.

taskın tunanın kıtabını okuyun arkadaslar.
nasa raporlarıdır..
ve aklınızı darmadagan edıcek kuran belgelerıyle dolu.
umarım okursunuz..
ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

uyduran toplumlar yok olmaya mahkumdur.
Alt 12-10-2006, 11:54
Üye

mephisto kardesım uydurma..

ıckı haramdır ayeti nı soyle nasıl yorumlaya bılırsın..

bak sımdı soyle oluyor senın dedıgıne gore;

arkadaslar ayet geldı ama; bız yıne ıcmemıze devam edelım.uyarız bır gun..yok boyle bı sıy yaaaa...yoookkk nerden uyduruyorsunuz..
ayet ındıgı anda ayetlerı sahabeler ezberlerler ve uygulamaya baslarlar.

// belge ve kaynak

ayetler ve sahabe c1

Önerilen Siteler